رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

بنظر من هاردت ممکنه مشکل داشته باشه با یک هارد دیگه یا ویندوز جدید تست کن سیستمت رو بد نیست...  :-?

داداش گفتم خوب با دوتا هارد تست کردم دیگه

هارد قبلیم 500 گیگ بود همین طور بود

بعد رفتم 1 ترا وسترن گرفتم دوباره قشنگ همون شکله مشکلش

تست هم گرفتم از هارد جدید مثل روز اول بدون مشکل و مثل ساعت کار میکنه

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من الان چند تا فروم خارجی رو نگاه کردم تمام کسایی که رم 8 دارن بازی جی تی ای  fps دراپ دارند همشون هم با اضافه کردن رم 8 مشکلشون حل شده.

یکیش اینه:

http://www.tomshardware.com/answers/id-2611696/gta-lag-driving.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرمنده ندیدم ته تاپیک بود ...  ^_^

سیستمت چیه مشخصاتش  :-?

همین افزایش رم رو تست کن ببین درست میشه یا نه ... البته بگم که نباید 8 گیگ رم کمش باشه این بازی...  :-?

شاید شما تنظیمی در گرافیک انجام میدین که رم گرافیکتون کمشه از رم سیستم میکشه و سیستم کم داره از هارد میکشه...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

تو این دوره زمونه رم 8 واسه گیم حرام است اندر حرام است  :laughing:  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز والا الان که 8 GB RAM برای بازی ها کافیه مخصوصا GTA V یعنی به نظر من مشکل جایی دیگه میتونه باشه.اینو گفتم که الکی نری هزینه کنی پولت حروم بشه.

دوست عزیز دما رو باز چک کن و قسمت خنک کنندگی سی پی یو و گرافیک رو تو کیس خودت نگاه کن ببین مشکلی نداره احتملا تو خنک کنندگی یه مشکلی هست که بعد از چند دقیقه افت فریم پیدا میکنی.

اونوجوری هم که من سیستم شما رو تو پروفایلتون دیدم گرافیک های سری استرایکس ایسوس یکم مشکل تو کولرشون دارن باز تاکیید میکنم فن های سی پی یو و گرافیک رو چک کن.

ویرایش شده توسط amir ja
لینک به دیدگاه

آقا برای امتحان

از دوستی، آشنایی یه ماژول رم قرض بگیرید و بازی ها رو اجرا کنید، ببنید آیا مشکل پا برجاست؟

امیدوارم از همین باشه و مشکلتون حل بشه

لینک به دیدگاه

سلام.دوست عزیز من قبلا همین مشکلو داشتم اول فکر کردم هارد هست بعد دوستان کمک کردن متوجه شدم از درایور گرافیک  و رم هست.شما بازی رو روی چه رزولیشنی انجام میدید؟؟ولی مشکل اصلی من از رم بود.با یه رم دیگه اگر میتونید تست کنید.

لینک به دیدگاه

همین افزایش رم رو تست کن ببین درست میشه یا نه ... البته بگم که نباید 8 گیگ رم کمش باشه این بازی...  :-?

شاید شما تنظیمی در گرافیک انجام میدین که رم گرافیکتون کمشه از رم سیستم میکشه و سیستم کم داره از هارد میکشه...  :D

من هم همین فکر رو میکنم .

با توجه به این که گرافیکشون 2 گیگ هست ASUS R9 380 DCII OC STRIX GAMING 2GB GDDR5

باز gta تا 5 گیگ به راحتی مموری گرافیک رو پر میکنه .

استارتر گرامی .

شما چند کار رو انجام بده .

1 بازی رو آپدیت کن

2 تنظیمات گرافیکی رو پایین بیار و با MSIAfterburner میزان مصرف مموری کارت گرافیک رو ببین . اونقدر تنظیمات رو پایین بیار که زیر 2 گیگ از مموری گرافیک مصرف بشه . بهتره که هر بار که تنظیمات رو پایین میارید یک تست از سیستم بگیرید تا متوجه بشید که پایین اوردن تنظیمات تاثیر داره یا نه .

3 یک رم 8 یا 4 از یکی از دوستانتون قرض بگیرید و تست کنید .

توی تست ها تون حتما میزان مصرف رم و میزان مصرف مموری گرافیک و همچنین مدت زمان لازم در آغاز مشکل و خارج شدن از بازی رو یاداشت کنید .

لینک به دیدگاه

من الان چند تا فروم خارجی رو نگاه کردم تمام کسایی که رم 8 دارن بازی جی تی ای  fps دراپ دارند همشون هم با اضافه کردن رم 8 مشکلشون حل شده.

یکیش اینه:

http://www.tomshardware.com/answers/id-2611696/gta-lag-driving.html

بله درست میفرمایید، قبلا هم فکر کنم دوستی بود که 980 داشت و اونم درست مشکلش مثل بنده بود و بعد از چند دقیقه بازی کردن بازیش کند میشد(رم ایشون هم 8 گیگ بود)

ولی خب فعلا دیگه هیچ بودجه ای در درسترس ندارم و نمیتونم برا آزمون و خطا رمی خرید کنم، اشتباهم هم این بود که فکر میکردم از هارد میتونه باشه و هارد جدید خریدم

"""شاید شما تنظیمی در گرافیک انجام میدین که رم گرافیکتون کمشه از رم سیستم میکشه و سیستم کم داره از هارد میکشه...""  :D

نظر خودمم همینه که اینطور میشه و از هارد کمک میگیره و در نتیجه وقتی میبینه مموری در دسترسش نیست مجبور میشه استاپ ورکینگ بده

ولی در کل دوستان دیگه تا مطمئن نشم قدمی برای خرید چیزی فعلا و در حال حاضر با توجه به بودجه ام نمیتونم بردارم(مخصوصا الان که امکانش فقط چند درصده که از رمه این مشکل)

سلام دوست عزیز والا الان که 8 GB RAM برای بازی ها کافیه مخصوصا GTA V یعنی به نظر من مشکل جایی دیگه میتونه باشه.اینو گفتم که الکی نری هزینه کنی پولت حروم بشه.

دوست عزیز دما رو باز چک کن و قسمت خنک کنندگی سی پی یو و گرافیک رو تو کیس خودت نگاه کن ببین مشکلی نداره احتملا تو خنک کنندگی یه مشکلی هست که بعد از چند دقیقه افت فریم پیدا میکنی.

اونوجوری هم که من سیستم شما رو تو پروفایلتون دیدم گرافیک های سری استرایکس ایسوس یکم مشکل تو کولرشون دارن باز تاکیید میکنم فن های سی پی یو و گرافیک رو چک کن.

ممنون بابت نظرتون

بنده چندین بار توی بازی دما رو چک کردم حتی توی فول لود اما مشکلی نداشت، حتی اون روز یه تست هم زدم که زمانی ک بازی کند میشه سرعت گردش فن هارو زیاد کنم ولی خب نتیجه نداد!

بابت رم هم والا نمیدونم واقعا 8 گیگ یعنی باید اینقدر کم باشه که مشکل به این حدی رو ایجاد کنه؟؟؟

آقا برای امتحان

از دوستی، آشنایی یه ماژول رم قرض بگیرید و بازی ها رو اجرا کنید، ببنید آیا مشکل پا برجاست؟

امیدوارم از همین باشه و مشکلتون حل بشه

انءشالله

فعلا که فکر نکنم بتونم از دوستانی که دارم کمکی بگیرم ولی در آخر تنها راه فکر می کنم همین میتونه باشه برای مطمئن شدن

ممنون بابت پینشهادتون

من هم همین فکر رو میکنم .

با توجه به این که گرافیکشون 2 گیگ هست ASUS R9 380 DCII OC STRIX GAMING 2GB GDDR5

باز gta تا 5 گیگ به راحتی مموری گرافیک رو پر میکنه .

استارتر گرامی .

شما چند کار رو انجام بده .

1 بازی رو آپدیت کن

2 تنظیمات گرافیکی رو پایین بیار و با MSIAfterburner میزان مصرف مموری کارت گرافیک رو ببین . اونقدر تنظیمات رو پایین بیار که زیر 2 گیگ از مموری گرافیک مصرف بشه . بهتره که هر بار که تنظیمات رو پایین میارید یک تست از سیستم بگیرید تا متوجه بشید که پایین اوردن تنظیمات تاثیر داره یا نه .

3 یک رم 8 یا 4 از یکی از دوستانتون قرض بگیرید و تست کنید .

توی تست ها تون حتما میزان مصرف رم و میزان مصرف مموری گرافیک و همچنین مدت زمان لازم در آغاز مشکل و خارج شدن از بازی رو یاداشت کنید .

ممنون بابت نظرتون، انءشالله تا چند ساعت آینده تست هارو انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم
لینک به دیدگاه

بله درست میفرمایید، قبلا هم فکر کنم دوستی بود که 980 داشت و اونم درست مشکلش مثل بنده بود و بعد از چند دقیقه بازی کردن بازیش کند میشد(رم ایشون هم 8 گیگ بود)

ولی خب فعلا دیگه هیچ بودجه ای در درسترس ندارم و نمیتونم برا آزمون و خطا رمی خرید کنم، اشتباهم هم این بود که فکر میکردم از هارد میتونه باشه و هارد جدید خریدم

نظر خودمم همینه که اینطور میشه و از هارد کمک میگیره و در نتیجه وقتی میبینه مموری در دسترسش نیست مجبور میشه استاپ ورکینگ بده

ولی در کل دوستان دیگه تا مطمئن نشم قدمی برای خرید چیزی فعلا و در حال حاضر با توجه به بودجه ام نمیتونم بردارم(مخصوصا الان که امکانش فقط چند درصده که از رمه این مشکل)

ممنون بابت نظرتون

بنده چندین بار توی بازی دما رو چک کردم حتی توی فول لود اما مشکلی نداشت، حتی اون روز یه تست هم زدم که زمانی ک بازی کند میشه سرعت گردش فن هارو زیاد کنم ولی خب نتیجه نداد!

بابت رم هم والا نمیدونم واقعا 8 گیگ یعنی باید اینقدر کم باشه که مشکل به این حدی رو ایجاد کنه؟؟؟

انءشالله

فعلا که فکر نکنم بتونم از دوستانی که دارم کمکی بگیرم ولی در آخر تنها راه فکر می کنم همین میتونه باشه برای مطمئن شدن

ممنون بابت پینشهادتون

ممنون بابت نظرتون، انءشالله تا چند ساعت آینده تست هارو انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم

Good RAM Good Game

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بازیهایی مثل تامب رایدر 2016 و کال اف دیوتی بلک اوپس 3 مشکل ادرس دهی حافظه دارند و به طرز غیر منتظره ای و بی خودی 9گیگ تامب و 11 گیگ کال اف از حجم رم سیستم رو اشغال میکنن

شما مشکلتون درایور یا دمای بالا یا هارد نیست فقط کمبود حافظه سیستم دارید با اضافه کردن رم مشکلتون 100 درصد رفع میشه

لینک به دیدگاه

بازیهایی مثل تامب رایدر 2016 و کال اف دیوتی بلک اوپس 3 مشکل ادرس دهی حافظه دارند و به طرز غیر منتظره ای و بی خودی 9گیگ تامب و 11 گیگ کال اف از حجم رم سیستم رو اشغال میکنن

شما مشکلتون درایور یا دمای بالا یا هارد نیست فقط کمبود حافظه سیستم دارید با اضافه کردن رم مشکلتون 100 درصد رفع میشه

بله متاسفانه، ولی خب بنده تاکیدم بیشتر روی بازی جی تی ای وی هستش تا بقیه چون همون طور که میدونید شاهکار فنی سال 2015 هم بعضی ها بهش لقب دادن و با این مشکلات شدیدش(هرچند از سیستم خودمه) خیلی توی ذوقم زد ولی در کل فکر میکنم همون طور که گفتین باشه و مموری کم میاره

ولی در ضمن بنده کسایی رو میشناسم که روی رم 8 دارن بدون مشکل بازی میکنن!!!

دوستان توی بایوس قسمت (Extreme memory Profile(x.m.p باید روی Disabled باشه بهتره و یا روی Profile1؟ و چطوری میتونم از تمام قدرت رم هام استفاده کنم؟(آیا با این چیزی که گفتم میشه؟)

لینک به دیدگاه

تعویض ویندوز انجام دادین ؟

یه ویندوز دیگه تست کنید 

لینک به دیدگاه

تعویض ویندوز انجام دادین ؟

یه ویندوز دیگه تست کنید

بله ویندوز تا حالا چندین بار عوض شده

دوستان توی بایوس قسمت (Extreme memory Profile(x.m.p باید روی Disabled باشه بهتره و یا روی Profile1؟ و چطوری میتونم از تمام قدرت رم هام استفاده کنم؟(آیا با این چیزی که گفتم میشه؟)

ویرایش شده توسط Radeon.AMD
لینک به دیدگاه

دوستان کسی دیگه نظری نداره؟!

درایور رو پاک کردم دوباره نصب کردم تاثیری نداشت. دما هم تا 69 الی 70 میره بعدش برای مطمئن شدن گردش فن هارو زیاد کردم دما رفت تا 65 ولی باز هم رفع نشد، دما سی پی یو هم 55 درجه بود ولی خب نمیدونم عادیه یا نه! مصرف رم هم 5گیگ و نیم بود ولی خب متغیر بود با توجه به محیط(مصرف پرشدن بازی منظورمه یعنی تست رم توی بازی بوده حالا نمیدونم سیستم هم چیزی به خودش اختصاص داده با نه)، و تنظیمات هم کم کردم که مصرف ویرم بیاد پایین ولی بازم لگ دارم(کمتر شد)...!(تمامی تست با بازی جی تی ای وی هستش)

لینک به دیدگاه

دوستان کسی دیگه نظری نداره؟!

درایور رو پاک کردم دوباره نصب کردم تاثیری نداشت. دما هم تا 69 الی 70 میره بعدش برای مطمئن شدن گردش فن هارو زیاد کردم دما رفت تا 65 ولی باز هم رفع نشد، دما سی پی یو هم 55 درجه بود ولی خب نمیدونم عادیه یا نه! مصرف رم هم 5گیگ و نیم بود ولی خب متغیر بود با توجه به محیط(مصرف پرشدن بازی منظورمه یعنی تست رم توی بازی بوده حالا نمیدونم سیستم هم چیزی به خودش اختصاص داده با نه)، و تنظیمات هم کم کردم که مصرف ویرم بیاد پایین ولی بازم لگ دارم(کمتر شد)...!(تمامی تست با بازی جی تی ای وی هستش)

دوست گرامی صرفا" با یک بازی تست نگیرید . مشخصات سیستم چیه ؟ MSI Afterburner را نصب کن و حین بازی گزینه مونیتورینگ را فعال کن ببین چند در صد از سی پی یو ، کارت گرافیک و مموری استفاده می شود .

فرستاده شده از GT-S6312ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوست گرامی صرفا" با یک بازی تست نگیرید . مشخصات سیستم چیه ؟ MSI Afterburner را نصب کن و حین بازی گزینه مونیتورینگ را فعال کن ببین چند در صد از سی پی یو ، کارت گرافیک و مموری استفاده می شود .

وارد پرفایل بنده که بشید اونجا سیستمم هست

توی بازی رایز اف دد توم ریدر هم همین طوری میشد!

با همین برنامه Afterburner مونیتورینگ کردم!

گرافیک 100 درصد لود میشد، وقتی تنظیماتی باشه که مثلا از 2 گیگ 2 گیگ فقط پر بشه(بالای تنظیمات جی تی ای یه کادری هست اونجا منظورمه که مصرف وریم رو نشون میده) با نرم افزار بالادر حین بازی کردن مصرف رو 1500مگ نشون میداد مصرف رم هم 4 گیگ دما هم همون 69 تا 70 پس با این اوساف نباید لگی داشته باشم ولی خب دارم و فریم پایدار نیست به حدی که روی اعصاب باشه(با این تنظیمایت که گفتم از بازی 130الی 140 فریم میگیرم البته)

لینک به دیدگاه

وارد پرفایل بنده که بشید اونجا سیستمم هست

توی بازی رایز اف دد توم ریدر هم همین طوری میشد!

با همین برنامه Afterburner مونیتورینگ کردم!

گرافیک 100 درصد لود میشد، وقتی تنظیماتی باشه که مثلا از 2 گیگ 2 گیگ فقط پر بشه(بالای تنظیمات جی تی ای یه کادری هست اونجا منظورمه که مصرف وریم رو نشون میده) با نرم افزار بالادر حین بازی کردن مصرف رو 1500مگ نشون میداد مصرف رم هم 4 گیگ دما هم همون 69 تا 70 پس با این اوساف نباید لگی داشته باشم ولی خب دارم و فریم پایدار نیست به حدی که روی اعصاب باشه(با این تنظیمایت که گفتم از بازی 130الی 140 فریم میگیرم البته)

کارت گرافیک باید 100 درصد لود بشه ، پردازنده چی ؟ من با tapatalkگوشی میام امضا نمایش داده نمیشه لطفا" مدل گرافیک ، پردازنده و رم را ذکر کنید . برای این بازی ها حتما" به 16 گیگابایت رم احتیاج دارید بدون قید و شرط

130 فریم که خیلی زیاده ، شما چطوری متوجه لگ میشی ؟! با Fraps اندازه گرفتی ؟

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

پردازنده رو چک نکردم ولی خب اصلا فکر نمیکنم کم بیاره(مخصوصا توی تنظیمات پایین)، رمم 8 گیگ هستش، خب دوست عزیز(و بقیه عزیزان) اگه واقعا رم کم میاره چرا باید اول بازی رون باشه و بعد شروع کنه به کند شدن و بعد از یه 10 دقیقه در آخر..!

پردازنده

Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor

مادربورد

GIGABYTE H97-HD3 REV1.1

رم

Corsair XMS3 8GB 1600Mhz

کارت گرافیک

ASUS R9 380 DCII OC STRIX GAMING 2GB GDDR5

منبع تغذیه

Corsair VS550 Power Supply

لینک به دیدگاه

پردازنده رو چک نکردم ولی خب اصلا فکر نمیکنم کم بیاره(مخصوصا توی تنظیمات پایین)، رمم 8 گیگ هستش، خب دوست عزیز(و بقیه عزیزان) اگه واقعا رم کم میاره چرا باید اول بازی رون باشه و بعد شروع کنه به کند شدن و بعد از یه 10 دقیقه در آخر..!

پردازنده

مادربورد

GIGABYTE H97-HD3 REV1.1

رم

Corsair XMS3 8GB 1600Mhz

کارت گرافیک

منبع تغذیه

دوست من با نرم افزار ام اس آی تست کن حتما" یه چیزی می دونم که میگم ، شما از کجا می دونی کم نمیاره؟ تو بازی های جدید با محیط خیلی عظیم مثل فالوت 4 ، جی تی ای V ، تومب ریدر جدید ، جاست کاز 3 و غیره وقتی شروع به بازی می کنید تمام نقشه و ابجکت های بازی لود نمیشه و فقط همونی که نزدیک شماست قابلیت فیزیکی بودن را داره ، اما زمانی که شما شروع به گشت و گذار در محیط بازی می کنی کم کم به ابجکت ها و محیط بازی افروده میشه در نتیجه میزان رم هم افزایش پیدا می کنه ، هر چه قدر که بیشتر بازی کنید رم هم بیشتر پر میشه البته تا یه سقفی به همین دلیل عرض کردم حتما" باید 16 گیگابایت رم داشته باشید .

لینک به دیدگاه

پردازنده

مادربورد

GIGABYTE H97-HD3 REV1.1

رم

Corsair XMS3 8GB 1600Mhz

کارت گرافیک

منبع تغذیه

این مشکل که بازی پس از یه مدتی لگ بزنه کاملا عادیه .

مثلا بازی فارکرای 4 مشکل داشت ( برای من ) و آروم آروم حجم رم مصرفی زیاد میشد و حتی از 12 گیگ هم رد میشد .

بازی های اوپن ورد به راحتی میتونن با یه باگ ساده مشکل پیدا کنن ( البته بازی های سبک دیگه هم میتونن خیلی مشکل داشته باشن ) . اگر دیتاهای محیطهای که قبلا از اونجا گذشتید از رو مموردی گرافیک یا رم سیستم پاک نشن سیستم دچار مشکل میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واسه من تو بازیهای فال اوت 4 که تو high بازی کردم و فارکرای 4 مشکلی از بابت رم نداشتم خداروشکر، شاید به خاطر فرکانس 2400 هستش؟

دوستان ذکر میکنن که رم 8 کمه اما مثلا تو فال اوت 4 واسه من بیشتر از 5 گیگ پر نشد :-?

لینک به دیدگاه

واسه من تو بازیهای فال اوت 4 که تو high بازی کردم و فارکرای 4 مشکلی از بابت رم نداشتم خداروشکر، شاید به خاطر فرکانس 2400 هستش؟

دوستان ذکر میکنن که رم 8 کمه اما مثلا تو فال اوت 4 واسه من بیشتر از 5 گیگ پر نشد :-?

دوست گرامی بستگی به رزولوشن و فیلتر های تصویری هستش که اعمال می کنید ، درضمن فارکرای 4 مپ خیلی عظیمی نداشت در برابر GTA V و جاست کاز 3 و Witcher 3 خیلی کوچک بود . .

لینک به دیدگاه

کارت شما 2 گیگه؟

یبار من هم مشکل افت ناگهانی فریم برام پیش اومد تنظیمات گرافیک ناجور بود مموری کارتم کاملا پر میشد (جو گرفت همه چیز رو بردم بالا:دی)

کمی دستکاری و تغییر درایور مشکل حل شد

این مشکل بیشتر از این ناشی میشه که فریم بافر دیگه جا نداره و کارت به مشکل میخوره البته به نظر من! شاید چیز دیگه ای داره اذیت میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرامی بستگی به رزولوشن و فیلتر های تصویری هستش که اعمال می کنید ، درضمن فارکرای 4 مپ خیلی عظیمی نداشت در برابر GTA V و جاست کاز 3 و Witcher 3 خیلی کوچک بود . .

درسته گرافیک من ضعیفه ولی فال اوت 4 high و ویچر3 مدیوم بازی کردم رم هم نهایت 5 گیر پر شد البته یه تاپیک بود که فرکانس رم تو بازیهای جهان باز تاثیر دارن

گفتم شاید دانسته هام به درد استارتر بخورن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...