رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 24 دقیقه قبل، MrFighter گفته است :

دما از 50 درجه بیشتر نمیشه. کلاک ثابته ولی مقدار پاور مصرفی از 65 میاد رو 30. مشکل اینه هیچوقت بیشتر از 70 وات مصرف نمیکنه. 

یعنی همزمان با پایین اومدن fps اینجوری میشه؟ بعد در همین موقع gpu load چطوره؟

آخرین باری که بدون مشکل بازی کردی کی بود؟

ویرایش شده توسط Nemo
لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، MrFighter گفته است :

رم سیستم 8 گیگه. هنگام بازی مانیتورینگ میکنم. از رم سیستم توی جی تی ای بیشتر از رینبو مصرف میشه. حدودا 6 گیگ. از VRAM هم 2 و نیم گیگ

افت ناگهانی فریم ریت از گرافیک نیست هاردتون به احتمال مشکل داره اگه هارد 2 تا دارید رویه یه هارد دیگه بازیتون رو نصب کنید تست کنید

این مشکل رو یکی از دوستان بنده داشت که فکر میکرد از گرافیک بعد متوجه شد هارد مشکل دار شده با یه هارد دیگه تست کرد مشکلش حل شد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز افت فریم اگر مربوط به گرافیک یا CPU باشه ، یا مربوط به دمای این دو هست که در این حالت با نرم افزار های مانیتورینگ در حین اجرای بازی دما رو چک کنید تا متوجه شید که Throttling یا افت عملکرد خودکار به خاطر دمای بالا رخ میده یا نه . یا هم به خاطر عدم در اختیار داشتن توان کافی از پاور اتفاق میفته که  Power Options رو هم از داخل Control Panel چک کنید. اگر روی Power Saver باشه می تونه کارایی رو بسیار کاهش بده. ترجیحا روی Balanced باید باشه.
اگر از موارد بالا نباشه به احتمال زیاد به خاطر هارد شما هست. وقتی دراپ اتفاق افتاد چک کنید که Hard Usage و Ram Usage شما در چه حدی است.

ویرایش شده توسط meepo
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، meepo گفته است :

دوست عزیز افت فریم اگر مربوط به گرافیک یا CPU باشه ، یا مربوط به دمای این دو هست که در این حالت با نرم افزار های مانیتورینگ در حین اجرای بازی دما رو چک کنید تا متوجه شید که Throttling یا افت عملکرد خودکار به خاطر دمای بالا رخ میده یا نه . یا هم به خاطر عدم در اختیار داشتن توان کافی از پاور اتفاق میفته که  Power Options رو هم از داخل Control Panel چک کنید. اگر روی Power Saver باشه می تونه کارایی رو بسیار کاهش بده. ترجیحا روی Balanced باید باشه.
اگر از موارد بالا نباشه به احتمال زیاد به خاطر هارد شما هست. وقتی دراپ اتفاق افتاد چک کنید که Hard Usage و Ram Usage شما در چه حدی است.

این دوستمون تمام موارد رو به ترتیب درستش گفت
قطعا یکی از این موارده

لینک به دیدگاه

از خیلی چیزا میتونه باشه  که اول پاور تست کن بعد با نرم افزار مانیتورینگ ببین هیچکدوم از قطعاتت گلوگاه نیست ؟ دما رو چک کن بعد ببین هارد یا اس اس دی سالمه که ترجیحا با یکی جایگزین کن بعد برو سراغ ویندوز 7 ببین همین مشکلو داری؟ 

ویرایش شده توسط mnbv172
توضیحاتو دادن
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، koala گفته است :

این دوستمون تمام موارد رو به ترتیب درستش گفت
قطعا یکی از این موارده

من رو لپتاپ که بازی میکنم وقتی به شارژ نباشه در صحنه های سنگین افت فریم شدید به 20 دارم ولی وقتی وصله به شارژ اصلا افت نداره.

در ضمن وقتی هم که لپتاپم بازم به شارژ وصله در لودهای سنگین بازی افت فریم 1.5 ثانیه ای دارم اونم بخاطر هارد کم سرعتممه

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Nemo گفته است :

یعنی همزمان با پایین اومدن fps اینجوری میشه؟ بعد در همین موقع gpu load چطوره؟

آخرین باری که بدون مشکل بازی کردی کی بود؟

دقیقا!

وقتی افت فریم میشه مقدار توان مصرفی کاهش پیدا میکنه. gpu load هم به 0 درصد میرسه برا مدت 10 ثانیه کامل صفر میمونه و بعد درست میشه. اخرین بار با کارت قبلیم!!! 

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

افت ناگهانی فریم ریت از گرافیک نیست هاردتون به احتمال مشکل داره اگه هارد 2 تا دارید رویه یه هارد دیگه بازیتون رو نصب کنید تست کنید

این مشکل رو یکی از دوستان بنده داشت که فکر میکرد از گرافیک بعد متوجه شد هارد مشکل دار شده با یه هارد دیگه تست کرد مشکلش حل شد

دقیقا فکری هم ک به ذهن خودم رسید در اوایل برخورد با مشکل این بود ک هاردم ضعیف شده. خیر یک هارد بیشتر ندارم. اما تو بازی مثل rainbow که مثل  gta نیازی ب لود آنچنانی از هارد نداره چرا اونجوری میشه :((

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، meepo گفته است :

خیلی جامع بود! 

temperature limit کارت روی 90 درجه است. مال سی پی یو رو نمیدونم چنده و از کجا میشه تغییرش داد. اما جفتشون بیشتر از 50 درجه داغ نمیشن. خیلی بخوان داغ شن 55 درجه. گزینه پاور رو حتما برسم خونه چک میکنم. ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

از خیلی چیزا میتونه باشه  که اول پاور تست کن بعد با نرم افزار مانیتورینگ ببین هیچکدوم از قطعاتت گلوگاه نیست ؟ دما رو چک کن بعد ببین هارد یا اس اس دی سالمه که ترجیحا با یکی جایگزین کن بعد برو سراغ ویندوز 7 ببین همین مشکلو داری؟ 

قطعات که گلوگاه نیست اما در مورد ویندوز هم ب نظرم قابل تسته! حالا اخرین اپدیت ویندوز 10 رو دانلود کردم. فردا روی اخرین اپدیت 10 تست میکنم اگه نتیجه نداد میرم سراغ 7

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، neozix گفته است :

مدل cpu چیه ؟
کارت قبلیت چی بود ؟

cpu: fx-8370

کارت قبلی: gt-730 :D

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MrFighter گفته است :

cpu: fx-8370

کارت قبلی: gt-730

اون قسمت پاور رو که دوستمون گفتن چک کن
پاورت کلا ضعیف نیست ؟
چند واته ؟

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، neozix گفته است :

اون قسمت پاور رو که دوستمون گفتن چک کن
پاورت کلا ضعیف نیست ؟
چند واته ؟

* چک کردم. روی high performance بود! 

پاورم 580 وات

ویرایش شده توسط MrFighter
تصحیح جواب
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، meepo گفته است :

power option رو چک کردم روی High performance بود. :(

جالبه هرجا سرچ میکنم این مشکل فقط توی این کارت مشاهده شده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MrFighter گفته است :

* چک کردم. روی high performance بود! 

پاورم 580 وات

پاور 580 داریم تا پونصدوهشتاد لطفا مدل دقیق بگو بچه ها بتونن بهتر راهنمایی کنن راستی بد به دلت راه نده که ازش زده میشی 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز بازیات کرکین؟ چون اگه باشن یه همچین مشکلاتی که میگی عادیه

اگه کرکت بروز نیست و یا آپدیت های خود کرکر رو دانلود نکردی این کارو بکن

چون من یادمه ظGTA V تا قبل از ریلیز ریلودد خیلی ایراد داشت!

و حتما توی یه بازی غیر کرکی هم تستش کن ببین اوکی میشه اگه بازم نشد روی یه سیستم دیگه و اگرم باز همین مشکل بود اونوقت گارانتی xD

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیزم

امکانش رو دارید روی سیستم دیگه ای کارت گرافیک رو تست کنین؟ سیستمِ رفیقی چیزی مثلا

چون اینطوری اول 100 درصد از سلامت کارت گرافیک مطمئن میشید و با اطمینان میرید سمت رفع ایرادات دیگر بخش های سیستم

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

پاور 580 داریم تا پونصدوهشتاد لطفا مدل دقیق بگو بچه ها بتونن بهتر راهنمایی کنن راستی بد به دلت راه نده که ازش زده میشی 

GREEN GP580A-ES 80Plus Bronze PSU

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

سلام دوست عزیز بازیات کرکین؟ چون اگه باشن یه همچین مشکلاتی که میگی عادیه

اگه کرکت بروز نیست و یا آپدیت های خود کرکر رو دانلود نکردی این کارو بکن

چون من یادمه ظGTA V تا قبل از ریلیز ریلودد خیلی ایراد داشت!

و حتما توی یه بازی غیر کرکی هم تستش کن ببین اوکی میشه اگه بازم نشد روی یه سیستم دیگه و اگرم باز همین مشکل بود اونوقت گارانتی xD

نه کرکی نیستن :(

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام دوست عزیزم

امکانش رو دارید روی سیستم دیگه ای کارت گرافیک رو تست کنین؟ سیستمِ رفیقی چیزی مثلا

چون اینطوری اول 100 درصد از سلامت کارت گرافیک مطمئن میشید و با اطمینان میرید سمت رفع ایرادات دیگر بخش های سیستم

?

فکر نکنم کسی باشه که سیستمی داشته باشه که با کارت من گلوگاه نشه !

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MrFighter گفته است :

فکر نکنم کسی باشه که سیستمی داشته باشه که با کارت من گلوگاه نشه !

دادا حالا انگار 1080ti خریدیا یا Titan Xp

این گلوگاه که میگن انقدرم نیست با یه Cpu I3 کارتتون کاملا اوکی هست

لینک به دیدگاه

دوستان این دوتا عکس پیوست رو ببینید. عکس اولی از msi afterburner هست. اون قسمتای سبز رنگ زمانیه ک اف پی اس دراپ میشد.

دقت کنید GPU Power به 30 وات میرسه در زمان اف پی اس دراپ. و یه نکته دیگه این که اونجا همونطوری که با رنگ زرد مشخص کردم ماکسیموم استفاده پاور 79 واته ولی توی برنامه GPU-z حدود 122 وات. 

عکس دومی هم اون قسمتی که با رنگ سبز مشخص کردم زمان اف پی اس دراپه. میبیند که همه چیز سر جاشه. هم کلاک هسته و هم حافظه. فقط GPU load و GPU power و Memory Controller load کم میشن.

یه نکته دیگه ای هم که هست اینه ک وقتی تو بازی مانیتورینگ میکنم زمان اف پی اس دراپ دمای سی پی یو یدفه میرسه به 30 درجه و وقتی از دراپ در میاد برمیگرده رو 50 درجه :|

عکس بعدی هم حالت عادی داخل بازی. مشخصات با رنگ بنفش سمت چپ بالا

Capture.PNG

sss.jpg

20170515210844_1.jpg

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

دادا حالا انگار 1080ti خریدیا یا Titan Xp

این گلوگاه که میگن انقدرم نیست با یه Cpu I3 کارتتون کاملا اوکی هست

اخه از اون چیزی که فکر میکنی داغون تره سیستماشون :|

لینک به دیدگاه

والا اگه MSI Afterburner داری پاکش کن حتما توی بعضی ویندوزا و کارتا جلوی عملکرد کارتتو میگیره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...