رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان منم این مشکل رو داشتم یه بنده خدای دیگم اینجا طرح کرده بود و چون خودم تست کردم شک نکنید که از هارد نیست!

ولتاژ کاری کارت گرافیک رو تست کن و اگر دیدی با حالت نرمال و استاندارد متفاوت هست مطمئن شو که مشکل از پاوره و باید تعمیر یا تعویض بشه در غیر این صورت به دنبال مشکلات نرم افزاری باش چون خرابی مادربرد و کارت گرافیک هیچ وقت خودش رو به این شکل نشون نمیده!

شما 1060 داری ولی من با 1080 هم همین مشکلو داشتم

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

اگه همه این مشکلو دارن حتی با سیستمهای قوی ، میتونه از بازی باشه ، احتمالاً مشکل استارتر از سی پی یو ایشون هستش ، چون بازیهای ندای وظیفه معمولا سی پی یو خور هستن و رزلیشین ایشون پایینه ، سی پی یو بیشتر درگیر میشه

به هرحال دوستان بازی به  خاطر خط داستانی ارزش دانلود داره یا مثل بلک اوپس 3 آشغاله ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

اگه همه این مشکلو دارن حتی با سیستمهای قوی ، میتونه از بازی باشه ، احتمالاً مشکل استارتر از سی پی یو ایشون هستش ، چون بازیهای ندای وظیفه معمولا سی پی یو خور هستن و رزلیشین ایشون پایینه ، سی پی یو بیشتر درگیر میشه

به هرحال دوستان بازی به  خاطر خط داستانی ارزش دانلود داره یا مثل بلک اوپس 3 آشغاله ؟؟؟

ميشه گفت يه بازيه پاپكرنيه?ارزش يه بار بازي كردن رو خيلي سخت ميشه به كسي توصيه كرد

لینک به دیدگاه

بابا اخه الان یه گزینه رو تو بازی غیر فعال کردم هارد فشار روش کمتر شد درست شد افت فریم در ضمن مطمئن هستم بخاطر هارد یدونه بلک میخرم درست میشه  از پاور نیست برا من de580 هست 580 وات قدرت داره برا این گرافیک زیاد هم هست:4_joy:

لینک به دیدگاه

یعنی بیین تنظیمات بازی رو یه قسمت یه گزینشو میدم اخر چنان صدای هارد در میاد که کیف میکنی

لینک به دیدگاه

سیستم تا میاد بالا جون میکنه من با این سیستمی که بستم مطئینم از هارده چون از 100 درصد پایین نمیاد ضعیفه هاردم

لینک به دیدگاه

در جواب به دوستمون Hassan.SK بازی Call of Duty Infinite Warfare اصلا سی پی یو خور نیست یه نقد از این بازی بخونی متوجه میشی بازی بهینه ای هست 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان خسته نباشید 

مشکلی پیش اومده برام 

وقتی سیستم رو روشن می کنم و وارد بازی GTA V میشم حدود 80 الی 90 فریم تو بازی میگیرم  به طور میانگین ولی یه اتفاق عجیب میفته حدود 2 ساعت بعدش میانگین فریم میشه 55 الی 65 و من مشکل دارم با این موضو ع لطفا دوستان راهنمایی کنن و اگه میدونن بگن مشکل از چیه ؟؟

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

احتمال 90 درصد مربط به دمای cpu هست 

مشکل از  خمیر سیلیکون هست . خمیر جدید بزنید درست میشه . 

لینک به دیدگاه

CPU شما دماش داره خیلی زیاد میشه واسه همین Throttle میکنه. باید ببینید مشکل دمای CPU از کجاست.

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

فک کنم شما قبلتر هم تاپیک زده بودید برای دما.

اول اینکه توصیه میکنم کیستون رو ببرید جای معتبر مثل لیون تا اسمبل رو چک کنن. فک کنم مشکل داره اسمبل شما.

ولی به صورت کلی افت فریم در طولانی مدت کاملا طبیعیه.

شما فکر کن رفتی مسابقه دو میدانی دوی استقامت. اوایل مسابقه به راحتی میتونی استارت بزنی و گام های سریعتر برداری ولی از یه تایمی به بعد به دلیل خستگی و افزایش دمای بدن نمیتونی اون استارت رو بزنی و با سرعت ثابت ادامه میدی. هرچه قدر حرفه ای تر باشی این سرعت ثابتت بالاتر میمونه و اینجاس که فرق ورزشکار حرفه ای  و نفرات بعد مشخص میشه.

سیستم همه ما موقع  استارت اولیه بازی دمای پایینی داره. ولی بعد از مدتی دمای همه قطعات بالا میره که این بالا رفتن همگانی دما باعث میشه دمای داخل کیس بالا بره و این بالا رفتن دما باعث میشه وضعیت بحرانی بشه و قطعات به جای مثلا 30 درجه 35 درجه گرمتر بشن. تو این وضعیت بحرانیه که تفاوت کولینگ خوب و معمولی مشخص میشه

دمای سی پی یو یکی از دماهایی هست که دوستان باید بهش توجه کنند. شما باید بتونی دمای داخل کیس رو کم کنی چون این سی پی یو رو یه مین سواره که اون مین داره دیتا رو جابه جا میکنه و اگر دماش زیادی بالا بره افت کارایی خاهی داشت. یا هارد یا بقیه قطعات.

به شخصه با تغییر یه فن نصب شده روی سقف کیس 4 درجه تغییر دما در وضعیت بحرانی رو شاهد بودم.

این ها رو گفتم که بدونید همه سیستم ها کاهش پرفرمنس بعد از مدت زیاد خاهند داشت. ولی اینکه چه قدر تغییر کنه به عوامل زیادی بستگی داره که همه این عوامل به صورت مستقیمی با هزینه ای که کردید در ارتباطه ( اون تغییر فن که گفتم یه دونش 30 تومن هزینه داشت برای 4 درجه)

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون یعنی شما میگید که پایین اومدن فریم به خاطر دمای بالای سی پی یو هستش اونم 25 فریم پایین اومدن ... با این حال فقط از 35 درصد سی پی یو استفاده میشه 

فکر کنم مشکل از GPU باشه

باز دوستان اگه میشه کمک کنن

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Game World گفته است :

خیلی ممنون یعنی شما میگید که پایین اومدن فریم به خاطر دمای بالای سی پی یو هستش اونم 25 فریم پایین اومدن ... با این حال فقط از 35 درصد سی پی یو استفاده میشه 

فکر کنم مشکل از GPU باشه

باز دوستان اگه میشه کمک کنن

سلام با msi afterburner دمای cpu و gpu رو داشته باشید

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، alireza_r15 گفته است :

سلام با msi afterburner دمای cpu و gpu رو داشته باشید

دمای Cpu آخرش میره رو 60 بالای 60 نمیره

دمای GPU هم 55 درجه

فکر نکنم از دما باشه

تاره خمیر سیلیکون رو هم عوض کردم Deepcool Z9 خیلی عالی هستش

دمارو خیلی پایین آورده

فکر نکنم از اسمبل هم باشه 

من خودم کارم اسمبل هستش

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Game World گفته است :

دمای Cpu آخرش میره رو 60 بالای 60 نمیره

دمای GPU هم 55 درجه

فکر نکنم از دما باشه

تاره خمیر سیلیکون رو هم عوض کردم Deepcool Z9 خیلی عالی هستش

دمارو خیلی پایین آورده

فکر نکنم از اسمبل هم باشه 

من خودم کارم اسمبل هستش

gta v کرکی بازی می کنید؟ چون این کرکی ها پر از مشکل هستن مثلا مال من دفعه اول گیر داره باید دوباره اجرا کنی

اگه 3dm و این چیزا استفاده می کنید حتما آپدیت کنید

لینک به دیدگاه

یه همچین مشکلی من داشتم بعد متوجه شدم از دما نیس از پر شدن رمه من ۸ گیک رم دارم اول ۵۰ درصد پر میشه بعد از مدتی میرسید به ۹۹ و بازی افت فریم پیدا میکرد نمیدونم از بازیه یا رم

شاید مشکل شما هم همینطوره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، alireza_r15 گفته است :

gta v کرکی بازی می کنید؟ چون این کرکی ها پر از مشکل هستن مثلا مال من دفعه اول گیر داره باید دوباره اجرا کنی

اگه 3dm و این چیزا استفاده می کنید حتما آپدیت کنید

بله کرکی هستش ... خیلی مشکل داره :

تو منو گیر میکنه 

افت فریم شدید توی یه صحنه ثابت

بیرون پریدن از بازی یکی دوبار شده

شاید به خاطر همینه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، M-yousef گفته است :

مشخصات سیستم و بنویسید

INTEL CORE i7 7700K 4.5 GHZ PROCESSOR

16GB DDR4 3200 MHZ GSKILL RIPJAWS V CL15

ASUS GEFORCE GTX 1060 6GB GDDR5 STRIX ROG OC

GREEN GA650W POWER SUPPLY OC 80 PLUS GOLD

ASUS Z270E STRIX LGA1151 MAINBOARD USB3.1

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Game World گفته است :

بله کرکی هستش ... خیلی مشکل داره :

تو منو گیر میکنه 

افت فریم شدید توی یه صحنه ثابت

بیرون پریدن از بازی یکی دوبار شده

شاید به خاطر همینه

به احتمال زیاد از همین کرک هستش 

من سیستمتون و چک کردم چیزی نداره که بشه گفت افت فریم به خاطر اینه

لینک به دیدگاه

وقتی داری بازی رو انجام میدی اطلاعات سیستمتو مانیتور کن و از اول بازی تا آخر بازی دمای قطعاتتو چک کن ببین کدوم یکی خیلی دماش میره بالا 100 درصد مشکلت دماست 

از این نرم افزار برای مانیتورینگ استفاده کن CPUID HWMonitor

لینک به دیدگاه

دوستان این مشکل اگر از مودها و اسکریپت و ترینر استغاده میکنین طبیعیه و علتش پردازش زیاد داده های اسکریپت هست ک با زدن دکمه اینسرت کیبرد تمام اسکریپتا تو بازی ریستارت میشن و بازس خیلی روون میشه 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام یکی از دوستان کارت 1050 گرفته

مشخصات سیستتم i5 650-gpu 1050-power430watt-8gb ram

این دوستمون برای بازی ساده چون counter source فریم 70تا 100 میگیره که بسیار کمه .

از شما دوستان میخوام به بنده کمک کنید که ایا مشکل از پاوره که توان کمی داره مشکل از چی میتونه باشه نرم افزاریه ؟

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

سلام

cpuشما واسه اون گرافیک یکمقدارکمه

سلام ..

درسته ولی اخه بازی کانتر ؟!!!!!!!!

i5 هم هست درسته قدیمیه(ولی زمان عرضه کانتر سال 2000 هست )

مشکل از پاور نی ؟!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...