رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یه راه که خیلی هم سخت نیست انجامش اینه که هاردو روی یه سیستم دیگه بزارید و بازی رو آزمایش کنید .

اگه بازی درست اجرا شد یعنی یکی از قطعات سیستم مشکل داره ( حالا یا نرم افزاری یا سخت افزاری که باید جداگانه تست بشه )

اگه بازی روی سیستم دیگه باز هم درست اجرا نشد پس مشکل میتونه از خود بازی ( کرک بازی یا دیتای بازی باشه )

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

میگم که هارد رو تست کردم با نرم افزار و مشکلی نداشت و اگه هارد مشکل داشته باشه که فقط تو بازی دچار اختلال نمیشه!

تو بازی صفحه شطرنجی میشه و نقطه نقطه و وضع بدی

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

نه منظورم اینه که هارد رو روی یه سیستم دیگه چک کنید شاید مشکل از ویندوز یا دیتای بازی باشه ، منظورم این نیست که خود هارد خرابه

لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابت پاسخ

ویندوز رو عوض کردم بازیم دوباره نصب کردم و بازی مشکل نداره چون 6 ماهه دارم بازی میکنم!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اول یه سوال دارم...؟ لپ تاپ را جدیدا خریداری کردی بصورت کارکرده و یا اکبند خریدی از قبل ؟ مدلش هم که معلوم هست A53SM

به نظر من به دلیل جمع شدن گرد و خاک مابین پره های خنک کننده و و کمبود فضای زیر لپ تاپ برای دفع هوای گرم داخل لپ تاپ این مشکل پیش میاد

برای تست هر وفت که دیدی دماش بالا رفت دستت را جلوی راه خروج هوا بگیر ببین هوای گرم با چه شدتی خارج میشه

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

خیر لپ تاپ رو نو خریدم ولی 2 سال و نیم کار کرده و هوای گرمم طبق روال خارج میشه

لینک به دیدگاه

مقدار هوایی که از بقل لپ تاپ بیرون میاد خوب هست و کافی هست از نظر خودتون ؟

بایوس لپ تاپ را هم بروز کردی یا نه ؟

برادر من لنگه همین مدل را داره و تا حالا چنین مشکلی نداشت ولی فنش را چند ماه قبل تعویض کردم که افت کیفیت نداشته باشه

سرعت فنش خیلی زیاد هست و وقتی گرم میشه صداش تو خونه میپیچه مقداری هم گرد و خاک داشت که تمیز کردم ولی در کل گرماش همیشه نرمال بوده

لینک به دیدگاه

سلام

عادیه و بایوسم اپدیت نکردم چگونه اینکارو باید انجام بدم?

لینک به دیدگاه

سلام  دوستان یک سوال داشتم 

سیستم من:

VGA: Gtx Xreme 980Ti

Cpu: Corei5 6600K

Ram:16GB

Power: 750w

No SSD

توی بازی black ops 3 بعضی از جاها فریم افت میکنه و بعد دوباره بر میگرده سر جاش به نظر شما دلیلیش چی می تونه باشه؟

بازی هم تحت استیمه و کاملا آپدیت هست. من یکم درباره پردازندم (corei5 6600k) حساس هستم و همش احساس می کنم مشکل از پردازنده هست. میشه لطفا بگید این پردازنده قدرتش در بازی های روز چطوره؟ و یکم اطلاعات در موردش بدید. و اینکه ممکنه از SSD باشه؟ممنون می شم جواب بدید.

لینک به دیدگاه

سلام  دوستان یک سوال داشتم 

سیستم من:

VGA: Gtx Xreme 980Ti

Cpu: Corei5 6600K

Ram:16GB

Power: 750w

No SSD

توی بازی black ops 3 بعضی از جاها فریم افت میکنه و بعد دوباره بر میگرده سر جاش به نظر شما دلیلیش چی می تونه باشه؟

بازی هم تحت استیمه و کاملا آپدیت هست. من یکم درباره پردازندم (corei5 6600k) حساس هستم و همش احساس می کنم مشکل از پردازنده هست. میشه لطفا بگید این پردازنده قدرتش در بازی های روز چطوره؟ و یکم اطلاعات در موردش بدید. و اینکه ممکنه از SSD باشه؟ممنون می شم جواب بدید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز کلا بازی بلک اوپس 3 مشکل داره و بهینه نیست موتور بازی قدیمیه و در مدیریت استفاده از حافظه گرافیکی و حافظه سیستم دچار مشکل هست

شما هنگام بازی کردن تسک منیجر رو باز کنید نزدیک 12 گیگ از حافظه سیستم رو اشغال میکنه در صورتی که بازی گرافیکش از کال اف ادونس وارفر هم کمتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم این بازی کلامشکل داره باید حتما اپدیت باشه این ایراد هیچ ربطی به سیتسم شما نداره روی کلی سیستم ها من دیدم همین ایراد داشت.

اخرین درایور و اخرین پچ رو حتما نصب داشته باش

برود ادرس زیر  اگر اصلی هست بازی :

SteamLibrary\steamapps\common\Call of Duty Black Ops III\players

فایل کانفیگ رو باز کن با یک ادیتور -

من پیشنهادم notepad++ است

بعد ویرایش زیر رو انجام بده:

//Fraction of video memory usage to target

VideoMemory = "0.8" // 0.75 to 1

//Enable volumetric sun and light shafts

VolumetricLightingEnabled = "0" // 0 or 1

save کن

باز هم  یک جایی فریم دایو میکنه  اینهم از بازی که زیاد کشش بدن اخرش میشه عین اخرت یزید!

اینقدر ساختن این اخری مذخرف بود !

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز و تبریک سال نو به همگی...

بالاخره با سرچ تو نت باگ سیستم رو پیدا کردم ..همیشه تو نرم افزار hw monitor  فرکانس سی پی یو هی 1100 میشد دوباره 4100 هی بالا پایین میشد و همچنین ولتاژ ..تو نت دیدم مادربردهای msi  مشکل ولتاژ داره  بخاطر برق زیادی که به سی پی یو میده مادربرد اونقدر لازم نیست و همین باعث میشه که هی فرکانس هسته ها بالا پایین میشه من ولتاژ رو از 1.437 تغییر دادم به 1.317 و فرکانس هسته ها فیکس 4100 شد و ولتاژ دیگه بالا پایین نشد وسریع تو بازی The division تست کردم بازی کاملا پایدار شد و دیگه هیچ افت فریمی بوجود نیومد حتی بعد از ساعت ها بازی کردن دما هم نهایت میرسه به 56 و بالاتر نمیره تازه یا اینکه خمیر سیلیکون قبلی خشک شده بود و از این معمولیا داشتم واز اون استفاده کردم تا بعد از تعطیلات تهیه کنم...گفتم تجربم رو با دوستانی که AMD دارن SHARE کنم شاید اونها هم مشکلشون برطرف بشه... 

ویرایش شده توسط FEARR
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز کلا بازی بلک اوپس 3 مشکل داره و بهینه نیست موتور بازی قدیمیه و در مدیریت استفاده از حافظه گرافیکی و حافظه سیستم دچار مشکل هست

شما هنگام بازی کردن تسک منیجر رو باز کنید نزدیک 12 گیگ از حافظه سیستم رو اشغال میکنه در صورتی که بازی گرافیکش از کال اف ادونس وارفر 

ممنون از جوابتون.

لینک به دیدگاه

عزیزم این بازی کلامشکل داره باید حتما اپدیت باشه این ایراد هیچ ربطی به سیتسم شما نداره روی کلی سیستم ها من دیدم همین ایراد داشت.

اخرین درایور و اخرین پچ رو حتما نصب داشته باش

برود ادرس زیر  اگر اصلی هست بازی :

SteamLibrary\steamapps\common\Call of Duty Black Ops III\players

فایل کانفیگ رو باز کن با یک ادیتور -

من پیشنهادم notepad++ است

بعد ویرایش زیر رو انجام بده:

//Fraction of video memory usage to target

VideoMemory = "0.8" // 0.75 to 1

//Enable volumetric sun and light shafts

VolumetricLightingEnabled = "0" // 0 or 1

save کن

باز هم  یک جایی فریم دایو میکنه  اینهم از بازی که زیاد کشش بدن اخرش میشه عین اخرت یزید!

اینقدر ساختن این اخری مذخرف بود !

ممنون از راهنمایتون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز مال منم همینطوره

با اینکه تو بازی فریم بین ۴۰ تا ۶۰ بازی میکنه

ولی بعضی جاها تا یک فریم میاد پایین

البته سی پی یو من ظعیفه

g3240

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درود به همه دوستان

من در بازی AC:Syndicate وقتی دوربین بازی رو سمت جاهای شلوغ می برم فریم افت می کنه و وقتی به سمت بالا ثابت میشه.

این اتفاق وقتی میفته که Anti Analising روی TXAAx4 باشه و وقتی خاموش باشه هرجا بگیرم دوربینو فریم ثابت می مونه. درایو گرافیکم آپدیته و بازی رو هم تا 1.3 آپدیت کردم.

کسی می دونه مشکل از چیه؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

سری بازی های AC همیشه مشکل داشتنند تا اینجا تو آپدیت ها هم گفته بودنند که مشکل رفع شده ولی برای خود بنده هم اینطوری بود و تو جاهای شلوغ اذیت می کرد خود بنده هم به زور بازی رو تموم کردم

منتظر راهنمایی بقیه بچه ها باش داداش

موفق باشی :x

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

اینو من از گیمینگ مستر دانلود کردم با i5 4460 .gtx970.8g ram فریم خیلی خوب داشتم مخصوصا اگه V sync شو فعال میکردم

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

من هم تازه بازیرو شروع کردم بعد ویچر دستم به هیچ بازی دیگه ای نمی رفت اما تا الان از اساسین خوشم اومده. من بعداز اساسین کرید 2 دیگه هیچکدوم از این سری رو نرفتم تا سیندیکیت. 

در مورد فریم ریت من هم افت فریم دارم تنظیمات رو آلترا است اما آنتی الیازینگ روی fxaa هست. روی فول اچ دی میانگین فریم حدود 40 الی 45 هست بعضی موقع ها تا 55 میره و بعضی موقعه ها هم تا 30 پایین میاد. 

البته کارت من 970 هست شما که 980 تی ای داری قاعدتا نباید افت فریم محسوسی داشته باشی. رو فول اچ دی 60 فریم رو میگیرید دیگه؟

لینک به دیدگاه

من این بازی رو چند روزی میشه که قسمت داستانیشو تموم کردم واقعا بازی خوبی هست

گرافیکش که محشره من با 970 رو آخرین تنظیمات گرافیکی بجز SHADOW QUALITY  که روی PCCS هست روی فول اچ دی حداقل 30 فریم میگیرم و در کل بین 36 تا 45 نهایت 50 فریم متغیر هست و راحت بازی میکنم

من بازیم تا ورژن 1.21 آپدیت هست.

شما بازی رو یکبار حذف و دوباره نصب کنید شاید مشکلتون حل شد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

تو بازی GTA v وقتی سمت سبز زار ها و گل و گیاه میرم فریم 10 تا 20 تا افت میکنه به نظر شما سی پی یو کم میاره؟
آپدیتی چیزی برا بازی هست برای برطرف کردنش؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

تو بازی GTA v وقتی سمت سبز زار ها و گل و گیاه میرم فریم 10 تا 20 تا افت میکنه به نظر شما سی پی یو کم میاره؟

آپدیتی چیزی برا بازی هست برای برطرف کردنش؟

سلام

روی چه تنظیمات گرافیکی بازی میکنید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...