رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کم و زیاد کردن تنظیمات گرافیکی تاثیر داره ؟؟؟

محدود کننده های فریم چه توی درایور چه توی بازی رو بردارید و بزارید فریم آزاد باشه .

با msi afterburner فریم و میزان زیر لود رفتن گرافیک رو چک کنید .

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

فکر کنم این دو بازی کلا از همون اول با انویدا داران خوب راه نیومده و اگه در بازی های دیگر مشکلی ندارید از بغل این موضوع بگذرید!

درود

آخه به امید همین دوتا بازی گرافیک گرفتم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

محدود کننده های فریم چه توی درایور چه توی بازی رو بردارید و بزارید فریم آزاد باشه .

تنظیمات رو رو low هم میذارم همون 40 فریم رو میده

خیلی عجیبه نمی دونم چش شده

چشم تست می کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Mahdi_11 گفته است :

درچه رزولوشن بازی میکنید؟ مشخصات بقیه قطعاتتون رو هم بگید.

در رزولوشن 1080

cpu : 17 3770k

gpu : gtx 1060

ram : 4 *4g ddr3 1866 kingestone

main : z77 msi

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد یه ندم افزار نصب کردی که فریم رو روی 40 قفل کرده.یا تنظیمات داخل خود ویندوز.راحت ترین کارت اینه ته ویندوزو عوض کنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، mahe6abe14 گفته است :

به احتمال زیاد یه ندم افزار نصب کردی که فریم رو روی 40 قفل کرده.یا تنظیمات داخل خود ویندوز.راحت ترین کارت اینه ته ویندوزو عوض کنی

منم همین حدسو میزنم

دارم دنبال اون برنامه میگردم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز vsync رو تو تنظیمات داخل بازیها خاموش کنید و نتیجه رو بفرمایید

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

تکلیف این دو جمله رو مشخص نکردید .

لینک به دیدگاه

من هم همین مشکل رو داشتم منتها رو 30 فریم قفل میشد ، وی سینک رو تو بازی ها آف کن و تو محیط ویندوز تو نرم افزار کارت گرافیکت محدودیت فریم بزار رو هر عددی که مناسب فرکانس نمایشگرت است که بتونی حداکثر استفاده رو بدون شکستگی تصویر داشته باشی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنونم دوستان عزیزی که راهنمایی کردن

با عوض کردن ویندوز مشکل حل شد !

خودمم موندم توش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/11/05, 09:24:23، big VULTURE گفته است :

تکلیف این دو جمله رو مشخص نکردید .

محدودیتی نداشت دوست عزیز

ممنونم

فکر کنم مشکل از ویندوز بود

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 1395/01/03, 19:13:44، FEARR گفته است :

با سلام خدمت دوستان عزیز و تبریک سال نو به همگی...

بالاخره با سرچ تو نت باگ سیستم رو پیدا کردم ..همیشه تو نرم افزار hw monitor  فرکانس سی پی یو هی 1100 میشد دوباره 4100 هی بالا پایین میشد و همچنین ولتاژ ..تو نت دیدم مادربردهای msi  مشکل ولتاژ داره  بخاطر برق زیادی که به سی پی یو میده مادربرد اونقدر لازم نیست و همین باعث میشه که هی فرکانس هسته ها بالا پایین میشه من ولتاژ رو از 1.437 تغییر دادم به 1.317 و فرکانس هسته ها فیکس 4100 شد و ولتاژ دیگه بالا پایین نشد وسریع تو بازی The division تست کردم بازی کاملا پایدار شد و دیگه هیچ افت فریمی بوجود نیومد حتی بعد از ساعت ها بازی کردن دما هم نهایت میرسه به 56 و بالاتر نمیره تازه یا اینکه خمیر سیلیکون قبلی خشک شده بود و از این معمولیا داشتم واز اون استفاده کردم تا بعد از تعطیلات تهیه کنم...گفتم تجربم رو با دوستانی که AMD دارن SHARE کنم شاید اونها هم مشکلشون برطرف بشه... 

سلام من هم دقیقا همین مشکل شما رو با لپ تاپم دارم و تو همه بازی های افت فریم سریع دارم مثل این می مونه بازی یک لحظه وای میسته سریع بر میگرده

دقیقا میگید چیکار کردید درست شد؟

کارت گرافیک لپ تاپم gtx 1060 و مدلش gl702vm هست

لینک به دیدگاه

در در 1395/01/03, 19:13:44، FEARR گفته است :

با سلام خدمت دوستان عزیز و تبریک سال نو به همگی...

بالاخره با سرچ تو نت باگ سیستم رو پیدا کردم ..همیشه تو نرم افزار hw monitor  فرکانس سی پی یو هی 1100 میشد دوباره 4100 هی بالا پایین میشد و همچنین ولتاژ ..تو نت دیدم مادربردهای msi  مشکل ولتاژ داره  بخاطر برق زیادی که به سی پی یو میده مادربرد اونقدر لازم نیست و همین باعث میشه که هی فرکانس هسته ها بالا پایین میشه من ولتاژ رو از 1.437 تغییر دادم به 1.317 و فرکانس هسته ها فیکس 4100 شد و ولتاژ دیگه بالا پایین نشد وسریع تو بازی The division تست کردم بازی کاملا پایدار شد و دیگه هیچ افت فریمی بوجود نیومد حتی بعد از ساعت ها بازی کردن دما هم نهایت میرسه به 56 و بالاتر نمیره تازه یا اینکه خمیر سیلیکون قبلی خشک شده بود و از این معمولیا داشتم واز اون استفاده کردم تا بعد از تعطیلات تهیه کنم...گفتم تجربم رو با دوستانی که AMD دارن SHARE کنم شاید اونها هم مشکلشون برطرف بشه... 

سلام..یکی از دوستان بنده چنین مشکلی قبلا داشت...هاردش کمی مشکل داشت و پردازنده اش هم برای تنظیمات خیلی بالا کمی ضعیف بود...وقتی تنظیمات رو روی مدیوم یا های میگذاشت لگ ها برطرف میشدن...به طور کلی پردازنده های amd به علت فرکانس پایین تر معمولا کمتر از نمونه های اینتلی در بازی فریم میدن و اینکه بازی ها اکثرا روی تک هسته یا سینگل کور اجرا میشن و ممکنه نتونن از همه ی هسته های پردازنده نهایت استفاده رو ببرن...

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید.

اول از همه میخواستم توضیح بدم که دقیقا چه مشکلی دارم تو بیشتر بازی ها بنده FPS دارپ دارم به این صورت که در بازی فریم یک دفعه از 80 به 0 میرسه خوب همین باعث میشه که لگ شدید بزنه و یک دفه بازی وایسه که برای بازی انلاین قابل قبول نیست خوب شاید سوال کنید چه بازی باید بگم همه بازی ها خیلی از بازی ها نزدیک به 10 عنوان این مشکل رو دارم خوب حالا مشخصات سیستم

CPU:I7 2600K

RAM:8G DDR3 ADATA Gaming CL9 1600

VGA:GTX 1060

Power:850 Green

Main:Asus z68 v pr

بنده همه نرم افزار ها رو هم اپدیت کردم تمام سخت افزار ها رو هم اپدیت کردم ولی مشکل حل نشد

تنها چیزی که فکر من رو مشغول کرده دمای سی پی یو هست که در حالت فول لود که دیگه داره بازی میترکونه منابع رو تا 85 تا 90 درجه هم من دیدم بره یعنی مکس خنک کننده سالم هست و خمیر رو هم تازه تعویض کردم دمای سی پی یو در حال بیکار 39 تا 40 درجه هست.من شنیدم که دمای بالای سی پی یو میتونه عامل این مشکل باشه از دوستان هم نظر میخوام و میخوام بدونم نظر دوستان چیه و راه حل چیه

در ضمن بند قصد خرید 8 گیگ رم و اضافه کردن به سیستم رو دارم چون فکر کنم رم 8 گیگ دیگه کفاف نمیده.

باز هم تشکر.

لینک به دیدگاه

دوست گرامی هاردتون چی هست؟ و اینکه کی خریدینش؟

رم 8 فعلا کافیه برای بازی ها اما لب مرزه و 16 باشه چه بهتر

اگر میتونستید پردازنده رو با خنک کننده قویتر تست کنید خیلی بهتر میشد ولی احتمال کمی وجود داره که مشکل از دما باشه....البته بالای 90 یجورایی شک برانگیزه

از اونجا که فریمتون گفتید 80 بوده بهتره که برای ثبات فریم حتما حتما v-sync رو روشن بگزارید چون اگر مانیتور شما 60 هرتز باشه در واقع فریم بیشتر از 60 رو شما متوجه نمیشید و قدرت سیستم الکی استفاده میشه....قفل کردن فریم روی 60 میتونه برای پردازنده تون هم بهتر باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کولرتون چیه ؟ همچنین کیس شما چیه و چند تا فن داره و به چه صورت ورود و خروج هوا داره ؟  پاور شما وضعیتش به چه صورت هست ؟ دمای سی پی یو خیلی مهم هست ممکنه تهویه مناسب نباشه و سی پی یو خوب عمل نکنه قبلا برام پیش اومده . بعید میدونم مشکل از هارد باشه  میشه بفرمایید گیم هایی که میزنید چی هست ؟ توی گیم انلاین اصلا فعال کردن V-Sync رو پیشنهاد نمیکنم Input lag و Latency رو افزایش میده .

همچنین رم رو حتما افزایش بدید تقریبا بازی + ویندوز 8 گیگ رو پر میکنه توی بازی های جدید .

ویندوز رو هم عوض کردید ؟ ? همیشه معجزه میکنه .

حتما حتما هم با MSI Afterburner روی کل قطعات موقع بازی نظارت داشته باشید حتی میتونید مقدار GPU که داره استفاده میشه رو هم چک کنید و ممکنه کمک کنه .

در ضمن میشه بگید کجاهای بازی این مشکل پیش میاد ؟ مثلا وقتی بتلفیلد بازی میکنید موقع انفجار های شدید از فاصله نزدیک FPS Drop دارید ؟

ویرایش شده توسط Aryanath
لینک به دیدگاه

رمتون تک ماژول هست؟

کولر پردازنده چیه؟! احیانا از فن خود پردازنده استفاده نمی کنید؟

روی چه رزولوشنی بازی می کنید؟

وضعیت pagefile چطوره؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، AJOR گفته است :

رمتون تک ماژول هست؟

کولر پردازنده چیه؟! احیانا از فن خود پردازنده استفاده نمی کنید؟

روی چه رزولوشنی بازی می کنید؟

وضعیت pagefile چطوره؟

سوال خوبی بود - تا جایی که میدونم توی پروفایل زده Adata 8Gig پس منظورشون Single Channel هست .

قطعا بسیاری از مشکلات و همچنین میزان فریم بیشتری میگیرن با Dual نسبت به Single و مشکل میتونه از این هم باشه .

لینک به دیدگاه

خوب ممنون از همه من هم سعی میکنم تمام اطلاعات رو بگم

هارد من 1 ترابایت وسترن هست بلک

پاور هم سالم هست و مشکلی نداره

فن سی پی یو استوک هست و کیس هم X3 Green Gaming هست قدمی رو میگم نه viper جدید رو

رم ها دو کاناله هست و 4 عدد 2 گیگ هست

pagefile رو هم زیاد کردم 16 گیگ هست الان.

ویندوز رو هم عوض کردم و اپدیت کردم.

بازی های که بازی کردم این مشکل رو داشتم هم

rust

miscreated

The Devision

GTA V

battlegrounds

Escape from tarkov

همه این بازی ها فریم دراپ دارم به این صورت که به صورت تصادفی و نه در زمان های مشخص و نه این که حتما باید انفجار و یا چیزی باشه این اتفاق میافته.

در ضمن درایور گرافیک رو هم تغییر دادم ولی نشد.

خلاصه که نمیدونم از چیه ولی خیلی کلافه شدم وقتی میبینم طرف با 970 راحت بازی میکنه ولی من با 1060 نه.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، siavash ghasemi گفته است :

خوب ممنون از همه من هم سعی میکنم تمام اطلاعات رو بگم

هارد من 1 ترابایت وسترن هست بلک

پاور هم سالم هست و مشکلی نداره

فن سی پی یو استوک هست و کیس هم X3 Green Gaming هست قدمی رو میگم نه viper جدید رو

رم ها دو کاناله هست و 4 عدد 2 گیگ هست

pagefile رو هم زیاد کردم 16 گیگ هست الان.

ویندوز رو هم عوض کردم و اپدیت کردم.

بازی های که بازی کردم این مشکل رو داشتم هم

rust

miscreated

The Devision

GTA V

battlegrounds

Escape from tarkov

همه این بازی ها فریم دراپ دارم به این صورت که به صورت تصادفی و نه در زمان های مشخص و نه این که حتما باید انفجار و یا چیزی باشه این اتفاق میافته.

در ضمن درایور گرافیک رو هم تغییر دادم ولی نشد.

خلاصه که نمیدونم از چیه ولی خیلی کلافه شدم وقتی میبینم طرف با 970 راحت بازی میکنه ولی من با 1060 نه.

بهترین کار برای اینکه بفهمید مشکل از کجاست نصب afterburner هستش....این نرم افزار اطلاعات کاملی از عملکرد قطعات در حین بازی بهتون میده..اینطوری میتونید متوجه بشید که چه قطعه ای باعث این مشکل میشه...خود بنده یکبار همین مشکل دراپ فریم توی همه ی بازیها رو داشتم با نصب این نرم افزار علت رو پیدا کردم

لینک به دیدگاه

عزیز  از دمای cpu هست شک نکن:)از کولر پردازنده  استفاده کن.ضمنا از msi after  burner استفاده کن توی گیم میبینی دما از 100 هم رد شده

لینک به دیدگاه

پردازنده رو اور کردید ؟؟؟ اگر آره به دیفالت برگردونید . فن خود پردازنده جالب نیست اگر امکانش هست یه فن دیگه رو تست کنید .

لینک به دیدگاه

y8k_1.jpg

hsr7_2.jpg

rht0_3.jpg

zg1n_4.jpg

obon_5.jpg

av0k_6.jpg

hs8m_7.jpg

این هم نتیجه تست با msi afterburner خوب نظر دوستان چیه؟؟؟؟؟؟

ببخشید یکم تعداد عکس ها زیاد شد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، siavash ghasemi گفته است :

این هم نتیجه تست با msi afterburner خوب نظر دوستان چیه؟؟؟؟؟؟

ببخشید یکم تعداد عکس ها زیاد شد.

اگه توجه کنید می بینید CPU شما روی دمای 79-80 درجه داره کار می کنه(و گاهی ماکزیمم به 83 درجه هم رسیده که می شه گفت دمای خطرناکیه برای CPU و در طولانی مدت از عمر برد و CPU کم میکنه).79-80 درجه دمای بالایی هست برای این CPU و طبق سایت اینتل حداکثر دمای مناسب برای این CPU  حداکثر 72.6 هستش.برای همین وقتی CPU به این دما ها میرسه Downclock می کنه تا خنک بشه در نتیجه توی بازی شما می بینی که بازی Skip Frame انجام میده.راه حلش هم معلومه دیگه یه CPU کولر که اونم بسته به بودجتون می تونید هر چی بخوایید براش بردارید.ولی  پیشنهاد من حداقل یه Air Cooler با 4-6 تا Heat Pipe یا یه واتر کولر 120mm هستش.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...