رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام احتمالا دماست

یه فن گرین نوتس تهیه کنید اوضاع احتمالا خیلی بهتر می شه حدود 50

یه اس اس دی هم کم دارید 

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام 

شما میتونید به واتر کولر 120 . یا 240 گرین بخرید و با خیال راحت و دمای مناسب بازی کنید 

لینک به دیدگاه

مشخصه مشکل از CPU هست .

شما یه مبلغ کمتر بزارید کنار یه Cooler Master Hyper 212 EVO یا 212X رو خریداری کنید و با حیال راحت بدون نویز به بازی کردم ادامه بدید (البته به سایز هم توجه کنید که توی کیس جا بشه) میتونید واترکول گرین هم تهیه کنید ضرری نداره ولی نسبت به واتر کول های دیگه حرفی برای گفتن نداره ?.

ویرایش شده توسط Aryanath
لینک به دیدگاه

من هیچ چیز از این کیس نتونستم در بیارم که ایا 240 ساپورت میکنه یا نه کیس من

Green x3 Gaming هست مدل قدیمی.

لینک به دیدگاه

در در 1395/12/26, 00:36:36، siavash ghasemi گفته است :

سلام و خسته نباشید.

اول از همه میخواستم توضیح بدم که دقیقا چه مشکلی دارم تو بیشتر بازی ها بنده FPS دارپ دارم به این صورت که در بازی فریم یک دفعه از 80 به 0 میرسه خوب همین باعث میشه که لگ شدید بزنه و یک دفه بازی وایسه که برای بازی انلاین قابل قبول نیست خوب شاید سوال کنید چه بازی باید بگم همه بازی ها خیلی از بازی ها نزدیک به 10 عنوان این مشکل رو دارم خوب حالا مشخصات سیستم

CPU:I7 2600K

RAM:8G DDR3 ADATA Gaming CL9 1600

VGA:GTX 1060

Power:850 Green

Main:Asus z68 v pr

بنده همه نرم افزار ها رو هم اپدیت کردم تمام سخت افزار ها رو هم اپدیت کردم ولی مشکل حل نشد

تنها چیزی که فکر من رو مشغول کرده دمای سی پی یو هست که در حالت فول لود که دیگه داره بازی میترکونه منابع رو تا 85 تا 90 درجه هم من دیدم بره یعنی مکس خنک کننده سالم هست و خمیر رو هم تازه تعویض کردم دمای سی پی یو در حال بیکار 39 تا 40 درجه هست.من شنیدم که دمای بالای سی پی یو میتونه عامل این مشکل باشه از دوستان هم نظر میخوام و میخوام بدونم نظر دوستان چیه و راه حل چیه

در ضمن بند قصد خرید 8 گیگ رم و اضافه کردن به سیستم رو دارم چون فکر کنم رم 8 گیگ دیگه کفاف نمیده.

باز هم تشکر.

سلام

رمهای خودتون رو بفروشید و دوتا 8گیگ بگیرین.

این سیپیو نیاز به کولر خوب داره و فن استوک جوابگو نیست.یه کولر خوب بگیرین.

معمولا برد بیش از نیاز سیپیو ولتاژ میده  که افزایش دما رو در پی داره. و سیپیو میتونه با ولتاژ کمتر هم استیبل بشه.ولتاژ سیپیو  تا جایی که پایداریشو از دست نده کاهش بدین.این مورد رو اگر تخصص ندارین  بی خیال بشید و یا از افراد با تجربه کمک بگیرید.

tcrr6fxpwy41qnln098b.jpg

کیس شما تا 14سانت کولر ساپورت میکنه،این کولر 14.7هستش،احتمالا با باز کردن فن درب بتونین استفاده کنین.

اگر بودجه رسید کیس رو هم بفرو شید و کیس زیر رو بگیرید.تهویه خوب+5تا فن زیبا+قیمت مناسب

کیس گرین زد 2 پلاس هیرو

قیمت قطعات شما حدودا:

رمها 120 تا 160ت.

کیس 100 تا 110ت.

قیمت دقیق رو هم از لیون و دوستان فعال بازارچه در تاپیک قیمت گذاری قطعات کارکرده،جویا بشید. 

لینک به دیدگاه

درود

همونطور که دوستان گفتند دمای پردازنده بالا هست ، اما احساس میکنم مشکلتون به دمای پردازنده ربطی نداره ، در دمای 84 85  پردازنده قاعدتا درست کار میکنه ولی خب دمای بالایی هست ممکنه در طولانی مدت براش مشکل ساز بشه ، در هر حال شما یک کولر نیاز دارید اما به نظر بنده بهتره سیستمتون رو ببرید به یک متخصص که چند قطعه رو درست حسابی تست کنه.

این مسئله ممکنه از یکی از رم هاتون باشه یا ممکنه از خود پردازنده باشه با توجه به این که در دمای بالا کار می کرده!

یک سوال دیگه ولتاژ رم هاتون چقدر ست شدن؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، DjMoslemok گفته است :

دوست عزیز منم مثل شما بودم و یک رم هشت داشتم وقتی دوتا کردم و رمم شد ۲×۸ درست شد و یکسری کارهای نرم افزاری هم برای ویندوز ۱۰ لازمه که تیک زدن بازی هارو فوق العاده کاهش میده این کارها رو انجام بدی مطمن باش درست میشه

من اکثر بازیهارو روی اولترا یا very high استیبل راحت ۶۰ فریم بدون افت فریم بازی میکنم با ۱۰۶۰

چه کار هایی؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، oldwebmaster گفته است :

چه کار هایی؟

باید قابلیت Xbox DVRرو از کار انداخت اگه سرچ کنی پیدا میکنی باعث افت فریم در بازی ها و کرش کردن میشه.

خوب من یکم ولتاژ سی پی یو رو کم کردم و قابلیت بوست رو از تو بایوس غیر فعال کردم و حالا مشکلم خیلی خیلی کم شده ولی باید رم ها رو هم عوض کنم ولی با این قیمت ها واقعا رقبت خرید هیچ چیزی رو ندارم 400 هزار تومن برای 16 گیگ رم ddr 3 واقعا ظلمه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، siavash ghasemi گفته است :

1.50V تو حالت نرمال تو حالت XMP 1.650

خب پس نباید برای مموری کنترلر پردازنده مشکلی پیش بیاد.

روی چه روزولوشنی بازی میکنید؟ هرچقدر رزولوشن پایین باشه به همون اندازه فشار رو پردازنده بیشتر میشه چون بازی هایی که گفتید بیشترشون از hyper threading استفاده نمیکنن به خاطر همین از سمت پردازنده سیستمتون ممکنه گلوگاه بشه.

در 4 دقیقه قبل، siavash ghasemi گفته است :

باید قابلیت Xbox DVRرو از کار انداخت اگه سرچ کنی پیدا میکنی باعث افت فریم در بازی ها و کرش کردن میشه.

خوب من یکم ولتاژ سی پی یو رو کم کردم و قابلیت بوست رو از تو بایوس غیر فعال کردم و حالا مشکلم خیلی خیلی کم شده ولی باید رم ها رو هم عوض کنم ولی با این قیمت ها واقعا رقبت خرید هیچ چیزی رو ندارم 400 هزار تومن برای 16 گیگ رم ddr 3 واقعا ظلمه.

این کاملا نشون میده دمای پردازنده مشکل شماست.

کاش میتونستید با یک کولر خوب تست کنید.

لینک به دیدگاه

رزولوشنی که من بازی میکنم 1080 فول اچ دی هست 1920.1080

من هم خودم از اول به سی پی یو مشکوک بودم و احتمال میدادم به خاطر گرما دان کلاک شدید میده که باعس میشه این مشکل برای من پیش بیاد در حال تهیه یک عدد کولر 120 گیرین هستم نمیدونم واقعا کیفیت داره یا نه بنچ مارک های لیون که میگه خوبه یعنی صرف خرید میکنه نسبت به یک کولر مستر با قیمت 500 هزار تومن وقعا ارزش خرید داره یا نه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

درود

خب بنده تو بیشتر بازی ها یکم مشکل دارم و هر جا مطرح کردم به نتیجه ای نرسیدم گفتم یه تاپیک هم بزنم شاید دوستان لیونی مشکل مارو حل کردن

خب اول از همه مشخصات سیستم رو بگم

Main : h81 plus

Cpu:i5 4590

Ram:8gb ddr3 1600 cl11

Vga: گرافیکای مختلفی رو رد و بدل کردم تاثیر خاصی نداشت gtx 970 - gtx780 6gb - Gtx950 amp

Psu:B500 Cooler Master میدونم لب مرزه (دوتا هشت پین هم داره)

هارد هم یه بلو 1ترا و یه 500 که ویندوز و بازی ها رو بلو هستن

اس اس دی هم ندارم

خب بریم سر اصل مطلب:D

تو بازی مثل Gta V گاهی بدون مشکل و گاهی بعد یکم بازی دچار لگ و افت فریم میشم

تو بازی far cry4 همیشه لگ دارم ینی مثلا سه ثانیه یه بار یه تیک میزنه یا یکم افت فریم

خلاصه تو بعضی بازیا معمولا بعد یکم بازی افت فریم پیدا میکنم تقریبا گاهی بعد یه 15 مین بازی گاهی بعد یه ساعت و ...

بازی Rise OF Tomb Raider هم با آخرین جزئیات در بیشتر مراحل مشکلی نداره اما یه جاهایی از مسیر برفی دچار لگ شدید میشه

تو بیشتر بازیا هم هیچگونه مشکلی ندارم مثل Dirt Rally

ویندوزم 10 هستش

درایور و ... هم آپدیت کردم و تغییر دادم

البته چندین بار وقتی آپدیت میکردم بعضی وقتا گرافیک در حالت بیکاری سیستم رو حالت فول لود بود و با ریستارت حل میشد اما باز بعد یه مدت نگا میکردم رو فول بود بود و هیچ برنامه ای هم باز نبود برا همین درایور رو به ورژنای قبلی برمیگردوندم در چندین ورژن از درایور و چندین گرافیک این مشکل رو داشتم پس مشکل از گرافیکا هم نبوده

قبلا آی 3 داشتم دوستان احتمال دادن گلوگاه باعث ایجاد لگ میشه اما با ارتقا به آی5 هنوز مشکل پابرجاست

حالاهم از نظر بعضی دوستان مشکل مادربورد که با سیستم مچ نیست و بعضی از دوستان هم میفرماین مشکل هارده

تو تست سلامت هارد هم مشکلی نیستش فقط بنچمارک نوسان زیادی داره

دیگر تست ها از سیستم هم قبلا انجام شده از جمله تست دما و بنچمارک گرافیکو ... و هیچگونه مشکلی نداشتن

منتظر نظرات ارزشمند دوستان هستم

لینک به دیدگاه

اگر لگ ها از اول وجود ندارند و پس از مدتي مشكل به وجود مياد مشكل رم هست كه بايد افزايش بديد..

چون معمولا تو گيم مصرف رم بعد از چند دقيقه كم كم بالا ميره از اونجايي هم كه تو تامب رايدر تو محيط برفي لگ داريد و محيط برفي هم جزييات بالاتري رو شامل ميشه و نياز بيشتري به رم هست من احتمال بالا ميدم مشكل كمبود حافظه رم باشه ميتونيد موقع اجرا بازي تسك منيجر رو هم اجرا كنيد و ميزان استفاده از رم و پردازنده رو چك كنيد مشخص ميشه مشكل كجاست...

لینک به دیدگاه

شاید مشکل از بازیتون باشه ها

این گیم های کرکی همینن

یا فارکرای نسخه های کورپک ایراد یلی زیادی دارن!

بهتره روی یه بازی مثل ویچر 3 که هیچ کرکی نداره یه تست بگیرید!

در هم اکنون، Ali Alborz گفته است :

اگر لگ ها از اول وجود ندارند و پس از مدتي مشكل به وجود مياد مشكل رم هست كه بايد افزايش بديد..

چون معمولا تو گيم مصرف رم بعد از چند دقيقه كم كم بالا ميره از اونجايي هم كه تو تامب رايدر تو محيط برفي لگ داريد و محيط برفي هم جزييات بالاتري رو شامل ميشه و نياز بيشتري به رم هست من احتمال بالا ميدم مشكل كمبود حافظه رم باشه ميتونيد موقع اجرا بازي تسك منيجر رو هم اجرا كنيد و ميزان استفاده از رم و پردازنده رو چك كنيد مشخص ميشه مشكل كجاست...

خب من فکر نکنم بیشتر از 8 گیگ رم مورد نیاز باشه برای بازیای جدید مگر رزولوشن بالای فول اچ دی باشه

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

ممنون از نظرتون دوست عزیز

ولی مشکل رم نیست چون ماکزیمم استفاده رم 6 گیگ و بیشتر مصرف نشده

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

شاید مشکل از بازیتون باشه ها

این گیم های کرکی همینن

یا فارکرای نسخه های کورپک ایراد یلی زیادی دارن!

بهتره روی یه بازی مثل ویچر 3 که هیچ کرکی نداره یه تست بگیرید!

بله درست میفرمایین ولی تعداد بازی هایی که لگ داشتن یکم زیاد شده بودن واس همین احتمال دادم مشکل کرک نباشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، AnSaWR گفته است :

بله درست میفرمایین ولی تعداد بازی هایی که لگ داشتن یکم زیاد شده بودن واس همین احتمال دادم مشکل کرک نباشه

البته شایدم از ویندوز باشه یه ورژن جدید 10 به اسم رد استون رو از سایت های معروف دانلود کنید انشالله که حل بشه+با یه بازی بی کرک تست بگیرید و مطمئن باشید مشکل نداره بازی

بعد اگه بازم ایراد داشت دیگه سخت افزاریه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MSF_SE7EN گفته است :

البته شایدم از ویندوز باشه یه ورژن جدید 10 به اسم رد استون رو از سایت های معروف دانلود کنید انشالله که حل بشه+با یه بازی بی کرک تست بگیرید و مطمئن باشید مشکل نداره بازی

بعد اگه بازم ایراد داشت دیگه سخت افزاریه

این ورژن که میفرمایین بهتر از ورژنای دیگه هستش؟

بازی های زیادی هم هستن که مشکل ندارن مثلا Mad Max و Dirt و ...

ولی فقط فک نکنم منطقی باشه با این سیستم و مانیتور 19 اینچ تو هیچ بازی لگ داشته باشم

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

عزیز وضعیت دما چه جوریه؟

نظر من اینه که لگ زدنی که از اولش نیست و بعدا میاد از دماس. یعنی دمای یه قطعه ای اون وسط زیادی بالا رفته.

از طرفی هم پاور شما لب مرزه. لب مرز به چه معنیه؟ به این معنیه که وقتی تو لود هستن قطعات این پاور کم میاره و کم اوردن هم باعث میشه یه قطعه ای برق کافی بهش نرسه و همونطور که اکثرا میدونیم وقتی یه قطعه برقی وات مورد نیازش تامین نشه بیشتر داغ میکنه.

به نظرم با یه پاور دیگه تست کن.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

سلام. ممکنه از هارد باشه. بهتره روی یک هارد دیگه تست کنین.

ویندوز هم عوض کنین

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

عزیز وضعیت دما چه جوریه؟

نظر من اینه که لگ زدنی که از اولش نیست و بعدا میاد از دماس. یعنی دمای یه قطعه ای اون وسط زیادی بالا رفته.

از طرفی هم پاور شما لب مرزه. لب مرز به چه معنیه؟ به این معنیه که وقتی تو لود هستن قطعات این پاور کم میاره و کم اوردن هم باعث میشه یه قطعه ای برق کافی بهش نرسه و همونطور که اکثرا میدونیم وقتی یه قطعه برقی وات مورد نیازش تامین نشه بیشتر داغ میکنه.

به نظرم با یه پاور دیگه تست کن.

درود دوست عزیز

دمای گرافیک کاملا عادیه و حتی تو بازی سنگین بعضی وقتا 58 و 60 بوده

اما سی پی یو کولر نداره و دما تا 70 و یکم بالاتر هم فک کنم میره البته ماکزیمم رو میگم

درسته پاور لب مرزه اما اگه جایی کم بیاره سیستم خاموش میشه و فک نکنم مشکل از پاور باشه

چون با گرافیک کم مصرف تر هم  لگ داشتم قبلا

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. ممکنه از هارد باشه. بهتره روی یک هارد دیگه تست کنین.

ویندوز هم عوض کنین

سلام عزیز

فعلا هارد در دسترس نیست سعی میکنم پیدا کنم و تست لازم رو انجام بدم

ممنون

لینک به دیدگاه

بنده خدا فقط رم رو عوض کن ۲تا ۸بذار ببین چطور روون میشه بازیات، تهویه کیس هم دقت کن هوا جریان داشته باشه تو کیس.

Sent from my C2105 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، AnSaWR گفته است :

سلام عزیز

فعلا هارد در دسترس نیست سعی میکنم پیدا کنم و تست لازم رو انجام بدم

ممنون

هارد را defragment كنيد ببينيد فرقي مي كنه يا نه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Mahdi_11 گفته است :

بنده خدا فقط رم رو عوض کن ۲تا ۸بذار ببین چطور روون میشه بازیات، تهویه کیس هم دقت کن هوا جریان داشته باشه تو کیس.

Sent from my C2105 using Tapatalk

در 7 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

هارد را defragment كنيد ببينيد فرقي مي كنه يا نه

ممنون از نظرات ارزشمندتون دوستان عزیز♥

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...