رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز بهتر نیست به جای  این همه دردسر با شرایطی که عنوان فرمودید نسبت به خرید کنسول اقدام کنید ؟ اینگونه دیگر شرایط سخت و گاهی اوقات خسته کننده اجرای بازی های ویدیویی را بر روی کامپیوتر نخواهید داشت . موفق و پیروز باشید .

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام...دوست عزیز بنده فقط یه چیز میتونم بهتون بگم شاید بدردتون خورد..باقی موارد رو دیگه دوستان گفتم که شامل تست همه قطعات میشه

اما با همین شرایط شما یک ویندوز 8 نصب کن و بازیها رو تو اون تست کن ببین چطوره....حتما این کارو انجام بدید قبل از اینکه کلا یه ویندوز 10 جدید نصب کنید

من چنین موردی برام پیش اومد و توی ویندوز 10 بود و تو  ویندوز 8 هیچ مشکلی نداشت

به این علت میگم که کلا تمامی درایورهای نسخه 8 و 10 متفاوت از همن و برخی نواقص که ناشی از نرم افزار باشه دیگه توی 8 خودشو نشون نمیده...اما اگر نتیجه یکسان بود و توی 8 هم لگ داشت اون وقت اطمینان از سخت افزاره

لینک به دیدگاه

مهم ترین موضوع اینه که باید بازیت اورجینال باشه تا خیالت از خیلی بابت ها راحت باشه .

این بازی هایی هم که گفتی من تو نیوتوپ که دیدم همه بازی کردن بدون مشکل .

مشکل اصلی 100 در 100 بازی هستش .

سخت افزاری نیست - البته اینم بگم هارد 5400 با 7200 خیلی فرق داره توی لگ هم خیلی تاثییر داره تست شده توسط خودم

لینک به دیدگاه

درود 

اول چک کن ببین نرم افزاری نباشه -

1 - نصب ویندوز و برنامه ها رو دوباره انجام بده

2 - کابل ساتای هارد رو عوض کن

3 - هیت سینک مادربورد رو چک کن که شل نباشه - اگه میتونی خمیرش رو عوض کن و ببین بعد از 10 دقیقه بازی چیپ مادربورد و سی پی یو چقدر داغ میشن. در صورتی که از 70 بالاتر میره باس سعی کنی دما رو بیاری پایین.

4 - رم و اسلات رم رو بشور - باتینر فوری یا اسپری شوینده(ناهید)

5 - اگه دو تا رم 4 گیگ داری ، هر کدوم رو جدا نصب و با 4 گیگ رم سیستم رو امتحان کن

6 - پاور  رو چک کن

7 - هر گونه وسایل اضافه توی کیس ( کارت صدا - کارت شبکه دوم - افزایش یو اس بی و اس دی کارت ریدرو ..... رو جدا کن - فقط قطعات اصلی سوار باشه رو سیستم !

8 - توی هارد اول ویندوز و بازی رو نصب و هارد دوم رو کلا جدا کن - همین کار رو بالعکس انجام بده و ویندوز و بازی رو توی هارد دوم بزن و اون یکی هارد رو جدا کن

9 - مادربورد رو تعویض کن

10 - همه این کارا اگه جواب نداد - از نزدیک ترین پنجره کیس رو پرت کن بیرون?

ویرایش شده توسط SEPHIR0TH
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

شما انلاین بازی میکنید یا افلاین؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AJOR گفته است :

درود

با روشن کردن Vsync هم همین مشکل رو دارید؟

بله دوست عزیز در هر صورت فرقی نداره

لینک به دیدگاه

ممنون از نظرات  ارزشمند همه دوستان و  راهنمایی هاشون♥

ایشاا... همه راه   هایی که گفتین رو امتحان میکنم

لینک به دیدگاه

من با 16 گیگ رم cl7 و گرافیک 1070 تو بازی تام رایدر تو اون قسمت بارش برف افت شدید فریم دارم 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

من با 16 گیگ رم cl7 و گرافیک 1070 تو بازی تام رایدر تو اون قسمت بارش برف افت شدید فریم دارم 

cpu?

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، EVGA OC گفته است :

cpu?

سی پی یو 2500k هست البته اور کردم به 4.5 اون قسمت از بازی ظاهرا مشکل داره چون سیستم برادر زادم که سی پی یوش 6700 هست اون قسمت رو افت فریم داره 

لینک به دیدگاه

اول چک کنین ویروس نداشته باشین ظاهرا بد افزار هایی هستن منابع سیستم رو درگیر میکنن

بایوس مادربرد رو حتما آپدیت کنین در پایداری و کارکرد یکنواخت تاثیر داره.

اگر راه داره با ویندوز 7 هم تست بگیرید ممکنه نسخه ویندوز 10 مورد استفاده مشکل داشته باشه. ویندوزتون  چه بیلدی هست؟

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

با سلام.
ببخشید منظورتون Reballing بود دیگه درسته؟
معنیش رو هم اگر ممکنه بفرمایید.
ممنون.

reballing chipset

بله صددددددددددددددددددددر صد شما درست میفرمایید 

متاسفانه به دلیل اینکه هیت سینک فاصله داشته و حرارت تولید شده باعث شده بود که  چندین عدد از پایه های

SMT

Lose Connection به عبارتی پیش بیاد ......

و کلمه ریبالینگ  

به عبا رت معنی در عمل قابل استفاده و در فعل به معنی اتصال مجدد است .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من فقط یه چیز دیگه اضافه کنم

اگه گراف روی لود کامل هست که هیچ اما اگه فرکانسش نمیره بالا حتما برنامه افتر برنر رو حذف کن من خودم باهاش یه هچین مشکلی دارم!

وقتی باز باشه نمیذاره گراف بره زیر لود و شدید بازیام لگ میزد مثلا ویچر 3 یه دفعه فریم میشد 10تا!

بعد فهمیدم مشکل از کجاست راحت 60فریم میگیرم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

سی پی یو 2500k هست البته اور کردم به 4.5 اون قسمت از بازی ظاهرا مشکل داره چون سیستم برادر زادم که سی پی یوش 6700 هست اون قسمت رو افت فریم داره 

البته از نظر من پردازندتون گلوکاهه چون من همونجا زیر 90 فرم نیومدم

لینک به دیدگاه

تو بقیه بازی ها مشکلی ندارم مثلا GTA V بالای هفتاد فریم میده تو بالاترین کیفیت خود بازی تام رایدر هم فقط اون قسمتش افت فریم داشت بارش برم

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام به همه دوستان و متخصصان عزیز :)

مشکل حل شد

(*مربوط میشد به دمای سی پی یو و سوکت*)

با غیرفعال کردن گزینه cool and quiet از بایوس مشکل حل شد.

یه مشکلی هست که خیلی رو مخه اونم fps drop توی برخی بازیا با کارت MSI Rx 470 4gb هستش.

به طوری که مثلا بعد اینکه بازی لود میشه و در حال انجامه هر 1 دقیقه یکبار اف پی اس برا مدت 5 الی 10 ثانیه دراپ میشه و میاد رو 20 الی 30. بعد به حالت عادی برمیگرده.

تکرار شدن  این قضیه به طور مداوم واقعا  ادمو اذیت میکنه :( 

معمولا تو بازی هایی مثل GTA V  و ranibow six.

اما از زمانی که تو CS:Go هم این مشکل رخ داد دیگه غیر قابل تحمل شد!!!

توی چنتا فروم خارجی و تو یوتیوب مشکل مث خودم رو پیدا کردم. اونجا نوشته بودن با افزایش Power limit  به +50% مشکلشون حل شده ولی من تست کردم نشد :(

گفتم اینجا در میون بزارم که نظر شما دوستان کمکم کنه. 

باتشکر 

ویرایش شده توسط MrFighter
مشکل حل شد
لینک به دیدگاه

موقع انجام بازی با یه نرم افزار monitor/logging کردی ببینی چطوریه دما و کلاک gpu و ...؟

لینک به دیدگاه

سلام. بعد از ارتقا ویندوز عوض کردین؟ دما ها رو چک کنین و بهتره با یه درایور دیگه هم تست کنین.

لینک به دیدگاه

سلام داداش مطمئنا و به قطع مشکل پاور و تنظیمات اون در ویندوز مربوطه
از این لحظا میگم چون در لپتاپ هم اگر به شارژ نزنی fps drop رو هر چند ثانیه داری ...
مطمئن باش از تنظیمات پاوره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نسخه کارتتون 4 گیگه اون بازیهایی که گفتید بستگی به تنظیمات مقدار متفاوتی از رم گرافیک رو اشغال میکنه

مقدار رم اصلی سیستمتون چقدره؟

از تسک منیجر نگاه کنید هنگام اجرای بازی چقدر رم سیستم رو اشغال میکنه و یا حتی با gpu-z ببینید مقدار رم مصرفی گرافیک چقدره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Nemo گفته است :

موقع انجام بازی با یه نرم افزار monitor/logging کردی ببینی چطوریه دما و کلاک gpu و ...؟

دما از 50 درجه بیشتر نمیشه. کلاک ثابته ولی مقدار پاور مصرفی از 65 میاد رو 30. مشکل اینه هیچوقت بیشتر از 70 وات مصرف نمیکنه. 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. بعد از ارتقا ویندوز عوض کردین؟ دما ها رو چک کنین و بهتره با یه درایور دیگه هم تست کنین.

بله ویندوز عوض کردم.  منظورتون از اینکه با یه درایور دیگه تست کنم چیه؟ 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، koala گفته است :

سلام داداش مطمئنا و به قطع مشکل پاور و تنظیمات اون در ویندوز مربوطه
از این لحظا میگم چون در لپتاپ هم اگر به شارژ نزنی fps drop رو هر چند ثانیه داری ...
مطمئن باش از تنظیمات پاوره

تنظیمات پاور کجای ویندوزه؟! 

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

درود

نسخه کارتتون 4 گیگه اون بازیهایی که گفتید بستگی به تنظیمات مقدار متفاوتی از رم گرافیک رو اشغال میکنه

مقدار رم اصلی سیستمتون چقدره؟

از تسک منیجر نگاه کنید هنگام اجرای بازی چقدر رم سیستم رو اشغال میکنه و یا حتی با gpu-z ببینید مقدار رم مصرفی گرافیک چقدره

رم سیستم 8 گیگه. هنگام بازی مانیتورینگ میکنم. از رم سیستم توی جی تی ای بیشتر از رینبو مصرف میشه. حدودا 6 گیگ. از VRAM هم 2 و نیم گیگ

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...