رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یک هارد دوم دارم اون وسترنه یه ترابایت اون قدیمیه. پراز اطلاعاته گذاشتم رو سیستم با هارده یه ترابایت دیگم

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هارد وسترن سبز اگر داری به شدت کند هست عزیز و بیشتر برای آرشیو اطلاعات استفاده میشه 

لینک به دیدگاه

میدونم رو اون ویندوز نزدم رو هارد دیگم ویندوز زدم او توشیباست عالیه

لینک به دیدگاه

از کابل ساتا و بد سکتور هارد هم هست که کند میشه

اصولا برای این رقم سیستم ها ssd راه چارست. دیگه هارد داره منسوخ میشه

لینک به دیدگاه

شیش تا تاپیک زدید پشت هم که خلاف قوانینه (اسپم بازی)

مشکل شما از هارد هست دوست عزیز. از نسل سندی بریج به بعد اینتل خیلی رو سرعت حافظه ذخیره سازی حساس شده.

هر چقدر حافظه اصلی سریعتر سیستم روانتر عمل میکنه. SSD بگیرید البته یه چیز خوب مثل سامسونگ. مساله حل میشه

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Ahora Zard گفته است :

سلام یه مشکل جدی دارم من یه سیستم قوی داذم گرافیک 1070 و سی پی یوi5 7500رم 8 گیگ وپاور 650 گلد گرین ولی تو بازیهایی مثل کال اف دیوای fpsمن راحت 120 هستشولی یک افت فریم ناگهانی. میادfpsمیره رو 40 بعد یک ثانیه مشکل درست میشه تو بالا اومدن ویندوز هم همین مشکل رو دارم خیلی زیاد طول میکشه ویندوز لود شه سیستم یک ماه نیست خریدم کمک کنید

سلام دوست عزیز 

ابتدا باید  هارد  تست شود . به نظر میرسه این ایراد از هارد شما باشد . چون موقع بالا آمدن هم مشکل دارید .

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/15, 08:09:24، Ahora Zard گفته است :

سلام یه مشکل جدی دارم من یه سیستم قوی داذم گرافیک 1070 و سی پی یوi5 7500رم 8 گیگ وپاور 650 گلد گرین ولی تو بازیهایی مثل کال اف دیوای fpsمن راحت 120 هستشولی یک افت فریم ناگهانی. میادfpsمیره رو 40 بعد یک ثانیه مشکل درست میشه تو بالا اومدن ویندوز هم همین مشکل رو دارم خیلی زیاد طول میکشه ویندوز لود شه سیستم یک ماه نیست خریدم کمک کنید

درایور گرافیک اپدیت کن به جدید ترین نسخه.چون اون نسخه که همراه گرافیک توی دیسک هست نسخه اولیه هست و ممکنه مشکل داشته باشه.من این مشکل با gtx 1060 داشتم بعد اپدیت درایور کاملا رفع شد

و برنامه ,MSI gaming app اجرا کنید بزارید روی حالت gaming یا OC وقتی بازی می کنید یکم تاثیر داره توی فریم پایدار تر میشه

در اخر task manager باز کنید (بازی از حالت فول اسکرین خارج کنید تا هم پنجره بازی ببینید هم task manager) بعد چند دقیقه بازی ببینید چه سخت افزاری داره 100 در صد میشه و میمونه روی 100 بدونید مشکل از همونه 

ویرایش شده توسط pc gamer69
لینک به دیدگاه

مشکل از کمبود میزان رم هست

وقتی اطلاعات روی رم از ۸گیگ بیشتر بشه اونوقت مقداری از اطلاعات به فایل pagefile  منتقل میشه. 

یعنی در مواقع کمبود رم ، سیستم از هارد استفاده میکنه.

احتمالا همین مشکل رو روی rise of tomb raider هم دارید. درسته ؟

یا به سیستم رم اضافه کنید یا حداقل با تهیه یک sad سرعت سیستم و مهمتر از اون  (سرعت pagefile در مواقعی که بالای ۸گیگ اطلاعات لود شده ) را بالاتر ببرید

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/15, 08:09:24، Ahora Zard گفته است :

سلام  - اگر منظورتون call of duty 4 remastered هستش باید خدمتتون بگم منم مثل شما افت فریم و تیک داشتم و وقتی رم رو 16 کردم مشکلم حل شد

بازی 9.5 گیگ رم لازم داره برای اجرا و روی رم های 8 جواب نمیده

مورد بعدی حتما vsync رو روشن کنید تا فریم روی 60 قفل بشه - وقتی فریمتون بالای 100 هست توی بعضی مرحله ها که سنگین تره بازی یهو دراپ فریم میخوره و این افت ناگهانی فریم اتفاق میوفته

هیچ توجیحی نداره که بازی رو با 120 فریم اجرا کنید چون به احتمال زیاد مانیتورتون 60 هرتزی هست و فریم بالای 60 رو اصلا به شما نشون نمیده...در نتیجه هم الکی قدرت سیستمتون استفاده میشه و بهش فشار میاد و هم افت فریم زیادی خواهید داشت

اینا راهنمایی های بنده بودن - اگر بهشون عمل کنید کاملا مشکل حل خواهد شد

البته اون جریان هارد رو هم باید چک کنید حتما اما مواردی که گفتم تاثییر بسیار زیادی خواهد داشت

موفق باشید

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

سلام. من یه سیستم دارم با گرافیک gtx 1080  با ماینتور 1440x900 و 60 هرتز و کابل DVI میخوره. توی یه بازی مثلا فریم 300 میگیره بعد دوستم سیستم با مشخصات خودم داره فقط گرافیک gtx 1070 و مانیتور فول اچ دی و 144 هرتز.تو همون بازی با همون تنظیمات بدون اورکلاک فریم ۳۶۰ میگیره.. کلا فریم بیشتر میگیره. میخواستم بدونم مانیتور تاثیر داره؟؟ در ضمن ویندوزا یکیه و سیستم ویروس نداره.

لینک به دیدگاه

....:|

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

اگه vsync فعال نباشه خیر دوست من تاثیر نداره

مشکل باید جای دیگه ای باشه ، شما حتی اگه  مانیتور رو از سیستم  جدا کنید باز هم فریم فرقی نمیکنه 

برادر چرا اطلاعات اشتباه به مردم میدی؟

یعنی مانیتور 4k با فول اچ دی یکی فریم میگیره؟

هر چقدر رزولیشن بالاتر باشه فریم کمتری دریافت میکنید.

-

در مورد سوال دوستمون که تاپیک رو زدن باید عرض کنم دلایل زیادی میتونه fps رو کم کنه.

فقط گرافیک نیست. CPU و Ram و... هم تاثیر دارن.

همچنین تنظیمات گرافیکی تو بازی هم باید یکی باشه تا فریم رو مقایسه کنید.

اگر اشتباه نکنم حتی کابل هم بر fps تاثیر داره.

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، bahadorvs گفته است :

سلام. من یه سیستم دارم با گرافیک gtx 1080  با ماینتور 1440x900 و 60 هرتز و کابل DVI میخوره. توی یه بازی مثلا فریم 300 میگیره بعد دوستم سیستم با مشخصات خودم داره فقط گرافیک gtx 1070 و مانیتور فول اچ دی و 144 هرتز.تو همون بازی با همون تنظیمات بدون اورکلاک فریم ۳۶۰ میگیره.. کلا فریم بیشتر میگیره. میخواستم بدونم مانیتور تاثیر داره؟؟ در ضمن ویندوزا یکیه و سیستم ویروس نداره.

سیستم خودتون رو با مانیتور دوستتون تست کنید .

لینک به دیدگاه

RAM و CPU یکین و تنظیمیات گرافیکم تو بازی یکی میزاریم. مانیتوری که کابل DVI بخوره و ۶۰ هرتز باشه با مانیتوری که کابل HDMI  بخوره و ۱۴۴ هرتز بده کدوم فریم بیشتری میده؟

لینک به دیدگاه

داداش مانیتور خودتون مدل دقیقش  چیه؟

بعد  بازی رو  که نصب کردی چک کن ببین پچ یا کرک  جدا نداره که بخای نصب کنی ؟بازیای pc به این صورت هستن به صورت کامل عرضه نمیشن و  کرک اصلی رو بعد از چن  ماه میتونی دان کنی  که fps بیشتری  رو هم میده 

البت این فریمی که شما  گرفتین بعید میدونم  برا کرک  باشه

ویرایش شده توسط sia@
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Nezami گفته است :

برادر چرا اطلاعات اشتباه به مردم میدی؟

یعنی مانیتور 4k با فول اچ دی یکی فریم میگیره؟

هر چقدر رزولیشن بالاتر باشه فریم کمتری دریافت میکنید.

-

در مورد سوال دوستمون که تاپیک رو زدن باید عرض کنم دلایل زیادی میتونه fps رو کم کنه.

فقط گرافیک نیست. CPU و Ram و... هم تاثیر دارن.

همچنین تنظیمات گرافیکی تو بازی هم باید یکی باشه تا فریم رو مقایسه کنید.

اگر اشتباه نکنم حتی کابل هم بر fps تاثیر داره.

عزیز فرق فریم بین 900p با 1080p  با یک تنظیمات یکسان چقدر هست ؟

لینک به دیدگاه

سلام و درود
300 فریم و 360 فریم رو من آخر سر متوجه نشدم دوستانمون چه استفاده ای ازش می کنن!
ممکن هست پردازنده و حتی در موارد پیشرفته سرعت رم قدرت کارت رو محدود می کنند (در ماژول های DDR4 در بعضی شرایط می تونه باعث ایجاد گلوگاه بشه - بنچمارک های Battlefield 1 و GTA V رو ببینید در این مورد.
-------------- 
تاثیر عوامل مختلف روی میزان استفاده از پردازنده و کارت گرافیکی با همدیگه مرتبط هستند. جدا از هم عمل نمی کنند. ولی میشه به حالت زیر دسته بندی کلی انجام داد.
فریم ریت یا FPS تاثیر عمده اش رو روی پردازنده میزاره دوست عزیز. شما روی یک بازی  با تنظیمات مشخص گرافیکی (فرض روی Ultra) در دو فریم متفاوت 30 و 60 مانیتورینگ انجام بدید تا به تاثیر بیشتر فریم روی CPU Usage پی ببرید. (می تونید با نرم افزار MSI Afterburner فریم ریت رو CAP یا قفل کنید روی هر میزانی که می خواید) 
رزولوشون و کیفیت تکسچر ها در مقابل بیشتر تاثیر رو روی کارت گرافیکی میزارن. در همون مثال قبلی شما فریم رو ثابت بگیرید - برای مثال 60 -  و تنظیمات گرافیکی رو از Ultra به Medium کاهش بدید. می بینید که تاثیر عمده اینبار روی GPU Usage خواهد بود.

ویرایش شده توسط meepo
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Matin96D گفته است :

عزیز فرق فریم بین 900p با 1080p  با یک تنظیمات یکسان چقدر هست ؟

بسیار کم و ناچیز.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sia@ گفته است :

داداش مانیتور خودتون مدل دقیقش  چیه؟

بعد  بازی رو  که نصب کردی چک کن ببین پچ یا کرک  جدا نداره که بخای نصب کنی ؟بازیای pc به این صورت هستن به صورت کامل عرضه نمیشن و  کرک اصلی رو بعد از چن  ماه میتونی دان کنی  که fps بیشتری  رو هم میده 

البت این فریمی که شما  گرفتین بعید میدونم  برا کرک  باشه

:| دوستان دنبال حاشیه نباشید ! میگم تنظیمانو همه چیز یکسان فقط گرافیک من ۱۰۸۰ اون ۱۰۷۰. مانیتور من 1440x900 60hz   کابل DVI اون 1920x1080 144 hz کابل HDMI و اون فریم بیشتری میگیره. cpu , ram , windows و گیم و تنظیمات همه چی یکسان و ویروسم نداره. فقط بگید مانیتوره تاثیر داره یا نه دنبال حاشیه نباشید لطفا.

ویرایش شده توسط bahadorvs
کامل کردن.
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، bahadorvs گفته است :

سلام دوست من.

عزیز تفاوت فریم همونطور که دوستان گفتن میتونه دلایل زیادی داشته باشه.

برای این تفاوت فریمی که شما مشاهده میکنی.

ببینید دمای گرافیک به تنهایی میتونه چند فریم رو جا به جا کنه! دمای بقیه قطعات هم به همین نسبت.

خود من همه چیم یکیه وقتی با کابل HDMI وصل میکنم فریم کمتری نسبت به دیسپلی پورت میگیرم!

توصیه میکنم سیستم خودتون رو با مانیتور دوستتون تست کنید.

یعنی یا کیس شما بره پیش ایشون یا مانیتور ایشون بیاد پیش شما.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام  

جوابم مثل آگهی بازرگانیه ولی مطمنی پاورت کامل گرافیکو تغذیه میکنه ؟ 

تو هر رزولوشنی مقدار فریم تغییر پیدا میکنه ببین حتی تایم تاخیر رم هم چنتا فریم تاثیر داره مادربوردی هست اتوماتیک پردازنده رو 2 تا 8 درصد آور میکنن با وجود اینکه پردازنده من سری k نیست ولی 2درصد آورش کرده که خودم دستی برش داشتم

مادربورد + رم + مدل گرافیک و پاور و مخصوصا هارد یکیه ؟ از هاردت تست بگیر گلوگاه نشه 

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان

بنده سیستمی با مشخصات زیر دارم:

Core i5 3570 / 8GB Ram@1600/ Samsung 850EVO 250GB/ Radeon 7790 GDDR5

و لپتاپی با مشخصات:

Core i5 6200u / 6GB Ram @1600/ Adata M.2 128GB/ Geforce GTX950M

خب از لحاظ بنچمارک و غیره که لبتابم قدرتش نصف سیستم هست و قاعدتا باید بازی ها در سیستم بسیار بهتر و نرم تر اجرا بشن اما در عمل اینگونه نیست!

به این صورت که مثلا Mortal Kombat X روی کمترین تنظیمات ممکن 20 تا 30 فریم اجرا میشه Assassin's creed syndicate هم 20 تا 25 فریم اجرا میشه! روی کمترین تنظیمات ممکن

بنده گمان میکنم مشکلی وجود داره، نمیدونم از تنظیمات بایوس گرفته تا اسمبل حس میکنم مشکلی صدراه عملکرد سخت افزار سیستم بندست،

میدونید چی شک منو بیشتر میکنه؟ اینکه تغییر تنظیمات گرافیکی تغییری در فریم بازی ایجاد نمیکنه! یعنی من اساسینز رو میذارم روی Very high ، ازش 23 فریم میگیرم، و همه چیو تا آخر میارم پایین و ازش 24 فریم میگیرم! مورتال کامبت هم دقیقا همین وضعیت هست.

شایان ذگره که بنده به علت علاقه ام به ویندوز 8 ویندوز سیستمم رو روی 8 نگه داشتم (8.0) و چون از سال 2014 آپدیت گرافیکی عرضه نشده برای این ویندوز، آخرین اپدیت گرافیکی مال اون سال هست، اما از گرافیک بنچمارک میگیرم عالی هست و مشکلی نداره از لحاظ بنچمارک.

رزولیشن مانیتور بنده هم 1366*768 هست و روی این رزولیشن نباید انقدر فریم پایین باشه!

میشه مشکل به خاطر 1GB بودن گرافیک باشه؟

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوست عزیز این گرافیک قدرت بالایی نداره

زمان خودش هم یک میان رده رو به پایین حساب میشد

من فکر میکنم گرافیک لپ تاپتون قویتر باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...