رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

قدرت پردازشی لپتاپ تون کمتر یا به قول خودتون نصفه سیستم هست.

ولی گرافیک لپتاپ تون قویتر از سیستم هست.

20170609_045805.thumb.png.4d024e022882d9926d0be8a5a13e151e.png

سیستم شما خیلی هم ضعیف نیست. با تعویض و ارتقا کارت گرافیک، سیستم تون رو خوشحال کنید .?

ویرایش شده توسط aVaOMi
لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، amir.coder گفته است :

میشه مشکل به خاطر 1GB بودن گرافیک باشه؟

بله تاثیر داره ...

البته گرافیکتون هم برای تنظیمات Very High مناسب نیست و کم میاره ...

لینک به دیدگاه

عجیبه که اینو میبینم آخه گرافیک سیستممو بنچمارک گرفتم امتیاز 3200 گرفت اما لپتاپم امتیاز 2100 با نرم افزار performance test

من از GTA بالای 100 فریم میگیرم با تنظیمات معقول... و البته توی GTA میزان حافظه استفاده از گرافیکم 800 900 مگابایت بالاتر نمیره اما بازی های نامبرده تو GPU Z مینویسه 1600 مگ در صورتی که کلا 1000 مگ حافظه داره گرافیک بنده! فکر میکنم از وقتی که از share رم استفاده میشه این فاجعه به بار میاد

و البته این هنوز برای من گنگه که چرا با هرتنظیمات گرافیکی که انجام میدم فریم بالا و پایین نمیره! بالاخره باید سرعت بازی وقتی very low هست و وقتی very high هست لا اقل یه میزان کم تغییر کنه!

گروه corepack بنچمارک کارت گرافیک gtx 650 رو از بازی syndicate زدن 50 تا 55 فریم با تنظیمات متوسط، خوب کارت من ازین کارت قوی تره، ولی من با تنظیمات کم 20 فریم میگیرم!التبه با متوسط هم 20 میگیرم! و با تنظیمات بالا هم 20 میگیرم!!!

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/18, 22:19:42، Nezami گفته است :

برادر چرا اطلاعات اشتباه به مردم میدی؟

یعنی مانیتور 4k با فول اچ دی یکی فریم میگیره؟

هر چقدر رزولیشن بالاتر باشه فریم کمتری دریافت میکنید.

-

در مورد سوال دوستمون که تاپیک رو زدن باید عرض کنم دلایل زیادی میتونه fps رو کم کنه.

فقط گرافیک نیست. CPU و Ram و... هم تاثیر دارن.

همچنین تنظیمات گرافیکی تو بازی هم باید یکی باشه تا فریم رو مقایسه کنید.

اگر اشتباه نکنم حتی کابل هم بر fps تاثیر داره.

برادر دقت کن چی نوشم ، لطفا قبل اینکه چیزی بنویسی بیشتر به متن دقت کن ، 

ببین من حرفی از رزولوشن نزدم ، گفتم فرقی نمیکنه چه مانیتوری به سیستم وصل باشه ، مهم تنظیمات درون بازی هست که فریم رو تعیین میکنه ، تو تنظیمات یکسان این دوستمون و سیستم دوستشون ، فرقی نمیکنه مانیتور چی باشه ، وقتی تنظیمات یکسان هست نباید تفاوت فریم خاصی بینشون مشاهده بشه ، 

حالا اینکه حرف منو متوجه بشید یا نه یه چیز دیگه است 

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

سوال تاپیک مشخصه ، مانیتور تاثیر داره تو فریم یا نه ؟

منم گفتم نه ، هر مانیتوری دوست داری به سیستم وصل کن ، اصلا ربطی به فریم خروجی گرافیک نداره 

تنظیمات درون بازی هست که مشخص میکنه بازی در چه وضعی اجرا بشه نه مانیتوری که به سیستم وصله ، 

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

یا دوستمون متن تاپیک رو بد نوشته و من اشتباه متوجه سوالشون شدم ، یا اکثر دوستان اشتباه متوجه سوال تاپیک شدن

اونطور که من متوجه سوال ایشون شدم ، پرسیدن آیا مانیتور تو فریم تاثیر داره یا نه ، مشخصا نه تاثیر نداره

اگه سوالشون اینه که رزولوشن تو فریم تاثیر داره یا نه ، مشخصا تاثیر داره 

کاربر Nezami 

خیلی ممنون که یادآوری کردید هرچی رزولوشن بالا بره فریم کمتر میشه ، اصلا نمیدونستم ، نکته فوق العاده مهمی رو یادآوری کردید !:|

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Nezami گفته است :

بسیار کم و ناچیز.

این شمایین که دارین  اطلاعات غلط میدین ، تفاوت فریم بین این دو رزولوشن ناچیز نیست ، تفاوت تعداد پیکسل ها در این دو رزولوشن حدود 30 درصده ، فریم بازی ها در این دو رزولوشن حدود 20 تا 30 درصد فرق میکنه 

در رزولوشن 900p تعداد پیکسل ها حدود 1 میلیونو  440هزار  هست

در رزولوشن 1080p تعدا کل پیکسل ها بیشتر از 2 میلیون پیکسل هست

تفاوت بسیار ناچیز ؟! 20 درصد تفاوت فریم ناچیزه ؟

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، bahadorvs گفته است :

:| دوستان دنبال حاشیه نباشید ! میگم تنظیمانو همه چیز یکسان فقط گرافیک من ۱۰۸۰ اون ۱۰۷۰. مانیتور من 1440x900 60hz   کابل DVI اون 1920x1080 144 hz کابل HDMI و اون فریم بیشتری میگیره. cpu , ram , windows و گیم و تنظیمات همه چی یکسان و ویروسم نداره. فقط بگید مانیتوره تاثیر داره یا نه دنبال حاشیه نباشید لطفا.

همه تنظیمات حتی رزولوشن تصویر هم یکسانه ؟

لینک به دیدگاه

باتوجه به اینکه مانیتور شما رزولیشن کمتری داره باید فریم بیشتری بگیرین ، نه کمتر!

و باتوجه به اینکه Vsync رو غیرفعال میکنین بعید میدونم مانیتور تاثیر خاصی داشته باشه.

ویرایش شده توسط behnam_o2
لینک به دیدگاه

سلام

من الان یه تستی انجام دادم که در نوع خودش جالب بود!

حالت ضبط رو فعال کردم ،  بازی رو روی یه نقطه ثابت نگه داشتم،کابل مانیتور رو کشیدم و بعد از نیم دیقه دوباره وصل کردم (مانیتور با کابل DVIوصله)

بعد از وصل کردن کابل ،ریکورد بازی رو ذخیره کردم.FPS در حین بازی نمایش داده میشد و توی فیلم هم ذخیره شده.با نگاه کردن به فیلم متوجه شدم :

توی یه بازی که FRAME LIMITER فعال بود بعد از کشیدن کابل مانیتور، محدود کننده غیر فعال میشد و فریم از ۶۰ به حدود ۸۵ رسید

با یه بازی هم تست کردم که محدودیت فریم نداشت: بعد از کشیدن کابل حدود ۵ واحد افزایش فریم داشتم

به این نتیجه رسیدم که احتمالا مانیتور (حداقل توی پورت های  دیجیتالDVI -DISPLAY PORT-HDMI) که ممکنه سیگنال اکنالج بین دستگاه ها رد و بدل بشه روی فریم تاثیر داره.ولی بعید میدونم بیشتر از چهار پنج درصد تاثیر داشته باشه

گرافیک من پورت VGA نداره و نتونستم تو این حالت تستش کنم

لینک به دیدگاه

راستی شرمنده که در پست قبلی از دوستانی که پاسخ دادن کتباً تشکر نکردم

البته به محض دیدن پستشون دکمه + رو زدم و به همشون یه مثبت دادم

بنا به راهنمایی دوستان قصد بر تعویض گرافیک شد

اگر بخواهم کارت رو بفروشم و کارت رو ارتقا بدم با کمترین هزینه پیشنهاد دوستان چی هست؟

من الان یه i3 3240 دارم با این 7790  میخوام هردو رو بفروشم و یه گرافیک بگیرم...

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

تعویض گرافیک واجب تر از پردازنده هست

اگه ارزون ولی کارآمد بخواهید R9 380 

باز پایینتر میتونید یه r7 270 دو گیگ تهیه کنید

دیگه ارزونتر از ۳۵۰ت فکر نکنم مورد جالبی پیدا بشه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/forum/81-خرید-و-فروش-کارت-گرافیک-vga/

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

تعویض گرافیک واجب تر از پردازنده هست

اگه ارزون ولی کارآمد بخواهید R9 380 

باز پایینتر میتونید یه r7 270 دو گیگ تهیه کنید

دیگه ارزونتر از ۳۵۰ت فکر نکنم مورد جالبی پیدا بشه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/forum/81-خرید-و-فروش-کارت-گرافیک-vga/

خیر پردازنده رو که تعویض نمیکنم، پردازنده i5 3570 هستش

پردازنده i3 3240 رو توی کمد دارم، متاسفانه پول نقدی ندارم که بخوام خرج کنم برای گرافیک و فقط همین گرافیک خودم و یه سی پی یو i3 3240 دارم که گمان میکنم ارزششون روی هم 500 تومان باشه

پس بهترین انتخاب تا 500 تومان r9 380 هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل از بازی اساسین سیندکیت هستش چون مموری گرافیک بالایی میخواد من خودم با 750ti نتونستم فول اچ دی بازی کنم گذاشتم رو 1600*900 ، چون مموری بالای 2 گیگ میخواست ولی در کل بازم نباید اینقدر پایین باشه ، شما درایور گرافیک پاک کن و آپدیت کن شاید حل شد

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، amir.coder گفته است :

خیر پردازنده رو که تعویض نمیکنم، پردازنده i5 3570 هستش

پردازنده i3 3240 رو توی کمد دارم، متاسفانه پول نقدی ندارم که بخوام خرج کنم برای گرافیک و فقط همین گرافیک خودم و یه سی پی یو i3 3240 دارم که گمان میکنم ارزششون روی هم 500 تومان باشه

پس بهترین انتخاب تا 500 تومان r9 380 هست؟

بله برای ۵۰۰ت بهترین انتخاب  R9 380 هست البته بعید میدونم با این قیمت یافت بشه.

در انجمن کارت انویدیا GTX 760 هم بود اگه GTX 770 تهیه کنید که قدرتش عالیه .

untitled-32.thumb.png.7204a220a2d142f2886f6a83cfa61a80.png

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ashkan_83 گفته است :

سلام

من الان یه تستی انجام دادم که در نوع خودش جالب بود!

حالت ضبط رو فعال کردم ،  بازی رو روی یه نقطه ثابت نگه داشتم،کابل مانیتور رو کشیدم و بعد از نیم دیقه دوباره وصل کردم (مانیتور با کابل DVIوصله)

بعد از وصل کردن کابل ،ریکورد بازی رو ذخیره کردم.FPS در حین بازی نمایش داده میشد و توی فیلم هم ذخیره شده.با نگاه کردن به فیلم متوجه شدم :

توی یه بازی که FRAME LIMITER فعال بود بعد از کشیدن کابل مانیتور، محدود کننده غیر فعال میشد و فریم از ۶۰ به حدود ۸۵ رسید

با یه بازی هم تست کردم که محدودیت فریم نداشت: بعد از کشیدن کابل حدود ۵ واحد افزایش فریم داشتم

به این نتیجه رسیدم که احتمالا مانیتور (حداقل توی پورت های  دیجیتالDVI -DISPLAY PORT-HDMI) که ممکنه سیگنال اکنالج بین دستگاه ها رد و بدل بشه روی فریم تاثیر داره.ولی بعید میدونم بیشتر از چهار پنج درصد تاثیر داشته باشه

گرافیک من پورت VGA نداره و نتونستم تو این حالت تستش کنم

تست بسیار جالبی انجام دادید ، بنده هم در یکی دو بازی انجام داده بودم ولی تغییری متوجه نشده بودم ، به نظر میرسه تو بعضی بازی ها مقداری تاثیر داره !

لینک به دیدگاه

درایور کارت گرافیک و با برنامه IOBIT UNINSTALLER پاک کن بعد به سایت انویدیا مراجعه کن و اخرین درایور و دانلود و نصب کن 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز. اقا من کارت 1070 ام اس ای گیمینگ ایکس از همین جا خریدم. تقریبا دوروز بیش از  382.36 ب 382.53 ابدیت کردم. همه چی خوب بود تا اینکه الان ک بتلفیلد 1  انلاین بازی میکنم فریم ک همیشه رو 60 بود فول جزیات  الان رو 45 هست و تا 20 هم میادو دیگه بالا نمیره اما افلاین مشکلی نداره و همه چی خوبه. حتی رزولیشن هم پایین اوردم اما تاثیری تو بازی انلاین نداشت. سی بی یوم هم 4460 هست و 16 گیگ رم. الان مشکل از چیه دقیقا؟ همزمان با دوستم بازی میکنم اون  مشکلی نداره ولی من دارم مشکل از چیه ؟ دمای کارت و سی پی یو هم پایینه هردو نهایت رو 60.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، hamidmanu گفته است :

سلام دوستان عزیز. اقا من کارت 1070 ام اس ای گیمینگ ایکس از همین جا خریدم. تقریبا دوروز بیش از  382.36 ب 382.53 ابدیت کردم. همه چی خوب بود تا اینکه الان ک بتلفیلد 1  انلاین بازی میکنم فریم ک همیشه رو 60 بود فول جزیات  الان رو 45 هست و تا 20 هم میادو دیگه بالا نمیره اما افلاین مشکلی نداره و همه چی خوبه. حتی رزولیشن هم پایین اوردم اما تاثیری تو بازی انلاین نداشت. سی بی یوم هم 4460 هست و 16 گیگ رم. الان مشکل از چیه دقیقا؟ همزمان با دوستم بازی میکنم اون  مشکلی نداره ولی من دارم مشکل از چیه ؟ دمای کارت و سی پی یو هم پایینه هردو نهایت رو 60.

خب دوست عزیز خودتون جواب خودتون رو دادین

شما هزچی رزولوشن پایین تر از 4k باشه تاثیر CPU روی گیم بیشتره

مخصوصا روی گیم هایی که تعداد زیاد بات و نفر دارن همزمان رقابت و فعالیت میکنن برای هیمنه که توی بازی های اپن ورد مثل GTA V هم باید یه همچین مشکلی داشته باشین

سی پی یو شما کمی برای کارتی مثل 1070 روی برخی بازیها گلوگاهه

پیشنهاد من برای شما خرید یک کولر مناسب و کمی اورکلاک سی پی یو فعلیتون هست تا بتونید 60 رو بگیرید یا میتونید یه 4790 تهیه کنین یا هر I7 دیگه ای

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

خب دوست عزیز خودتون جواب خودتون رو دادین

شما هزچی رزولوشن پایین تر از 4k باشه تاثیر CPU روی گیم بیشتره

مخصوصا روی گیم هایی که تعداد زیاد بات و نفر دارن همزمان رقابت و فعالیت میکنن برای هیمنه که توی بازی های اپن ورد مثل GTA V هم باید یه همچین مشکلی داشته باشین

سی پی یو شما کمی برای کارتی مثل 1070 روی برخی بازیها گلوگاهه

پیشنهاد من برای شما خرید یک کولر مناسب و کمی اورکلاک سی پی یو فعلیتون هست تا بتونید 60 رو بگیرید یا میتونید یه 4790 تهیه کنین یا هر I7 دیگه ای

ممنون از پاسخگوییتون منتها تا الان ک مشکلی نداشت ی ماهه ک گرفتم. تازه همین الان اینطوری شده و مال دوستم خوبه در حالیکه سخت افزار مشابه داره. 4460 اورکلاک نمیشه متاسفانه کولر دارم ترمالرایت 120ترو اسپیریت. هر i7   دیگه ک نمیشه اخه مین برد فقط ساپورت نسل 4 و 5 هست . گیگا z97x ud3h دارم. نسل 44 و 5 هم یا موجودی کمه یا خیلی گرونن. میخوام بدونم ممکنه مشکل از درایور باشه ؟ اخه نبوده اینطوری تازه شده.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، hamidmanu گفته است :

ممنون از پاسخگوییتون منتها تا الان ک مشکلی نداشت ی ماهه ک گرفتم. تازه همین الان اینطوری شده و مال دوستم خوبه در حالیکه سخت افزار مشابه داره. 4460 اورکلاک نمیشه متاسفانه کولر دارم ترمالرایت 120ترو اسپیریت. هر i7   دیگه ک نمیشه اخه مین برد فقط ساپورت نسل 4 و 5 هست . گیگا z97x ud3h دارم. نسل 44 و 5 هم یا موجودی کمه یا خیلی گرونن. میخوام بدونم ممکنه مشکل از درایور باشه ؟ اخه نبوده اینطوری تازه شده.

خب بعیده که قبلا نبوده باشه چون کلا i5 ها برای بازیهای شلوغ کم میارن مگر اورکلاک بشن  اتفاقا همین دو سه روز پیش یه نفر 4790 معمولی رو 900تومن برای فروش گذاشته بود!!!

بله حو.اسم نبود سری k نیست پردازندتون

شما میتونید برخی از تنظیماتی رو که سی پی یو درشون دخیل هست بیارید پایین انشالله که اوکی میشه اصولا در بازیها مخصوصا بازیهای شوتر گرافیک مهم نیست بلکه روون بودن بازی مهمه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

خب بعیده که قبلا نبوده باشه چون کلا i5 ها برای بازیهای شلوغ کم میارن مگر اورکلاک بشن  اتفاقا همین دو سه روز پیش یه نفر 4790 معمولی رو 900تومن برای فروش گذاشته بود!!!

بله حو.اسم نبود سری k نیست پردازندتون

شما میتونید برخی از تنظیماتی رو که سی پی یو درشون دخیل هست بیارید پایین انشالله که اوکی میشه اصولا در بازیها مخصوصا بازیهای شوتر گرافیک مهم نیست بلکه روون بودن بازی مهمه

میشه لطف کنید بگید من چه تنطیماتیو پایین بیارم؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hamidmanu گفته است :

میشه لطف کنید بگید من چه تنطیماتیو پایین بیارم؟

والا اگه درست یادم باشه تنظیمات مربوط  به قسمت  Super-sampling AA  و Shadow خیلی تاثیر میزارن روی cpu

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...