رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 6 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

سلام دوست عزیز مدل گرافیک 265 هست و ربطی هم به قدیمی بودن قطعات نداره دوست گرامی:14_relaxed:

مادربورد pci-e ورژن يك هست در حالي كه مال گرافيك ورژن ٣ هست

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام شما سعی کن گرافیکو رویه یه سیستم دیگه تست کنی راستی Amd توی خود نرم افزارش یه قسمت کنترل فریم داره اونو تست کن چون منم یه r9 390x داشتم فریم تموم بازیارو روی 50یا 60 میزاشتم و فریم قفل بود و تویه بازیا تا 70یا 80 درصد از قدرت کارت و سی پی یو رو استفاده میکرد برو ببین احتمالا فریم کنترل رو فعال نکردی اگر از اون نبود دیگه از مادر برد هستش چون درگاه  ارتباطی  کارت شما از ورژن پورت  pci-e  مادر برد بالا تره برا همون نمیتونی از تمامی قدرت کارت استفاده کنی 

ویرایش شده توسط حامد 480
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، g.z گفته است :

مادربورد من برند ایسوز هست و مدلی نسبتا جدید و قوی!!!ایسوزالفا هرو

سی پی یو هم 6700k

ولی پاورم قدیمی بود!750 وات گرین

شما دیگه چرا ؟! شما همه چیت قوی و نسل جدید بوده.

بعید میدونم پاور 750 گرین کم بیاره برا سیستم.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، حامد 480 گفته است :

با سلام شما سعی کن گرافیکو رویه یه سیستم دیگه تست کنی راستی Amd توی خود نرم افزارش یه قسمت کنترل فریم داره اونو تست کن چون منم یه r9 390x داشتم فریم تموم بازیارو روی 50یا 60 میزاشتم و فریم قفل بود و تویه بازیا تا 70یا 80 درصد از قدرت کارت و سی پی یو رو استفاده میکرد برو ببین احتمالا فریم کنترل رو فعال نکردی اگر از اون نبود دیگه از مادر برد هستش چون درگاه  ارتباطی  کارت شما از ورژن پورت  pci-e  مادر برد بالا تره برا همون نمیتونی از تمامی قدرت کارت استفاده کنی 

درسته درگاه PCIe مادربرد ام ورژن 1 هست.

مادربرد ایسوس H81-MC صلاح هست ؟ ( فک کنم درگاهش 2 هست ) . چه مادربردی برای ورژن 3 پیشنهاد میدین ؟ (DDR3 )

123.JPG

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Xps گفته است :

مادربرد ایسوس H81-MC صلاح هست ؟ ( فک کنم درگاهش 2 هست ) . چه مادربردی برای ورژن 3 پیشنهاد میدین ؟ (DDR3 )

123.JPG

سلام دوست عزیز تمام مادربردهای مبتنی بر چیپست h81 درگاهشون دو هستش شما باید یه مادربرد مبتنی بر چیپست b85 بگیرید که درگاهشون سه هستن یه موردی که هست اختلاف درگاه 2و3 تو گیم شاید دو یا سه فریم باید باشه 

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، (:mohammad:) گفته است :

سلام دوست عزیز تمام مادربردهای مبتنی بر چیپست h81 درگاهشون دو هستش شما باید یه مادربرد مبتنی بر چیپست b85 بگیرید که درگاهشون سه هستن یه موردی که هست اختلاف درگاه 2و3 تو گیم شاید دو یا سه فریم باید باشه 

منم شنیدم منتهی دوستان میگن pci express 3 تهیه کنم.

اگه از pci express نیست . چرا گرافیکم لود نمیشه ؟ از سی پی یو عه ؟ پاوره چیه :|

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Xps گفته است :

منم شنیدم منتهی دوستان میگن pci express 3 تهیه کنم.

اگه از pci express نیست . چرا گرافیکم لود نمیشه ؟ از سی پی یو عه ؟ پاوره چیه :|

سلام داداش. درسته که Pci-e در گرافیک تأثیر زیادی داره(ورژن سه پهنای باندش1000مگ وای ورژن یک250 یعنی یک چهارم) اما وقتی تو کانتر صد فریم میگیری یعنی خیلی غیر طبیعیه .

منم خودم گفتم بهتون مادربردم  ورژن یکه ولی گفتم تو بتلفیلد وان چند فریم میگیرم. سیپیومم دو مدل پایینتره ازشما. اما پاورم580 هست که صد واتم اضافی داره.

تو سایت گرین بزنین ببینین مصرفتون چقدره صد وات بالاتر پاور مناسبیه.

توی بازیا هم یه گزینه هست که فریم رو قفل میکنه و برای ابنکه به کارت زور وارد نشه نمیزاره گرافیک فول بشه. توی بازی ها چیزی مانند v sync-g sync رو اگر دیدید غیر فعال کنید که باعث فول لود شدن گرافیکتون در بازی ها میشه.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام داداش. درسته که Pci-e در گرافیک تأثیر زیادی داره(ورژن سه پهنای باندش1000مگ وای ورژن یک250 یعنی یک چهارم) اما وقتی تو کانتر صد فریم میگیری یعنی خیلی غیر طبیعیه .

منم خودم گفتم بهتون مادربردم  ورژن یکه ولی گفتم تو بتلفیلد وان چند فریم میگیرم. سیپیومم دو مدل پایینتره ازشما. اما پاورم580 هست که صد واتم اضافی داره.

تو سایت گرین بزنین ببینین مصرفتون چقدره صد وات بالاتر پاور مناسبیه.

توی بازیا هم یه گزینه هست که فریم رو قفل میکنه و برای ابنکه به کارت زور وارد نشه نمیزاره گرافیک فول بشه. توی بازی ها چیزی مانند v sync-g sync رو اگر دیدید غیر فعال کنید که باعث فول لود شدن گرافیکتون در بازی ها میشه.

دیگه کلا تصمیم به تعویض سیستم گرفتم بخاطر قدیمی بودنش . فقط مادربرد pci 3 معرفی کنین قیمت مناسب .

بزودی مادربرد و سی پی یو رو برای مزایده میذارم.

vysnc هم آفه.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Xps گفته است :

الان Passmark عه ضعیفترین i3 نسل 4 ، بیشتر از Xeon E5450 هست.
i3 4130 Pass,mark = 4788
Intel Xeon E5450 Passmark = 4241
من سی پی یو هم تست کردم با E8500 . گرافیک RX 470 و 1050TI هم گذاشتم روش بازم درست نشد . تنها احتمالی که میدم کم بودن پاور باشه چون پاورم 380 گرین هست.
البته توسط پاور دوم به 6 پین گرافیک برق دادم.

بله . گرافیک رو روی مادربرد P110 با سی پی یو 6400 گذاشتم . گرافیک به 99% لود رسید.

درسته ولی رم 8 گیگ DDR4  خیلی گرونه.

فرکانسش که پایین نیس . 3.0 گیگاهرتز فک کنم فرکانس قابل قبولی باشه.

آیا نسخه Pci express مادربرد های Gigabyte H81-MS2PV یا ASUS H81-MC با گرافیک من سازگار هست ؟

ضمنا متشکرم از توضیح کامل و جامعتون.

منظور بنده از فرکانس و میزان پردازش در یک چرخه چیز دیگه ایه

اگه مقایسه cpu های رایزن با نسل قبلشون رو که FX بود رو ببینی، متوجه میشی که سی پی یو رایزن روی 1.5 گیگاهرتز اندازه یه FX روی 3 گیگاهرتز سرعت داره(روی یه هسته)

سوکتی که داری استفاده میکنی خیلی قدیمیه - در مقایسه H81 خیلی سرتره البته پیشنهاد بنده همچنان آپگرید کردن به سوکت های بالاتر مثل 1151 و Ryzen هست

ویرایش شده توسط SEPHIR0TH
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Xps گفته است :

دیگه کلا تصمیم به تعویض سیستم گرفتم بخاطر قدیمی بودنش . فقط مادربرد pci 3 معرفی کنین قیمت مناسب .

بزودی مادربرد و سی پی یو رو برای مزایده میذارم.

vysnc هم آفه.

H110 بگیر با یه core i3 نسل 6-7

مادربردت رو اگه قیمت خوب بزاری و تهران باشی همینطور سیپیو رو خودم خریدارم.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، SEPHIR0TH گفته است :

اگه مقایسه cpu های رایزن با نسل قبلشون رو که FX بود رو ببینی، متوجه میشی که سی پی رو رایزن روی 1.5 گیگاهرتز اندازه یه FX روی 3 گیگاهرتز سرعت داره(روی یه هسته)

سوکتی که داری استفاده میکنی خیلی قدیمیه - در مقایسه H81 خیلی سرتره البته پیشنهاد بنده همچنان آپگرید کردن به سوکت های بالاتر مثل 1151 و Ryzen هست

بنده با نظر این دوستمون موافق هستم شما اگه بتونی یک مقدار صبر کنی ryzen 1200 یا 1300xوارد بشه بگیری خیلی بهتره و ارزش خرید بالایی داره اگرم عجله داری همونی که مدنظرت هستش بگیر

لینک به دیدگاه

دوستان بلاخره کسی نفهمید اشکال کار از کجاست؟!!

منم همین مشکلو داشتم!!

با یه 1080 که در گارانتی هم تست شد و سالم بود!تمام قطعات هم جز پاور تازه خریداری شده بود!!

چند ماهی روال عادی داشت فریم ها ولی یه روز یدفه دیدم بدون اینکه هیچ کار خاصی انجام بدم تو تمام بازی ها چه با حداکثر تنظیمات گرافیکی و چه با حداقلش سی تا چهل فریم در حالت فریم ازاد بهم میده!!!

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، SEPHIR0TH گفته است :

اگه مقایسه cpu های رایزن با نسل قبلشون رو که FX بود رو ببینی، متوجه میشی که سی پی رو رایزن روی 1.5 گیگاهرتز اندازه یه FX روی 3 گیگاهرتز سرعت داره(روی یه هسته)

بله همینطوره  سی پی یو ها جدید با اینکه ممکنه مشخصات فنی شون ضعیف باشه ولی از سی پی یو ها قدیمی بهتر عمل میکنن.

در 40 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

H110 بگیر با یه core i3 نسل 6-7

مادربردت رو اگه قیمت خوب بزاری و تهران باشی همینطور سیپیو رو خودم خریدارم.

کارکرده مد نظر هست که این سری بعید میدونم پیدا شه.

تهران که نیستم خواستین ارسال میکنم براتون.

در 17 دقیقه قبل، (:mohammad:) گفته است :

بنده با نظر این دوستمون موافق هستم شما اگه بتونی یک مقدار صبر کنی ryzen 1200 یا 1300xوارد بشه بگیری خیلی بهتره و ارزش خرید بالایی داره اگرم عجله داری همونی که مدنظرت هستش بگیر

نه نمیتونم صب کنم تا 2 هفته باید اوکی کنم سیستم رو

در 5 دقیقه قبل، g.z گفته است :

دوستان بلاخره کسی نفهمید اشکال کار از کجاست؟!!

منم همین مشکلو داشتم!!

با یه 1080 که در گارانتی هم تست شد و سالم بود!تمام قطعات هم جز پاور تازه خریداری شده بود!!

چند ماهی روال عادی داشت فریم ها ولی یه روز یدفه دیدم بدون اینکه هیچ کار خاصی انجام بدم تو تمام بازی ها چه با حداکثر تنظیمات گرافیکی و چه با حداقلش سی تا چهل فریم در حالت فریم ازاد بهم میده!!!

متاسفانه خیر . مشخص نیس مشکل از چیه :|

ویرایش شده توسط Xps
لینک به دیدگاه

سیستم قبلی منم مشکلش مشابه شما البته برای من سی پی یو گلوگاه میشد 

pentium g3260

ram 8gb

r9 270x

یادمه تو بازی dark suols3 کلا رو تنظیمات low و پایین ترین رزولیشن بازی اجرا نمیشد و از داخل بازی میمود بیرون تو bf4 همینگونه بود تا اینکنه سیستم ارتقا دادم مشکلم حل شد

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/15, 09:00:00، Xps گفته است :

123.JPG

نمیدونم والا اگه من بودم  از سری z 97  و یه سی پی پو خوب تهیه میکردم همین چند وقت پیش دقیق یادم نیست تو همین  لیون  مادربرد  ازراک z 97 رو فک کنم حدودا 250 الی 300 میداد که ارزششو داره  

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، حامد 480 گفته است :

نمیدونم والا اگه من بودم  از سری z 97  و یه سی پی پو خوب تهیه میکردم همین چند وقت پیش دقیق یادم نیست تو همین  لیون  مادربرد  ازراک z 97 رو فک کنم حدودا 250 الی 300 میداد که ارزششو داره  

قصد خرید ASUS H110 MK رو دارم 

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

با تغییر سیستم به مادربرد ASUS H110M-K و پردازنده Intel i3 7100 و رم 8 گیگ 2400 مشکل حل شد.

2.jpg

لینک به دیدگاه

فکرمیکنم مشکلتون کمبود رم بوده چون بنده هم وقتی رزولوشنو افزایش دادم فوق العاده رم کم اوردم و فریم به شدت کم شد.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Xps گفته است :

با سلام خدمت دوستان

با تغییر سیستم به مادربرد ASUS H110M-K و پردازنده Intel i3 7100 و رم 8 گیگ 2400 مشکل حل شد.

2.jpg

مبارک باشه امیدوارم از گیم لذت ببری :D:x

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

فکرمیکنم مشکلتون کمبود رم بوده چون بنده هم وقتی رزولوشنو افزایش دادم فوق العاده رم کم اوردم و فریم به شدت کم شد.

خیر مربوط به رم نبوده . تو عکسای قبلی دقت کنین از رم 8 گیگ حدود 3.5 در حال استفادس . مشکل مادربرد و مخصوصا مناسب بازی نبودن و قدیمی بودن سی پی یو بود که گلوگاه ایجاد میکرد و گرافیک لود نمی شد.

در 23 دقیقه قبل، CleverM گفته است :

مبارک باشه امیدوارم از گیم لذت ببری :D:x

ممنونم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان من الان این بازی رو نصب کردم همه چیرو. تا اخر کشیدم بالا رزولیشن ال سی دیم 1360.768 هست بعد کارت گرافیکم هم gtx1060 6g گیگ هست رم 8 هست و سی \ی یو core i3 7100  من فک میکنم بخاطر هارد هست چون دیگه نتونستم بلک بخرم الان هاردم مال 7 سال \یشه یابیشتر و 320 گیگ هست و موقع بازی رو 100 درصد قرار میگیره اف فریم از 60 تا روی  40 میره یدفعه بخاطره چیه و چه \یشنهادی دارید؟

لینک به دیدگاه

سلام برای تست هارد میتونین از نرم افزار hd tune سربرگ health چک کنین هم چنین یک تست بد سکتور هم بگیرید البته کمی زمان بر هست.

با نرم افزار Hard.Disk.Sentinel هم تست کنین ببینید چطور هست.

ممکنه مشکلتون از پاورم باشه بفرستین مدل پاورتونو.

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، amirghz41148 گفته است :

دوستان من الان این بازی رو نصب کردم همه چیرو. تا اخر کشیدم بالا رزولیشن ال سی دیم 1360.768 هست بعد کارت گرافیکم هم gtx1060 6g گیگ هست رم 8 هست و سی \ی یو core i3 7100  من فک میکنم بخاطر هارد هست چون دیگه نتونستم بلک بخرم الان هاردم مال 7 سال \یشه یابیشتر و 320 گیگ هست و موقع بازی رو 100 درصد قرار میگیره اف فریم از 60 تا روی  40 میره یدفعه بخاطره چیه و چه \یشنهادی دارید؟

اگه هارد سالم باشه از هارد نیست پس تست بگیرید(در واقع هارد گلوگاه نمیکنه چنین مواقعی)

البته مشکل شما یعنی پرش از 60 به 40 خیلی هم بد و شدید نیست،ولی اگه زیاد اتفاق بیفته ممکنه ازار دهنده باشه

لینک به دیدگاه

این مشکلو منم دارم. ویندوزم ۱۰ عه. روی ویندوز ۸.۱ امتحان کردم این مشکل نبود. گرافم 1060 و رمم ۸ گیگ.

شما هم اگه این بازی واست مهمه ویندوز ۸.۱ رو نصب کن احتمال ۸۰% درست میشه مشکلت.

علاوه بر این بازی black ops 3 هم افت فریم شدید دارم روی وین۱۰.

خاموش کردن vsync هم خیلی افت و خیز فریم رو برطرف کرد واسم. ولی باعث خط خطی شدن صفحه میشه. ولی یه مدل دیگه لگ هس که روی ویندوز ۱۰ دارم که کلا قابل بازی نیس. که احتمالا مشکل شماست این مدل.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

فریمتون از ۶۰ میره به ۴۰ از  vsync عه. فک کنم triple buffering این بازی مشکل داره یا اصلا فعال نشده.

ولی من روی ویندوز ۱۰ بعد از ۱۵ دقیقه بازی فریمم از ۵۰ تا ۶۰ میاد روی ۱۰ تا ۳۰ ثابت. یجور لگ مضخرفیه بعد ۲ ثانیه میره رو ۶۰ برمیگرده باز رو ۲۰

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...