رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پاور بعید میدونم ربطی به فریم داشته باشه

حالا میگفتی  لگ میزنه یکچیزی 

پاورت اگه سالم باشه حدود 50وات اضافه هم شاید بیاری 

البته بسته به نوع پاور .قدیمیها یکم 12ولتشون کمتره  بیشتر قدرتو سمت 5و 3.3برده بودن

ولی اگه لگ نزنه ربطی به پاور نداره

بعد گرافیک 1050خیلی قوی نیست .اگه 1050tiبود خوب بود

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

چک کنید ببینید کارت گرافیک صد در صده یا خیر

اگه کمتر زده صد در صده احتمال داره برای پردازنده باشه چون فریم هم بالا هست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، koala گفته است :

سلام یکی از دوستان کارت 1050 گرفته

مشخصات سیستتم i5 650-gpu 1050-power430watt-8gb ram

این دوستمون برای بازی ساده چون counter source فریم 70تا 100 میگیره که بسیار کمه .

از شما دوستان میخوام به بنده کمک کنید که ایا مشکل از پاوره که توان کمی داره مشکل از چی میتونه باشه نرم افزاریه ؟

دوست عزیز مشکل قدرت پردازنده نیست 

مشکل نسل پردازنده هست 

من با کارت 460 4 گیگ از سافایر روی سیستم 1155 و 1150 و 1151 فریم گرفتم 

1155 با i3-3210 به زور در دوتا2 60 فریم میداد و در کانتر هم همینطور 

1150 راحت با پنتیوم 3260 فریم 75 میداد 

1151 راحت 85-90 فریم 

برای بازی کانتر(گلوبال) همین تست به ترتیب 

60-75فریم سوکت 1155

100-150 فریم در 1150

و تا 120-180 فریم روی سوکت 1151 گرفتم 

بازی ها والو به شدت به نسل سی پی یو اعتقاد دارند 

ویرایش شده توسط The.13east
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

داداش من با سیستم 775 قدیمی تر از سری اول بتلفیلد 1 حدود 200 فریم میگیرم چی میگی داداش؟

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

سلام.

با نرم افزار FurMark یک تست 10 دقیقه ای از کارت گرافیک بگیرید و ببنید دما چقدر بالا میره و حداکثر چقدر فریم میگیرید.

آخرین آپدیت درایور کارت گرافیک رو نصب کنید.

از داخل Nvidia Control Panel به قسمت Manage 3D رفته و گذینه ای که مشخص کردم رو به Adaptive تغییر بدید و پنجره رو OKAY کنید.

همچنین یک گذینه بالاتر OpenGL rendering GPU رو کارت گرافیکتون 1050 قرار بدید.

59d66f285d0e5_10-5-20179-09-47PM.thumb.jpg.a9aefde55a01e1500fad7337002470b3.jpg

راستی از منوی خود بازی کانتر هم گذینه OpenGL رو انتخاب کنید.

07-settingadsfs.jpg.43ff53f5f2c795460d1456389e7627bd.jpg

سلام ممون :x

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، The.13east گفته است :

دوست عزیز مشکل قدرت پردازنده نیست 

مشکل نسل پردازنده هست 

من با کارت 460 4 گیگ از سافایر روی سیستم 1155 و 1150 و 1151 فریم گرفتم 

1155 با i3-3210 به زور در دوتا2 60 فریم میداد و در کانتر هم همینطور 

1150 راحت با پنتیوم 3260 فریم 75 میداد 

1151 راحت 85-90 فریم 

برای بازی کانتر(گلوبال) همین تست به ترتیب 

60-75فریم سوکت 1155

100-150 فریم در 1150

و تا 120-180 فریم روی سوکت 1151 گرفتم 

بازی ها والو به شدت به نسل سی پی یو اعتقاد دارند 

سلام درسته میفرمایید فکر کنم ضعف سی پی یو باشه ... قراره ویندوزشو عوض کنه. اگر از لحاظ نرم افزاری درست نشه باید پردازندشو عوض کنه

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

درود دوستان بنده سیستم در بازی assasins black flag لگ میزنه البته مثلا یک باری یه افت  فریم میزنه و دوباره 60 فریم دوباره وقتی رو خشکی هستم بیشتره و در دریا لگ نمیزنه لگش اینطوریه که 60 فریم دراپ میخوره میشه 52-45 فریم و کاملا حس میشه 

با نرم افزار msi after burner تست کردم نه دافه نه سی پی یو 100 میشه نه گرافیک کم میاره سیستمم ضعیف نیست جالبه روی بتلفیلد 1 و gtav  و fifa18 مورتال کمبات هم نصبه هیچ یک از اینا لگ ندارم اصلا  حتی یک ثانیه

مشخصات سیستم 

1070 hof

cpu  i5 3470

ram 8gig ddr3 

ssd  evo 850

پاور 650  گرین 

ویندوز هم 10 هست 

واقعا موندم چرا اینطوریه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا خود بازی مشکل داره

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، WINNER گفته است :

احتمالا خود بازی مشکل داره

والا چند نسخه دانلود کردم همینه 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز بازی رو آپدیت کردی درایورات به روز هستش یا نه بعدشم بازی assasins black flag  مثل همین Assassin's Creed: Syndicate,  مشکل داره  منم با 980ti نتونستم راحت رو فول اچدی اجراش کنم همین که آپدیت کردم درایور کارت و خود بازی رو مشکل  حل شد 

لینک به دیدگاه

داداش بلک فلگ کلا اینطوری هست نسخه کرکی 

فقط نسخه اریجینال این باگ رو نداره 

نگرانش نشید من اینو خودم 10 تا سیستم تست گرفتم با نسخه اریجینال و کرک کلا کرکی مشکل داره 

لینک به دیدگاه

یه نصیحت از من هیچ وقت کارایی گرافیک رو تو سری اساسین ملاک قرار ندین بد ترین بازی هایی هستن تو کارایی که تا حالا تو عمرم دیدم 

مشکل شما هم مربوط به خود باز یه منم همین مشکل رو داشتم اگه میبینین رو دریا افت فریم ندارین ماله اینه صحنه خیلی سبک تره و بدون باک تر ولی رو خشکی برعکس ه

واقعا افتضاحه سری اساسین از لحاظ کارایی بیشتر بازیای بوبی سافت همینطورن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، nima19 گفته است :

درود دوستان بنده سیستم در بازی assasins black flag لگ میزنه البته مثلا یک باری یه افت  فریم میزنه و دوباره 60 فریم دوباره وقتی رو خشکی هستم بیشتره و در دریا لگ نمیزنه لگش اینطوریه که 60 فریم دراپ میخوره میشه 52-45 فریم و کاملا حس میشه 

با نرم افزار msi after burner تست کردم نه دافه نه سی پی یو 100 میشه نه گرافیک کم میاره سیستمم ضعیف نیست جالبه روی بتلفیلد 1 و gtav  و fifa18 مورتال کمبات هم نصبه هیچ یک از اینا لگ ندارم اصلا  حتی یک ثانیه

مشخصات سیستم 

1070 hof

cpu  i5 3470

ram 8gig ddr3 

ssd  evo 850

پاور 650  گرین 

ویندوز هم 10 هست 

واقعا موندم چرا اینطوریه 

دوست من نوسان فریم است در این بازی کاملا طبیعه من روی سیستم خیلی قوی دیدم این رو :

شما پارتیکل فیزیک رو بگذار روی Low- یا می تونید به کمک برنامه nvidiaInspector  فریم بازی رو قفل کنی مشکل حل میشه . من همین بازی رو همین الان دارم  4k/30فریم بازی میکنم. لون پارتیکل فیزیک رو ببند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، The.13east گفته است :

داداش بلک فلگ کلا اینطوری هست نسخه کرکی 

فقط نسخه اریجینال این باگ رو نداره 

نگرانش نشید من اینو خودم 10 تا سیستم تست گرفتم با نسخه اریجینال و کرک کلا کرکی مشکل داره 

اصلا اینطور نیست. نسخه اصلی و کرکی هیچ ربطی به  فریم ریت ندارن. نسخه نهایی این بازی با اخرین اپدیت گلد ادیشن و تمام DLC ها توسط relaoded  کرک شده و سالم سالم است . افت فریم در یک صحنه بازی که بارپردازشی برای لحظاتی باعث افزایش فریم تایم میشه ربطی به کرک بازی نداره-خیلی وقتها این کرک یها بهتر از خود اصلی ها اجرا میشه: جاست کاز 3 من اصلی دارم CPY رو بازی میکنم. تومب ریدر اصلی دارم کرکی بازی میکنم.  دراگون ایج  اینکویزشن اصلی دارم کرکی بازی میکنم. کرک کاری به  توانایی سیستم در اجرای بازی نداره. اطلالاعات غلط ندید لطفا.این یک میس کانسپشنه - تمام ایرادهای نسخه های کرکی  برخاسته از نسخه اصلی بازی و است و تا زمانی که توسعه دهنده اپدیت بزنه و فیکس کنه و تیم کرک هم همون اپدیت رو کرک و عرضه کنه مشکللات کاملا با هم برابره-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

والا تا اینجا هر کاری که گفتید و خودم بلد بودم رو انجام دادم الان دارم با لگ بازی چند سال پیش رو انجام میدم واقعا سخته برام 

ممنون میشم هر راهی میتونید جلوی پام بگذارید تا اوکی بشه 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، rezagtx گفته است :

اصلا اینطور نیست. نسخه اصلی و کرکی هیچ ربطی به  فریم ریت ندارن. نسخه نهایی این بازی با اخرین اپدیت گلد ادیشن و تمام DLC ها توسط relaoded  کرک شده و سالم سالم است . افت فریم در یک صحنه بازی که بارپردازشی برای لحظاتی باعث افزایش فریم تایم میشه ربطی به کرک بازی نداره-خیلی وقتها این کرک یها بهتر از خود اصلی ها اجرا میشه: جاست کاز 3 من اصلی دارم CPY رو بازی میکنم. تومب ریدر اصلی دارم کرکی بازی میکنم.  دراگون ایج  اینکویزشن اصلی دارم کرکی بازی میکنم. کرک کاری به  توانایی سیستم در اجرای بازی نداره. اطلالاعات غلط ندید لطفا.این یک میس کانسپشنه - تمام ایرادهای نسخه های کرکی  برخاسته از نسخه اصلی بازی و است و تا زمانی که توسعه دهنده اپدیت بزنه و فیکس کنه و تیم کرک هم همون اپدیت رو کرک و عرضه کنه مشکللات کاملا با هم برابره-

عاره درسته

واقعن یکی از دلایلش اینه ک نسخه های کرکی معمولا ورژن قدیمی تر از بازی هستن برای همین اون مشکل رو دارن

اگر لینکی از نسخه اخر دارید ب دوستمون در پ خ بدید تا دانلود و راحت بازی کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، nima19 گفته است :

والا تا اینجا هر کاری که گفتید و خودم بلد بودم رو انجام دادم الان دارم با لگ بازی چند سال پیش رو انجام میدم واقعا سخته برام 

ممنون میشم هر راهی میتونید جلوی پام بگذارید تا اوکی بشه 

اتفاقا من با 780ti دو سال پیش این بازی رو فریم مطلوبی میگرفتم آپشن های مدیوم رو به LOW بین 40 تا 50 فریم. نسخه کرکی. رزولیشن 1440×2560.

منم اولا لگ میگرفتم ولی آپشنشو پیدا کردم، اما الان خاطرم نیست؛ شاید Godsray بود. شما فیزیکس رو که کامل OFF کن. چون کارتت قویه و بازی هم قدیمیه. همه آپشن هارو بزار روی الترا و بعد دونه دونه اونهارو OFF و ON کن. یعنی یه آپشن رو OFF کن اگه دیدی بازم لگ داری برگرد ON یا Ultra ش کن بعد برو آپشن بعد. تا همه گذینه هارو تست کنی. شاید هم این کارو کرده باشی. میتونی برعکسشم انجام بدی. یعنی همه آپشن هارو OFF کنی و بعد دونه دونه زیادشون کنی ببینی کی به لگ میخوری. من خودم همیشه بازی های عجیب غریب رو اینجوری عیب یابی میکنم.

دوتا کار دیگه هم میتونی بکنی. یکی تست نسخه های قدیمی تر درایور مثلا درایور زمان عرضه 1070. که این روش رو پیشنهاد نمیکنم چون یه بازی رو بتونی درست کنی، سه تا بازی دیگه کاهش فریم داشته باشی ارزش نداره.

یکی دیگه هم اینکه ببینی مصرف هارد دیسکت چقدره. چون بازی اپن ورلد هست و جزئیاتشم زیاده، ممکنه هاردت تو بر آورده کردن دیتای به موقع بازی به مشکل بخوره. من خودم بعضی وقتا برای تفریح بازی هارو میبرم رو SSD ببینم چه توفیقی میکنه، شما هم یه بار امتحان کن.

لینک به دیدگاه

سلام به نظر من سی پی یو شما ضعیفه  و برای گرافیک شما گلوگاه میشه اگه CORE I7 بندازی بهتر میشه -رم هم اگه یه 8 گیگ دیگه بندازی عالی میشه

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، The.13east گفته است :

عاره درسته

واقعن یکی از دلایلش اینه ک نسخه های کرکی معمولا ورژن قدیمی تر از بازی هستن برای همین اون مشکل رو دارن

اگر لینکی از نسخه اخر دارید ب دوستمون در پ خ بدید تا دانلود و راحت بازی کنن

بله ممنونم میشم 

در 14 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

اتفاقا من با 780ti دو سال پیش این بازی رو فریم مطلوبی میگرفتم آپشن های مدیوم رو به LOW بین 40 تا 50 فریم. نسخه کرکی. رزولیشن 1440×2560.

منم اولا لگ میگرفتم ولی آپشنشو پیدا کردم، اما الان خاطرم نیست؛ شاید Godsray بود. شما فیزیکس رو که کامل OFF کن. چون کارتت قویه و بازی هم قدیمیه. همه آپشن هارو بزار روی الترا و بعد دونه دونه اونهارو OFF و ON کن. یعنی یه آپشن رو OFF کن اگه دیدی بازم لگ داری برگرد ON یا Ultra ش کن بعد برو آپشن بعد. تا همه گذینه هارو تست کنی. شاید هم این کارو کرده باشی. میتونی برعکسشم انجام بدی. یعنی همه آپشن هارو OFF کنی و بعد دونه دونه زیادشون کنی ببینی کی به لگ میخوری. من خودم همیشه بازی های عجیب غریب رو اینجوری عیب یابی میکنم.

دوتا کار دیگه هم میتونی بکنی. یکی تست نسخه های قدیمی تر درایور مثلا درایور زمان عرضه 1070. که این روش رو پیشنهاد نمیکنم چون یه بازی رو بتونی درست کنی، سه تا بازی دیگه کاهش فریم داشته باشی ارزش نداره.

یکی دیگه هم اینکه ببینی مصرف هارد دیسکت چقدره. چون بازی اپن ورلد هست و جزئیاتشم زیاده، ممکنه هاردت تو بر آورده کردن دیتای به موقع بازی به مشکل بخوره. من خودم بعضی وقتا برای تفریح بازی هارو میبرم رو SSD ببینم چه توفیقی میکنه، شما هم یه بار امتحان کن.

جالبخ رو low هم همینه فیزیکس هم off هستش اتفاقا روی ssd هم هست بازی 

در 12 ساعت قبل، nasabam گفته است :

سلام به نظر من سی پی یو شما ضعیفه  و برای گرافیک شما گلوگاه میشه اگه CORE I7 بندازی بهتر میشه -رم هم اگه یه 8 گیگ دیگه بندازی عالی میشه

بله قبول دارم سی پی یو  بنده ضعیفه نسبت به گرافیکم اما انصافا همین سی پی یو در gtav و witcher 3 هم کم نمیاره و منو دچار لگ نمیکنه 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، nima19 گفته است :

بله ممنونم میشم 

جالبخ رو low هم همینه فیزیکس هم off هستش اتفاقا روی ssd هم هست بازی 

بله قبول دارم سی پی یو  بنده ضعیفه نسبت به گرافیکم اما انصافا همین سی پی یو در gtav و witcher 3 هم کم نمیاره و منو دچار لگ نمیکنه 

من هم احتمال میدم مشکل از خود بازی باشه احتمالا و اینکه اساسینز ها معمولا وضع مشابهی دارن که بعد از چندتا اپدیت بهینه تر میشن یکم این مورد هم احتمالا بخاطر همون هست.

cpu هم هرچند عالی نیست ولی تصور نمیکنم گلوگاه باشه نه در این حد حداقل!

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، nima19 گفته است :

یه نکته ای هم هست اونم این که سری اسسینز کلن سی پی یو محور هستن یه جاهایی هم می تونه گلوگاه بشه واسه گرافیکت , چیز بعیدی نیست

ویرایش شده توسط e_mehdi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هیچ  مشکلی بازی نداره یک مسله است بازی باز پی سی زیر 60 رو کفر میدونه- ببنید تمام بازی ها حتی روی کنسول هم افت فریم است -همین بازی  در بعضی از نقاط وقتی دوربین رو تاب میدی همون اول بازی که دنبال اون اسسن میکتی در جنگل زیر اولین برج بازی ، افت فریم است در اون سکانس بخاطرانبوه درختان- سایه نهایی شارپ انویدیا رو بزار روی درجه پایین  و فیزیک رو بزار  روی low-من دارم با 980 ti همین بازی ر.و 4k.30فریم بازی میکنم همه چیز روی نهایت است بحز فیزیک و AA که در 4k اصللا AA نمیخواید. فریم 60 در این بازی یک جاهایی سکسکه داره شما تا تکون میخوره فکر میکنید زمین  امده بهز مان چون فریم مثلا بالاپایین شده گفتم- شما ببین در چه رزلوشن میخوای بلزی کنی با چه تنظیماتی بعد فریم بگیر ببین مینیمم و ماکسیموم فریم چقد میگیرید بعد با انویدیا اینسپکتور فریم رو قفل کن زیر مثلا 50یا 45 یا 55 بسته به اون  فریمی که میای پایین دیگه لگ نیمبینی چون فریمت قفله -شما 1080 روی 50 قفل کن -لگ برای شما از 60 میاد50 برمیگرده؟ولی دیگه روی 50 استیبل میممونه.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان عزیزم امیدوارم جمعه خوبی رو داشته باشید :x

چند روزی یا چند وقتی هست که به مشکل عجیبی خوردم، دقیقا نمیدونم بخاطر چی همچین اتفاقی افتاده اما جدیدا توی بازی ها افت فریم شدیدی دارم؛ مثلا توی بازی The Witcher 3 : Wild Hunt توی حالت عادی همه تنظیمات روی الترا بود و بازی به راحتی روی 60 فریم اجرا میشد و یا در بازی اورواچ هم همینطور. اما الان توی بازی Overwatch در شرایط عادی بازی روی 60 فریم هست اما به محض اینکه وارد بازی میشید و یه درگیری کوچیک رخ میده افت فریم شدیدی ایجاد میشه که واقعا توی بازی انلاین خیلی اعصاب خورد کنه.

توی بازی The Witcher 3 : Wild Hunt الان که وارد میشم فریم بصورت خیلی خنده داری گاهی وقت ها به زور به 30 میرسه و بین 15 تا 25 متغیر ـه. کارت گرافیکم MSI RX480 Gaming X 8GB هست و درایور هم نسخه قبل از Fall Creators Update که میشه 17.10.1 هستش. اگر هم فکر میکنید مشکل به قطعات دیگری مثل رم یا هارد یا هر چیز دیگه ای بر میگرده، ممنون میشم راهنماییم کنید. از اونجایی هم که دیگه واقعا مخم نمیکشه و بیشتر راه هارو امتحان کردم این تاپیک رو زدم، اگر هم نیاز به تهیه اسکرین شات از بخش خاصی بود حتما بگید که ضمیمه کنم.

ممنون :D

لینک به دیدگاه

دلایلش مختلف میتونه باشه بچه ها دونه دونه ازت میپرسن که تست کنی، شما برای شروع یک تست از هاردت بگیر با HD tune pro قسمت health رو چک کن ببین

تو اون لیست موردی هست یا نه اگر همش مشکی بود(ستون status همه okبود) نمیخواد اسکرین بذاری ازش فقط اعلام کن که از اون راحت شه خیالمون

ویرایش شده توسط aminlion
بررسی ستون Status در Health در برنامه HD Tune
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، aminlion گفته است :

دلایلش مختلف میتونه باشه بچه ها دونه دونه ازت میپرسن که تست کنی، شما برای شروع یک تست از هاردت بگیر با HD tune pro قسمت health رو چک کن ببین

تو اون لیست موردی هست یا نه اگر همش مشکی بود(ستون status همه okبود) نمیخواد اسکرین بذاری ازش فقط اعلام کن که از اون راحت شه خیالمون

سلام خدمت دوست عزیزم :x یکی از تست هایی که انجام دادم همین بود. یک ssd دارم و دو hdd با HD Tune تست کردم هر 3 از نظر Status اوکی بودن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...