رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اینو دیگه خود مایکروسافت باید بررسی کنه.عجیبه که تا حالا کسی اینو گزارش نکرده.نه ویندوز 8.1نه8نه7 این مشکلو ندارن

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام این مشکل رو گرافیکای جدید بروز داده
گرافیکایی مثل مال من ( GTX1080TI ) یا مثل GTX980TI شما که خب مسلما باید بازی رو قورت بدیم
حالا درست میشه
تو پوشه بازی فایل config.ini رو باز کن گزینه ی RestrictGraphicsOptions رو پیدا کن جلوش نوشته 1 اونو تغییر بده به 0
این بازی برخلاف بقیه ی دوستان که میگن بهینه نیست اما برای این قضیه بهینه سازی شده که اگر سیستم شما خیلی بهش بخواد فشار بیاد بجای داغ کردن سبک تر کار کنه بازی که خب خوب نیست

سی پی یوتم مشکلی نداره بازی رو تا فیها خالدون بکش بالا گرافیکشو رو فول اچ دی جرش میدی تقریبا 50 الی 70 درصد سی پی یوت از سی پی یو سیستم پیشنهادی بازی قوی تره
من 4k میزنم بی مشکل البته گرافیکو جر میده
بعدشم سعی کن همه بازیا رو کامل بگیری
منظورم اینه صبر کنی یه نسخه ای بیاد که همه ی اپدیت ها و دی ال سی ها رو داشته باشه
الان برا من تا ورژن 88 اپدیته و مولتی پلیر و زامبی هم داره
باید صبر کنی کامل بیان ولی اگه کامل بگیری این مشکلات رو نداری
البته شاید بازم حل نشه ولی برا اطمینال sync رو هم خاموش کن برو از تو کنترل پنل انویدیا sync و triple buffering رو روشن کن

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

دوستان سیستم من اینه:

amd apu a8 7600

asus mini R7 360 2GB GDDR5

ram 8gb ddr3 1600mhz

حالا مشکلی که وجود داره من تو همه بازی ها فریم پایینی دارم

روی رزلوشن 720 و گرافیک low بتلفیلد 1 رو تست کردم اما فریم 17 بهم داد

نه تنها بتلیفلد1 ، بازی های دیگه مثل ارما3 روی مدیوم هم 28 فریم بهم میده

تو یوتیوب دیدم با گرافیک r7 360 روی high تقریبا 50 فریم بهشون داد

حتی فقط با apu این سی پیو بدون گرافیک مجزا روی مدیوم 25 الی 30 فریم می داد

مشکل از چیه؟

درایورها اخرین اپدیته و بازی هم همینطور

ویندوز ده 64بیت بیلد 16299.125 ورژن 1709

راستی بنچمارک گرفتم  اما فرکانس هسته بین 400 و 600 بود در حالی که به صورت پیش فرض تا 1000 بازه

ویرایش شده توسط mohammad933
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز بیبین یه وقتی فریم رو قفل نکردی توی تنظیمات درایور کارت گرافیکت رو چون amd  یه گزینه فریم ریت داره برای بازی ها که فریم رو قفل میکنه شایدم از سی پی یوت باشه اول نرم افزار کارت گرافیکت رو باز کن تویه بخش گیمینگ تویه گولبال سیتینگ  برو  ببین که  احتملا فریم رو قفل نکردی 

لینک به دیدگاه

کناربازی gpuzبزن ببین توبازی  فرکانس هسته 

باز بالا نمیره 

بایوس گرافیکتو باید اپدیت کنی .

از افراد وارد بپرس بایوس گرافیک داستانش چیه 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، حامد 480 گفته است :

سلام دوست عزیز بیبین یه وقتی فریم رو قفل نکردی توی تنظیمات درایور کارت گرافیکت رو چون amd  یه گزینه فریم ریت داره برای بازی ها که فریم رو قفل میکنه شایدم از سی پی یوت باشه اول نرم افزار کارت گرافیکت رو باز کن تویه بخش گیمینگ تویه گولبال سیتینگ  برو  ببین که  احتملا فریم رو قفل نکردی 

نخیر قفل نیست

در جواب فرشاد عزیز:

تست کردم تا 950 مگاهرتز رفت اما فریم همونه

لینک به دیدگاه

بنچمارک گرفتم با passmark اینم امتیاز ها:

توی سایت برای گرافیک زده 3274 و برای من 3272 ثبت شد

تو سایت برا سی پیو زده 5115 اما برای من 4345 ثبت شد

هارد هم امتیازش شد 636 بین میان رده و پایین رده هارد 500 گیگ 120 تومنیه با 8مگ کش

برای مشکل سی پیو چی کار باید بکنم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من چند وقته یه سیستم جمع کردم قویه ولی در بازی ها بعضی اوغات لگ میزنه میخواستم بدونم از چیه

CPU:CORE i5 7400

GPU:ASUS GTX1060 DUAL OC 6G

RAM:8G 2400MGH DDR4

POWER:GREEN 580W

ممنون میشم راهنماییم کنید

ویرایش شده توسط ehsan77
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ehsan77 گفته است :

سلام دوستان

من چند وقته یه سیستم جمع کردم قویه ولی در بازی ها بعضی اوغات لگ میزنه میخواستم بدونم از چیه

CPU:CORE i5 7400

GPU:ASUS GTX1060 DUAL OC 6G

RAM:8G 2400MGH

POWER:GREEN 580W

ممنون میشم راهنماییم کنید

چه بازی چه تنظیماتی چه رزولوشنی؟رمتون احتمالن کم میاره.درحال حاضر 16 مورد نیازه.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

چه بازی چه تنظیماتی چه رزولوشنی؟رمتون احتمالن کم میاره.درحال حاضر 16 مورد نیازه.

مث CALL OF DUTY WW2 یا مثل رزیدنت اویل ۷ با تنظیمات بالای بالا بعضی اوغات لگ میخوره مثلا صحنه ی انفجاری چیزی میشه لگای ریز میخوره 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hmasroor گفته است :

سلام

شما نرم افزار Fraps رو نصب و اجرا کن بعد همون بازی ها که میگی رو برو اون بالا گوشه سمت چپ صفحه ببین تو اون صحنه هایی که لگ میگیره فریم ریت رو چنده.

اگه فریم ریت پایین بود شاید روی تنظیمات Ultra و نهایت گرافیک بازی نتونید خوب بازی کنید تنظیمات رو تغییر بدید تا ببینید آخر سر با کدوم حالت می تونید فریم ریت 60 بگیرید.

البته رزولوشن مانیتور خودتونم نگفتید اگه 1920x1080 هستش نباید این کارت مشکلی داشته باشه اما خب اگر مانیتور 2K یا 4K دارید طبیعیه که 1060 نتونه رو این رزولوشن ها 60 بده.

رزولویشن که همون 1080×1920 ولی مانیتور نیست TV بعد این برنامه ای که معرفی کردید اصا اجرا نمیشه چیزی بالای صفحه...

این جزئیات کارت گرافیکم

IMG_20171229_104649923.thumb.jpg.8a70c3525a36168d2ec75076a9b3b5a4.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hmasroor گفته است :

سلام

شما نرم افزار Fraps رو نصب و اجرا کن بعد همون بازی ها که میگی رو برو اون بالا گوشه سمت چپ صفحه ببین تو اون صحنه هایی که لگ میگیره فریم ریت رو چنده.

اگه فریم ریت پایین بود شاید روی تنظیمات Ultra و نهایت گرافیک بازی نتونید خوب بازی کنید تنظیمات رو تغییر بدید تا ببینید آخر سر با کدوم حالت می تونید فریم ریت 60 بگیرید.

البته رزولوشن مانیتور خودتونم نگفتید اگه 1920x1080 هستش نباید این کارت مشکلی داشته باشه اما خب اگر مانیتور 2K یا 4K دارید طبیعیه که 1060 نتونه رو این رزولوشن ها 60 بده.

GTA با بالاترین کیفیت  38 نشون میده ولی call of duty چیزی نیومد که ببینم

ولی GTA اصا لگ نمیگیره

ویرایش شده توسط ehsan77
اشتباه نوشتاری
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

توی این بازیها حداقل 16 گیگ رم سیستم لازمه

با هشت گیگ رم لگ میزنه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

درود

توی این بازیها حداقل 16 گیگ رم سیستم لازمه

با هشت گیگ رم لگ میزنه

اها پس از رم ?ممنون

کارت گرافیک مشکلی نداره؟! قوی هستش؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ehsan77 گفته است :

مث CALL OF DUTY WW2 یا مثل رزیدنت اویل ۷ با تنظیمات بالای بالا بعضی اوغات لگ میخوره مثلا صحنه ی انفجاری چیزی میشه لگای ریز میخوره 

منww2 رو 1920 در1080 روی high باگرافیک1060 تست کردم یبار باسیستم یکی ,100 فریمو میداد اما مصرف رمش 11گیگو بود از16گیگ .وقطعا رمتون کمه بهتره یه 8دیگه همون برند وباس ومدل تهیه کنید و لذت ببرید.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

منww2 رو 1920 در1080 روی high باگرافیک1060 تست کردم یبار باسیستم یکی ,100 فریمو میداد اما مصرف رمش 11گیگو بود از16گیگ .وقطعا رمتون کمه بهتره یه 8دیگه همون برند وباس ومدل تهیه کنید و لذت ببرید.

با تشکر دوست عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگر بودجه برای ارتقا رم ندارید ، در صورتی که سیستم ssd داشته باشه میتونید پیج فایل سیستم رو بیشتر کنید .

من فورزا هورایزن(بازی از این سنگین تر و بهینه نشده تر نداریم) رو با رم هشت و اخرین تنظیمات در‌fhd با همین افزایش پیج فایل بدون کوچکترین افت فریمی بازی کردم.  در صورتی که بدون پیج فایل حتی وارد گیم پلی نمیشد .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به همه ی دوستان عزیز و گرامی

امروز یه مشکل برام پیش اومده،کاهش بسیار زیاد فریم در گیم ها!وقتی اومدم بشینم مثل هر روز شروع کنم به پلی دادن گیم های متفاوت،متوجه شدم که مدت صفحه لودینگ یکم نسبت به روزای قبل بیشتر شده.وقتی که لودینگ تموم شد دیدم که فریم به ۳۰ رسیده،در حالی که روز های قبل بالای ۳۰۰ بود!بعد از اینکه کیس رو چک کردم متوجه شدم که فن گرافیک نمیچرخه(قبلا وقتی وارد گیم میشدم فن روشن میشد).البته این که اتو هست رو میدونم فقط میخواستم بگم که مثل روز های قبل نبود

قبلا هم همین مشکل رو داشتم ولی فکر میکردم کاهش فریم به دلیل وجود سیو های زیاد و باس داخل لول یا تکسچری که انتخاب کرده بودم باشه.کاهش فریم بعد یه مدت رفع میشد و بهش توجه نمیکردم ولی الان چند روز گذشته و درست نشده.

خواهش میکنم کمکم کنید این مشکل در حدی هست که سیستم با گرافیک و سی پی یو قوی دارک سولز 3 رو در پایین ترین گرافیک(450*800)با فریم 40 میاره!و اعصابمو به شدت به هم ریخته.گرما هم همیشه زیر 60 هست و گاهی فن ها روشن میشن و زود خاموش میشن(آخه کیفیت به این پایینی نیاز به فن داره؟!).سی پی یو هم دمای خوبی داره.مادر برد هم دمای خوبی داره فقط یه مشکل هست که داخل یه قسمت دما رو 127 مینویسه حتی وقتی که تازه روشن میشه!!!

مشکل از گرافیکه یا سی پی یو؟ممکنه نیم سوز شده باشه؟یا اینکه مال ویروس باشه؟چند وقته که آنتی ویروس ندارم.

ویرایش شده توسط M.A.R Wither
نوشتن جزیات بیشتر
لینک به دیدگاه

من الان متوجه نشدم، فن کی نمیچرخه؟ گرافیک؟ اگه فن گرافیک خود به خود روشن نمیشه و نمیچرخه پس دماش تو بازی حتما بالای 90 درجه میرسه.

سوالم اینه. چرا خودتون دستی براش سرعت فن تعریف نمیکنید؟

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

من الان متوجه نشدم، فن کی نمیچرخه؟ گرافیک؟ اگه فن گرافیک خود به خود روشن نمیشه و نمیچرخه پس دماش تو بازی حتما بالای 90 درجه میرسه.

سوالم اینه. چرا خودتون دستی براش سرعت فن تعریف نمیکنید؟

دما رو در طول بازی تست کردم بیشتر از 60 نمیره،فن گرافیک هم روشن میشه و وقتی دما چند درجه میاد پایین تر خاموش میشه.کار میکنه ولی من احساس میکنم مثل قبل نیست.

مگه فرقی هم میکنه که خودش اتو بچرخه یا من بهش بگم همیشه روشن باشه؟

ویرایش شده توسط M.A.R Wither
لینک به دیدگاه

اگر از برنامه MSI Afterburner استفاده کنی خوب میشه.

گزینه های نمایش میزان فعالیت و دمای  گرافیک و پردازنده و رم رو فعال کن. یه عکس بگیر بزار ببینیم چجوریه قضیه سیستم در حین اجرا.

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، @حامد@ گفته است :

اگر از برنامه MSI Afterburner استفاده کنی خوب میشه.

گزینه های نمایش میزان فعالیت و دمای  گرافیک و پردازنده و رم رو فعال کن. یه عکس بگیر بزار ببینیم چجوریه قضیه سیستم در حین اجرا.

افتر برن رو نصب کردم ولی یه برنامه دیگه هم همراهش بود ولی نصب نشد.

گرافیک:5a5f41adc9a94_Screenshot(235).thumb.png.930ce0126ca7a002886fe8f6453f231c.png

سی پی سو:5a5f41e124e9d_Screenshot(236).thumb.png.76900ac160f71d17b71b9ea5ed84f874.png

فقط دمای رم رو نتونستم پیدا کنم(با توجه به دمای قطعات دیگه مثل اس اس دی میشه گفت که رم دمای خوبی داره یا نه؟دمای اس اس دی معمولا روی 63 هست).

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، M.A.R Wither گفته است :

افتر برن رو نصب کردم ولی یه برنامه دیگه هم همراهش بود ولی نصب نشد.

گرافیک:

سی پی سو:

فقط دمای رم رو نتونستم پیدا کنم(با توجه به دمای قطعات دیگه مثل اس اس دی میشه گفت که رم دمای خوبی داره یا نه؟دمای اس اس دی معمولا روی 63 هست).

چند تا سوال درباره عکس HW monitor  که علامت زدم روی عکس لطف کن جواب بده :

1.  اون دمای 127 درجه مربوط به چی هست ؟
  2. دور فن 5232 مربوط به چه فنی هست ؟
  3. این میزان فعالیت هسته های CPU مال وقتی هست که از داخل بازی اومدی بیرون یا توی حالت عادی ویندوز گرفتی ؟ اگر توی حالت عادی ویندوز گرفتی ایا برنامه ای در حال استفاده بود ؟
  4.  دور فن CPU چرا 833 هست ؟ من 2600K دارم و فن هم اوریج خودش هست. زیر 1100 نمیاد. از CPU Cooler استفاده میکنی ؟

a29r_111_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، M.A.R Wither گفته است :

5a5f41e124e9d_Screenshot(236).thumb.png.76900ac160f71d17b71b9ea5ed84f874.png

سلام دوست عزیز

تو عکسی که گذاشتین به وضوح مشخصه فرکانس پردازنده تون روی حداقله و دلیل مشکل تون هم همینه؛ به نظر میرسه سیستم تون به اشتباه وارد حالت Power Saving شده.
از قسمت Power Option ویندوز سیستم رو از حالت Power Saving در بیارین تا مشکل تون حل بشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...