رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

رم ۸ برای بازی های امروزی دیگه کمه سیستم من از شما ضعیف تره ولی رم ۱۶ دارم و پابجی بدون لگ و کاهش فریم اجرا میکنم.

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

همینطور که دوستان گفتند رم رو افزایش بدید و یک ssd هم اضافه کنید که دیگه عالی میشه.
در سال آینده که قراره بازی cyberpunk 2077 عرضه بشه به 32گیگ رم برای حداکثر تنظیمات نیازمند است!...

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

آخه مسلمون با این حرفت داغونم کردی!تو این اوضاع قیمت رم حرف از 32 گیگ رم میزنن؟:D

من اکثر قطعات سیستممو موقه ارزونی خریدم!فقط 300 تومن کم آوردم ک رم رو 8 گرفتم(اون موقه رم 16 حدود 500-550 بود) الان با خودم میگم کاش قرض میکردم و رم 16 میخریدم

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، gho3tshadow گفته است :

سلام به همه دوستان ، من سیستمم

GPU: 1060 6GB ROG STRIX
RAM: 8GB 3000 HYPERX
MOTHERBOARD: ASUS X370-A PRIME
CPU: RYZEN 5 1600X

افت فریم دارم تو بازی ها وحشتناااااک

آخرش نفهمیدم مشکل چیه؟!

یکی میگه SSD نداری یکی میگه یه رم 8 دیگه بخر یکی دیگه میگه کیس با فن خوب بگیر
الان کیسم حتی یه فنم نداره تو بازی گرافیکم 66 درجه و پردازندم 54 درجه میشه
فن پردازنده هم Green Notus 400 هستش
همه درایور ها و حتی ویندوز 10 هم به آخرین ورژن آپدیت کردم ولی تاثیر زیادی نداشت اکثرا بهم میگن تو ستینگ های کیفیت بالا که رم زیاد میخوره رم کم میاری و رمت رو 16 بکن که خودم فکر میکنم مشکل از این باشه 

حالا اگه کسی پیشنهادی داره بگه مشکلم شاید حل بشه1f615.png

ببین 

مثال میگم

forza

watch dogs2

call of duty ww2

اینا 8 گیگ رم تیک میخورن 

هرچند گرافیک شما 6گیگه ولی بازی سیپیو محور رم میخواد....

دیگه خود دانی اگه فریم میگیری مثلا 40 فریم بعد یهو میاد میشه 10 یا 20  رمت کمه 

لینک به دیدگاه

سلام 

متاسفانه مشکل بازی پابجی گلوگاه بودن بازی با سی پی یو هست ک متاسفانه این مشکل از پایه بازی هست و شما هیچ عملی نمیتونید انجام بدید 

دوستان راه هایی گفتند ک خوب عقلانی هم هست اما متاسفانه بازی پابجی این چیزها روش تاثیری نداره چون متاسفانه بازی از ریشه مشکل دار هست و اگر توی یوتیوب هم ببینید تمامی استفاده بازی از سی پی یو هست نه گرافیک برای همین افت فریم به وجود میاره 

!!از رم هم میتونه باشه اما دلیل اصلی افت فریم رم نیست مطمئن باشید !!

من عکسی رو پیوست میکنم تا ببینید ک مشکل همینه 

photo_2018-05-27_21-09-58.thumb.jpg.a089a13523e820b276e084801d13a0ef.jpg

ویرایش شده توسط Pooria3000
لینک به دیدگاه

در در 1397/03/29, 13:59:34، sajad-tnt گفته است :

همینطور که دوستان گفتند رم رو افزایش بدید و یک ssd هم اضافه کنید که دیگه عالی میشه.
در سال آینده که قراره بازی cyberpunk 2077 عرضه بشه به 32گیگ رم برای حداکثر تنظیمات نیازمند است!...

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

چنین چیزی غیر ممکنه حتی در کیفیت 4k به شخصه همین الان رو کیفیت 2k و حداکثر تنظیمات گرافیکی هیچ وقت رمم بالای 10 گیگ پر نشده حتی در سنگین ترین بازی ها

لینک به دیدگاه

مرسی از همه دوستان برای راهنمایی
مشکلم با خرید یه رم 8 دیگه بر طرف شد

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، gho3tshadow گفته است :

مرسی از همه دوستان برای راهنمایی
مشکلم با خرید یه رم 8 دیگه بر طرف شد

دوستان یه سوال داشتم. 

منم یک مشکل مشابه با این دوست عزیز دارم. 

رمم 8 از نوع ddr4 هستش. 

مشکلی نداره براش یک رم 8 از نوع ddr3 بگیرم، آیا اینجور حل میشه یا باید همون ddr4 بگیرم. 

لامصب خیلی گرون شده. 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

دوستان یه سوال داشتم. 

رمم 8 از نوع ddr4 هستش. 

مشکلی نداره براش یک رم 8 از نوع ddr3 بگیرم، آیا اینجور حل میشه یا باید همون ddr4 بگیرم. 

لامصب خیلی گرون شده. 

:| 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

:| 

مشکلی وجود داره؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 29 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

دوستان یه سوال داشتم. 

رمم 8 از نوع ddr4 هستش. 

لامصب خیلی گرون شده. 

باید ddr4 بگیرید ddr3 رو بردتون نصب نمیشه بهترین کار اینه از همین رمی که دارین مدل مشابه بگیرین

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

باید ddr4 بگیرید ddr3 رو بردتون نصب نمیشه بهترین کار اینه از همین رمی که دارین مدل مشابه بگیرین

يعني باید رمی بگیرم که باسش مثل رم خودم باشه مثلا رم من 2400 باید حتما یه رم 2400 بگیرم یا میتونم یه 3000 هم بگیرم. 

ممنون از پاسخگویی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

يعني باید رمی بگیرم که باسش مثل رم خودم باشه مثلا رم من 2400 باید حتما یه رم 2400 بگیرم یا میتونم یه 3000 هم بگیرم. 

ممنون از پاسخگویی

ترجیحا عین رم خودتون باشه بهتره نباشه هم فک نکنم مشکلی پیش بیاد ولی برای پرفورمنس عالی بهتره هردو رم یکی باشند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

ممنون از پاسخگویی

میتونید 3000 بگیرید ولی باید رو فرکانس 2400 ست کنید باید بردتون هم فرکانس بالاتر هم ساپورت کنه بهترین کار اینه که از همین رم خودتون یکی دیگه تهیه کنید 

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/30, 15:31:25، Pooria3000 گفته است :

سلام متاسفنه مشکل بازی پابجی گلوگاه بودن بازی با سی پی یو هست ک متاسفانه این مشکل از پایه بازی هست و شما هیچ عملی نمیتونید انجام بدید 

دوستان راه هایی گفتند ک خوب عقلانی هم هست اما متاسفانه بازی پابجی این چیزها روش تاثیری نداره چون متاسفانه بازی از ریشه مشکل دار هست و اگر توی یوتیوب هم ببینید تمامی استفاده بازی از سی پی یو هست نه گرافیک برای همین افت فریم به وجود میاره 

!!از رم هم میتونه باشه اما دلیل اصلی افت فریم رم نیست مطمئن باشید !!

من عکسی رو پوست میکنم تا ببینید ک مشکل همینه 

جالبه برای من برعکسه. حتی رو low جی پی یو 99 درصده در حالی که پردازنده از 60 درصد بالاتر نمیره.

پردازنده: 1300ایکس

گرافیک 1050 تی ای

رم 8 گیگ

رزولیشن فول اچ دی

تو بازی بتلفیلد هم چک کردم رو low پردازنده 100 درصده همیشه ولی جی پی یو بالاتر از 35 درصد نمیره.

الان من موندم رم یعنی برا من از پردازنده مهمتره؟ تو فکر خودم ارتقا پردازنده  هست.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

جالبه برای من برعکسه. حتی رو low جی پی یو 99 درصده در حالی که پردازنده از 60 درصد بالاتر نمیره.

پردازنده: 1300ایکس

گرافیک 1050 تی ای

رم 8 گیگ

رزولیشن فول اچ دی

تو بازی بتلفیلد هم چک کردم رو low پردازنده 100 درصده همیشه ولی جی پی یو بالاتر از 35 درصد نمیره.

الان من موندم رم یعنی برا من از پردازنده مهمتره؟ تو فکر خودم ارتقا پردازنده  هست.

خوب من الان متوجه نشدم شما cpu به لود 100 میرسه یا گرافیک ؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Pooria3000 گفته است :

خوب من الان متوجه نشدم شما cpu به لود 100 میرسه یا گرافیک ؟ 

تو بازی بتلفیلد1 ، CPU به لود 100 درصد کامل میرسه در حالی کهGPU در حد 35 درصد استفاده میشه (تنظیمات low)

تو باری پابجی GPU به لود 100 درصد یمرسه در حالی که CPU در حالت ماکزیمم 65  درصد فقط استفاده میشه. (بازم تنظیمات low)

در 16 دقیقه قبل، manhatan گفته است :

من با سی پی یو 2500k مشکل شما رو داشتم...تا 4.5 اورکلاک کردم مشکل حل شد روی الترا 45 تا 85 fps بود

رم هم 8 گیگ باس 2400

لگی که من داشتم با حرکت موس شروع میشد

یعنی شما میگین بخاطر فرکانس پایینه؟ اخه پردازنده برای من فقط 65 درصد لود میشه تو پابجی.

لینک به دیدگاه

دوستان من تو بازی gta v با تنظیمات گرافیکی بالا و full hd رو 60 فریم بازی میکنم بسیار روون و cpu و رم هم بیشتر 70 درصد لود نمیشن اما در حین بازی بعضی مواقع مثلا هر دقیقه 1 بار لگ میزنه و فریم میاد تا 25 و دوباره درست میشه. 

درایور ها رو هم تا آخرین ورژن آپدیت کردم. 

دما cpu و گرافیک هم بیشتر 65 نمیشن. 

مشکل دقیقا چیه. 

رمم 8 هستش

Cpu i7 6700hq 

گرافیک gtx960m 

ssd هم نصبه روش

از لحاظ قدرت گرافیک هم بگم که کاملا جواب گو هست.فکر نکنم مشکل از این باشه. 

ممنون میشم پاسخ بدید 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، manhatan گفته است :

یکم اور کنید ببینید تاثیر داره؟

من میخام پردازنده مو ارتقا بدم. فک نکنم با اور درس بشه.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

دوستان من تو بازی gta v با تنظیمات گرافیکی بالا و full hd رو 60 فریم بازی میکنم بسیار روون و cpu و رم هم بیشتر 70 درصد لود نمیشن اما در حین بازی بعضی مواقع مثلا هر دقیقه 1 بار لگ میزنه و فریم میاد تا 25 و دوباره درست میشه. 

درایور ها رو هم تا آخرین ورژن آپدیت کردم. 

دما cpu و گرافیک هم بیشتر 65 نمیشن. 

مشکل دقیقا چیه. 

رمم 8 هستش

Cpu i7 6700hq 

گرافیک gtx960m 

ssd هم نصبه روش

از لحاظ قدرت گرافیک هم بگم که کاملا جواب گو هست.فکر نکنم مشکل از این باشه. 

ممنون میشم پاسخ بدید 

درود. دوست عزیز اتفاقا پاشنه آشیل لپ تاپ شما همین گرافیکتونه. اون افت فریمای ناگهانیم بخاطر تکنیک هایی مثل علف و اب و ایناس که کارتتونو به شدت تحت فشار میذاره و کارتتون کم میاره.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، manhatan گفته است :

1600x بهترین گزینه است

نهایت زورم 1600ه. صبح همینو میخام سفارش بزنم. پردازنده  ی خودمم گذاشتم برا فروش.

جز فرکانس فرق دیگه ای هم ندارن اخه. منم اهل اور نیستم مادربوردمم مناسب نیس برا این کار.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

تو بازی بتلفیلد1 ، CPU به لود 100 درصد کامل میرسه در حالی کهGPU در حد 35 درصد استفاده میشه (تنظیمات low)

تو باری پابجی GPU به لود 100 درصد یمرسه در حالی که CPU در حالت ماکزیمم 65  درصد فقط استفاده میشه. (بازم تنظیمات low)

یعنی شما میگین بخاطر فرکانس پایینه؟ اخه پردازنده برای من فقط 65 درصد لود میشه تو پابجی.

نه ربطی به فرکانس cpu نداره قطعا 

ببینید این مشکل 100 در 100 مشخص نیست 

چون بازی های کرک شده معمولا از اولین نسخه های بازی هستن و خیلی خیلی باگ دارن و بی دلیل هم نیست ک به مشکل میخورن

شما بازی های جدیدتر رو تست کنید تا مطمئن بشید ک از بازی هست یا از مشکل قطعاتتون باهم 

شما بازیه nfs payback رو با اخرین اپدیت هایی ک برای نسخه کرک شده اش اومده تست کنید 

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

نه ربطی به فرکانس cpu نداره قطعا 

ببینید این مشکل 100 در 100 مشخص نیست 

چون بازی های کرک شده معمولا از اولین نسخه های بازی هستن و خیلی خیلی باگ دارن و بی دلیل هم نیست ک به مشکل میخورن

شما بازی های جدیدتر رو تست کنید تا مطمئن بشید ک از بازی هست یا از مشکل قطعاتتون باهم 

شما بازیه nfs payback رو با اخرین اپدیت هایی ک برای نسخه کرک شده اش اومده تست کنید 

عزیزم وقتی میگم بازی آنلاین یعنی نسخه ی اورجیناله همراه اخرین اپدیت.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

عزیزم وقتی میگم بازی آنلاین یعنی نسخه ی اورجیناله همراه اخرین اپدیت.

اها خوب من ک نمیدونستم بتل 1 رو شما انلاین میزدین 

لینک به دیدگاه

سلام

من سیستمم تو بعضی بازی ها وسطش یهو کند میشه ولی فریم بازی بالاست و افتی نداره

البته نه همه ی بازی ها..........مثلا تو جی تی ای بالای صد فریم میده و مشکلی نداره

اما تو پی اس هفده و مخصوصا هجده نهایت فریم که هفتاد و پنج هستش رو میده ولی خیلی اذیت میکنه

دمای قطعات همگی پایین هستن

مشخصات سیستمم:

motherboard:asus970 pro gaming/aura

cpu:amd fx 6300

graphic card:asus gtx 650

H.D.D:western digital black 1T

POWER:green 480W

RAM:4×2gb geil

رم هشت گیگ

لینک به دیدگاه

نه اینطوری نیس!

شما توی اون بازی ها داری متوسط فریم رو نگاه میکنی ولی حداقل فریمت پایینه( مینیمم فریم ریت پایینی داری)

درایور رو آپدیت کنین که با بازی سازگار باشه

تنظیمات بازی هم دستکاری کنین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...