رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یعنی اینجوری بگم رایزن ۳ ۲۲۰۰ با وگا ۸ رم ۸ داره از من بیشتر فریم میگیره دوبرابر 

من تازه متوجه شدم ۵۰ ٪ از ۲۲۰۰ جی وگا۸ و رم  ۸ ضعیفتره ۲۴۰۰ جی با وگا ۱۱

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

ایراد رم هشته 

رم هشت گلوگاه میشه و در اکثر بازیها زیر 35 خواهید گرفت

همچنین فرکانس رمتونم پایینه حداقل روی 2400 ست کنید

برای بازی قدیمی که کلا 3 گیگ لازم داره چی ؟؟

یا بازی با 4گیگ رم اونم مشکل افت فریم  داره الان طرف

ویدیو گزاشته 2200 جی وگا 8 رم 8 گیگ رزیدنت اویل 7 

رو با فول اچ دی 50 فریم میگه همون تنمظیمات زدم همون قسمت بازی 

30 فریم بزور شدش ینی اکثرا 24 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، alireza-sepah گفته است :

شاید مشکل از بازیته 

نسخه goty v1.31 رو تست کن چون اخرین اپدیت ویچیره و همه چیو ساپورت میکنه

درایورتم اپدیت کو 

این مشکل فک نکنم سخت افزاری باشه نرم افزاریه

ویچر یه نمونه بود همه بازیها همینه حتی تو اومدن بالای ویندوز در حد اندازههای 4460 هم نیست 

خیلی خیلی کمتر از 4460 نمنیدونم واقعا من مشکلی داره سیستمم یا همه ریزن 5 های 2400 در حد اندازهای یه اینتل معمولی انقدر ضعیفن واقعا

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ASTS گفته است :

از نرم افزار Hard Disk Sentinel استفاده کنید.

https://soft98.ir/software/optimization/632-Hard-Disk-Sentinel-Pro.html

image.thumb.png.a9c89a6d2f108465c4faaa212ea29247.png

عملکرد رو عالی زده ولی سلامتی ۲۴ درصد زیرشم خلاصه بگم نوشته کابل هارو باید چک کرد دقیقا باید چیکار کنم؟?

There are 216 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
84 errors occurred during data transfer.

خط اول هم اینو مینویسه

لینک به دیدگاه

یه نکته بگم شاید به کارت اومد. منم رایزن دارم و کارم پردازش موازی هست. اون اوایل شدیدا مشکل پاور داشتم و وقتی پردازنده تو لود کامل بود یه لحظه انگار پاور کم میومد صفحه میرفت و دوباره برمیگشت پاورم 1500 وات هست و اصولا نباید اینجوری میشد.

بعد از کلی تست از هارد و رم متوجه شدم مشکل از خود ویندوز بود. توی کنترل پنل قسمت پاور رو روی های پرفورمنس بذار شاید مشکلت رفع شد . واسه من که اوکی شد چون شدیدا از اون دستور میگیره . با cpuz هم چک کردم وقتی رو high performance  میذاشتم کلاک پردازنده ماکزیمم خودش و ثابت با ولتاژ ثابت بود ولی وقتی حالت بالانس بود ولتاژ و کلاک پردانده کم بود و توی لود نرم افزار هم حاضر نمیشد خودشو بالا بکشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، kajdome گفته است :

عملکرد رو عالی زده ولی سلامتی ۲۴ درصد زیرشم خلاصه بگم نوشته کابل هارو باید چک کرد دقیقا باید چیکار کنم؟1f600.png

There are 216 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
84 errors occurred during data transfer.

خط اول هم اینو مینویسه

خوب همونطور که حدس میزدم مشکل از هاردتون هستش و آخر های عمرش که پیشنهاد میشه عوضش کنید و از اطلاعات داخلش نسخه پشتیبان تهیه کنید.

دوستان صاحب نظر در زمینه هارد را فرا می خوانم تا بیشتر یاری کنند.

@سعید بهمنیان@ARMIN

لینک به دیدگاه

زیرش هم نوشته ۲۷ روز از عمرش مونده 

حالا دلیل این که اینطوری شد چی میتونه باشه؟

راستی من یه هارد ۲۵۰ گیگ از سیستم قبلیم دارم چطوری میتونم اونو کامل پاک کنم و جای این بزارم و اگه بزارم مشکلم حل میشه؟ (با این وضع بازار کارت گرافیک هم شاید نتونم بگیرم حالا هارد هم بیاد روش دیگه چی میشه/:)

الان fifa 18 رو با msi after burner امتحان کردم فریم هاشو نوشته ۳۰ تا اما هنوزم چند لحظه روونه چند لحظه کند

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

توضیحات تکمیلی رم کاملا ثاپورت میشه توسط مادربرد 

و دوکاناله هست که یکیش استفاده شده 

اون سمت پاسخ دادم

رم دوکاناله که از یکیش استفاده کردین ک فرقی نمیکنه همون تک کانال میشه. منظور استفاده از دو اسلات رم همزمان برای انتقال دوبرابری پهنای باند هست.  

در ۱ ساعت قبل، IceFire گفته است :

یه نکته بگم شاید به کارت اومد. منم رایزن دارم و کارم پردازش موازی هست. اون اوایل شدیدا مشکل پاور داشتم و وقتی پردازنده تو لود کامل بود یه لحظه انگار پاور کم میومد صفحه میرفت و دوباره برمیگشت پاورم 1500 وات هست و اصولا نباید اینجوری میشد.

بعد از کلی تست از هارد و رم متوجه شدم مشکل از خود ویندوز بود. توی کنترل پنل قسمت پاور رو روی های پرفورمنس بذار شاید مشکلت رفع شد . واسه من که اوکی شد چون شدیدا از اون دستور میگیره . با cpuz هم چک کردم وقتی رو high performance  میذاشتم کلاک پردازنده ماکزیمم خودش و ثابت با ولتاژ ثابت بود ولی وقتی حالت بالانس بود ولتاژ و کلاک پردانده کم بود و توی لود نرم افزار هم حاضر نمیشد خودشو بالا بکشه

دوستمون در بالا هم ب نکته ای اشاره کردند ک من تکمیلش میکنم با نصب اخرین اپدیت پردازنده و چیپست در پاور پلن . در کنار high performance گزینه ای مخصوص رایزن هم اضافه میشه ک amd گفته با فعال کردن اون چند فریم بیشتر میگیرید.

مورد دیگه ای هم ک حدس زدم مشکل از هارد هست چون میگید همین سیستم اوکی بوده بعدا فریم کمتری میده.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ODIIISE گفته است :

اون سمت پاسخ دادم

رم دوکاناله که از یکیش استفاده کردین ک فرقی نمیکنه همون تک کانال میشه. منظور استفاده از دو اسلات رم همزمان برای انتقال دوبرابری پهنای باند هست.  

دوستمون در بالا هم ب نکته ای اشاره کردند ک من تکمیلش میکنم با نصب اخرین اپدیت پردازنده و چیپست در پاور پلن . در کنار high performance گزینه ای مخصوص رایزن هم اضافه میشه ک amd گفته با فعال کردن اون چند فریم بیشتر میگیرید.

مورد دیگه ای هم ک حدس زدم مشکل از هارد هست چون میگید همین سیستم اوکی بوده بعدا فریم کمتری میده.

م تک کانال هر چثدر فریم میده این سیستم نصفش فریم میده 

هارد هم رو سیستم دیگه بدون مشکل تست شد و عالی بودش

مساله من الان بیشتر از 15 فریم فاصله تا 2200 جی و وگتا 8 هست 

خود سیستم مشابه بماند البته نمیدونم تستهای تصوری یوتیوب چقدر قابل قبولن ولی طبق اوئنها این سیستم برابر هست با 

سلرون دو هستهای 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، arash_aria گفته است :

رم تک کانال هر چقدر فریم میده این سیستم نصفش فریم میده  رم دوکانال که 100 % بالاتره فریم دهیش 

این سیستم الان با هم نووعع خودش همین رم 8 گیگ مقایسه بشه 50 % کمتر فریم میده 

هارد هم رو سیستم دیگه بدون مشکل تست شد و عالی بودش

مساله من الان بیشتر از 15 فریم فاصله تا 2200 جی و وگتا 8 هست با رم تک کانال 8 گیگه

خود سیستم مشابه بماند البته نمیدونم تستهای تصوری یوتیوب چقدر قابل قبولن ولی طبق اوئنها این سیستم برابر هست با 

سلرون دو هستهای  و گرافیک نصف قدرت 1030 میشه

لینک به دیدگاه

درود

بعید می دانم به کابل ربط داشته باشد. اول هر دیتای ارزشمند که در هارددیسک مشکل دار است را تخلیه کن.

بعد با همین برنامه یا hdtune pro وضعیت smart و scan سکتورها را بررس و ازش عکس بگذار.

لینک به دیدگاه

Operation System (OS ) : Windows 10 64bit

Processor ( CPU ) : AMD FX 4100                                                                                                                          AMD RYZEN5 2400G

Installed Memory ( RAM ) : 8G 1600                                                                                                                                                                          8G 2133

Graphic Card ( GPU ) : AMD Radeon HD 6870 Sapphier 1G                                                                                                                                    VEGA 11

Driver : Crimson 16.2.1                                                                                                                                                                           ADRENALINE 18.9.1

نتیجه نهایی :

16                                                                                                                                                                                 میانگین فریم 65.7     

11                                                                                                                                                                                                       حداقل 20

26                                                                                                                                                                                      حداکثر 80.3

اینقدر فاجعه هستش سسیسستم من شما خودت قضاپت کن 

در رزولیشن فول اچ دی و بالاترین تنظیمات

سیستم بند در قیاس با سیستم بسیار ضعیفتر فاجعه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ASTS گفته است :

خوب همونطور که حدس میزدم مشکل از هاردتون هستش و آخر های عمرش که پیشنهاد میشه عوضش کنید و از اطلاعات داخلش نسخه پشتیبان تهیه کنید.

دوستان صاحب نظر در زمینه هارد را فرا می خوانم تا بیشتر یاری کنند.

@سعید بهمنیان@ARMIN

هارد کارش تمومه، RIP

سریع باید عوض بشه.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، kajdome گفته است :

زیرش هم نوشته ۲۷ روز از عمرش مونده 

حالا دلیل این که اینطوری شد چی میتونه باشه؟

راستی من یه هارد ۲۵۰ گیگ از سیستم قبلیم دارم چطوری میتونم اونو کامل پاک کنم و جای این بزارم و اگه بزارم مشکلم حل میشه؟ (با این وضع بازار کارت گرافیک هم شاید نتونم بگیرم حالا هارد هم بیاد روش دیگه چی میشه/:)

الان fifa 18 رو با msi after burner امتحان کردم فریم هاشو نوشته ۳۰ تا اما هنوزم چند لحظه روونه چند لحظه کند

قطعه ی الکترونیکی از جمله هارددیسک ممکن است بدون دلیل خاصی آسیب ببیند. علتهای شایع درخرابی هارددیسک پاور نامناسب و لرزش و ضربه هستند.

هارددیسک 250 گیگی را وصل کن، در ویندوز با دیسک منیجمنت می توانی پارتیشنهای قبلی را پاک و از نو پارتیشن بندی کنی.

لینک به دیدگاه

درود دوست غزیز یه سری توضیحات بدم خدمتت شاید به کارت بیاد،

اول اینکه اگه رم رو آورکلاک کردی ، ممکنه مشکلی موقع تست نداشته باشی ولی بعضی اوقات گرافیک کرش بخوره و مجبورت کنه رستارت کنی

دوم.فرکانس رم واسه APU ها خیلی شدید تاثیر داره ( توی یوتیوب میتونید بنچمارک ها رو مقایسه کنید)

با HWMonitor چک کنید ببینید موقع دراپ خوردن دما و کلاک سی پی یو روی چند هستش ؟( اگه امکانش هست از نرم افزار techpowerup throttlestop هم استفاده کنید

اگه هر سری که دراپ میخورید یه دما خاص هستش واسه کنترل دما هستش سعی کنید دور فن رو روی 100% قفل کنید و یه تست کنید(سعی کنید تا جایی که میتونید ولتاژ سی پی رو هم کاهش بدید)

توی تنظیمات مادربورد مقدار مموری شیر شده با گرافیک رو هم چک کنید 

امیدوارم مفید واقع بشه

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

و دوکاناله هست که یکیش استفاده شده 

این که یه کاناله شد عزیز !

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، kajdome گفته است :

الان یعنی هارد رو عوض کنم مشکل افت فریم هم حل میشه؟

اینجوری که دوستان عزیز فرمودن و مشکل از هارده.

ولی اگر  میخای دقیق بدونی مشکل چیه و صد در صد مطمعن بشی..و ایا ربطی به هار داره یا نه.اول که برنامه ام اس ای افتر برنر رو بنصب و و در حال اجرای بازی اجراش کن تا مشخصات مصرف از قطعات رو ببینی و متوجه شی.و اینکه یک بازی اجرا کن که رم سیستمت براش زیاد هم باشه.بعد بزار بازی اجرا شه و چند دقیقه صبر کن و به هیچی دست نزدن و بزار تو بازی بمونه اگر همزمان با افت فریم چراغ هارد دیسکت روشن شد اینجوری مشخصض میشه که حتما مشکل از هاردته.

کلا توی گیم وقتی همزمان با افت فریم چراغ هارد دیسک روشن بشه یا رم کم میاره یا مشکل هارد دیسکه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، kajdome گفته است :

الان یعنی هارد رو عوض کنم مشکل افت فریم هم حل میشه؟

درود

هارد شما روزهای آخرش عمرش رو سپری میکنه. 

هارد رو عوض نکنید ، نه تنها مشکل افت فریم حل نمیشه بلکه یه روز سیستم رو روشن میکنید میبینید دیگه ویندوز بالا نمیاد، اون موقع فکر نکنم دیگه افت فریم اهمیتی داشته باشه ، درست میگم؟!

پس نتیجه میگیریم که هارد رو برای حل شدن افت فریم عوض نکنید ، به این دلیل عوض کنید که در حال مرگ است.

موفق باشید

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

سلام مشکلی با پردازنده ندارم سیستم هم کرش نمیکنه فریز میکنه بعد 1 دقیقه ول میکنه 

کمبود فریم مشکل منه که با مقایسه سیستم فعلی با هم نوعش فقط رم 8 گیگ 2400 اختلاف فریم درحد زمین تااسمونه

فریز هم که میکنه تو بعضی بازیها و رم خوره گرفته کلا سیستم هر جور تست و... هم زدم ولی همچجنان پرفورمنس سلرون دو هستهای میده 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

سلام مشکلی با پردازنده ندارم سیستم هم کرش نمیکنه فریز میکنه بعد 1 دقیقه ول میکنه 

کمبود فریم مشکل منه که با مقایسه سیستم فعلی با هم نوعش فقط رم 8 گیگ 2400 اختلاف فریم درحد زمین تااسمونه

فریز هم که میکنه تو بعضی بازیها و رم خوره گرفته کلا سیستم هر جور تست و... هم زدم ولی همچجنان پرفورمنس سلرون دو هستهای میده 

به نظرم شما یکبار ویندوزتونو عوض کنید 

اگه حل نشد همینجا اعلام کنید تا بازم دوستان راه چاره ای پیدا کنند 

لینک به دیدگاه

یه مورد دیگه هم یادم شد بگم اونم رم مخصوص گرافیکه ک ب صورت دیفالت 1 گیگ از رم بهش اختصاص داده شده. اونو از بایوس ب 2 گیگ افزایش بدید اگه تا الان انجام ندادین

لینک به دیدگاه

درود. دوست عزیز شما از یه Apu فک کنم انتظار زیادی دارین در ضمن همونطور که دوستان گفتن رم 8 برای Apu یعنی فاجعه چون apu به عنوان وی رم از همین رم میخاد استفاده کنه که چیزی از رم برای کارای دیگه نمیمونه.

موفق باشین.

ویرایش: من با این سیستم

1300x/1050ti/8gb 

افت فریم میگیرم چه برسه سیستم شما

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

درود. دوست عزیز شما از یه Apu فک کنم انتظار زیادی دارین در ضمن همونطور که دوستان گفتن رم 8 برای Apu یعنی فاجعه چون apu به عنوان وی رم از همین رم میخاد استفاده کنه که چیزی از رم برای کارای دیگه نمیمونه.

موفق باشین.

ویرایش: من با این سیستم

1300x/1050ti/8gb 

افت فریم میگیرم چه برسه سیستم شما

درود 2400g دست کم گرفتی ?

355947348_Screenshot(455).thumb.png.f188cca812415e3e2f8b9c4815edee81.png

برای apu رم  باید دوکاناله باشه

899489727_Screenshot(471).thumb.png.b344c436ae71786429959adf2110b7e4.png

485098227_Screenshot(472).thumb.png.f4368c899129ff2f5b66bf306761b14b.png

76372539_Screenshot(475).thumb.png.83c3c461508c636097b90ec521c18184.png

تفاوت فرکانس رم

2058059831_Screenshot(467).thumb.png.25578cbc4c0f6a0ef9a8c4d626cb22a2.png2089579717_Screenshot(468).thumb.png.ee0bc8ef9d0545c06adcd3565bb00bcf.png1025802193_Screenshot(469).thumb.png.868b99af1d75b64d2134c094d0c7f1de.png1317737264_Screenshot(470).thumb.png.8ea8cc1fabff67326391c5a5922ed1c6.png

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، ODIIISE گفته است :

یه مورد دیگه هم یادم شد بگم اونم رم مخصوص گرافیکه ک ب صورت دیفالت 1 گیگ از رم بهش اختصاص داده شده. اونو از بایوس ب 2 گیگ افزایش بدید اگه تا الان انجام ندادین

دادم بدتر شدش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...