رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پردازنده برای این کارت ( مخصوصا در رزولیشن های پایین ) گلوگاه میشه .

طبق راهنمایی های اینجا عمل کنید :

و مشخص کنید کدوم قطعه زیر لود کامل قرار می گیره .

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 10 دقیقه قبل، memex گفته است :

گلوگاه سیپیو هست بایه سیپیو نسل بالاتر تست بفرمایید بعد اقدام به خرید کنید

ربطی به مادربرد ندارد

با i5 4460  حل میشه؟؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

به نظر میرسه مشکل سی پی یو تون باشه (گلوگاه) یه سرچ واسش تو نت بزنین ببینین تو شرایط مشابه شما چند فریم تونستن بگیرن ازش.اون قسمتی شلوغی که گفتین یکی از سر نخ های مهمه که به نظرم رسید احتمال بسیار زیاد سی پی یو گلوگاهه.

با i5 4460 حل میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، Reven گفته است :

با i5 4460 حل میشه؟

تا حد خیلی زیادی حل میشه اما اگه بودجشو دارین بهتره 4790 بگیرید بدون پسوند k

چون خودم از اون پردازنده دارم تو بازیهای جدید قشنگ 80 درصد میره زیر لود 

بعدش به فکر تعویض مانیتور فول اچدی یا 2k باشید آخر سر هم رم به 12 یا 16

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، AORUS.Zz گفته است :

سلام 

رزولیشن مانتیتور شما اصلا مناسب این کارت نیست وبه خاطر همین که گلوگاه میشه اول از همه به فکر یه مانیتور با رزولیشن حداقل ۱۰۸۰ باشید به به فکر cpu

میشه بیشتر توضیح بدین دوست عزیز چج.ری رز پایین باعث فریم پایین میشه؟؟؟؟?????

مشکل ایشون فقط سی پی یو هست اگر قصد تعویض برئتون رو ندارین سری کی نگیرین

ویرایش شده توسط Pooriya1886
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Pooriya1886 گفته است :

وقتی رزولوشن پایین باشه پردازش کارت کمتره و سریع تر فریم ساخته میشه بعد مصرف سیپیو بالاتر میره تمام بنچمارک هایی که فریم سیپیو رو در بازی نشون میدن با رزولوشن خیلی پایین هست تا گلوگاه و محدودیت به سمت سیپیو هدایت شه و بفهمن قدرت  سیپیو تا کجاست

البته منم از جایی خوندم

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Reven گفته است :

با i5 4460  حل میشه؟؟

قبل از هر اقدامی سراغ لینکی که دادم برید و مشخص کنید کدوم قطعه زیر لود میره .

ضمنن موارد زیر رو هم مشخص کنید :

نوع دقیق پاور و مدتی که از عمرش گذشته .

نسخه درایور و این که چه زمانی این درایور رو نصب کردید و این که قبل از نصب نسخه فعلی درایور قبلی رو پاک کردید یا نه .

فرکانس رم هم در صورتی که 1333 باشه میتونه دردسر بشه ولی فعلا کاریش نداریم .

................

در موارد محدودی دیده شده که مادربرد هم موجب مشکل بوده . اما بسیار بسیار کمه و هیچ وقت مضنون اصلی نیست .

با کم کردن تنظیمات فریم افزایش پیدا می کنه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Pooriya1886 گفته است :

مشکل ایشون فقط سی پی یو هست اگر قصد تعویض برئتون رو ندارین سری کی نگیرین

در 2 دقیقه قبل، memex گفته است :

وقتی رزولوشن پایین باشه پردازش کارت کمتره و سریع تر فریم ساخته میشه بعد مصرف سیپیو بالاتر میره تمام بنچمارک هایی که فریم سیپیو رو در بازی نشون میدن با رزولوشن خیلی پایین هست تا گلوگاه و محدودیت به سمت سیپیو هدایت شه و بفهمن قدرت  سیپیو تا کجاست

البته منم از جایی خوندم

اگه نفهمیدی نیم ساعت دیگه از ایمان بپرس متخصص ?

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، memex گفته است :

البته منم از جایی خوندم

رزولوشن رو پایین میبرن  ببینن نهایت فریمی که سی پی یو میتونه بده وقدر هستش دیده باشین رزلوشن های پایین فریم های عجیب قریب میگیرن  ایشون سی پییوشن. اصلا برای ایپ گرافیک مناسب نیست

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

قبل از هر اقدامی سراغ لینکی که دادم برید و مشخص کنید کدوم قطعه زیر لود میره .

ضمنن موارد زیر رو هم مشخص کنید :

نوع دقیق پاور و مدتی که از عمرش گذشته .

نسخه درایور و این که چه زمانی این درایور رو نصب کردید و این که قبل از نصب نسخه فعلی درایور قبلی رو پاک کردید یا نه .

فرکانس رم هم در صورتی که 1333 باشه میتونه دردسر بشه ولی فعلا کاریش نداریم .

................

در موارد محدودی دیده شده که مادربرد هم موجب مشکل بوده . اما بسیار بسیار کمه و هیچ وقت مضنون اصلی نیست .

با کم کردن تنظیمات فریم افزایش پیدا می کنه ؟؟؟

پاورم https://www.digikala.com/product/dkp-146670/منبع-تغذیه-کامپیوتر-گرین-مدل-gp580a-es

دوسال کارکرده و فعلا مشکلی برام پیش نیومده

نسخه درایور اخرین بود(قبلی ها رو اصلا حذف نمیکنم)بعد فکر کردم مشکل از درایوره رفتم نسخه قدیمیتری که همراه گرافیک بود نصب کردم

رمم دوتا چهار گیگه یکیش 1600 یکی دیگش 1333

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

تا حد خیلی زیادی حل میشه اما اگه بودجشو دارین بهتره 4790 بگیرید بدون پسوند k

چون خودم از اون پردازنده دارم تو بازیهای جدید قشنگ 80 درصد میره زیر لود 

بعدش به فکر تعویض مانیتور فول اچدی یا 2k باشید آخر سر هم رم به 12 یا 16

مگه رزولیشن مانیتور چقدر تاثیر داره تو فریم؟

هرچقدر پایین تر باشه بهتر نیست؟

ویرایش شده توسط Reven
لینک به دیدگاه

درود سیپیوت خیلی ضعیفه واسه اینکارت

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Reven گفته است :

پاورم https://www.digikala.com/product/dkp-146670/منبع-تغذیه-کامپیوتر-گرین-مدل-gp580a-es

دوسال کارکرده و فعلا مشکلی برام پیش نیومده

نسخه درایور اخرین بود(قبلی ها رو اصلا حذف نمیکنم)بعد فکر کردم مشکل از درایوره رفتم نسخه قدیمیتری که همراه گرافیک بود نصب کردم

رمم دوتا چهار گیگه یکیش 1600 یکی دیگش 1333

به نظر نمیرسه که پاور مشکلی ایجاد کنه .

درایور رو با DDU و در حالت سیف مود پاک کنید و آخرین نسخه یا یه نسخه قبلش رو نصب کنید .

رم شما داره در فرکانس 1333 کار می کنه . میتونه یه مقدار مشکل ایجاد کنه ولی فعلا کاریش نداریم .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Farhad koohkan گفته است :

درود سیپیوت خیلی ضعیفه واسه اینکارت

درود

پس عوضش کنم حله؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Reven گفته است :

درود

پس عوضش کنم حله؟

بله باید عوض کنی این سی پی یو با 750 هم گلو میزنه

لینک به دیدگاه

به نظرم چند نکته رو باید توجه کنید یکی اینکه سرعت رمتون پایینه مقدارشم که سی پیو تون هن ضعیفه ، و اخر این که رزلوشن ۹۰۰ پی فرق زیادی با ۱۰۸۰ نداره در ضمن هرچه رزلوشن بالاتر باشه فریم میاد پایین تر 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sky84 گفته است :

به نظرم چند نکته رو باید توجه کنید یکی اینکه سرعت رمتون پایینه مقدارشم که سی پیو تون هن ضعیفه ، و اخر این که رزلوشن ۹۰۰ پی فرق زیادی با ۱۰۸۰ نداره در ضمن هرچه رزلوشن بالاتر باشه فریم میاد پایین تر 

رم 1600 تعویض کنم چجوره؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Reven گفته است :

سلام به همگی

من دو روز هست که گرافیک ZOTAC GTX 1070TI MINI 8GB به دستم رسیده و امروز صبح رفتم و گذاشتمش روی PC ولی به طرز عجیبی فریم بازی پایینه

رزولیشنم اینه 900×1600

بقیه قطعاتم اینه:

CORE I3 4170

H81M-P32L 

8GB RAM

مثلا وقتی بازی GTA V رو اجرا میکنم روی تنظیمات VERY HIGH حدود 60 تا 70 فریم میگیره ولی وقتی جای شلوغ تری میرم یا سوار ماشین میشه حدود 40 فریم میگیره در صورتی که بنچمارکش رو دیدم روی 1070 و فول اچ دی حدود 60 تا 70 فریم میده

یا بازی ویچر 3 که الترا میذارم 60 فریم میگیره ولی وقتی جای شلوغی میرم ابجکت ها دیر لود میشن! اولش بازی یه سکته کوچیک میکنه تا ابجکت ها لود بشن!!! بعد فریمش تا 45 میرسه

یا MAFIA 3 که HIGH  بازی میکنم فقط 30 تا 40 فریم میده درصورتی که روی رزولیشن 2K باید 40 تا 45 بده فول اچ دیش حدود 70 تا میده اینه که 900P هست!!

دیگه بدترینش WATCHDOGS 2 هست!!

بازی رو الترا بازی میکنم کلا بیشتر از 30 فریم نمیده!!دیگه بدترین حالتش اینه که سوار ماشین شده و فریم تا 20 تا میرسه!!!

درصورتی که بنچمارکش و کلیپ 1070 تو یوتیوب میبینم الترا 1080P تا 80 فریم میده کمترینش اونم در حد چند ثانیه 55 فریمه..درصورتی که رزولیشن من 900P هست و گرافیک 1070TI هست 

به نظرتون این حجم از افت فریم مشکل گلوگاهی هست که 1070TI با I3 4170 میزنه یا پایین بودن مدل مادربرده؟؟

اگر مشکل از CPU هست من تا چند روز دیگه یه دونه I5 4460 میگیرم! اگر بگیرم مشکلم حل میشه؟؟  

یا برم I7 دست دوم  از همین سایت بگیرم؟

شما افتر برنر رو بنصبی راحت میتونی ببینی درصد جی پی یوت چقدر میشه اگر زیر 97 درصد اومد یعنی سی پی یوت گلوگاه میکنه و قدرت اینو نداره از کارتت کار بکشه. وقتی هم که جی پی یوت درصدش میاد پایین باید سی پی یوت درصدش دور و بر 100 باشه اینوقت یعنی گلوگاهه اگر سی پی یوت درصدش پایین بود و جیپی یوت هم درصدش پایین بود اینجا مشکل از جای دیگست.

ویرایش شده توسط Farhad koohkan
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Reven گفته است :

رم 1600 تعویض کنم چجوره؟

اگه میخواین بگیرین حداقل ۲۱۳۳ بگیرید خیلی سرعت رم تو بازی های جدید تا ثیر داره سعی هم کنید دالچنل باشن دیدن این ویدیو ها خالی از لطف نیست 

https://www.youtube.com/channel/UCncuMsyOBwyiTv-6rc8mq0Q/videos

به نظرم پولم برای ۴۷۹۰ ندیدن اگه بخواین اونقدر خرج کنید برید دنبال رایزن 

ویرایش شده توسط Sky84
لینک به دیدگاه

من نمیدونم بعضی دوستان یه چیزایی از خودشون در میارن که ادم شاخ درمیاره،مقدار زیر لود رفتن پردازنده  نه به کارت گرافیکه نه به رزولوشن،بلکه مستقیم به خوده بازی مورد نظر مربوطه ،پردازنده کلیه ابجکت های داخل بازی و حرکت هایی که اجسام یا ابجکت ها انجام میدن رو لود میکنه،کارت گرافیکم وظیفش اینه که اسکینی که برای تکتک ابجکت ها در نظر گرفته شده رو لود کنه برای همین بالا یا پایین رفتن رزولوشن و تنظیمات گرافیکی هیچ تاثیری در زیر لود رفتن پردازنده نداره،به عنوان مثال عنوان aots بازی ای هستش که به عنوان بنچمارک برای تخمین قدرت پردازنده بکار میره،حتی قویترین پردازنده های روز هم بزور ۶۰فریم میرسن و این هم اصلن ربطی به گرافیک و رزولوشنش نداره،،،حالا سر صاحب تاپیکو درد نیارم،دوست عزیز پردازنده ای که شما دارید برای بازی ای مثل gta v که پردازنده محور هست کافی نیست وطبیعیه که مثلا تو مسابقه هایی که با ماشین تا ۳۰۰تا هم میری فریم بیاد تا ۵هم حتی!خودم با i5 هم فریمم میاد پایین تو بازی،شما با این وضع خراب این بازار فعلا یه i5 با قیمت مناسب بخرید تا بعدا اگه پولی اومد دستتون سیستم رایزن خوبی بخرید

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

من نمیدونم بعضی دوستان یه چیزایی از خودشون در میارن که ادم شاخ درمیاره،مقدار زیر لود رفتن پردازنده  نه به کارت گرافیکه نه به رزولوشن،بلکه مستقیم به خوده بازی مورد نظر مربوطه ،پردازنده کلیه ابجکت های داخل بازی و حرکت هایی که اجسام یا ابجکت ها انجام میدن رو لود میکنه،کارت گرافیکم وظیفش اینه که اسکینی که برای تکتک ابجکت ها در نظر گرفته شده رو لود کنه برای همین بالا یا پایین رفتن رزولوشن و تنظیمات گرافیکی هیچ تاثیری در زیر لود رفتن پردازنده نداره،به عنوان مثال عنوان aots بازی ای هستش که به عنوان بنچمارک برای تخمین قدرت پردازنده بکار میره،حتی قویترین پردازنده های روز هم بزور ۶۰فریم میرسن و این هم اصلن ربطی به گرافیک و رزولوشنش نداره،،،حالا سر صاحب تاپیکو درد نیارم،دوست عزیز پردازنده ای که شما دارید برای بازی ای مثل gta v که پردازنده محور هست کافی نیست وطبیعیه که مثلا تو مسابقه هایی که با ماشین تا ۳۰۰تا هم میری فریم بیاد تا ۵هم حتی!خودم با i5 هم فریمم میاد پایین تو بازی،شما با این وضع خراب این بازار فعلا یه i5 با قیمت مناسب بخرید تا بعدا اگه پولی اومد دستتون سیستم رایزن خوبی بخرید

پس شما هم میگید مشکل از cpu هست..چون یه دوستی گفت رزولیشن با گرافیکت گلوگاه میزنه...

با بودجه 1.700 چه پردازنده خوبی پیشنهاد میکنید؟

Lga 1150

لینک به دیدگاه

سلام . اول یکم به کند بودن هارد مشکوکم چون گفتی اول سکته میزنه و آبجکت ها دیر لود میشن معمولا از هارده .

در مورد cpu هم که برای این کارت گلوگاه مطلق هست اونم با این رزولوشن .

چون رزولوشن کمه فشار از گرافیک برداشته میشه میوفته روی cpu .

قبلا گرافیک 970 که اومد گفتن حداقل cpu ای که براش گلوگاه نمیشه 4460 هست .

اگه 4460 بخری که مشکل تا حدی رفع میشه چون مثلا بازی مثل gtav که کلا cpu خور هست i3 براش خیلی کمه .

به نظرم اگه میخوای i5 بخری دیگه زیر 4670 نخر ولی اگه بودجت اوکیه 4770 کافیه نیاز نیست 4790 یا 4790k که گرون ترن بگیری مگه این که گیر نیاد

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Reven گفته است :

پس شما هم میگید مشکل از cpu هست..چون یه دوستی گفت رزولیشن با گرافیکت گلوگاه میزنه...

با بودجه 1.700 چه پردازنده خوبی پیشنهاد میکنید؟

Lga 1150

بله،بستگی به قیمت بازار داره من میگم زیادی روش خرج نکنید یه چیزی در حد همون ۴۴۶۰کارتونو راه میندازه سری k هم نگیرید،البته اگه مادربورد سری z و یه کولر خوب و البته تجربه اورکلاک دارید چرا که نه!اورکلاک پردازنده به راحتی قدرت پردازنده رو میبره به نسل های بعدی که به بازار اومدن،وتا مدتی ارتقا معنی ای نداره ،البته با وجود بازی هایی مثل ac odyssey بازم تمیتونید خوب فریم بگیرید ،اما خب دیگه باید ساخت چون اجناس گرونن

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

دوست عزیز نیازی نیست شما شاخ دربیارید من فقط برای اینکه دوستمون متوجه کارکرد سی پی یو و جی پی یو و کم اوردنش بشه اینو عرض کردم بله بنده هم میدونم سی پی یو لود ابجکتها رو بر عهده داره و جی پی یو جلوه بصری رو.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام . اول یکم به کند بودن هارد مشکوکم چون گفتی اول سکته میزنه و آبجکت ها دیر لود میشن معمولا از هارده .

در مورد cpu هم که برای این کارت گلوگاه مطلق هست اونم با این رزولوشن .

چون رزولوشن کمه فشار از گرافیک برداشته میشه میوفته روی cpu .

قبلا گرافیک 970 که اومد گفتن حداقل cpu ای که براش گلوگاه نمیشه 4460 هست .

اگه 4460 بخری که مشکل تا حدی رفع میشه چون مثلا بازی مثل gtav که کلا cpu خور هست i3 براش خیلی کمه .

به نظرم اگه میخوای i5 بخری دیگه زیر 4670 نخر ولی اگه بودجت اوکیه 4770 کافیه نیاز نیست 4790 یا 4790k که گرون ترن بگیری مگه این که گیر نیاد

این سرعت هارد تو فریم ریت تاثیر داره؟

چون یکی میگفت دیر لود شدن ابجکت ها مال cpu هست یکی دیگه میگه مال پایین بود vram هست!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...