رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

نکاتی رو که دوستان گفتنو چک کنین بنده هم یه نکته اضافه کنم که تمامی نرم افزارهای جانبی مانیتورینگ رو هم پاک کنین شاید عجیب باشه ولی نرم افزار آئورس گیگابایت باعث شده بود کارت بنده بیشتر از 20 فریم نده! پاک کردم درایورو هم آپدیت کردم درست شد. شما هم ترجیحا درایور جدید (آخری یا یک مونده به آخری) رو دانلود کنین و نصب کنین. قبل نصب هم هم با ddu درایور قبلیو تو حالت Safe mode پاک کنین. ایشالا مشکلتون حل بشه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 7 ساعت قبل، gtxman گفته است :

سلام. بنده خیلی وقته که مشکل افت فریم لحظه ای در بازی ها رو دارم به این صورت که به مدت یک یا دو ثانیه بازی فریز و هنگ می کنه و دوباره درست میشه و در طول بازی چند بار تکرار میشه

در طول اون یکی دو ثانیه هم سیستم زیر لود میاد و صدای سیستم میخوابه. مشکل از کجاست؟

مشخصات سیستم هم :

6700k

asus z170 pro gaming

gtx 1080

ram : 16

ویندوز 10 اگر استفاده میکنین کلا باگ زیاد داره

لینک به دیدگاه

هارد رو جدیدا خریداری خریداری کردم و وسترن بلو هست.

فکر نمی کنم از هارد باشه. به نظرتون از دمای قطعات ممکن نیست باشه؟

چون دمای پردازنده گاها در بازی ها تا 85 درجه هم میره. چون یه جا خونده بودم اگه دما بالا بره پردازنده فرکانسشو میاره پایین

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

نکاتی رو که دوستان گفتنو چک کنین بنده هم یه نکته اضافه کنم که تمامی نرم افزارهای جانبی مانیتورینگ رو هم پاک کنین شاید عجیب باشه ولی نرم افزار آئورس گیگابایت باعث شده بود کارت بنده بیشتر از 20 فریم نده! پاک کردم درایورو هم آپدیت کردم درست شد. شما هم ترجیحا درایور جدید (آخری یا یک مونده به آخری) رو دانلود کنین و نصب کنین. قبل نصب هم هم با ddu درایور قبلیو تو حالت Safe mode پاک کنین. ایشالا مشکلتون حل بشه.

من تو جی تی ای تو بعضی از تصویرا ک تو طبیعت هست بیشتر در حالی ک سخت افزارام تا پنجاه درصد زیر لود هستن یهو فریم رو سی قفل میشه بعد ک یکم حرکت میکنم بر طرف میشه میاد رو شصت ... این دیگه چه صیغه ای هست؟ یا باگ بازی هست؟ چون ریلود کرک هست! 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

من تو جی تی ای تو بعضی از تصویرا ک تو طبیعت هست بیشتر در حالی ک سخت افزارام تا پنجاه درصد زیر لود هستن یهو فریم رو سی قفل میشه بعد ک یکم حرکت میکنم بر طرف میشه میاد رو شصت ... این دیگه چه صیغه ای هست؟ یا باگ بازی هست؟ چون ریلود کرک هست! 

بخاطر علف و این چیزاس. تکنیکای سنگینی هستن و قدرت محاسباتی زیادی میطلبه.میتونی بیاری پایین کیفیتشو اوکی میشه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

بخاطر علف و این چیزاس. تکنیکای سنگینی هستن و قدرت محاسباتی زیادی میطلبه.میتونی بیاری پایین کیفیتشو اوکی میشه.

عزیز چطور پس با کمی جابه جایی برطرف میشه ،در ضمن اگرم حرف شما درست باشه گرافیک و سی پیو باید برن زیر لود کامل! در صورتی ک تغییری ندارن ،تنظیمات فول منهای msaa 

فقط تو طبیعت اینجوری میشه یا افکتای سرعت تو انفجار با جت ،در صورتی ک نرمالش اینه بخاطر سنگینی افکت افت فریم کم کم بیاد پاین نه یهو بره روسی و سخت افزار ها هم تو صد در صد لود نباشن! 

ویرایش شده توسط frzm2014
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

دوستان خواهشا راهنمایی کنید ممنون

چیزایی که گفتم تست کردین؟

در 5 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

عزیز چطور پس با کمی جابه جایی برطرف میشه ،در ضمن اگرم حرف شما درست باشه گرافیک و سی پیو باید برن زیر لود کامل! در صورتی ک تغییری ندارن 

جاهایی که پوشش کمه رفع میشه جاهایی که پوشش زیاده لگ میفته. اپدیت چندشو نصب کردین؟

خوب تو طبیعت چیا هستن؟ پوشش گیاهی و علف و اب. تو تنظیمات علف و اب و این چیزا مخصوص خودشون گزینه دارن اونارو بیار پایین حداقل. تست کن. سنگ مفت گنجشکم مفت.

داداش شما میتونی با اوردن جزییات پایین تر به صحت حرفم برسی. اگه اوردی پایین بازم لگ بود مشکل از جای دیگس.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

چیزایی که گفتم تست کردین؟

جاهایی که پوشش کمه رفع میشه جاهایی که پوشش زیاده لگ میفته. اپدیت چندشو نصب کردین؟

اره دقیقا ،ولی بعضی وقتا ،وگرنه تو پوشش هم روون میشه نه اینکه کلا لگ باشه ،رندومه یجوری ،.نسخه فیتگرل کرکی اخرین ورژن 1.41

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

اره دقیقا ،ولی بعضی وقتا ،وگرنه تو پوشش هم روون میشه نه اینکه کلا لگ باشه ،رندومه یجوری ،.نسخه فیتگرل کرکی اخرین ورژن 1.41

خب دیگه همونی که گفتمه. برو تنظیمات اب و علف و این چیزارو بیار پایین درست میشه.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

خب دیگه همونی که گفتمه. برو تنظیمات اب و علف و این چیزارو بیار پایین درست میشه.

قائدتا چون بنده در رزولوشن 1080 بازی می کنم و سیستم بنده هم خیلی قوی هست نباید افت فریم به خاطر گرافیک و پوشش علف و غیره بازی باشه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، gtxman گفته است :

قائدتا چون بنده در رزولوشن 1080 بازی می کنم و سیستم بنده هم خیلی قوی هست نباید افت فریم به خاطر گرافیک و پوشش علف و غیره بازی باشه.

?

در 7 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

عزیز اینجارو میگم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

اره منم همینو میگم و فک کنم باگ باشه

Grand Theft Auto V Screenshot 2019.01.25 - 11.41.38.49.png

ویرایش شده توسط frzm2014
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

داداش اصلا خوندی چی نوشتم؟ شما بدون کوچیکترین تستی داری  رد میکنی.یبار تست کن ضرر دیدی بیا من برات جبران میکنم. هر جور راحتین.

در ضمن مشکل ایشون با مشکل شما فرق داره. بنده برای ایشون یه راه حل دیگه دادم. ?

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

ببین دوست عزیز مشکل شما فقط تو بازی gta v هست و در این تصویر هم درست رفتین وسط پوشش گیاهی. چیز دیگه ای به ذهنتون میرسه؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

1f636.png

عزیز اینجارو میگم

هنوز تست نکردم بهتون میگم

لینک به دیدگاه

مشکلی که شما میگید بیشتر شبیه استاتره ممکنه از دمای بالای cpu باشه چون تو دمای ۸۵ درجه cpu معمولا تراتل میکنه سعی کنید با یه کولر بهتر تست کنید ، درایور ها هم با ddu پاک کنید و اخرین نسخه رو نصب کنید شاید درست شد این مشکل دلایل زیادی داره که باید تست بشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ArshiX گفته است :

مشکلی که شما میگید بیشتر شبیه استاتره ممکنه از دمای بالای cpu باشه چون تو دمای ۸۵ درجه cpu معمولا تراتل میکنه سعی کنید با یه کولر بهتر تست کنید ، درایور ها هم با ddu پاک کنید و اخرین نسخه رو نصب کنید شاید درست شد این مشکل دلایل زیادی داره که باید تست بشه

بنده یه بار یه دادم بیرون که بهش خمیر پردازنده رو رفرش کنن. از این خمیر معمولی های بدون برند زدن و احتمال میدم کولر هم خوب نبسته باشن.

قصد دارم خمیر رو عوض کنم و خودم دوباره کولر رو ببندم. ایا ممکنه از خمیر باشه؟

کولر بنده هم deepcool malstrom 120k هست.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، gtxman گفته است :

هارد رو جدیدا خریداری خریداری کردم و وسترن بلو هست.

فکر نمی کنم از هارد باشه. به نظرتون از دمای قطعات ممکن نیست باشه؟

چون دمای پردازنده گاها در بازی ها تا 85 درجه هم میره. چون یه جا خونده بودم اگه دما بالا بره پردازنده فرکانسشو میاره پایین

اوه اوه خب عزیزه من بخاطر همونه این پردازنده تحملش خیلی پایین تره اره سریعتر یه خمیر خوب بخر ترجیها کولر مستر میکر. تا نسوزوندش. من با کولر دیفالت دماش از 70 بالاتر نمیره .

ویرایش شده توسط Amir_Z
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Amir_Z گفته است :

اوه اوه خب عزیزه من بخاطر همونه این پردازنده تحملش خیلی پایین تره اره سریعتر یه خمیر خوب بخر ترجیها کولر مستر میکر. تا نسوزوندش. من با کولر دیفالت دماش از 70 بالاتر نمیره .

اتفاقا بنده هم تصمیم داشتم همین خمیرو بخرم .

Cooler Master MasterGel Pro

_image.thumb.jpg.9be566b08b521beb76afad965fc4045d.jpg

مشکل از کولر آبی بنده که نمیتونه باشه؟

کولر خود شما چی هست؟

ویرایش شده توسط gtxman
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

اتفاقا بنده هم تصمیم داشتم همین خمیرو بخرم .

Cooler Master MasterGel Pro

_image.thumb.jpg.9be566b08b521beb76afad965fc4045d.jpg

مشکل از کولر آبی بنده که نمیتونه باشه؟

کولر خود شما چی هست؟

اره این خمیر عالیه خودم از همین زدم کولر سیپیو من  همون کولر دیفالت تو جعبشه ?

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Amir_Z گفته است :

خمیرو عوض کن درست میشه 90 درصد. 

دوست عزیز نگفتین پردازنتون چی هست؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

دوست عزیز نگفتین پردازنتون چی هست؟

ببخشید ندیدم.. i7-4790

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...