رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

سیستم من مدتی هست که دچار مشکلی شده که نمیدونم منبع مشکل کجاست،،تصمیم گرفتم از دوستان عزیز کمک بگیرم.

1-در زمان اجرای بازی Assassin's Creed III با وجود اینکه منابع سخت افزاری آزادی هنوز وجود داره نمیدونم چرا فریم حتی زیر 30 هم میرسه.این مشکل رو یه مدت هست حس میکنم که انگار سیستم ضعیف شده و از همه ی توانش نمیتونه استفاده کنه.

تصاویری رو از وضعیت بازی در لحضات مختلف گرفتم.

مثلا در تصویر زیر میبینید که بازی رو که با حداکثر تنظیمات اجرا کردم زمانی که به نمای نزدیک نگاه میکنم 60 فریم تقریبا ثابت هست و 77 درصد از هردو منابع استفاده شده:

http://uupload.ir/files/q9ag_ac3sp_2019_11_03_20_40_00_944.jpg

با مقدار زیادی تعجب 😀 همون لحظه وقتی سرم رو بالا میارم فریم ریت تقریبا نصف میشه و به 27 میرسه و فریم تایم هم بیش از دوبرابر میره بالا:4_joy:.

نکته عجیب برای من اینه که در این حالت مصرف گرافیک نصف زمانی هست که به زمین نگاه میکردم یعنی حدود 47 درصد و مصرف پردازنده هم کمتر شده،،خب وقتی منابع آزاد هست چرا فریم به 60 نمیرسه؟

این سوال اصلی منه.-البته وقتی توی محیط های شلوغ هم میرم همین داستان برقرار هست.

اینم تصویر توضیحات بالا:

http://uupload.ir/files/5le_ac3sp_2019_11_03_20_40_27_206.jpg

خب حالا بزارید قضیه رو یکم جالب تر کنم!

من تمام تنظیمات رو به حداقل کاهش دادم اما با کمال تعجب فقط 5 فریم بیشتر در همون شرایط افت فریمی که توضیح دادم پیشرفت حاصل شد:

http://uupload.ir/files/19z5_ac3sp_2019_11_03_20_51_04_806.jpg

خواهش میکنم راهنماییم کنید منبع این مشکل رو پیداکنم.

مشخصات سیستم من از پیشنهادی بازی خیلی بالاتره و تاجایی که میدونم برنامه ای باز نیست که مصرف سیستم  رو اضافه کنه.قبل از شروع بازی بار پردازنده زیر 5 درصده که اونم بیشتر بخاطر Rainmeter هست.

2- یه مشکل دیگه هم که بهش برخوردم زمانی بود که از پردازنده زمانی که با CPU-Z تست میگرفتم نتیجه پایین تر از چیزی بود که توی اینترنت ثبت شده،،البته این مورد رو از اول داشتم و نمیدونم مشکل هست یا نه ولی مثلا تست چند هسته ای امتیاز 3423 رو در نسخه 1.77 برنامه بهم میده درصورتی که در اینترنت این عدد بالای 4000 ثبت شده.حتی اگه دقت کنید پردازنده q8400 رو به عنوان مقایسه قرار دادم و نتیجه بهش نزدیکه که به نظرم مشکوکه!

آخه این پردازنده این قدر باید تفاوتش باشه؟!

اینم تصاویر توضیحات:

http://uupload.ir/files/bihj_cpu-bench2.png

ورژن جدید:
http://uupload.ir/files/pk1z_cpu-bench.png

دمای پردازنده تا اینجا که چک کردم زمانی که به حداکثر بار کاری  میرسه بیشتر از 60 درجه نمیشه،،حتی یک درجه بیشتر هم نمیشه روی 60 فیکس میمونه بعد که تست رو متوقف میکنم میاد پایین.

خلاصه ممنون میشم راهنماییم کنید.

: مشخصات سیستم

CPU : Q9650

MAIN : GIGABYTE P31-ES3G

RAM : 4GB DDR2

GPU : GIGABYTE GTX950 2GB

HDD : WESTERN DIGITAL BLACK  2TB

PSU : GREEN 550W UK GOLD

CPU COOLER : GREEN NOTUS  95

ویرایش شده توسط S I N A
لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام. با یه بازی نمیشه نظر داد. با بازی های دیگه تست کنید. بنچمارک بگیرید با  occt و ببینید گرافیک رو 99 درصد میره یا نه. همچنین بنچمارک ffxv هم خیلی مناسبه.

لینک به دیدگاه

فکر میکنم pci ex2 باشه سیستم شما و گلوگاه دارید

همچنین رم 4گیگ خیلی کمه

کلا اگه درصد استفاده سیپیو و گرافیک زیر 100 باشه یعنی گلوگاه 

لینک به دیدگاه

سلام

یوبی سافت که به غیر بهینه بودن بازیاش معروفه،بنچمارک از یه بازی مثل  doom بگیر یا gta v یا هر چی غیر از بازیا یوبی سافت

لینک به دیدگاه

در در 13 آبان 1398 در 01:28، pedi9004 گفته است :

سلام. با یه بازی نمیشه نظر داد. با بازی های دیگه تست کنید. بنچمارک بگیرید با  occt و ببینید گرافیک رو 99 درصد میره یا نه. همچنین بنچمارک ffxv هم خیلی مناسبه.

در در 13 آبان 1398 در 10:11، SilverclaW.HHH گفته است :

سلام

یوبی سافت که به غیر بهینه بودن بازیاش معروفه،بنچمارک از یه بازی مثل  doom بگیر یا gta v یا هر چی غیر از بازیا یوبی سافت

سلام.ممنون که راهنمایی کردید.

گرافیک طبق تست GPU-Z و بازی ها تا 100 درصد هم لود میشه مشکل اینه توی مناطقی از بازی ها که احتمالا جزییات بالا میره از مصرف GPU کم میشه بجای اینکه از حداکثر توان استفاده کنه.

اینم بنچمارک گرافیک:

http://uupload.ir/files/1zm9_gb.png

FFXV و DOOM که بعید میدونم  روی سیستم من با مشخصات خوبی بالا بیان،بازی دیگه از RESIDENT EVIL 6 بنچمارک گرفتم.تاجایی که یادمه این بازی خوب بهینه بود و تا چندسال توی تست ها ازش استفاده میکردن.

من فریم رو آزاد کردم و در شروع تست با تنظیمات بالا حدود 100 فریم شروع میشه و همون طور که میبینید GPU کاملا زیر فشار هست و 100 درصد رو پر کرده:

http://uupload.ir/files/w6na_re6_2019_11_04_19_30_34_563.jpg

تقریبا پایدار هست تا وسط های بنچمارک که محیط شلوغ میشه یهو تا زیر 20 هم اومد پایین درحالی که GPU زیر بار 40 درصد هست!

چرا؟-سوال من دقیقا اینجاست.توی نمودار هم کاهش مشخص هست:

http://uupload.ir/files/dzbo_re6_2019_11_04_19_00_32_303.jpg

اواخر بنچمارک دوباره یکم فریم بالا میره و حدود 40 میشه:

http://uupload.ir/files/92wx_re6_2019_11_04_18_52_10_947.jpg

پایان  بنچمارک هم با اینکه فریم به حدود  200 رسیده رنک S رو تقدیم میکنه 🤨

واقعا مشکل عجیبی هست:

http://uupload.ir/files/dltb_re6_2019_11_04_19_32_59_763.jpg

خب من مرحله به مرحله عکس گذاشتم امیدوارم بتونید راهنماییم کنید.

من CS:GO هم بازی میکنم ولی نمیدونم میشه باهاش بنچ گرفت یا نه اما تاجایی که یادمه بین 80 تا 100 فریم بود البته روی LOW

حالا اگه شد ازونم شات میگیرم.

راستی توی سایت های مختلف که نگاه میکردم نوشته بودن مصرف فول لود کارت حدود 110 وات هست ولی من تا 100 درصد هم که زیر فشار میرفت ندیدم بیشتر از 80 بشه البته از طریق همون GPU-Z که تصویرش هم گذاشتم.این مشکلی نیست؟

ویرایش شده توسط S I N A
لینک به دیدگاه

در در 13 آبان 1398 در 09:47، mَd گفته است :

فکر میکنم pci ex2 باشه سیستم شما و گلوگاه دارید

همچنین رم 4گیگ خیلی کمه

کلا اگه درصد استفاده سیپیو و گرافیک زیر 100 باشه یعنی گلوگاه 

نه متاسفانه PCI EX 1.1 هست!

آره حق باشماست رم کمه.متاسفانه مین بردم بیش از 4 پشتیبانی نمیکنه.باید برد عوض کنم که خب واقعا الان دستم خالیه 500 الی 600 تومن بدم واسه برد DDR2 !

ولی بااینکه کمه توی بازی 50 درصدش استفاده میشه پس یعنی هنوز خالی داره و نباید مشکلی باشه به غیر از اون من CS:GO هم باهاش بازی میکنم که رم رو کامل پرمیکنه ولی تقریبا خوب فریم میگیرم فقط نمیدونم گاهی که کم پیش میاد چرا لگ میزنه.

پردازنده و گرافیک 100 درصد میشن.چه توی بچمارک گرفتن که زمانی که توی منوی بازی ها هستم تا 100 لود هستن و بزارم همینطور میمونن،،،دیگه دراین صورت ها فک نکنم گلوگاه باشن.

مشکل زمانی هست که در قسمت هایی از بازی ها از کل ظرفیت استفاده نمیشه درصورتی که توی همون بازی توی منوش مصرف گرافیک میره بالا و فریم هم زیاد میشه.

پست بالایی توضیحات و تصاویر رو گذاشتم.

لینک به دیدگاه

کسی راجب اینکه همه ی توان پرداززنده ی من در بنچمارک استفاده نمیشه نظری نداره؟

یه جمع سادس!

درواقع پردازنده ی من چهارهسته ای هست و هرهسته با CPU-Z مقدار حدودی 1010 رو نشون میده(ورژن 1.77 )

خب چهارتاش باید بالای 4000 رو ثبت کنه ولی بزور به 3000 میرسه!

http://uupload.ir/files/bihj_cpu-bench2.png

http://uupload.ir/files/pk1z_cpu-bench.png

لینک به دیدگاه

گلوگاه شما از pci هم هست  درسته گرافیک متوسطی دارید ولی مابقی قطعات مثل رم و برد و سیپیو در رده کارتی مثل 950 نیستن. 

در منو شما دیتا های داخلی بازی رو حافظه گرافیکی رد و بدل نمیکنی و پردازشی رو اون نداری (اکثر مواقع اینطوری) پس طبیعیه اگه فریم به اوج بره ولی وقتی به بازی میرید حافظه گرافیک با اسلات pci درحال نقل انتقالات هست و گلوگاه پهنای باند وجود داره پس گرافیک بیکار میشه درصد پردازش میاد پایین منتظر میمونه تا دیتا بیاد، فریمم افت میکنه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام

من  تازه مین و سی پی یو رو از i3 6100 و h110 به i3 9100f  و h310 ارتقا دادم

من ویندوز رو هم عوض نکردم(ویندوز 10) بعد از تعویض سی پی یو و بازی های هم از قبل روش نصب بوده.

همونطور که میدونید کلاک دیفالت سی پی یو روی 3.6 هست و تا 4.2 بوست میکنه در صورت نیاز.

حالا مشکل من اینکه از حدود 10-15 بازی که از قبل نصب داشتم 3 تاشون فقط تا الان، فرکانس سی پی یو رو که چک میکنم خیلی بالا پایین میره و به همین خاطر هم افت فریم دارم و حتی اگه 60 فریم بده فریم تایم های افتضاح.

میدونم مشکل از cpu نیست چون فقط تو این 3 تا بازی این مشکل هست و مثلا توی بازی witcher 3 و یا gta v جاهای cpu intensive  هم حتی میرم فریم ریت و فریم تایم های عالی و فرکانس سی پی یو هم ثابت روی 4 بدون هیچ مشکل.

یا مثلا بازی control،سی پی یو بشدت هی فرکانس بالا پایین میشه و با اینکه 60 fps نشون میده ولی اصلا smooth نیست البته با dx12 که تست کردم کاملا اوکی و smooth بود و فرکانس هم ثابت.

مشکل از چی میتونه باشه؟ باید ویندوز رو عوض کنم؟  کسی همچین مشکل داشته اصن؟بدبختی اینکه اینترنت هم نیست فعلا کاری از دستم برنمیاد.(درایور کارت گرافیک رو حذف و نصب کردم)

لینک به دیدگاه

سلام شما اول از همه ویندوز جدید بزن 
بعد پاورت چیه؟ تنظیمات بایوس رو دیفالت بزن محکم کاری تا دوستان متخصص هم نظر بدن

لینک به دیدگاه

سلام

بهترین کار بعد از ارتقا اینه که یک بار ویندوز رو پاک کنید و دوباره نصبش کنید.

لینک به دیدگاه

ممنون

پاور که 580 es گرین هست،البته تقریبا مطمئنم که مشکل سخت افزاری نیست چون تو این همه بازی چه سنگین و چه سبک تست کردم فقط 3 تا همین مشکل مشابه را داشتندو بقیه کاملا اوکی بودند.

تنظیمات بایوس هم که دیفالت از اول بوده من دستی توش نبردم.

آقا مادربرد یا سی پی یو درایوری داره که باید نصب شه؟ اینترنت نیست اصلا نمیشه کاری کرد.

ویندوز هم که بخوام نصب مجدد کنم کلی نرم افزار و غیره هست که باید دوباره دانلود بشن که الان به هیج وجه نمیشه بدون اینترنت انجامش داد/

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، indianboy گفته است :

سی پی یو تری خریدید؟

سلام دوست عزیز

تری یا باکس بودن توی مشکل ایشون موثره؟

لینک به دیدگاه

سلام

باکس بوده عزیز

البته بازم میگم که این مشکل سخت افزاری نیست چون 80 درصد بازی های کاملا اوکی هستند ولی بقیه غیر قابل بازی.

بدبختی اینکه اینترنت نیست من اول برم ببینم درایوری هست دانلودو نصب کن.

بعید میدونم ولی کسی دسترسی داره بتونه بره درایور مربوطه رو دانلود کنه و اینجا آپلود بی زحمت؟

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، M4ST3R گفته است :

سلام

باکس بوده عزیز

البته بازم میگم که این مشکل سخت افزاری نیست چون 80 درصد بازی های کاملا اوکی هستند ولی بقیه غیر قابل بازی.

بدبختی اینکه اینترنت نیست من اول برم ببینم درایوری هست دانلودو نصب کن.

بعید میدونم ولی کسی دسترسی داره بتونه بره درایور مربوطه رو دانلود کنه و اینجا آپلود بی زحمت؟

دوست عزیز به قسمت تنظیمات ویندوزت برو توی بخش پاور پلن .بزار روی حالت High Performance مشکلت حل میشه           بعد هم هر موقع تونستی ویندوز رو کامل عوض کن

Untitled.png

ویرایش شده توسط Jaber.1369
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Jaber.1369 گفته است :

دوست عزیز به قسمت تنظیمات ویندوزت برو توی بخش پاور پلن .بزار روی حالت High Performance مشکلت حل میشه           بعد هم هر موقع تونستی ویندوز رو کامل عوض کن

Untitled.png

ممنون مشکلم کاملا رفع شد

به محض اینکه اینترنت درست شد ویندوز رو عوض کنم فقط اینکه کلاک cpu در در حالت idle هم روی 4.00 GHz هست مشکلی بوجود نمیاره برای سی پی یو در این چند روز؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، M4ST3R گفته است :

ممنون مشکلم کاملا رفع شد

به محض اینکه اینترنت درست شد ویندوز رو عوض کنم فقط اینکه کلاک cpu در در حالت idle هم روی 4.00 GHz هست مشکلی بوجود نمیاره برای سی پی یو در این چند روز؟

نه مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان من سیستم رو ارتقا دادم قطعات به شرح زیر

1.thumb.jpg.fdc5ec70c603b083f9b18428c11d1f39.jpg

پاور 650 uk gold green

فن سی پی یو نوتوس 400

کیس گرین x3 gaming همراه با 5 تا فن داخل کیس

سی پی یو اورکلاک شده تا 4.4

گرافیک هم مدل دقیق rx580 nitro+ 4gb

من بعد ارتقا ویندوز 10 بیلد 1909 نصب کردم روی ssd ولی بازی ها و تمام برنامه ها روی هارد 2 ترا هست

مشکل من توی بازی هست مثلا csgo یا فورتنایت احساس میکنم کم فریم میگیرم علاوه بر اون fps drop دارم یعنی مثلا 1ثانیه تا 2ثانیه بازی فریز میشه

دما سی پی یو گرافیک هم تو فشار بالا 60 نمیره

نمیدونم مشکل از چیه ؟

کسی میتونه کمک کنه در این مورد

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amirafshar گفته است :

سلام دوستان من سیستم رو ارتقا دادم قطعات به شرح زیر

1.thumb.jpg.fdc5ec70c603b083f9b18428c11d1f39.jpg

پاور 650 uk gold green

فن سی پی یو نوتوس 400

کیس گرین x3 gaming همراه با 5 تا فن داخل کیس

سی پی یو اورکلاک شده تا 4.4

گرافیک هم مدل دقیق rx580 nitro+ 4gb

من بعد ارتقا ویندوز 10 بیلد 1909 نصب کردم روی ssd ولی بازی ها و تمام برنامه ها روی هارد 2 ترا هست

مشکل من توی بازی هست مثلا csgo یا فورتنایت احساس میکنم کم فریم میگیرم علاوه بر اون fps drop دارم یعنی مثلا 1ثانیه تا 2ثانیه بازی فریز میشه

دما سی پی یو گرافیک هم تو فشار بالا 60 نمیره

نمیدونم مشکل از چیه ؟

کسی میتونه کمک کنه در این مورد

راستی فراموش کردم رم های من 2 عدد 4گیگ هست جفتشون مارک کورسیر و باس هاشون 1600 ولی تایمینگ یکیشون 9 و دیگری 11

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

مدل کامل قطعات رو بفرمایید .مدل سی پی یو

سلام عکس گذاشتم

asus sabertooth p67

i5 2500k

ram 8 ddr3 1600

rx580 4gb

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، amirafshar گفته است :

راستی فراموش کردم رم های من 2 عدد 4گیگ هست جفتشون مارک کورسیر و باس هاشون 1600 ولی تایمینگ یکیشون 9 و دیگری 11

منظورتون از ارتقا اینه که قبلا هم این رم ها رو داشتید؟

احتمالا از cl رمهاست.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

منظورتون از ارتقا اینه که قبلا هم این رم ها رو داشتید؟

احتمالا از cl رمهاست.

قبلا یک عدد 4 گیگ خالی داشتم cl 9 رم بعدی که گرفتم cl 11 هست

لینک به دیدگاه

اون فریز شدن احتمال زیاد از هاردتون هست اگر قدیمی باشه.

چون پردازنده شما با گرافیکتون توی سی اس گو حداقل گلوگاه نیست.

اگر ssd فضا داره سی اس رو متقل کنید توش و تست کنید.

اگر فریم پایین میگیرید چک کنید ببینید anti aliasing رو نبردید بالا تنظیمات گیم رو هم از پنل کارت گرافیک همون نرم افزار amd adrenalin ریست کنید هم از داخل بازی

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...