رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 16 فروردین 1399 در 20:04، امیرحسین پی سی پلیر گفته است :

همه اینکاری که گفتید انجام دادم درایور گرافیک هم اپدیت کردم بازی با گرافیک  مجزا اجرا میشه و روی های مرفرمنس تنظیمه چون میگم تو بازی جی تی ای انلاین وقتی تو سرور تنهام 60 فریمو میگیرم ولی وقتی پلیر زیاد میشه فریم 30 میاد

همه اینکاری که گفتید انجام دادم درایور گرافیک هم اپدیت کردم بازی با گرافیک  مجزا اجرا میشه و روی های مرفرمنس تنظیمه چون میگم تو بازی جی تی ای انلاین وقتی تو سرور تنهام 60 فریمو میگیرم ولی وقتی پلیر زیاد میشه فریم 30 میاد

داداش اون اولم گفتم مشکلت از پردازنده س. پردازنده لپتاپو زیادی دست بالا میگیرین. برا افلاین بله کاملا کافیه ولی برای انلاین پدر پردازنده درمیاد.

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 16 فروردین 1399 در 20:04، امیرحسین پی سی پلیر گفته است :

بازی انلاین کلا هم به گرافیک و هم به سیپیو فشار زیادی میاره. من شخصا با کارت 1070 تو بتلفیل 4 الترا میزاشتم یهو دما سر به فلک میکشید( فن کارتم زوزه میکشید) درحالیکه مثلا تو فورزا 4 با اینکه گرافیک 100 درصد  پر میکردم  دما حداقل 5 درجه کمتر میبود.و اذیتم نمیکرد.  بنظرم تنها راه حلت  پایین اوردن رزولوشن  و گرافیک بالا و بلعکسش رزولوشن بالا و تنظیمات LOW ... جفتش رو امتحان کن تا به نقطه ای برسی که رضایت بخش باشه فریم و چشم نوازی بازیت.

لینک به دیدگاه

تو با نرم افزار MSI AfterBurner میتونی بصورت لحظه ای هم دمای سی پی یو و گرافیکو ببینی هم میزان درگیر بودنشونو بصورت درصدی مشاهده کنی همینطور مقداری رم مصرفی گرافیک و رم سیستم و تعداد فریمی که میگیری

تو باید اول رزولوشن و کلیه تنظیمات گرافیکی رو بزاری رو کمترین مقدار بعد نرم افزاری که گفتمو نصب کنی و گزینه هایی که گفتمو فعال کنی

گرافیک : درصد لود  - دما - میزان رم اشغال شده

پردازنده : درصد لود - دما

رم سیستم : میزان رم اشغال شده

FPS rate - FPS time

اگر بلد نیستی گزینه های بالارو فعال کنی بهم توی تلگرام پیام بده بگم چجوری اینکارو بکنی

@AZIPAZIP

این یادت باشه V-Sync  هم حتما فعال باشه هم از توی کنترل پنل انویدیا هم از آپشن بازی

تازه با نرم افزار بالا میتونی حتی هر دوتا گرافیکتو زیر نظر بگیری وقتی داری بازی میکنی که اینجوری میتونی بفهمی از کدوم گرافیک داری استفاده میکنی

اینجوری میتونی وقتی یوزرا کم کم زیاد میشن چک کنی ببینی کدوم یکی از خصیصه هایی که گفتم افزایش طول پیدا میکنن و باعث میشن که به مشکل بخوری

من پسر داییم سیستمش خیلی داغ میکرد

در حالی که بازیهایی که میرفت دوتا 2 بود با سی اس گو که هیچکدوم بازی سنگینی نبود و معلوم بود سیستمش که  خیلی قویه مشکلی برای اجرای بازی نداره و نیازی نیست انقدر داغ کنه

نرم افزار بالارو وقتی نصب کرد دید که توی بازیهای داره 180 فریم میگیره در حالی که 60 فریم بیشتر بدردش نمیخورد بخاطر 60hz بودن مانیتور و عملا سی پی یو و گرافیک داشتن بیهوده تو حالت 100% کار میکردن و دماشون رفته بود روی 80 درجه

ولی وقتی گزینه V-Sync رو فعال کرد و فریمش روی 60 تا قفل شد اونوقت میزان لود سی پی یو و گرافیکشم اومد روی 50 درصد و دمای گرافیک و سی پی یو رسید به 50 درجه

لینک به دیدگاه

سلام ببخشید من به تازگی یک مشکل جدید پیدا کردم که شاید اینجا حل بشه . من یه کارت گرافیک radeon rx470 4G گرفتم که خیلی ازش راضی بودم و باهاش راحت GTA V رو می شد روی بالا ترین تنظیمات 60 فریم گرفت البته با vsync  شصت فریم می گرفت و بدون اون تا 65 الی 70 هم ممکن بود بره البته توی جاهای خلوت . فرکانس اون هم همیشه روی 1250 مگاهرتز بود روی لودینگ 100% ... همه چیز خوب بود تا اینکه بازی تمدن شش رو نصب کردم و بازی میکردم تا اینکه توی بازی خیلی شلوغ شد و من متوجه کندی شدم نه هر کندی کندی زمانی که نوبت تمدن های دیگه می شد و بازی شلوغ می شد  . من فکر کردم این بازی اینطوریه و یه بازی جدید شروع کردم ببینم بهتر میشه و خیلی خوب شد . خیالم راحت شد . تا اینکه رفتم GTA V و دیدم افت فریم داره و جای خلوت 60تا رو میده اما جای شلوغ هنگام رانندگی حتی به 25فریم هم می رسید . با خدم گفتم ولش کن بزار تنظیمات گرافیکی بازی GTA V رو کمتر کنم ببینم چی میشه . کم کردم ولی هیچ تاثیری نداش . دوباره کم کم کردم با هم بهتر نشد . کم کم داشتم شک می کردم . تا اینکه گفتم الان معلوم میشه رفتم تنظیمات رو گزاشتم روی پایین ترین تنظیمات و تست کردم امید وار بودم فرق کنه . اما .. هیچ فرقی نکرد باور نکر دنی بود تنظیمات گرافیکی هیچ یک از بازی ها .هیچ تاثیری روی فریم بازی نداشت !!!!!!!!!!! 

نمیدونم ایراد از چیه ولی به نظر میاد نرم افزاری باشه . 

ویندوز 10 آپدیت 2019

پردازنده : i3 7100 3.9Gh.z چهار هسته ای

رم : 8G فرکانس 2000mh.z

مادر برد : H 110 فکر کنم 

پاور : 380w green

امید وارم مشکلش نرم افزاری باشه چون پول تعمیر کارت گرافیک رو ندارم 

لینک به دیدگاه

مال من هم همین طور شده و مشکل دارم برای من قبلا اینطوری نبود اما تازگی این طور شده و برای من خیلی هم لحظه ای نیست و چیز عجیب اینه که مال من در بازی gta v تغییر تنظیمات گرافیکی از high به low  هم هیچ فرقی نمیکنه . ! و فقط شلوغ و خلوت شدن کوچه خیابان ها تاثیر داره ! به نظر من این مشکل طبیعی نیست و از کرک بازی ها نیست . ... من هم کمک می خواهم

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون بابت راهنماییتون مشکل از پردازنده بود چون پردازندم i5 8250u که سری u کم مصرف وقتی بازی اجرا میگردم میرفت رو فرکانس پایه گه 1.6 گیگاهرتزه حیلی کمه با برنامه throttlestop زدم توربو بشه فرکانسش الان افت فریم ندارم ولی دما تا 80 میره

لینک به دیدگاه

در در 20 فروردین 1399 در 01:40، Mjt_cha گفته است :

سلام من سیستم تازه ارتقا دادم مشخصاتشم 

Cpu:g2030

Ram:4gb DDR3 1333mhz

Vga:asus gtx 560 1gb GDDR5دسته ۲

دوتا شیش پین می خوره که یک شیش پین رو با تبدیل مولکس زدم

MOTHERBORD: H61 GIGA

POWER: redmax 400w

مشکل من اینه که توی هر بازی وقتی بازی میکنم حتی اگر تنظیمات روی low باشه یک دفه ۶۰fps میره به 56 نمی دونم مشکل از چیه درضمن من از این تبدیل های ارزون dvi به vga استفاده می کنم

ولی تو تست ها هیچ ریزش فریم ندارم می تونه مشکل از کارت گرافیک باشه؟؟؟

مخصوصا تو gta v

•  

منم این مشکلو دارم طبیعیه نوسان اف پی اس اجتمالا از هارد دیسکت یا از رم باید باشه 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، امیرحسین پی سی پلیر گفته است :

دوستان ممنون بابت راهنماییتون مشکل از پردازنده بود چون پردازندم i5 8250u که سری u کم مصرف وقتی بازی اجرا میگردم میرفت رو فرکانس پایه گه 1.6 گیگاهرتزه حیلی کمه با برنامه throttlestop زدم توربو بشه فرکانسش الان افت فریم ندارم ولی دما تا 80 میره

مگه با پاور آپشن مشکلت حل نمیشه ؟

حتی موقعی که لپتاپ مستقیم به برقه هم این مشکلو داری

اینجور مشکلاتو نباید با نرم افزار حل کرد

یه آقای دیگم بود هاردش خاموش نمیشد بعد 20 دقیقه که مشکلشو با نرم افزار حل کرد و تازه راضی هم بود که داره این کارو بصورت دستی انجام میده

کار غیر منطقی هستش حل کردن اینجور مشکلات بصورت دستی

خاموش روشن کردن هارد بصورت دستی باعث میشه هاردو 20 دفعه روشن خاموش کنیم ولی تو حالت اتوماتیک فقط چند دفعه این اتفاق میوفته . آسیبی که روشن خاموش شدن به هارد میزنه خیلی بیشتر از اینه که هارد 10 ساعت روشن باشه ولی هیچ عمل خواندن و نوشتنی روش انجام نشه

یا افزایش فرکانس دستی باعث میشه سی پی یو تو کل مدت بازی همیشه رو حداکثر فرکانس و ولتاژ باشه حتی ممکنه بعد بازی هم یادمون بره سی پی یو رو روی فرکانس پایه برگردونیم مدتها تو همون حالت بمونه و دمای خیلی زیادی تولید میکنه که این دما به بقیه قطعات ازجمله گرافیک منتقل میشه که این اصلا خوب نیست

اصلا چرا ما باید ذهنون درگیر کاری کنیم که خود سیستم میتونه برامون انجام بده

این همه مهندس اومدن کلی فکر کردن برای ما تکنولوژی خاموش شدن هارد بعد 20 دقیقه و تکنولوژی توربو بوست طراحی کردن و تازه بخاطرش دارن پول هم از ما میگیرن بعد ما استفاده نکنیم . زشت نیست خدایی

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mostafajan گفته است :

مگه با پاور آپشن مشکلت حل نمیشه ؟

حتی موقعی که لپتاپ مستقیم به برقه هم این مشکلو داری

اینجور مشکلاتو نباید با نرم افزار حل کرد

یه آقای دیگم بود هاردش خاموش نمیشد بعد 20 دقیقه که مشکلشو با نرم افزار حل کرد و تازه راضی هم بود که داره این کارو بصورت دستی انجام میده

کار غیر منطقی هستش حل کردن اینجور مشکلات بصورت دستی

خاموش روشن کردن هارد بصورت دستی باعث میشه هاردو 20 دفعه روشن خاموش کنیم ولی تو حالت اتوماتیک فقط چند دفعه این اتفاق میوفته . آسیبی که روشن خاموش شدن به هارد میزنه خیلی بیشتر از اینه که هارد 10 ساعت روشن باشه ولی هیچ عمل خواندن و نوشتنی روش انجام نشه

یا افزایش فرکانس دستی باعث میشه سی پی یو تو کل مدت بازی همیشه رو حداکثر فرکانس و ولتاژ باشه حتی ممکنه بعد بازی هم یادمون بره سی پی یو رو روی فرکانس پایه برگردونیم مدتها تو همون حالت بمونه و دمای خیلی زیادی تولید میکنه که این دما به بقیه قطعات ازجمله گرافیک منتقل میشه که این اصلا خوب نیست

اصلا چرا ما باید ذهنون درگیر کاری کنیم که خود سیستم میتونه برامون انجام بده

این همه مهندس اومدن کلی فکر کردن برای ما تکنولوژی خاموش شدن هارد بعد 20 دقیقه و تکنولوژی توربو بوست طراحی کردن و تازه بخاطرش دارن پول هم از ما میگیرن بعد ما استفاده نکنیم . زشت نیست خدایی

نه داش ببین سی پی یو من فرکانس پایش 1.6 گبگاهرتز و توربو 3.4 وقتی بازی ران میکنم اتوماتیک سیستم برای اینکه گرم نشه فرکانس میاره رو پایه و افت فریم میگیرم ولی با این برنامه توربو میزنم تا 2.3 گیگاهرتز میره که خیلی سریع میشه سیستم و فریمم واقعا زیاد میشه تو برنامه های سنگین هم راحت جواب میده کلا سی پی یو سری u خیلی دردسر داره

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، امیرحسین پی سی پلیر گفته است :

نه داش ببین سی پی یو من فرکانس پایش 1.6 گبگاهرتز و توربو 3.4 وقتی بازی ران میکنم اتوماتیک سیستم برای اینکه گرم نشه فرکانس میاره رو پایه و افت فریم میگیرم ولی با این برنامه توربو میزنم تا 2.3 گیگاهرتز میره که خیلی سریع میشه سیستم و فریمم واقعا زیاد میشه تو برنامه های سنگین هم راحت جواب میده کلا سی پی یو سری u خیلی دردسر داره

عزیز جان این سی پی یو باید بدون هیچ مشکلی موقع زیاد شدن بار پردازشی بره رو حالت توربو و ایرادی که الان هست از جانب ویندوز شماست نه سی پی یو

ولی اگر شما راضی هستی به کار با این نرم افزار من دیگه حرفی ندارم

با اون جمله آخرتم زدی اینتلو رنگی کردی رفت

سی پی یو سری U خیلی از سی پی یو های معمولی بهتره

لینک زیرو تو گوگل ترنسلیت ترجمه کن ببین چنتا مزیت نسبت به سی پی یو های معمولی داره

https://www.forbes.com/sites/marcochiappetta/2018/08/28/intel-launches-new-8th-gen-core-u-series-and-y-series-processors-for-thin-and-light-mobile-devices/#587d14e05196

لینک به دیدگاه

سلام من رم لپ تاپ از ۴ گیگ به ۶ گیگ ارتقا دادم بعد از bios load diffult هم زدم ولی داخل بازی میرم افت فریم با لگ دارم و زده رمم ۶ گیگ بعد رم ۴ گیگ در توردم بعد رم ۲ گیگ که در اوردم بزارم  برای این رم ۴ گیگ گزاشتم سرجاش گزاشتم  دوباره bios diiflut زدم ولی دوباره افت فریم با لگ دارم کارت گرافیک انویدیا ۱ گیگ از رم استفاده میکنه ایتل هم ۲ گیگ الان ویندوز عوض کردم نشد رم در اوردم عوض کردم بازم نشدکمک کنین ممنون مشخصات لپ تاب

کارت گرافیک:nvidia nvs 5200m

Cpu:core i5 4 هسته ای

رم : ۲تا ۲گیگ که مبشه ۴

و اونی که جای یکی از این ۲ ها گزاشتم ۴ گیگ

رم ۲گیگ ۵۳۳مگاهرتز

۴گیگ هم ۸۰۰ مگاهرتز

ویرایش شده توسط Amirmahdi5566
لینک به دیدگاه

در در 23 فروردین 1399 در 09:36، mostafajan گفته است :

عزیز جان این سی پی یو باید بدون هیچ مشکلی موقع زیاد شدن بار پردازشی بره رو حالت توربو و ایرادی که الان هست از جانب ویندوز شماست نه سی پی یو

ولی اگر شما راضی هستی به کار با این نرم افزار من دیگه حرفی ندارم

با اون جمله آخرتم زدی اینتلو رنگی کردی رفت

سی پی یو سری U خیلی از سی پی یو های معمولی بهتره

لینک زیرو تو گوگل ترنسلیت ترجمه کن ببین چنتا مزیت نسبت به سی پی یو های معمولی داره

https://www.forbes.com/sites/marcochiappetta/2018/08/28/intel-launches-new-8th-gen-core-u-series-and-y-series-processors-for-thin-and-light-mobile-devices/#587d14e05196

داش اخه دوستمم از همین لپ تاپ داره اینطوریه تو اینترنت سرچ کن i5 8250u میاره سایتشو برو ببین نوشته این فرکانس کاری کم تو بار سنگین به علت زیاد گرم نشدن و مصرف کمتر است مثل hq نیست که پر مصرف باشه تو بار سنگین 2.4 گیگاهرتز مصرف کنه

لینک به دیدگاه

در در 24 فروردین 1399 در 20:50، امیرحسین پی سی پلیر گفته است :

داش اخه دوستمم از همین لپ تاپ داره اینطوریه تو اینترنت سرچ کن i5 8250u میاره سایتشو برو ببین نوشته این فرکانس کاری کم تو بار سنگین به علت زیاد گرم نشدن و مصرف کمتر است مثل hq نیست که پر مصرف باشه تو بار سنگین 2.4 گیگاهرتز مصرف کنه

خب من الان متوجه نشدم

شما میگین تو بار پردازشی ضعیف 1.6 گیگاهرتزه

تو بار پردازشی سنگین هم که میگین 1.6 گیگاهرتزه که داغ نکنه و مصرفش کم باشه

پس کی قراره این سی پی یو بوست کنه رو 3.6 گیگاهرتزی که تو سایت اینتل گفته شده ؟

ما هرچی سی پی یو دیدیم تو بار پردازشی کم رو فرکانس پایه کار میکرد و موقعی که بار پردازشی سنگین میشد میرفت رو حالت بوست چه دسکتاپ چه لپتاپی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یک لبتاب با مشخصات زیر دارم

cpu i3 m380 2.53GHZ 

ram 4 gig ddr3

3gig شیر تا  gpu amd mobility radeon hd 5650 1gig ولی به صورت hd 5000 series شناخته میشه

hdd 640 gig

ویندوز 10

مشکلم اینه خیل افت فریم یعنی میاد رو 1 fps چند ثانیه بعد دوباره همینطور میشه نمیدونم مشکلش چیه

با asus tweak هم یکم اور کردم بازم نشد ☹️

عجیبی اینه تو همه بازی ها این مشکل هست از کانتر 1.6 گرفته تا فورت نایت حتی تو doom 64😑

بهینه کردن و اپدیت درایور و تغییر ویندوز کمکی نکرد اگر کسی راه حلی داره بگه

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید 

اقا من هرکاری میکنم این بازی رینبو سیکس مشکلش حل نمیشه نمیدونم مشکل از کجاست تا قبل از آپدیت ۶۰گیگ خوب کار میکرد وقتی که آپدیتش کردم الان افت fps و فریزینگ ناگهانی داره گفتم برم کارت گرافیک رو عوض کنم بازم حل نشد تنظیمات گرافیکی بازی رو به پایین ترین سطح آوردم حل نشد ویندوز رو عوض کردم حل نشد دیگه خدایی نمیدونم چیکار کنم یکی کمک کنه لطفا..

سیستم من : i5 3470 چهار هسته ای

کارت گرافیک قبلی r7 250x 2gb

کارت گرافیک فعلی rx470 4gb 256bit ddr5

مادربورد هم ddr3 هس

ram 8g ddr3

hard 2(500G) hdd

لینک به دیدگاه

خوب سیستم واقعا ضعیف هست.

این مشکل همیشه هست یا بعضی وقت ها؟

مثلا از اول اجرای بازی اینطوری میشه یا چند دقیقه نرماله و بعد افت فریم پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

از همون اول راستی گرافیک یک بار ریبال شده از اون نیست بعد از اون یکم خوب بود بعد اینطوری شد

در 5 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

خوب سیستم واقعا ضعیف هست.

این مشکل همیشه هست یا بعضی وقت ها؟

مثلا از اول اجرای بازی اینطوری میشه یا چند دقیقه نرماله و بعد افت فریم پیش میاد؟

همیشه

از همون اول 

درسته ضعیفه اما نباید انقدر افت فریم داشته باشه

ویرایش شده توسط erfanvk
لینک به دیدگاه

موقع بازی دمای سیستم و غیره رو چک کنین ببینین موقع مشکل، چیز غیرعادی توی دما و غیره میبینین یا نه.

هاردتون سالم هستش؟ یه چک کنین فکرکنم بد نباشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMAN - H گفته است :

موقع بازی دمای سیستم و غیره رو چک کنین ببینین موقع مشکل، چیز غیرعادی توی دما و غیره میبینین یا نه.

هاردتون سالم هستش؟ یه چک کنین فکرکنم بد نباشه

تست دما تو بازی cs go 

هاردم گذاشتم

Counter-Strike_ Global Offensive 4_18_2020 10_14_33 PM.png

Hard Disk Sentinel 4_18_2020 8_32_33 PM.png

Hard Disk Sentinel 4_18_2020 8_33_28 PM.png

لینک به دیدگاه

سلام

درایو C پره .

سلامت هارد مشکل داره .

رم هم که عملا پر شده .

کلا سیستم سرحال نیست !

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

درایو C پره .

سلامت هارد مشکل داره .

رم هم که عملا پر شده .

کلا سیستم سرحال نیست !

میگید چیکار کنم

لینک به دیدگاه

سلام 

هاردتون خدابیامرز شده عزیز . اگر اطلاعات مهم داخلش دارید سریع یه هارد تهیه و اطلاعاتتون رو انتقال بدید . هر لحظه امکان داره دیگه کار نکنه 

اول تعویض هارد . بعد اگر میتونید رمتون هم افزایش بدید 

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

سلام 

هاردتون خدابیامرز شده عزیز . اگر اطلاعات مهم داخلش دارید سریع یه هارد تهیه و اطلاعاتتون رو انتقال بدید . هر لحظه امکان داره دیگه کار نکنه 

اول تعویض هارد . بعد اگر میتونید رمتون هم افزایش بدید 

با این کار افت فریم درست میشه

چند گیگ رم پیشنهاد میدین

و اینکه هارد لبتاب چه مدلی خوبه

به نظروتون ارزش داره ارتقا بدم یا به فکر یک سیستم جدید باشم

ممنون

ویرایش شده توسط erfanvk
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، erfanvk گفته است :

با این کار افت فریم درست میشه

چند گیگ رم پیشنهاد میدین

و اینکه هارد لبتاب چه مدلی خوبه

به نظروتون ارزش داره ارتقا بدم یا به فکر یک سیستم جدید باشم

ممنون

دوست عزیز از نظر شخصی بنده هیچ لپ تاپی برای گیم جالب نیست حتی اون گیمینگ هاش که خداتومن قیمت دارن . اگر میتونید هزینه کنید یه سیستم رومیزی دست دوم تهیه کنید و از گیم ها نهایت لذت رو ببرید . از نظر بنده گیم یعنی سیستم رومیزی وسلام . 

مقدار هزینه ای که میتونید بکنید بفرمایید تا دوستان بتونن کمکتون کنن 

ویرایش شده توسط babak_11
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...