رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 14 ساعت قبل، behzadn10 گفته است :

از کی تا حالا دو تا 970 شده بسیار ضعیف ما خبر نداریم؟اتفاقا من ویدیو تو یوتوب دیدم با یه 1080 تی ای رو های اند 60 فریم گرفتن

اولا sli به خودی خود باعث کاهش پرفورمنس میشه

ضمن اینکه کارت های نسل های اند نسل 20 هم توانایی پردازش این بازی رو به طور درست و حسابی ندارن

بعد از کارت تقریبا میان رده سه نسل پیش اونم sli انتظار پردازش دارین؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود استارتر عزیز کارت شما قدیمیه و sli بودنش هم تفاوتی نمی کنه چون خیلی وقته بازی سازا پشتیبانی از sli رو بوسیدن گذاشتن 

اما اینکه گفتید 1080ti رو کیفیت اولترا به 60 فریم رسیده اشتباه هست دوس عزیز و اون ویدیو حتما تنظیمات رو دستکاری کردن تا به فریم مطلوب برسن

1080p_Ultra.thumb.png.e97ad4062c15b351fabebf0826262890.png

اما اینکه حداقل چه کارتی لازم هست و روی چه رزلوشنی میشه بازی کرد تنظیمات مدیوم روی 1080 به نظر مناسب هست که روی Rx 580 و gtx 1060 بالای 40 فریم گرفته شده البته فکر می کنم سیستم شما که پلتفرم ddr3 هست کلا گلوگاه هست و این بازی به یک سیستم مدرن احتیاج داره موید باشید

1080p_Medium.thumb.png.a0fca5430aa3c15bcf5af2feed56673f.png

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، behzadn10 گفته است :

چجوریه که من میگم با 1080 تی ای 60 فریم گرفتن رو های اند شما میگی با 2080 تی ای رو تنظیمات پایین 60 فریم میده؟ جور در نمیاد

تو این بازی هر جای جهان میشه رفت , مشخصاً بنچمارکی که شما دیدی با بنچمارکی که ایشون دیده توی لوکیشن مختلفی بودن با سیستم تست متفاوت .

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخهاتون

در در 9 شهریور 1399 در 01:55، matrix.trixx گفته است :

درود استارتر عزیز کارت شما قدیمیه و sli بودنش هم تفاوتی نمی کنه چون خیلی وقته بازی سازا پشتیبانی از sli رو بوسیدن گذاشتن 

اما اینکه گفتید 1080ti رو کیفیت اولترا به 60 فریم رسیده اشتباه هست دوس عزیز و اون ویدیو حتما تنظیمات رو دستکاری کردن تا به فریم مطلوب برسن

1080p_Ultra.thumb.png.e97ad4062c15b351fabebf0826262890.png

اما اینکه حداقل چه کارتی لازم هست و روی چه رزلوشنی میشه بازی کرد تنظیمات مدیوم روی 1080 به نظر مناسب هست که روی Rx 580 و gtx 1060 بالای 40 فریم گرفته شده البته فکر می کنم سیستم شما که پلتفرم ddr3 هست کلا گلوگاه هست و این بازی به یک سیستم مدرن احتیاج داره موید باشید

1080p_Medium.thumb.png.a0fca5430aa3c15bcf5af2feed56673f.png

یعنی من الان یه 1080 تی ای رو سیستمم بندازم با پردازنده 4790 کا گلوگاه میشه؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، behzadn10 گفته است :

ممنون از پاسخهاتون

شما اولین کاری که باید انجام بدید این هست که 2تا گرافیک 970 رو بفروشید و کارت جدیدی تهیه کنید با توجه به بودجه ای که توانش رو دارید

اگر شما روی تنظیمات مدیوم هم نمی تونید 30 فریم رو استیبل بگیرد بله پردازندتون در این بازی گلوگاه هست

در مورد سوالتون که 4790k برای 1080Ti گلوگاه هست بله این پردازنده کلوگاه هست و حداقل یک پردازنده 6 هسته ای 12 ترد پلتفرم ddr4 نیاز دارید که بتونید بازی های روز رو بدون گلوگاه اجرا کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

بنده سيستمي دارم با مشخصات زير

Gtx 1060 6g

ryzen 5 1600

16g ram ddr4 

b350 tomahawk

توي بايوس سيستم يه حالت گيمينگ داشت كه كلاك cpuرو از 3.2 به 3.6 افزايش ميداد 

من اين حالت رو براي تست امتحان كردم و با حدود ١ ربع بازي تغيير چنداني نديدم البته توي گيم red dead كه بيشتر از گرافيك استفاده ميكنه 

بعد از اينكه به حالت قبل برگردوندم الان ميانگين فريم ريتم حدود ١٥ فريم نسبت به حالت اول افت داشته . توي گيم هاي مختلف تست كردم. 

بنظرتون مشكل از كجاست؟

ویرایش شده توسط SinaCh
لینک به دیدگاه

مادربوردتون قبلا xmp یا اورکلاک اتوماتیکی چیزی روشن نداشته؟

شاید از اولش رو دیفالت نبوده

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

مادربوردتون قبلا xmp یا اورکلاک اتوماتیکی چیزی روشن نداشته؟

شاید از اولش رو دیفالت نبوده

بايوس رو فلاش كردم درست شد 

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام سلام

رفقا میگم من آخرین نسخه amd رو نصب کردم  20.8.3

اما نمیدونم چرا افت fps پیدا کردم 

به طور مثال در بازی red dead توی صحرا  من 60 fps داشتم چون روی همین مقدار قفل شده .. اما الان شده 52 fps !! 

همینطور دمای کارت هم افزایش داشته 

کارت دماش توی بازی از 66  بالاتر نمیرفت الان 73 هم میرسه

میزان ولتاژ و فرکانس ها مثل قبل هستن تغییری نکردن همه گزینه ها مثل درایور قبلی تنظیم هستن اما نمیدونم چرا اینطوری شده 

تو مخی شده یکم!!

آیا شما هم تا حالا به همچین مشکلاتی برخوردید ؟

Rx 580 8g

سپاسگذارم

لینک به دیدگاه

در در 13 شهریور 1399 در 15:55، matrix.trixx گفته است :

شما اولین کاری که باید انجام بدید این هست که 2تا گرافیک 970 رو بفروشید و کارت جدیدی تهیه کنید با توجه به بودجه ای که توانش رو دارید

اگر شما روی تنظیمات مدیوم هم نمی تونید 30 فریم رو استیبل بگیرد بله پردازندتون در این بازی گلوگاه هست

در مورد سوالتون که 4790k برای 1080Ti گلوگاه هست بله این پردازنده کلوگاه هست و حداقل یک پردازنده 6 هسته ای 12 ترد پلتفرم ddr4 نیاز دارید که بتونید بازی های روز رو بدون گلوگاه اجرا کنید

چقدر گلوگاهه. یعنی مثلا رو یه پردازنده 6 هسته ای 50 فریم رو 4790 کا چقدر میگیره؟ چقدر تفاوت داره با غیر گلوگاه کارت 1080 تی ای. تازگی بازی کردم 35 فریم میگرفتم رو مدیوم فک کنم احتمالا از کرکی بودن بازیه

ویرایش شده توسط behzadn10
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، behzadn10 گفته است :

چقدر گلوگاهه. یعنی مثلا رو یه پردازنده 6 هسته ای 50 فریم رو 4790 کا چقدر میگیره؟ چقدر تفاوت داره با غیر گلوگاه کارت 1080 تی ای. تازگی بازی کردم 35 فریم میگرفتم رو مدیوم فک کنم احتمالا از کرکی بودن بازیه

سیستم شما قدیمی هست برای این بازی دوست عزیز و به نظرم بهتر هست عوضش کنید من چیزی که در یوتوب دیدم پردازنده 2600k که دو نسل از پردازنده شما قدیمی تر هست حدود 20 درصدی فک کنم ضعیف تر باشه  با کارت gtx 1070 که 50 درصد قدرت بیشتری داره از 970 در رزلوشن 1080p و کیفیت low به زحمت 30 فریم رو میده وقتی چارت بالایی که گذاشتم رو ببینیم باید رو کیفیت medium 60 فریم رو بده پس پردازنده و رم اینجا گلوگاهشون بیشتر از 30 فریم هست چون کیفیت low هست و قاعدتا باید بیشتر باشه همونطور که قبلا گفتم این بازی به پلتفرم جدید نیاز داره

در ضمن کرکی بودن بازی تاثیری نداره و پردازنده و رم شما به شدت گلوگاه هستن برای گرافیکی که قوی تر از 970 باشه اگر قصد دارین ارتقا بدین باید همه چیز رو ارتقا بدین موید باشید

Screenshot (1).png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 19 شهریور 1399 در 22:17، matrix.trixx گفته است :

سیستم شما قدیمی هست برای این بازی دوست عزیز و به نظرم بهتر هست عوضش کنید من چیزی که در یوتوب دیدم پردازنده 2600k که دو نسل از پردازنده شما قدیمی تر هست حدود 20 درصدی فک کنم ضعیف تر باشه  با کارت gtx 1070 که 50 درصد قدرت بیشتری داره از 970 در رزلوشن 1080p و کیفیت low به زحمت 30 فریم رو میده وقتی چارت بالایی که گذاشتم رو ببینیم باید رو کیفیت medium 60 فریم رو بده پس پردازنده و رم اینجا گلوگاهشون بیشتر از 30 فریم هست چون کیفیت low هست و قاعدتا باید بیشتر باشه همونطور که قبلا گفتم این بازی به پلتفرم جدید نیاز داره

در ضمن کرکی بودن بازی تاثیری نداره و پردازنده و رم شما به شدت گلوگاه هستن برای گرافیکی که قوی تر از 970 باشه اگر قصد دارین ارتقا بدین باید همه چیز رو ارتقا بدین موید باشید

Screenshot (1).png

دو نسل پردازنده قدیمی تره فکر میکنم قطعا بیشتر از 20 در صد ضعیف تره پردازنده دو نسل بعد تر باید خیلی بهتر باشه و خود کارت 1070 یک نسل از کارت من جدید تره که میگید 50 درصد قویتره

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، behzadn10 گفته است :

دو نسل پردازنده قدیمی تره فکر میکنم قطعا بیشتر از 20 در صد ضعیف تره پردازنده دو نسل بعد تر باید خیلی بهتر باشه و خود کارت 1070 یک نسل از کارت من جدید تره که میگید 50 درصد قویتره

در مورد پردازنده هر ۲ از نسل ddr3 هستن و بازنشسته و تفاوت بیشتر از ۲۰ درصد نیست بنچمارکاش رو یرید ببینید در مورد گرافیک هم ۱۰۷۰ هم قدرت ۹۸۰ti بود در زمان عرضه الان که دیگه انویدیا درست و حسابی کارت های قدیمیش از نسل مکسول رو بهینه نمی کنه بالاخره شما این بازی رو با سیستم حال حاضرت نمی تونی بازی کنی و باید فکر یک سیستم جدید باشید موفق باشید!!!

لینک به دیدگاه

سلام.برای محاسبه تقریبی گلوگاه میتونی به اینجا بری.موفق باشی.☺️

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تا جایی که من میدونم این تکون نخوردن اف پی اس اتفاقا یه مزیته. اینم که بالای 135 نمیره بخاطر اف پی اس لاک هست که بسته به بازیتون تغییر داره که چطور بتونین بردارینش ولی بنظرم این کارو نکنین چون زیادی به سیستم فشار میاد.

به رزولوشن هم ربط داره مثلا من جاست کاز 3 رو رو رزولوشن پایین 30 اف پی اس و رو رزولوشن بالا 60 اف پی اس میگیرم.

لینک به دیدگاه

در در 1 مرداد 1399 در 21:09، viraxey گفته است :

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز . بنده یک سالی میشه که یک سیستمی بستم با مشخصات 

intel core i3 8100 

RX580 4g biostar 

ram 8 ddr4

mother board Asuse h310M_A Prime 

power 635 watt green 

500g HDD 

256g SSD adata 

وقتی که رو بازی ها گرافیگ یا رزلوشن رو از high به low یا بلعکس انجام میدم هیچ تغیری انجام نمیگیره مثلا در rainbow six sige در حالت ultra هم 130 fps  و در low 135 میگیرم 

تو بقیه بازی ها هم به همین گونه بوده 

دمای کارت گرافیگم هم بالای 70 نمیره تو رینبو 

اگه میشع کمکم کنید حلش کنم با تشکر 

چه رزولوشنی دارین بازی میکنید ؟

لینک به دیدگاه

در در 1 مرداد 1399 در 21:09، viraxey گفته است :

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز . بنده یک سالی میشه که یک سیستمی بستم با مشخصات 

intel core i3 8100 

RX580 4g biostar 

ram 8 ddr4

mother board Asuse h310M_A Prime 

power 635 watt green 

500g HDD 

256g SSD adata 

وقتی که رو بازی ها گرافیگ یا رزلوشن رو از high به low یا بلعکس انجام میدم هیچ تغیری انجام نمیگیره مثلا در rainbow six sige در حالت ultra هم 130 fps  و در low 135 میگیرم 

تو بقیه بازی ها هم به همین گونه بوده 

دمای کارت گرافیگم هم بالای 70 نمیره تو رینبو 

اگه میشع کمکم کنید حلش کنم با تشکر 

سلام دوست عزیز شما اول ببین اف پی اس لاک نیست بعد یه سرچ بزنین ببینین اصلا 8100 بیشتر از 130 اف پی اس میده؟

لینک به دیدگاه

حین بازی درصد استفاده از سی پی یو و کارت رو ببینید اگر صد در صد نیستن و اف پی اس بیشتر نمیشه احتمالاً مشکل رم هست. رمتون تک کاناله هست؟

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان!!!!!

متاسفانه من در بازی هایی همچون watch dogs 2, farcry new dawn و ... مشکل افت فریم ناگهانی دارم مثلا بازی روی 50 فریم یک دفعه به 20 فریم میرسه و تیک میزنه......روی گرافیک low که سیستمم کاملا پشتیبانی میکنه.

مشخصات سیستمم:

i5 3570

Gtx 950 2gig gddr5

6گیگ ddr3

مادربرد: h61m-lx asus

پاور: 330 asus

ممنون میشم اگه کمکم کنید

ویرایش شده توسط king13837
لینک به دیدگاه

در در 5 شهریور 1399 در 12:27، Alirezatha گفته است :

اولا این بازی شبیه ساز هست و کلا نباید انتظار فریم و روان بودنی که تو بازی های شوتر میبینیم داشته باشیم

دوما این بازی بی نهایت سنگینه چه از نظر محاسابات فیزیک برای سی پی یو چه از نظر گرافیک و دیتیل برای گرافیک

به طور کلی فعلا باید با مینیموم گرافیک بزاری کنین تا بعدا به نسل بعد ارتقا بدین

در حال حاضر هیچ سخت افزاری تو دنیا نمیتونه از پس این بازی بر بیاد

مگر i7 نسل 9 یا 10 در ترکیب 2080ti اونم در رزولوشن فول اچ دی و نه بیشتر

دیتیل برای گرافیک ؟ داشدا چی میمگی اشغال تر از این بازی خود خودشه من این سیستم رو دارم تو پایین ترین گرافیم وضعشو ببین چه طوریه همه چی صاف صافه هیچ جزییاتی معلوم نیست

9100f

rx5500 xt 8gb

16gb ram 

hdd blue 7200rpm

خدایی انصافه با این گرافیک خمیری و دیر لود شدن همه چی این فریم رو بهم بده درسته بازی بزرگه ولی همه چی که نباید با هم لود بشه خیلی از بازی ها بزرگن مثل جی تی ای وی و رد دد ولی نگا اونا کن که با رم چهار و هشت و سی پی یو معمولی و یه گرافیک متوسط میشه چجوری بازی کرد نگا این کن من موندم با چه سیستمی این رو رندر کردن با دیدن این وضع دیگه باید از بتسدا هم که رفت زیر دست مایکروسافت انتظاری نداشت

من رفتم تو یوتیوب با همین سیستم تو حالت افلاین فریم بالاتر و گرافیم خیل قشنگ تری میگرفت بعد شانس من هم اینه ممکنه مشکل کرک باشه یا نسخه بازی چون از پارسی گیم دانلود کردم با سایت های دیگه 200 مگ تفاوت حجم داشت

2020.09.27-18.22.png

2020.09.27-18.23.png

2020.09.27-18.27.png

در در 14 شهریور 1399 در 03:07، behzadn10 گفته است :

ممنون از پاسخهاتون

مال من 5500xt هشت گیگ هست تو low end  زیر 20 فریم میده اینارو چجوری حساب کردن نمیدونم تازه لو اند من در حد potato هست همه چی خمیریه

کرش هم خیلی داره اگر راهی داره بگید هر نیم ساعت یبار میپره بیرون از بازی

ویرایش شده توسط Arsham mahmoode
لینک به دیدگاه

سلام 

یه چند وقتی هست هر گیمی که میزنم fps drop میشم بعد چند ٍثانیه (معمولا جای شلوغی که میرم fps drop میشم  ) در حالت عادی که دارم 60 fps  میگیرم درصد کارت گرافیک بین 40 تا 50 درصد هست اما تا یه جایی میرم که افکت و .... زیاد میشه fps drop خیلی شدیدی میگیرم و درصد کارت گرافیک میاد روی 11 درصد و بعدش میره 99 درصد و دوباره میاد روی 48 درصد و اوکی میشه اما نمیشه اینجوری بازی کرد هر چند ثانیه یک بار fps drop خیلی شدیدی میگیرم هر کاری هم کردم اوکی نشد دریوا را دوباره نصب کردم دریوا قدیمی نصب کردم ویندوز عوض کردم و..... اما وقتی دریوا کارت گرافیک  را آپدیت کردم همون موقع خیلی بهتر شده بود اما وقتی گیم را بستم و دوباره باز کردم همون مشکل قبل را داشت . لطف یکی کمک کنه 

Cpu : core i5 7200u

GPU : 940 mx

ram : 6 GB ddr3 

لینک به دیدگاه

سلام

وقتی بازی می کنید مقدار لود CPU در چه سطحی هستش ؟

.......................................

همون طور که دوستمون گفتن لپ تاپ برای بازی مناسب نیست .

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، hossein-thr گفته است :

سلام 

یه چند وقتی هست هر گیمی که میزنم fps drop میشم بعد چند ٍثانیه (معمولا جای شلوغی که میرم fps drop میشم  ) در حالت عادی که دارم 60 fps  میگیرم درصد کارت گرافیک بین 40 تا 50 درصد هست اما تا یه جایی میرم که افکت و .... زیاد میشه fps drop خیلی شدیدی میگیرم و درصد کارت گرافیک میاد روی 11 درصد و بعدش میره 99 درصد و دوباره میاد روی 48 درصد و اوکی میشه اما نمیشه اینجوری بازی کرد هر چند ثانیه یک بار fps drop خیلی شدیدی میگیرم هر کاری هم کردم اوکی نشد دریوا را دوباره نصب کردم دریوا قدیمی نصب کردم ویندوز عوض کردم و..... اما وقتی دریوا کارت گرافیک  را آپدیت کردم همون موقع خیلی بهتر شده بود اما وقتی گیم را بستم و دوباره باز کردم همون مشکل قبل را داشت . لطف یکی کمک کنه 

Cpu : core i5 7200u

GPU : 940 mx

ram : 6 GB ddr3 

سلام دوست عزیز،

نمی دونم درسته یا نه؟ اما میگن که قدرت قطعات لپتاپ، از یک کامپیوتر با همین مشخصات خیلی کمتره. البته رم نه.

برای گیم هم فقط کامپیوتر مناسبه، چون قدرتمند و خنک تر هست، اگر به لپتاپ های گیم دقت کنید می بینید که بدون کول پد نمیتونن زنده باشن و تازه به زور قدرت دارن.

هنگام گیم با لپتاپ، باید به شارژر وصلش کنید، تنظیمات مصرف برق را عوض کنید تا به قطعات برق کافی برسه و حتما حتما حتما زیرش کول پد بزارید.

چه گیمی میروید؟ و تنظیمات گرافیکیش چیه؟ درایو هارو با نرم افزار های معتبر آپدیت کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...