رفتن به مطلب

ده دلیل برای -مردم ایران برای- نخریدن یک دیوایس IOS!!

Recommended Posts

در این مقاله قصد داریم به شما 10 عدد از دلایلی که نباید یک دیوایس IOS را خریداری کرد معرفی کنیم.

1- دسترسی نداشتن به امکان بلوتوث بین دو دیوایس اندروید و IOS (در صورت جیل برک نبودن)
احتمالا همه ی شما ها از این عیب اپل خبردارید که تحت هیچ شرایطی بلوتوث دستگاه های دیگر، بلوتوث دستگاه های اپل را شناسایی نمیکنند.البته بعضی سایت ها هستند که بلوتوث دیوایس های اپل را آنلاک میکنند ولی شما نیاز به پرداخت هزینه ی اضافه تری دارید.(زاپیا و شیر ایت کار رو راحت کردند)

2-سخت افزار بسیار ضعیف
کاربران معمولا از گوشی خود خیلی کارمیکشند،البته سیستم عامل IOS به خوبی از پس پردازش های موازی بر می آید ولی در بعضی موارد کاربران نیاز به ران کردن ویندوز بر روی گوشی خود دارند که انجام این کار نیازمند بستر سخت افزاری بسیار قوی میباشد که دیوایس های اپل قادر به انجام این کار نمیباشند. ولی باز هم بهینه سازی بسیار مناسب اپل خت افزار نسبتا ضعیف آن را پوشش میدهد به طوری که در استفاده های روزمره و بازی های سنگین مشکلی ایجاد نمیکند!

3-خدمات ضعیف در ایران
احتمالا شما متوجه شده اید که نمیتوانید تحت هیچ شرایطی در ایران اپل آی دی بسازید در صورتی که اگر یک دیوایس تحت Android خریداری کنید به راحتی میتوانید در ایران اکانت گوگل ایجاد کنید.البته باز هم برای این مورد سایت هایی هستند که با دریافت هزینه ای برای شما یک اپل آی دی وریفای شده میسازند. و همچنین کیبورد اپل از زبان فارسی پشتیبانی نمیکند و شما باید زبان عربی را برای نوشتن انتخاب کنید و یا یک کاستوم کیبورد بر روی دیوایس خود نصب کنید.و همچنین هر چند وقت یک بار هم اپل یک محدودیت جالب برای کاربران خود قرار میدهد با نام Error:1009 مخصوص اپ استور که کاربران ایرانی تحت هیچ شرایطی(مگر بشکن فندق رو) نمیتونن از اپ استور دانلود کنند!

4-رزولوشن کمترو تراکم پیکسلی کمتر نسبت به سایر پرچمداران شرکت های دیگر
تقریبا همه ی دیوایس های اندرویدی صفحه خود را به QHD تغییر داده اند ولی دیوایس های اپل همچنان بر روی Full HD باقی مانده اند که این خودش یک ضعف برای این شرکت محسوب میشود.(بجز آیپد ها)

5-نداشتن قابلیت های انحصاری وسیع
در دیوایس های سامسونگ قابلیت هایی مثل Smart Stay یا Smart Pause و یا Smart Scroll وجود دارند که بسیار کاربردی میباشند که به کاربر در محیط های مختلف کمک میکنند. همچنین قابلیت تبدیل نوشته به کلمه به صورت کامل با پشتیبانی از زبان شیرین فارسی.و یا قابلیت Direct Call که با نزدیک کردن تلفن همراه به گوش میتوان تماس برقرار کرد بدون زدن دکمه ی اضافه.(بازهم توئک های سیدیا برای جیلبرک میتونن این قسمت رو پوشش بدن تا حدودی)

6-نداشتن کاستوم رام
برای این مورد باید بدانید رام اصلا چه چیزی است(ماشالا بچا انجمن واردن!)
رام درواقع سیستم عامل اصلی تلفن همراه است، مثل ویندوز در کامپیوتر های شخصی.
این کاستوم رام ها معمولا یا سبک تر از رام های رسمی هستند و یا رام های گوشی های دیگر را برای یک گوشی عرضه میکنند که کاربران نیاز نداشته باشند گوشی عوض کنند و با همان گوشی خودشان بتوانند به راحتی گوشی های دیگر را نیز تست کنند که خیلی امکان بلقوه ای است.
و نکته قابل توجه دیگه هم علاوه برا این مطلب این است که اپل اگر نسخه 9.3.3 سیستم عامل خود را عرضه کند بعد از دو هفته دیگر نسخه 9.3.2 را امضا یا تایید نمیکند پس شما نمیتوانید به نسخه های قدیمی آی او اس برگردید!
شاید بگید چه دلیل منطقیی میتونه وجود داشته باشه؟
خوب دلیلش اینه که ممکنه شما بخاید جیل برک کنید و فعلا با نسخه آی او اس حاضر شما جیلبرک سازگاری وجود نداشته باشد!

7-قیمت زیاد بدون دلیل منطقی
قیمت یکی از مهم ترین فاکتور های خرید گوشی برای عموم مردم قیمت آن است. وقتی قیمت یک دیوایس بدون هیچ دلیلی بالا باشد خوب مردم از خرید آن زده میشوند. وقتی دیوایس های سامسونگ با سخت افزار بسیار قوی تر با قیمتی ارزان تر موجود میباشند بخاطر بهینه سازی بهتر فکر نمیکنم دلیل خوبی باشد که n تومن بیشتر پول برای خرید آن بپردازیم

8-نداشتن کرنل های کاستوم
برای دانستن این مورد نیز باید بدانید کرنل در کل چه چیزی است(ماشالا بچه ها اینجا همه واردن برا کسایی میگم که نمیدونستن)
کرنل رابط میان سخت افزار و نرم افزار است که بهینه تر بودن آن باعث روان تر شدن گوشی میشود و همچنین کرنل ها قابلیت های جدید و گاورنر های جدید به گوشی اضافه میکنند و شما میتوانید پردازنده ی مرکزی و یا پردازنده ی گرافیکی خود را اور کلاک کنید.(البته همیشه کرنل و سیستم عامل اپل به اندازه کافی بهینه بوده که کاستوم لازم نداشته باشه ولی همیشه من خودم دوست دارم آزادی عمل داشته باشم همه چیز رو تست کنم)
به عنوان مثال کرنل ها قابلیت Touch Wake که در LG وجود داشت را میتوانند به گوشی های مختلف اضافه کنند. البته این کار در اپل هم ممکن است ولی نیازمند جیل برک بودن دیوایس دارد و یا سرعت شارژ شدن گوشی خود را افزایش دهید در مواقعی که عجله دارید و نمیخواهید باتری گوشی شما آسیب ببیند.(توئیک های جیل برک در دیوایس هایی با رم یک گیگابایت بسیار دردسر ساز میشوند ولی باز قابل درک تر بر روی دیوایس هایی با رم دو گیگابایت است و البته نصب تعداد زیادی توئیک باعث ازبین رفتن پایداری میشوند)

9-نداشتن سنسور های ضربان قلب و UV
در محصولات اپل سنسور هایی مانند ضربان قلب و UV وجود ندارد، این سنسور ها سنسور هایی بسیار کاربردی میباشند که در زندگی روز مره از آن ها استفاده های زیادی میشود. به عنوان مثال شما به ساحل میروید میخواهید بدانید باید کرم ضد آفتاب بزنید یا خیر، خوب با استفاده از سنسور UV میتوانید میزان اشعه ی ماورای بنفش موجود در محیط را اندازه گیری کنید و گوشی به شما اعلام میکند که شما باید کرم بزنید یا نیازی نمیباشد، و یا در طی ورزش میخواهید بدانید که ضربان قلب شما عادی است یا خیربا استفاده از سنسور ضربان قلب میتوانید تشخیص بدهید.(این دو مورد بر اساس دیوایس های سامسونگ نوشته شده و مورد ضربان قلب در اپل واچ اضافه شده است)

10-نداشتن سنسور اینفرارد
در اکثرا محصولات شرکت های اندرویدی سنسور اینفراررد(مادون قرمز) به عنوان کنترل برای دستگاه های مختلف استفاده میشود که بسیار کاربردی میباشد که شما با گوشی خود بتوانید هم با تلویزیون خود کار کنید و هم با دستگاه تهویه هوا و بجای دنبال کنترل گشتن، یه سری به تلگرامو کلش رویال بزنید!

دوستان این مقاله بر اساس Ipad Air2 جیلبرک شده و S5 نوشته شده پس نیاید نگید تو اصلا کار کردی با اپل که داری نظر میدی؟!
این مقاله حدود یک سال پیش برای یک انجمن دیگه نوشته بودم مبنی بر ۱۵ دلیل نخریدن که بعد از یک سال خوشحالم که اپل ۵ دلیلش را حذف کرد!(اگر اشتباهی تناقضی چیزی جایی دیدین بگید اصلاح کنم)

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

• ارسال 99
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

منتقل شده. @};- @};-  / شرمنده متوجه نشده بودم

ویرایش شده توسط AtAgAmEr
لینک به دیدگاه

2-سخت افزار بسیار ضعیف

کاربران معمولا از گوشی خود خیلی کارمیکشند،البته سیستم عامل IOS به خوبی از پس پردازش های موازی بر می آید ولی در بعضی موارد کاربران نیاز به ران کردن ویندوز بر روی گوشی خود دارند که انجام این کار نیازمند بستر سخت افزاری بسیار قوی میباشد که دیوایس های اپل قادر به انجام این کار نمیباشند. ولی باز هم بهینه سازی بسیار مناسب اپل خت افزار نسبتا ضعیف آن را پوشش میدهد به طوری که در استفاده های روزمره و بازی های سنگین مشکلی ایجاد نمیکند!

این قسمت نگارشش کلا مشکل داره کار های سنگین فقط ران کردن ویندوز نیست :-?

یعنی چی؟؟ 

منتقل شده.  @};-  @};-  / شرمنده متوجه نشده بودم

:wacko:  :wacko:  :wacko:

اینو خودشون نوشتن به نام کاربری دقت کنید!

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

منتقل شده.  @};-  @};-  / شرمنده متوجه نشده بودم

دوست عزیز نویسنده اون مطلب هم خودم بودم برای اثباتش میخواید من برم زیر اون پست یه پست دیگه بنویسم که این پست رو بنده خودم با کمی تغییر در انجمن لیون گذاشتم؟

متاسفانه مدیر اون سایت بسی کم فهم دراومد که تایپیک ما رو دیلیت کرد ما هم به یک زور و زحمتی ریستورش کردیم

امیدوارم اینجا با استقبال زیاد تری مواجه بشه

این قسمت نگارشش کلا مشکل داره کار های سنگین فقط ران کردن ویندوز نیست :-?

یعنی چی؟؟

مثال زدم ولی کلا از پس کارای سنگین دبگه راحت بر میاد این تنها موردی بود که 100% بر نمیومد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:wacko:  :wacko:  :wacko:

اینو خودشون نوشتن به نام کاربری دقت کنید!

@};- @};- ممنونم بابت یادآوری

ویرایش شده توسط AtAgAmEr
لینک به دیدگاه

من موافقم واقعا

البته من همین الان در حال حاضر هم اپل دارم هم ویندوز فون هم سامسونگ

اپل برای کاربر عادی چیز خوبیه ولی واقعا نمیرزه ، و به طور کل با اینکه محصول خوبیه ولی ارزش نداره و میشه چیز بهتری گرفت

با این پشتیبانی ، توهین میکنن به ما! این مهمترین دلیل هست که باید نخرید

لینک به دیدگاه

تمام دلایل رو بجز دلیل نداشتن سخت افزار قوی قبول دارم ! 

لینک به دیدگاه

تمام دلایل رو بجز دلیل نداشتن سخت افزار قوی قبول دارم !

اپل داره رسیدگی میکنه فعلا اینو من زمانی نوشتم که سیکس اس به زور تو بازار پیدا میشد!

ولی باز هم مقایسه رو در رو بکنین شیش گیگ رمه نوت 7 کجا دو یا سه گیگ رمه 6se/7 کجا!

لینک به دیدگاه

در مورد سخت افزار باید بگم که دیوایس های اپل نیازی به سخت افزار بالاتر ندارند و اگه یه نگاه به بنچ مارک ها کنید دارن پا به پای آندروید میان و دلیلش هم هماهنگی بسیار بالا بین سخت افزار و نرم افزار هست و پرت نداره، اگه سخت افزار رو ملاک قرار بدی گوشی های پرجم دار سامسونگ یه سر و گردن بالاتر هستن اما در عمل اینطور نیست!

من خودم 6 دارم و واقعا دوستش دارم اما اگه بخوام گوشی بگیرم میرم سمت آندروید، فقط بخاطر محدودیت های انتقال فایل و همینطور کاستومایز گوشی

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم اس 7 دارم و هم 6 اس ببینید اپل نیازی به 6 گیگ رم نداره من الان میخوام یه مک بوک 12 اپل بگیرم با پردازنده 1 گیگا ولی درصورتی که با این قیمت میتونم سه تا لبتاب با سی پیو 4 گیگا و رم 8 به بالا بگیرم

اپل همیشه بهینه بوده و هست  اپ های اندروید بدلیل ساختار ضعیف قاتل رم و باتری هستند ساختار اندروید شبیه پیاز هست پوسته ای و لایه لایه تا اینکه میرسه به مرکز درصورتی که ساختار ای او اس به صورت ساختمان اداری میمونه با طبقات و اتاق های مختلف به همین دلیل اندروید منابع زیادی مصرف میکنه الان وقت ندارم از نظر فنی نشون بدم ولی به صورت ساده یک پوش نوتیفیکشن در اندروید 20 مرحله باید انجام بشه ولی همین پوشنوتیفیکیشن در ای او اس در سه مرحله پردازشی انجام میشه یا پاز کردن اپ یا استفاده از منابع گرافیکی و ...

لینک به دیدگاه

با همه موافقم به جز:

1- دسترسی نداشتن به امکان بلوتوث بین دو دیوایس اندروید و IOS این تقریبا طبیعی هست که دو دستگاه با os مختلف نتونن با bluetooth به هم متصل بشن

2-سخت افزار بسیار ضعیف موافقم تقریبا اما شاید بخاطره بهینه بودن ios از چنین سخت افزاری استفاده میشه.

ران کردن ویندوز بر روی گوشی خود ؟!!!  منظورت نصب ویندوز روی آیفون با مثلا مک بوکه ؟ 

4-رزولوشن کمترو تراکم پیکسلی کمتر نسبت به سایر پرچمداران شرکت های دیگر این هم فکر میکنم دلیل منطقی ای داشته باشه، صفحه با رزولوشن بالاتر = مصرف باطری بالاتر، من فک میکنم این رزولوشن برای موبایل خیلی مناسبه، رزولوشن QHD فقط واسه پز دادن خوبه

6-نداشتن کاستوم رام کاستوم رام واسه آیفون کاملا بی معنیه، حرف شما موقعی درست بود که تولید کننده ی دیگری هم جز اپل ios میزد

لینک به دیدگاه

بنده کاملا اندروید رو ترجیح میدم چون عاشق کاستوم و روت و از این کارا هستم.ولی همه ضعف های ایفون رو در حال حاضر قابل بخشش میدونم بجز اینکه داره حداقل 200 درصد و بعضا 500 درصد سود میکشه رو قطعه و از هاله تقدسی که طرفداراش دورش کشیدن نهایت بهره رو میبره و میفروشه.خیلی بی شرمی میخواد ساعتی که 50 دلار هزینه ساختشه رو بفروشی 300 دلار و  بعد یه بند اضافه رو 300 دلار دیگه قالب کنی. کاری که پیشوا جابز کبیر کرد ایجاد یه جامعه متعصب از طرفدارا و خریدارا بود که حاضرن همه جوره پای اپل هزینه کنن :D

لینک به دیدگاه

ممنون بابت زحمتی که برای نوشتن متن کشیدید ولی یک دو موردش بیشتر منطقی نیستن , بیشتر یک متن سلیقه ای از طرف یک علاقمند به سیستم عامل اندروید محسوب میشه تا یک مقاله علمی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با همه موافقم به جز:

1- دسترسی نداشتن به امکان بلوتوث بین دو دیوایس اندروید و IOS این تقریبا طبیعی هست که دو دستگاه با os مختلف نتونن با bluetooth به هم متصل بشن

2-سخت افزار بسیار ضعیف موافقم تقریبا اما شاید بخاطره بهینه بودن ios از چنین سخت افزاری استفاده میشه.

ران کردن ویندوز بر روی گوشی خود ؟!!!  منظورت نصب ویندوز روی آیفون با مثلا مک بوکه ؟ 

4-رزولوشن کمترو تراکم پیکسلی کمتر نسبت به سایر پرچمداران شرکت های دیگر این هم فکر میکنم دلیل منطقی ای داشته باشه، صفحه با رزولوشن بالاتر = مصرف باطری بالاتر، من فک میکنم این رزولوشن برای موبایل خیلی مناسبه، رزولوشن QHD فقط واسه پز دادن خوبه

6-نداشتن کاستوم رام کاستوم رام واسه آیفون کاملا بی معنیه، حرف شما موقعی درست بود که تولید کننده ی دیگری هم جز اپل ios میزد

یعنی سیستم عامل ویندوز در موبایل نمیتونه با سیستم عامل آندروید ارتباط برقرار کنه ؟؟!!

لینک به دیدگاه

یعنی سیستم عامل ویندوز در موبایل نمیتونه با سیستم عامل آندروید ارتباط برقرار کنه ؟؟!!

ویندوز فون کاملا با اندروید بدون مشکل در ارتباطه ، الان دیگه همه ی شرکت ها با هم همکاری نزدیکتری دارند نسبت به گذشته !

anyway  از همه ی اینا بگذریم ویندوزفون ها هم خیلی خوبن  :x

لینک به دیدگاه

یک از دوستام قبلا G2 داشت الان Lumia 950 XL داره، کلا شاکی هست از ویندوز فون، خوب آپدیت میده اما باگ زیاد داره، چند روز پیش آپدیت کرد گوشی 2 روز بالا نیومد :D

لینک به دیدگاه

بنده کاملا اندروید رو ترجیح میدم چون عاشق کاستوم و روت و از این کارا هستم.ولی همه ضعف های ایفون رو در حال حاضر قابل بخشش میدونم بجز اینکه داره حداقل 200 درصد و بعضا 500 درصد سود میکشه رو قطعه و از هاله تقدسی که طرفداراش دورش کشیدن نهایت بهره رو میبره و میفروشه.خیلی بی شرمی میخواد ساعتی که 50 دلار هزینه ساختشه رو بفروشی 300 دلار و  بعد یه بند اضافه رو 300 دلار دیگه قالب کنی. کاری که پیشوا جابز کبیر کرد ایجاد یه جامعه متعصب از طرفدارا و خریدارا بود که حاضرن همه جوره پای اپل هزینه کنن :D

کاملا موافقم  ! بنده 4 سال پیش یه ایفون 4اس خریدم ! در صورتی که اگه با اون پول galaxy s3 lte میخریدم الان لازم نبود عوضش کنم !

لینک به دیدگاه

در مورد سخت افزار باید بگم که دیوایس های اپل نیازی به سخت افزار بالاتر ندارند و اگه یه نگاه به بنچ مارک ها کنید دارن پا به پای آندروید میان و دلیلش هم هماهنگی بسیار بالا بین سخت افزار و نرم افزار هست و پرت نداره، اگه سخت افزار رو ملاک قرار بدی گوشی های پرجم دار سامسونگ یه سر و گردن بالاتر هستن اما در عمل اینطور نیست!

من خودم 6 دارم و واقعا دوستش دارم اما اگه بخوام گوشی بگیرم میرم سمت آندروید، فقط بخاطر محدودیت های انتقال فایل و همینطور کاستومایز گوشی

بله قطعا همینطوره

ولی شما در هر صورت میتونید بگید چون بهینه سازیش بهتره پس دلیل سخت افزار پایینشو توجیح میکنه؟؟

خیر دوست عزیز! اگر بر روی یک سیستم عامل با قابلیت های مشابه بود میتونست دلیل باشه ولی وقتی روی سیستم عامل دیگه هستش دیگه نمیتونه توجیحه مناسبی باشه

شما گوشیتونو جیل برک کنین هم میتونید فایل منیجر به راحتی روش نصب کنید هم مقدار زیادی میتونید شخصی سازی کنید!

من هم اس 7 دارم و هم 6 اس ببینید اپل نیازی به 6 گیگ رم نداره من الان میخوام یه مک بوک 12 اپل بگیرم با پردازنده 1 گیگا ولی درصورتی که با این قیمت میتونم سه تا لبتاب با سی پیو 4 گیگا و رم 8 به بالا بگیرم

اپل همیشه بهینه بوده و هست اپ های اندروید بدلیل ساختار ضعیف قاتل رم و باتری هستند ساختار اندروید شبیه پیاز هست پوسته ای و لایه لایه تا اینکه میرسه به مرکز درصورتی که ساختار ای او اس به صورت ساختمان اداری میمونه با طبقات و اتاق های مختلف به همین دلیل اندروید منابع زیادی مصرف میکنه الان وقت ندارم از نظر فنی نشون بدم ولی به صورت ساده یک پوش نوتیفیکشن در اندروید 20 مرحله باید انجام بشه ولی همین پوشنوتیفیکیشن در ای او اس در سه مرحله پردازشی انجام میشه یا پاز کردن اپ یا استفاده از منابع گرافیکی و ...

همون جوابی که به دوست دیگه دادم برای مورد شما هم صدق میکنه!

شما میخواید چند ملیون اضافه تر بگیرید به طوری که یه لپ تاپ ۴ ملیونی(N550 خودم دارم رو مثال میزنم) کارایی بسیار بالاتری داره در قبال قیمت پایین تر! دیگه اینجا چون مایکروسافت ویندوز رو به اندازه کافی بهینه کرده نمیتونین مستقیما بگید اپل انقدر بهینه هست که ویندوزم میذاره تو جیبش!!

بله قبول دارم حرف شما متین است در این مورد!

با همه موافقم به جز:

ران کردن ویندوز بر روی گوشی خود ؟!!! منظورت نصب ویندوز روی آیفون با مثلا مک بوکه ؟

4-رزولوشن کمترو تراکم پیکسلی کمتر نسبت به سایر پرچمداران شرکت های دیگر این هم فکر میکنم دلیل منطقی ای داشته باشه، صفحه با رزولوشن بالاتر = مصرف باطری بالاتر، من فک میکنم این رزولوشن برای موبایل خیلی مناسبه، رزولوشن QHD فقط واسه پز دادن خوبه

سیمبین میتونه مثال خوبی باشه ولی شما مثال نقضی به غیر از اپل هم بزنین با قبول میکنیم ازتون!

بله منظورم نصب ویندوز رو آیفونه رو مک که من حقیقتا چون ندارم اطلاعات کاملی ندارم ولی ظاهرا خیلی دردسر داره و روی سیمولیتور باید نصبش کرد(فکرکنم ویندوز ۱۰ رو بشه نصب کرد)

میتونه دلیل استفاده نکردن از صفحه های کیفیت بالا ظرفیت پایین باتریش نسبت به سایر رقبا باشه

خیر دوست عزیز ما فیلم زیاد میبینیم! نسبت صفحه روی تمامی محصولات اپل بجز سری پلاس هم چهار به سه هستش که خیلی آزار دهنده هستش! حتی روی آیپد موقع فیلم دیدن اذیت میکنه!

دوست عزیز کاستوم رام رو فرد یا تیم میزنه نه شرکت اونا رامه رسمین که توسط شرکت های دیگه ساخته میشن!

بعدشم اپل اصلا از رام های قبلی خودش هم بعد از یه مدت دیگه پشتیبانی نمیکنه اینو کجایه دلمون بذاریم؟؟

لینک به دیدگاه

یک از دوستام قبلا G2 داشت الان Lumia 950 XL داره، کلا شاکی هست از ویندوز فون، خوب آپدیت میده اما باگ زیاد داره، چند روز پیش آپدیت کرد گوشی 2 روز بالا نیومد :D

تمام باگ ها برای اینسایدرها هستش دیگه ؛ مثلا منم اینسایدر شدم چون گاهی مواقع حس میکنم اعصاب فولادی دارم  :D  ولی توصیه من واسه همه دوستانی که اعصاب ضعیف تری دارن اینه که برن روی بیلدهای اصلی  :)

لینک به دیدگاه

خوب هرکس سلیقه یی داره این نکته هم همیشه حائز اهمیته که دیوایس های اندرویدی بعد از پنج سال کند میشن ولی دیوایس های اپل به دلیل ضعیف تر بودن بستر سخت افزاریشون کمتر ضعیف میشوند بعد از پنج سال!

کاملا موافقم  ! بنده 4 سال پیش یه ایفون 4اس خریدم ! در صورتی که اگه با اون پول galaxy s3 lte میخریدم الان لازم نبود عوضش کنم !

آخ آخ اس تری خیلی گوشی خوبیه خودم داشتمش!

ممنون بابت زحمتی که برای نوشتن متن کشیدید ولی یک دو موردش بیشتر منطقی نیستن , بیشتر یک متن سلیقه ای از طرف یک علاقمند به سیستم عامل اندروید محسوب میشه تا یک مقاله علمی

خوب دوست عزیز اگر متن سلیقه شخصی بود که من اینجا نمیومدم جواب تک تک دوستان رو بدم!

شما هر مورد که به نظرتون غیر منطقیه، منطقتون رو بگید چشم من پاسخگو خواهم بود!

لینک به دیدگاه

کاری به بحث های فنی ندارم اما واقعا IOS خز شده.... :wacko: :wacko: :wacko:

BB یک چیز دیگریست.... :D

لینک به دیدگاه

کاری به بحث های فنی ندارم اما واقعا IOS خز شده.... :wacko: :wacko: :wacko:

BB یک چیز دیگریست.... :D

خراب بشه قطعا هاش تو بازار هستن؟
لینک به دیدگاه

بله قطعا همینطوره

ولی شما در هر صورت میتونید بگید چون بهینه سازیش بهتره پس دلیل سخت افزار پایینشو توجیح میکنه؟؟

خیر دوست عزیز! اگر بر روی یک سیستم عامل با قابلیت های مشابه بود میتونست دلیل باشه ولی وقتی روی سیستم عامل دیگه هستش دیگه نمیتونه توجیحه مناسبی باشه

شما گوشیتونو جیل برک کنین هم میتونید فایل منیجر به راحتی روش نصب کنید هم مقدار زیادی میتونید شخصی سازی کنید!

همون جوابی که به دوست دیگه دادم برای مورد شما هم صدق میکنه!

من متوجه نشدم منظورتون چیه! کلا سخت افزار قوی تر برای IOS چیزی بجز افزایش قیمت نداره! سخت افزار فعلی برای IOS بهینه شده و در صورتی که سخت افزاری مشابه با هم رده گوش های اندرویدی داشته باشه عملا دور ریختن هزینه هست!

تعجب میکنم که جرا از امتیاز بهینه بودن نرم افزار برای استفاده از سخت افزار رو شما به صورت منفی دارید میبینید! اگه روی کاغذ بخوای حساب کنید 100% خرید دیوایس های IOS نصبت به خرید گوشی های اندرویدی احمقانه ترین کار ممکن هست اما در عمل پا به پای هم دارن پیش میرن و این برای اپل یه امتیاز هست!

در مورد تعویض سیستم عامل هم هیچ شرکتی همچین کاری رو نمیکنه! چونکه فقط یک سیستم عامل اختصاصی داره و تعویض سیستم عامل به معنای قبول شکست هست! درسته که گوشی های اندروید کاستوم رام دارن اما هیچکدوم از شرکت ها از این کاستوم رام ها پیشتیانی نمیکنه و اصلا جنبه رسمی ندارند هر چند که از رام های رسمی میتونن بسیار بهینه تر باشن.

لینک به دیدگاه

اپل كارشناسان خوبى داره

خودتون رو بهش بسپاريد با خيال راحت

اونها استانداردهايي رو مشخص ميكنند كه بعد از چند سال همه به دنبالش ميان

كجا كره و چين ميتونن حريف آمريكا بشن

همه دارن ايده هاى پايه رو به دنبال اپل كپى ميكنند

در مورد اون ١٠ تا مورد جواب همه رو دارم و منطقى ميتونم نقضش رو ثابت كنم ولى هركس بايد خودش تحقيق كنه و دنيا رو از زاويه

ديد ابر قدرت دره سيليكون ببينه

مثلا چند درصد مردم نياز به رام سفارشى دارن؟

مردم كه بيكار نيستن براى يه ديوايس اينقدر ارزش قايل بشن و عمر مثل طلا رو صرف اين حرفها بكنند؟

درباره رزولوشن تا وقتى چشم نتونه تشخيص بده جز مصرف باترى و هزينه بيشتر سودى نداره؟

درباره بلوتوث كه ديگه داره منسوخ ميشه اپل پيشنهادش انتقال فايل با ايميل يا شبكه هاى اجتماعى هست

فقط و فقط به خاطر امنيت كامل

رم اضافى به درد مردم عادي نميخوره و اپل برنامه هاى خودش رو راحت ران ميكنه

كمتر داغ ميشه و روونتره

٩٠ درصد مردم اصلا نميدونن رم چيه؟ دلت خوشه ها

تنها سيستم كامل و يكپارچه نرم افزار و سخت افزار در كامپيوتر شخصى - لپ تاپ - اسمارت فون مال اپله

يعنى هم نرم افزار رو زحمتش رو كشيده هم سخت افزار

بديهى هست كه توليداتش نقص كمترى دارند

فقط بايد سر تعظيم فرود آورد و تشكر كرد حتى اگه از ديوايس هاش استفاده نميكنيد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...