رفتن به مطلب

درگیم تاخیر پایین یا باس بالا؟

Recommended Posts

سلام دوستان.چندوقتیه دنبال رم دوال هستم.مادربردم vii hero.

باس بالا ساپرت میکنه.

حالا موندم رم با تاخیر پایین واسه گیم بهتره یا با باس بالا؟

لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

هر چی نسبت فرکانس باس به تاخیر بیشتر باشه بهتره .

لینک به دیدگاه

برای Game حجم بالاتر تاثیرش از هر دو بیشتر هست! ولی برای هر کاری (همچنین گیم) نسبت فرکانس به تایمینگ مهمه! @};-

لینک به دیدگاه

ممنون ازتون دوستان.حالا بنظرتون

Gskill trident x cl10 2400 4g*2

Gskill ripjaws x cl7 1600 4g*2

بین این دومورد کدوم بهتره؟

البته میدونم تفاوت ممکنه ناچیزباشه ولی چون استفاده صرفا برای گیم هست دوست دارم مناسبترین موردو انتخاب کتم.

وآیا ۸گیگ رم کافیه برای گیم؟

البته میدونم تفاوت ممکنه ناچیزباشه ولی چون استفاده صرفا برای گیم هست دوست دارم مناسبترین موردو انتخاب کتم.

لینک به دیدگاه

اگر کسی رم مناسبی برای گیم میشناسه یا بنچمارکی در این زمینه داره ممنون میشم لینکشو بذاره

لینک به دیدگاه

من اینو دیدم که رم ها 3200 با 1866 کلا 4 فریم فرق نداشت و میدونم فرکانس مهم تره ولی در کل حجم مهم تره

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

تفاوت cl7 1600 با او 2400 cl10 فقط 2 فریمه.

اما! موقع اومدن fallout 4 هم با رم 1600 بنچمارک اومد هم با 2400 و 3200 که طبق اون بنچ 6-7 فریم اخطلاف بود، سازندش گفته بود سعی کرده بازی رو رم محور کنه،...

نتیجه: اون بازی که قرار بود با رم فریم بیشتر بده نهایت 7 فریم بیشتر شد که بنظر من این 7 فریم همه جای بازی تاثیر نداره.

جای شما باشم 1600 cl7 میگیرم ولی 16 گیگ

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

رم با تاخیر پایین برای گیم بهتره و از باس 2400 به بالا زیاد تاثیر نداره 

لینک به دیدگاه

اولویت بندی هست، برای گیم های امروزی 16 گیگ رم در اولویته، بعدش تایمینگ کمتر - فرکانس بیشتر.

لینک به دیدگاه

توی گیم از یه جایی به بعد تاثیر فرکانس کم میشه .

به گونه ای که رم ddr4 با فرکانس 3000 و بالا تر برای گیم ارزش خرید نداره .

لینک به دیدگاه

حجم 8 برای الان کافیه اما برای اینده نگری 16 بهتره

فرکانس هم از یه حدی بالاتر کارایی رو زیاد نمیکنه 1600 و یا 1866 برای گیم کافیهبا تایمینک 7 یا 9

بقیش دیگه مربوط میشه به میزان هزینه و سلیقه و ...

لینک به دیدگاه

من رم 16 GB Corsair Vengeance 2400mHz رو روی تنظیمات زیر تست کردم و فقط تایم بوت شدن کامپیوتر تغییر کرد:( حدود نیم ثانیه تا 1 ثانیه)

16GB @ 1600 

16GB @ 1333

16GB @ 800

16GB @ 2666 (OC) 

لینک به دیدگاه

پس این همه فرکانس های متنوع وبالا کجا ها خودش رو نشون میده؟ (رندر؟ کار با نرم افزارهای گرافیکی سنگین ؟ )

ویرایش شده توسط Mahdi_11
لینک به دیدگاه

ممنون بابت پاسخهاتون.

فقط یک سوال میمونه که برای۱۶گیگ رم دوتا۸بهتره یا ۴تا۴؟

لینک به دیدگاه

ممنون بابت پاسخهاتون.

فقط یک سوال میمونه که برای۱۶گیگ رم دوتا۸بهتره یا ۴تا۴؟

بستگی به سوکت داره

برای سیستم های همچون 1150 یا 1151 و این دست موارد 2*8 گیگ مناسب تر هست و بصورت دوال چنل کار میکنه

اما برای سیستم های High-end و سوکت های 2011 چون بصورت فورچنل هستند بهتر هست بصورت 4*4 خریداری بشه

لینک به دیدگاه

خوب دوستان

حالا نوبت اشتراک گزاری تجربه اخیر من هست

من مدتی هست گرافیکم رو فروختم و با انبرد 4770k بازی میکنم

و این که کنارش دو تا 4 گیگ با باس 1600 داشتم تایمینگ دقیق یادم نیست ولی چک کنین hyper x blue بودش

بعد الان دو تا 8 گیگ با باس 24000 و cl11 گرفتم

تفاوت به این صورت هست

با رم قبلی بتل4 720p low با 40fps اجرا میشد

الان 900p low به صورت 40fps!!

و نرم تر هم شده بازی!!

البته انبرد از رم استفاده میکنه واسه مموریش....

حالا نتیجه گیری با شما

ولی رمی بگیرین هم باس بالا هم تامینگ مناسب باشه یه میانگینی چیزی

ویرایش شده توسط SaeedPCM
لینک به دیدگاه

پس این همه فرکانس های متنوع وبالا کجا ها خودش رو نشون میده؟ (رندر؟ کار با نرم افزارهای گرافیکی سنگین ؟ )

برای رندر حجم مهمتره، و بعد فرکانس، تایمینگ بالا هم باشه مهم نیست خیلی.

لینک به دیدگاه

اولی هم تایمینگ بهتری داره و هم فرکانس بالاتر!!!!!

خوب دوستان

حالا نوبت اشتراک گزاری تجربه اخیر من هست

من مدتی هست گرافیکم رو فروختم و با انبرد 4770k بازی میکنم

و این که کنارش دو تا 4 گیگ با باس 1600 داشتم تایمینگ دقیق یادم نیست ولی چک کنین hyper x blue بودش

بعد الان دو تا 8 گیگ با باس 24000 و cl11 گرفتم

تفاوت به این صورت هست

با رم قبلی بتل4 720p low با 40fps اجرا میشد

الان 900p low به صورت 40fps!!

و نرم تر هم شده بازی!!

البته انبرد از رم استفاده میکنه واسه مموریش....

حالا نتیجه گیری با شما

ولی رمی بگیرین هم باس بالا هم تامینگ مناسب باشه یه میانگینی چیزی

این مشخصه چون رم جدید شما هم تامینگ بهتری داره و هم فرکانس بالاتر!(hyper x blue فکر کنم CL9 یا CL10 هست)

و چون گرافیک مجتمع از رم سیستم استفاده میکنه، تاثیرش بیشتر هست.

ولی در کل:

چیزی که مشخصه هیچ چیز جای حجم رم رو نمیگیره!

مثلا 16 گیگ رم باس 1333 خیلی خیلی بهتر از 8 گیگ رم باس 3200 هست!(البته اگه بازیی باشه که رم کمی نیاز داشته باشه، مشخصا موضوع متفاوت خواهد بود)

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

سلام،

نرخ تصویر چندین بازی FPS را بدون تغییر در دیگر اجزا و فرکانس های رایانه با کیفیت FHD، با 4 فرکانس متفاوت RAM بررسی کردم. بهترین عملکرد در فرکانس 3000MHz با زمان بندی 35-15-15-15 بود و با افزایش فرکانس از 2133MHz با زمان بندی 30-14-14-13 کمترین نرخ تصویر(Minimum Frame Rate) نیز افزایش می یافت. با این حال افزایش 10 تا 14 درصدی نرخ تصویر در بازی های گوناگون، در برابر افزایش 40.625 درصدی فرکانس RAM، چندان قابل توجه نیست. با این حال فرکانس بیشتر RAM موجب افزایش کیفیت اجرای بازی می شود.

لینک به دیدگاه

با سلام و با اجازه اساتید.

حجم رم فقط در صورتی تاثیر داره که به بیش از اون نیاز باشه.

زمانی که مثلا رم 8 گیگابایت شما پر شده باشه سیستم منتظر می مونه تا فضای خالی برای بافر کردن پردازش های CPU در نظر بگیره.

در حال حاضر هیچ گیمی وجود نداره که بیش از 8 گیگابایت رم رو درگیر کنه. البته به شرطی که نصف این رم رو برنامه های استارت آپ سیستمتون درگیر نکرده باشه. اما هیچ تضمینی برای بازی های آینده وجود نداره. چنانچه بودجه شما برای خرید دو عدد رم 8 گیگابایتی کفایت نمی کنه حتما دو عدد رم 4 گیگابایت تهیه کنید و ارتقاء رم رو به آینده موکول کنید و بنده تضمین می دم هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد.

اما در مورد تاثیر فرکانس و تامینگ.

زمان پاسخ دهی رم به کنترلر چیپ ست و در نهایت CPU با فرمول زمان تاخیر ضرب در 2000 تقسیم بر فرکانس بدست میاد. عدد بدست آمد بر حسب نانو ثانیه زمان درنگ رم رو برای پاسخ دهی نشون می ده و هرچه کمتر باشه بهتر خواهد بود.

درخصوص کارایی در گیم:

بدلیل اینکه حجم اطلاعات در گیم بسیار زیاد و تنوع اونها کمتر از مقادیر نرم افزار های سنگین و ... هست، هرچه کلاک پالس بالاتر باشه تاثیر بیشتر خواهد بود. زیرا با فریم ریتی که ما در گیم ها داریم رسیدن به زمان پاسخ گویی پایین تر در حد و اندازه چند نانو ثانیه تاثیر بسیار کمتری داره نسبت به کلاک پالس بیشتر و در نتیجه سرعت Reed و Write بیشتر.

در پایان دو انتخاب من برای گزینه 16 و 8 گیگابایت که لیون هم موجود داره با هزینه 235 و 365 تومان

http://lioncomputer.ir/product/5546/%D8%B1%D9%85+%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D8%B1+Core+Series+16GB+2X8GB+2400MHz+CL11+DDR3/

http://lioncomputer.ir/product/4289/%D8%B1%D9%85+%D8%A7%DB%8C+%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7+XPG+V2+Gaming+8GB+4GBx2+2400Mhz+CL11+DDR3/

لینک به دیدگاه

با سلام و با اجازه اساتید.

زمانی که مثلا رم 8 گیگابایت شما پر شده باشه سیستم منتظر می مونه تا فضای خالی برای بافر کردن پردازش های CPU در نظر بگیره.

در حال حاضر هیچ گیمی وجود نداره که بیش از 8 گیگابایت رم رو درگیر کنه. البته به شرطی که نصف این رم رو برنامه های استارت آپ سیستمتون درگیر نکرده باشه. اما هیچ تضمینی برای بازی های آینده وجود نداره. چنانچه بودجه شما برای خرید دو عدد رم 8 گیگابایتی کفایت نمی کنه حتما دو عدد رم 4 گیگابایت تهیه کنید و ارتقاء رم رو به آینده موکول کنید و بنده تضمین می دم هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد.

زمان پاسخ دهی رم به کنترلر چیپ ست و در نهایت CPU با فرمول زمان تاخیر ضرب در 2000 تقسیم بر فرکانس بدست میاد. عدد بدست آمد بر حسب نانو ثانیه زمان درنگ رم رو برای پاسخ دهی نشون می ده و هرچه کمتر باشه بهتر خواهد بود.

درخصوص کارایی در گیم:

بدلیل اینکه حجم اطلاعات در گیم بسیار زیاد و تنوع اونها کمتر از مقادیر نرم افزار های سنگین و ... هست، هرچه کلاک پالس بالاتر باشه تاثیر بیشتر خواهد بود. زیرا با فریم ریتی که ما در گیم ها داریم رسیدن به زمان پاسخ گویی پایین تر در حد و اندازه چند نانو ثانیه تاثیر بسیار کمتری داره نسبت به کلاک پالس بیشتر و در نتیجه سرعت Reed و Write بیشتر.

در پایان دو انتخاب من برای گزینه 16 و 8 گیگابایت که لیون هم موجود داره با هزینه 235 و 365 تومان

http://lioncomputer.ir/product/5546/%D8%B1%D9%85+%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D8%B1+Core+Series+16GB+2X8GB+2400MHz+CL11+DDR3/

http://lioncomputer.ir/product/4289/%D8%B1%D9%85+%D8%A7%DB%8C+%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7+XPG+V2+Gaming+8GB+4GBx2+2400Mhz+CL11+DDR3/

مورد اول رو موافق نیستم .

بارها دیده شده با افزایش میزان مموری فریم و لگ ها بهبود پیدا کردند بدون این که رم قبل از ارتقاء پر شده باشه .

با اضافه کردن رم ( مخصوصا که شما مثلا دو تا مموری رو بکنید 4 تا مموری ) فریم و لگ ها در بازی کم میشه که البته در هر بازی متفاوته .

بعضی بازی ها در آدرس دهی مشکل دارن مثل cod bo3 و توی این بازی ها میزان مموری تاثیر بیشتری داره .

لینک به دیدگاه

بارها دیده شده با افزایش میزان مموری فریم و لگ ها بهبود پیدا کردند بدون این که رم قبل از ارتقاء پر شده باشه .

با اضافه کردن رم ( مخصوصا که شما مثلا دو تا مموری رو بکنید 4 تا مموری ) فریم و لگ ها در بازی کم میشه که البته در هر بازی متفاوته .

بعضی بازی ها در آدرس دهی مشکل دارن مثل cod bo3 و توی این بازی ها میزان مموری تاثیر بیشتری داره .

سلام.

البته فرمایش شما از نظر اشکال در آدرس دهی محتمله.

اما من تمامی بازی های COD AWF و GTA V و Battlefield 4 و Hardline و ... رو بدون مشکل با دوتا 4گیگابایت Corsair Vengeance رو تنظیمات حد اکثری بازی کردم. البته GTA V بی پدر رو حد اکثری حد اکثری نبود یکی دو تا آپشن رو باید بالا پایین می کردم که بالا 50 فریم بده.

مشخصات سیستم تو امضام هست البته 2 تا رم رو جدیدا اضافه کردم.

لینک به دیدگاه

فهمیدن این خیلی هم راحت نیست!

سیستم عامل با توجه مقدار رمی که در دسترس داره، پراسس هاشو تنظیم میکنه!

سیستم شما حالا 16 گیگ رم داره! احتمالا وقتی سیستم رو روشن میکنید چیزی حدود 2 تا 2.5 گیابایت از رم سیستم پر هست!

ولی اگه روی همین سیستم با همین سیستم عامل، 2 گیگ رم نصب کنید، میبینید که حجم اشغال شده از رم، احتمالا کمتر از 1 گیگ هست.

مثال این که یک سیستم رو در نظر بگیرید که یک بازی رو میخواد اجرا کنه و 50 تا فایل رو باید لود کنه تو رم!

از این 50 تا 40 تاش خیلی مهم هستند که حتما باید باشن! و هر 2 ثانیه یک بار نیاز هستند!

10 تاش خیلی مهم نیستند و مثلا هر 40 ثانیه یک بار استفاده میشن!

اگه روی این سیستم مثلا 16 گیگ رم باشه، سیستم عامل به خودش اجازه میده اون 10 تایی که خیلی مهم نبودن رو هم داعما داخل رم نگه داره، چون فضای کافی در دسترس داره!

ولی اگه حجم رم کمتر باشه، مثلا 8 گیگ باشه، ممکنه 40 تای اول حجمی برابر 5 گیگ رو اشغال کرده باشند! (و سیستم عامل با در نظر گرفتن اینکه هر لحظه ممکنه یک پراسس با اولویت بالاتر اجرا بشه، مقداری رم رو خالی نگه میداره) مجبور به پاک کردن و دوباره لود کردن اون 10 تا فایل میشه که خود این کار هزینه بر و زمان بر هست!

و باعث افت پرفورمانس میشه!

*کاربرد pagefile هم دقیقا به همین برمیگرده! هر چقدر رم بیشتر باشه، نیاز به pagefile کمتر میشه.

در کل وقتی روی سیستمی که میزان بالای 70~75 درصد از رم اشغال شده باشه ، به احتمال خیلی زیاد با افزایش حجم رم شاهد افزایش کارایی خواهیم بود!

منم در بالا نظرم رو در مورد "مورد اول" گفتم!

دقیقا BO3 رو خودم تست کرده بودم که رم 8 گیگ براش کم بود!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...