رفتن به مطلب

مشاوره خریدهارد وسترن یا سیگیت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت دوستان.قصد خرید هارد 2 ترا دارم. 

ویندوز روی ssd هست 

دوستانی که باراکودا7200 و وسترن 5400 دارند لطفا راهنمایی کنند که تفاوت در سرعت کپی فایل ها چقدرتفاوت داره توی این دو هارد 

از لحاظ سر و صدا تفاوتی وجود داره؟

ویرایش شده توسط sajad25
لینک به دیدگاه

سلام.

من هم سیگیت7200 دارم هم گرین 5400 هم بلو 7200(بلو رو فروختم دیگه ندارم.)

من سرعت کپیم در وسترن گرین از وسترن گرین تا 120 میره و رو 110 ثابت میشه.

سرعت کپی در سیگیت از سیگیت هم همینطوره تا 120 میره و رو 100 ثابت میشه.

اما سرعت کپی از گرین رو سیگیت تا 100 میره و رو 80 ثابت میشه.برعکسش هم همینطور.

سرعت کپی در بلو از بلو تا 125 میره و رو 110 ثابت میشه.

البته برای فایل های یک پارچه.

به نظر من سرعت گرین از سیگیت بهتره. نمیدونم چرا ولی با این که سیگیت 7200 و گرین 5400 ولی بازم گرین برای من سرعتش بالاتره!!!!

به نظر من دوام وسترن گرین یه چیز دیگس.و پیشنهاد میشه وسترن گرین با گارانتی سازگار بگیرید نبود آواژنگ.

البته اینم بگم دیگه وسترن گرین نیست و بلو ها همان گرین هستند به جز بلو یک ترا که 7200 هست.

ویرایش شده توسط amirhossein5
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به عنوان کسی که تا به حال هارد های زیادی داشته و الان هم نزدیک 40 ترابایت هارد دارم و بنا به تجربه نه چندان شیرین عرض میکنم که سعی کنید سمت سیگیت نرید چون قابلیت اطمینان به شدت پایینی داره و احتمال خرابیش بعد از 3-2 سال استفاده ، بالای 40 درصد هستش!!!

درسته که سرعتش یک مقدار بالاتر از هارد های 5400 دور وسترن دیجیتال هست ولی این افزایش سرعت به هیچ وجه ارزش از دست دادن اطلاعات و خود هارد بعد از 3-2 سال استفاده رو نداره

لینک به دیدگاه

به عنوان کسی که تا به حال هارد های زیادی داشته و الان هم نزدیک 40 ترابایت هارد دارم و بنا به تجربه نه چندان شیرین عرض میکنم که سعی کنید سمت سیگیت نرید چون قابلیت اطمینان به شدت پایینی داره و احتمال خرابیش بعد از 3-2 سال استفاده ، بالای 40 درصد هستش!!!

درسته که سرعتش یک مقدار بالاتر از هارد های 5400 دور وسترن دیجیتال هست ولی این افزایش سرعت به هیچ وجه ارزش از دست دادن اطلاعات و خود هارد بعد از 3-2 سال استفاده رو نداره

منم یه هارد Seagate Barracuda دارم و الان چند وقت Acess time خیلی بالایی پیدا کرده و امروز قردا با یه هارد Blue جایگزینش می کنم. نمی دونم این هارد های اکسترنال وسترن گرین هستن یا بلو.اگه بلو نباشه احتمالا یه بلو می خرم و بعدا باکس براش می گیرم.

درود خدمت دوستان.قصد خرید هارد 2 ترا دارم. 

ویندوز روی ssd هست 

دوستانی که باراکودا7200 و وسترن 5400 دارند لطفا راهنمایی کنند که تفاوت در سرعت کپی فایل ها چقدرتفاوت داره توی این دو هارد 

از لحاظ سر و صدا تفاوتی وجود داره؟

کلا WD بهتره...من یه Green نسل اول دارم که هنوز که هنوزه با قوت و بدون Bad Sector داره کار می کنه ولی هارد Brracuda که داشتم الان دچار افت سرعت شده و Acess Time برای ویندوز بالا رفته.

لینک به دیدگاه

درود بر شما

بنا بر تایید گفته دوستان تجربه خودم از کار با سیگیت همین ماه گذشته یه سیگیت 500 با کارکرد زیر 100 روز از کار افتاد در حالی ک وسترن با کارکرد حدود 5 سال هنوز هم سر پاس

ظرفیت هم بهتره یه مقدار بیشتر هزینه کنید تا در آینده مجبور ب افزایش ظرفیت نباشه

لینک به دیدگاه

صحت هارو عزیزان گفتند و گزافه گویی نمیکنم

اگرچه خودم چند سال هست از برند سیگیت چه هارد اکسترنال و یا اینترنال استفاده میکنم و خرابی نداشته

اما در خصوص هارد 2ترا سیگیت مورد نظر شما بدلیل حجم زیاد و سرعت بالا این هارد مشکل صدا و نویز هم داره

لینک به دیدگاه

سيگيت سري سورويلنس بر عكس باراكودا كيفيت خيلي خوبي داره كه البته خب قيمت بالاتري هم داره..

لینک به دیدگاه

بسیار ممنون از دوستان.پس همون بلو دوترا رو بگیرم بهتره.سری z همون گرین سابقمیشه دیگه

البته خودمم سیگیت دارم از سال 90 دارم استفاده میکنم و مشکلی نداشتم باهاش اما این یکی رو برای دیتا شخصی میخوام بگیرم که برام ماندگاریش مهمتره.

ویرایش شده توسط sajad25
لینک به دیدگاه

بسیار ممنون از دوستان.پس همون بلو دوترا رو بگیرم بهتره.سری z همون گرین سابقمیشه دیگه

البته خودمم سیگیت دارم از سال 90 دارم استفاده میکنم و مشکلی نداشتم باهاش اما این یکی رو برای دیتا شخصی میخوام بگیرم که برام ماندگاریش مهمتره.

Ezrx همون گیرین قدیمه.
لینک به دیدگاه

Ezrx همون گیرین قدیمه.

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون اما این بلوهای 2ترا ezrz هستن توی بازار که 5400 دور هستن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون اما این بلوهای 2ترا ezrz هستن توی بازار که 5400 دور هستن

بله حق با شماست.اشتباه شد.
لینک به دیدگاه

به نظر من برای کسی که استفادش زیاد و حرفه ای هست باید فقط وسترن بلک بگیره

خودم بعد از خرابی 2 هارد یکی گرین و یکی سیگیت به این نتیجه رسیدم ، درسته پول بیشتر میدی ولی در دراز مدت سود میکنی چون هارد های ارزون قیمت در دراز مدت باید عوض بشن و همون پول بلک در میاد

لینک به دیدگاه

من خودم seagate 1TB  دارم حدود 5 ساله دارم استفاده میکنم هیچ مشکل یا بد سکتوری نداره . نمیدونم چرا دوستان میگن سیگیت خرابی داره !!! شاید مال من  خوب از اب دراومده  :-?  :-?  :-?

لینک به دیدگاه

با سلام ....

بنده حدود 5 سال هست کلا سیگیت استفاده میکنم از یک ترا داشتم تا 4 ترا . بدون هیچ مشکلی دارن کار میکنن .

دو روز پیش هم یه هارد چهار ترا سیگیت سری سورویلنس خریداری کردم ...

بنظر من سیگیت باراکودا بخرید ..

لینک به دیدگاه

با سلام ....

بنده حدود 5 سال هست کلا سیگیت استفاده میکنم از یک ترا داشتم تا 4 ترا . بدون هیچ مشکلی دارن کار میکنن .

دو روز پیش هم یه هارد چهار ترا سیگیت سری سورویلنس خریداری کردم ...

بنظر من سیگیت باراکودا بخرید ..

درود .ممنون از راهنمایی دوستان.ماهان جان توی این دومدل هارد شما تفاوت سرعت کپی فایلها چقدر هست .از هر درایو ی هارد به همون هارد ویا از هارد اول به دوم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صحت هارو عزیزان گفتند و گزافه گویی نمیکنم

اگرچه خودم چند سال هست از برند سیگیت چه هارد اکسترنال و یا اینترنال استفاده میکنم و خرابی نداشته

اما در خصوص هارد 2ترا سیگیت مورد نظر شما بدلیل حجم زیاد و سرعت بالا این هارد مشکل صدا و نویز هم داره

من از همین هارد دارم ، مشکلی از بابت نویز و صدا ندارم

استاتر عزیز به 2تا تاپیک مراجعه کنید مفید خواهد بود

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=57566#entry705907

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=56941#entry697166

لینک به دیدگاه

درود .ممنون از راهنمایی دوستان.ماهان جان توی این دومدل هارد شما تفاوت سرعت کپی فایلها چقدر هست .از هر درایو ی هارد به همون هارد ویا از هارد اول به دوم

سرعت کپی از هارد به هارد دیگه میانگین 130 داره 

تفاوت سرعتی ندارن با هم ..

هاردهای من یکی مدل باراکودا و دیگرس مدل سورویلنس هست ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم seagate 1TB  دارم حدود 5 ساله دارم استفاده میکنم هیچ مشکل یا بد سکتوری نداره . نمیدونم چرا دوستان میگن سیگیت خرابی داره !!! شاید مال من  خوب از اب دراومده  :-?  :-?  :-?

طبق تجربه تلخی که بنده داشتم از 5 عدد هارد سیگیت 2 ترا مدل ST2000DM001 که همزمان خریده بودم 2 عددشون بعد از کمتر از 2 سال دقیقا به یک شکل مشکل هد پیدا کردند. اگر در اینترنت هم آمار خرابی کلی هارد ها که از بررسی تعداد چندین هزار هارد به دست اومده رو ببینید آمار خرابی سیگیت بعد از 2 سال بالای 40 درصد هستش!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...