رفتن به مطلب

نصب ویندوز روی هارداکسترنال

MEHRABAD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام/;)

قصدمن اینه که میخوام ویندوزXPرا روی هارداکسترنال نصب کنم . تا قسمت پارتیشن بندی میاد اما بعدازاون فرمان ریستارت میده ودوباره ازنو مراحل تا پارتیشن بندی تکرار میشه.

اگراساتید اطلاعاتی ازاین موضوع دارن ماروبی نصیب نگذارید.

یا حق ;)

لینک به دیدگاه

توصیه نمیشود روی اکسترنال ویندوز نصب بشه سرعت پایین میاد ولی اگه خواستید اول کامل فرمت کنید یا روی یک سیستم دیگه پارتیشن بندی کنید

لینک به دیدگاه

میشه یه نفر قدم به قدم توضیح بده منم متوجه شم ( از معایب محاسنش هم صرف نظر کنیم ) ، هارد اکسترنال من فرمت شده هست و فقط هم یک پارتیشن است ولی باز هم نمیشه ( هارد رو با لپتاپ فرمت کردم و یک درایو با حجم 1 ترا دارد ولی روی دستکتاپم نمیتونم روش ویندوز نصب کنم و مشکل که در پست اول استارتر تاپیک گفتن برایم پیش می آید )

قطع کردن کابل برق هارد اینترنال مطمئنید تا ثیر داره ؟

1- چون هاردهای اکسترنال ( به غیر از اون پاسپورتیها ) معمولا یه هارد اینترنال است که میگذارند داخل یه محافظ و برقش رو از طریق یه پاور جدا ( آداپتور ) میگیرند ( از طریق یه مبدل ) و از طریق همون مبدل بوسیله پورت یو اس بی به جای ساتا ازش استفده میکنن . ( در واقع میخوام بگم هارد اکسترنال ( به غیر از نوع پاسپورتی ) تقریبا همون اینترناله )

2- ما دو تا هارد اینترنال داریم و روی هر کدوم که بخوایم ( بدون نیاز به قطع برق اون یکی هارد اینترنال ) میتونیم ویندوز نصب کنیم

از 1 و 2 نتیجه میگیریم که قطع کابل برق هارد اینترنال باید بی تاثیر باشه البته من عملا تست نکردم ....

لطفا قدم به قدم توضیح دهید ما طبقش جلو بریم چون من درست متوجه نشدم باید چه کار کنم

مرسی از دوستان @};-

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

میشه یه نفر قدم به قدم توضیح بده منم متوجه شم ( از معایب محاسنش هم صرف نظر کنیم ) ، هارد اکسترنال من فرمت شده هست و فقط هم یک پارتیشن است ولی باز هم نمیشه ( هارد رو با لپتاپ فرمت کردم و یک درایو با حجم 1 ترا دارد ولی روی دستکتاپم نمیتونم روش ویندوز نصب کنم و مشکل که در پست اول استارتر تاپیک گفتن برایم پیش می آید )

قطع کردن هارد اینترنال مطمئنید تا ثیر داره ؟

1- چون هاردهای اکسترنال ( به غیر از اون پاسپورتیها ) معمولا یه هارد اینترنال است که میگذارند داخل یه محافظ و برقش رو از طریق یه پاور جدا ( آداپتور ) میگیرند ( از طریق یه مبدل ) و از طریق همون مبدل بوسیله پورت یو اس بی به جای ساتا ازش استفده میکنن . ( در واقع میخوام بگم هارد اکسترنال ( به غیر از نوع پاسپورتی ) تقریبا همون اینترناله )

2- ما دو تا هارد اینترنال داریم و روی هر کدوم که بخوایم ( بدون نیاز به قطع برق اون یکی هارد اینترنال ) میتونیم ویندوز نصب کنیم

از 1 و 2 نتیجه میگیریم که قطع هارد اینترنال باید بی تاثیر باشه البته من عملا تست نکردم ....

لطفا قدم به قدم توضیح دهید ما طبقش جلو بریم چون من درست متوجه نشدم باید چه کار کنم

مرسی از دوستان @};-

سلام

بنده تا حالا همچنین کاری انجام ندادم ولی یک چیز به زهنم رسید که تا حالا به اون اشاره نشده و اینکه شما باید در bios گزینه بوت از usb رو هم فعال کنید. در صورتیکه تست کردید و نتیجه گرفتید ، بنده را هم از نتیجه مطلع کنید

متشکرم :o

لینک به دیدگاه

قطع کردن کابل برق هارد اینترنال مطمئنید تا ثیر داره ؟

از 1 و 2 نتیجه میگیریم که قطع کابل برق هارد اینترنال باید بی تاثیر باشه البته من عملا تست نکردم ....

مرسی از دوستان @};-

منظورم از قطع برق هارد این است که شما تنها یک هارد در هنگام نصب داشته باشید << این مورد در پاسخ به پست اول استارتر بود و همیشگی نیست.

مشکل شما اینه که فایل سیستم موجود روی هارد شما مشکل داره چون شما فرمودید که پارتیشن مربوط به آن باز نمی شود. شما لطفا کل پارتیشن رو حذف کنید و سپس اون رو ایجاد کنید. اگر بتوانید با یک فایل سیستم دیگر آن را فرمت کنید خیلی بهتر است. مثلا ext4

در نظر داشته باشید با تغییر فایل سیستم شما نیاز خواهد داشت تا مجددا آن را به حالت اولیه بر گردانید اینکار در ویندوز بسیار زمان بر است به طوری که برای یک حجم بالا مدت زمان زیادی طول می کشد. ولی ضریب اطمینان این کار بالاست. اگر تمایل دارید این کار را انجام دهید.

به نظر من شما ایتدا با یک سی دی و یا دی وی دی لایو لینوکس از سلامت هارد اکسترنال خودتون مطمین بشید. این کار رو می تونید با کپی کردن یک سری فایل در لینوکس امتحان کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

شما نمی تونید روی هارد اکسترنال usb ویندوز نصب کنید. اگر می تونید هارد رو با رابط ساتا به کامپیوتر وصل و راحت ویندوز نصب کنید. البته بعد از نصب باusb هم کار می کنه.

ویرایش شده توسط Ali.Asgari2006
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...