رفتن به مطلب

دوچرخه سواران لیون کامپیوتر

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

145 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. داش از کدوماشی ؟

• دوچرخه سوارم
    • قبلا دوچرخه سوار بودم الان هم دوست دارم باشم
    • قبلا دوچرخه سوار بودم دیگه حال نمیکنم سوار دوچرخه بشم
    • اصلا دوچرخه تاحالا سوار نشدم

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

خیلی وقته دوست دارم یه آماری از دوچرخه سواران لیون داشته باشیم ، توی این تاپیک میتونید از خودتون و دوچرختون بگید ازش چه استفاده هایی میکنید ؟ رفتن سرکار ، سفر ، کوهستان ، نونوایی و ...

دوستانی هم که میخوان دوچرخه بخرن میتونن توی این تاپیک درخواست مشاوره کنن .

انواع اصلی دوچرخه :

جاده ، برای مسافرت های بین شهری و و راندن در در جاده های صاف :

• لاستیک های نازک برای کمترین اصطکاک
  • ترمز های غیر دیسکی برای وزن کمتر
  • تنه سبک و فرمون روبه پایین برای قرار گیری دوچرخه سوار با کمترین اصطکاک در مقابل هوا

road-bike.jpg

کراس کانتری ، برای استفاده ترکیبی در جاده های سنگلاخی و کوهستان و همینطور جاده های صاف :

• لاستیک های پهن و زخیم
  • دوشاخ جلو دارای کمک برای گرفتن ضربات با قابلیت قفل شدن کمک فنر در مسیر های صاف
  • ترمز های دیسکی
  • تنه های نسبتا سنگین و مقاوم
  • فرمون یوزر فریندلی تر نسبت به دوچرخه های جاده

053085-1-full.png

داونهیل ، راندن در سرازیری ها کوهستان ، پرش و حرکات نمایشی در محیط های خشن :

• لاستیک های پهن و زخیم
  • کمک فنر با بازی بالا برای دوشاخ جلو و همینطور تنه 
  • ترمز های دیسکی
  • دوشاخ و تنه های بسیار مقاوم

commencal_supreme_dh_v3.jpg

شهری ، برای نون گرفتن : دی

• زین یوزر فریندلی
  • فرمون زیادی یوزر فریندلی
  • گلگیر جلو وعقب
  • تنه های ساده و باریک
  • سادگی استفاده

Women_City_Bikes_Urban_Bicycle_Lady_Bike

BMX ، حرکات نمایشی در محیط شهری :

• تنه و لاستیک های کوچک ولی مقاوم
  • معمولا بدون ترمز ( سیم ترمز مزاحم نباشه و فرمون بتونه 360 درجه دور بزنه ) و یا فقط ترمز عقب
  • ساختار ساده و تک دنده

collage3.png

ویرایش شده توسط Mahyar Curious
لینک به دیدگاه

• ارسال 119
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

آنقدر وحشی بازی در میارن راننده ها که دیگه جرات نمیکنم سوار دوچرخه بشم

ماها کلا برعکس دنیا حرکت میکنیم

چه زمانی درست میشه نمیدونم . واقعا برخی رفتارها که شده هنجار دارن خستم میکنن

خرید / گردش / تفریح با دوستان ولی الان هیچی

ویرایش شده توسط AtAgAmEr
لینک به دیدگاه

سلم.دوچرخه سوار بودم که متاسفانه ماشین زد بهم کتفم داغون شد همین 2 روز پیش زد بهم....دیگه دوچرخه رو گذاشتم کنار....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلم.دوچرخه سوار بودم که متاسفانه ماشین زد بهم کتفم داغون شد همین 2 روز پیش زد بهم....دیگه دوچرخه رو گذاشتم کنار....

کجا میروندی ؟ چطوری بهت زد ؟

لینک به دیدگاه

سلام

من که بدون دوچرخه اصلا نمیتونم

لینک به دیدگاه

کلا تو علم پزشکی ثابت شده که دوچرخه سواری برای مردان خیلی مضر هستش شاید به قلب و عروق کمک کنه اما تاثیر خیلی بدی روی بیضه ها و سیستم تولید مثل مردان میزاره و اکثرا مشکلاتی مثل ناتوانی در نعوض و ناباروری رو در مردان باعث میشه. ثابت شده هم هست لطفا تعصبی برخورد نکنید. در کل من از 12 سالگی تا الان موتور سوارم و موتور سیکلت رو تو محیط شهر با هیچ وسیله ی دیگه ای عوض نمیکنم....عشق است موتورسیکلت

لینک به دیدگاه

کلا تو علم پزشکی ثابت شده که دوچرخه سواری برای مردان خیلی مضر هستش شاید به قلب و عروق کمک کنه اما تاثیر خیلی بدی روی بیضه ها و سیستم تولید مثل مردان میزاره و اکثرا مشکلاتی مثل ناتوانی در نعوض و ناباروری رو در مردان باعث میشه. ثابت شده هم هست لطفا تعصبی برخورد نکنید. در کل من از 12 سالگی تا الان موتور سوارم و موتور سیکلت رو تو محیط شهر با هیچ وسیله ی دیگه ای عوض نمیکنم....عشق است موتورسیکلت

hqdefault.jpg

لایک

لینک به دیدگاه

این آمار رو من جایی دیدم برای متوسط ۹ ساعت در هفته دوچرخه‌سواری مشکل ایجاد میشه و بیشتر رو پروستات اثر داره

لینک به دیدگاه

یه زمان 16 17 سالگی یه دوچرخه داشتم باهاش تو بازار کار میکردم.  :D

ولی گذر زمان مارو پیر کرد و وارد زندگی ماشینی شدیم ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبلا دوچرخه سوار بودم و سراسر تهران و شهرای اطراف رو شبانه میرفتم :| اما الان یک دوست ناباب هستم  :D  

لینک به دیدگاه

خب اينم از من و دوچرخم تقريبا هفته سه چهار روز رو با دوچرخه از چهارراه وايعصر تا ميرداماد و اگه حسش باشه تجريش ميرم ميام

post-10302-0-08582600-1469882887_thumb.jpeg

post-10302-0-83161700-1469882912_thumb.jpeg

لینک به دیدگاه

یه گزینه اضافه کن به نظرسنجی:

دوچرخه اصلا چی هست :D

لینک به دیدگاه

کاملا درست میفرمایین...اصلا بعضیا  ادب و شعور و فرهنگ رو قورت دادن یه لیوان ابم روش! (دور از حضور  عزیزان)

دوچرخم پنچر شده بود بعد نیم ساعت هل دادن دوچرخه با دست داشتم به شهر میرسیدم دونفر با موتور با سرعت از کنارم رد میشدن یه لیوان اب رو خالی کردن رو صورتم  :(

من موندم فقط به همچین موجودی چی بگم! جمله مناسبی پیدا نکردم!

اکثر راننده ها دوچرخه سوارا رو مراعات نمیکنن یا کلا نادیده میگیرن! موتور سوارا که بجای خود...مردمم اصلا درک نمیکنن مخصوصا لباس رو! 

کلا مردم ما زیاد باید رو فرهنگ و شعورشون کارر کنن هنوز راه زیادی تا تمدن داریم...

ولی هیچوقت نزارین همچین ادمایی مانع از رسیدن شما به هدفتون بشن.بهترین کار نادیده گرفتنشونه

ورزش مخصوصا دوچرخه سواری رو هیچوقت نزارین کنار!

بیاین مثل اکثر جوونای این ضمونه به طرف مشروبات و مواد مخدر نریم و با ورزش جسم و ذهن خودمونو سالم نگه داریم.

لینک به دیدگاه

ینی الان دوچرخه سوران حرفه همشون عقیمند ؟

بیخیال ، الان کشورای پیشرفته کلی دوچرخه سوار دارن کلی اروپایی ها با دوچرخه این ور اون ور میرن مشکلی ندارن . احتمال داره تاثیر منفی داشته باشه اما چقدرش هم مهمه و همچنین اینکه در روز چند ساعت دوچرخه سواری بکنه و زینش استاندارد هست یا نه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب اينم از من و دوچرخم تقريبا هفته سه چهار روز رو با دوچرخه از چهارراه وايعصر تا ميرداماد و اگه حسش باشه تجريش ميرم ميام

درود دوست گرامی ، مدل اون کرونوس چی هست ؟

کی خریدیش ؟

راضی هستی ازش ؟

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی ، مدل اون کرونوس چی هست ؟

کی خریدیش ؟

راضی هستی ازش ؟

عزيز دوچرخه من سري اول باتورو كرونوس هست كه وارد شد تقريبا دو سال پيش ولي خب تقريبا يك سال هست كه سوارش ميشم يك سال تو انباري خواب بود..تجهيزات و زين و لاستيكي كه روش بود با كرونوس هايي كه الان تو گمرك هست خيلي فرق داره نميدونم داشتانش چيه ولي ميگن مثل اوورلرد شده فيكش داره توليد ميشه... اوورلرد مدلهايي كه تو گمرك هست رو تو سايت خودش اصلا نميتوني پيدا كني..

در كل من از اين مدل خودم خيلي راضيم كيفيت و طراحي خيلي خوبي داره و خيليم سبك و مقاوم هست ست شيمانو ديور شَدو پلاس هست با زين و لاستيك WTB طوقه هاي DT Swiss,فقط لوله فرمونش يكم ضعيف بود كه با يه مارك levelnine سايز ٢٧.٥ عوض كردم( اينم ميگم ضعيف تو جامپ هايي كه من باهاش ميزدم به نظرم ضعيف بود :) ) ..

ویرایش شده توسط alip4
لینک به دیدگاه

هی یادش بخر قدیم هاردکور دوچرخه سواری می کردم ...

یه شیت اکسل داشتم هر رزو تایمارو ثیت می کردم و هر روز می خواستم کمترش کنم ... یه مربی هم داشتم ..(غیر حضوری البته)... اون دوران فکر کنم فروم  p30world بود یه تاپیک درست و حسابی دوچرخه و دوچرخه سوارای و این بحثا داشت...

اون دوران وضع ما زیاد خوب نبود ولی یه بدنه viva داشتم و به مرور زمان آپگرید می کردم اون دوران یادمه اکثر وسایل دوچرخه سواری حتی حرفه ای هم اینجا پیدا می شد و لازم نبود همه چیزو آدم از خارج بگیره ... مثلا ترمزای دیسکی و شانژمان sram راحت پیدا می شد ...شیفتراش یکم سخت بود پیدا کردنش یا دیسک درست و حسابی...(کالیپر بود دیسک برند خوب همه جا پیدا نمی شد..)

یادمه یه جفت دستکش merida خریدم 60 تومن این حدودا ... هنوز فکر کنم داشته باشمش  ...دلاریش هم همون 60 دلار بود فکر کنم الان بخوای همونو بخری باید 200 و خرده ای پول بدی...

در کل ما زندگی می کردم با دوچرخه که یه روز بیرون کتابخونه بسته بودمش که کلا دوچرخه رو با قفلش با هم بردن   :| .... قفل الکی هم نبود یه چیز خریده بودم که اون دوران ملت اینقدر پول برا قفل موتور نمی دادن....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

من بیشتر وقتا با دوچرخه میومدم سرکار مگر اینکه هوا بارونی باشه یا افتاب شدید باشه.

الان یه مدته به خاطر گرمای هوا دوچرخه رو گذاشتم کنار و با ماشین رفت وامد میکنم.

در مجموع اولویت اولم دوچرخه هست چون هم یه ورزشی میشه برام هم اینکه نیاز نیست  برم تو صف بنزین و پول بنزین براش بدم و از همه مهم تر مشکله جای پارک ندارم باهاش و راحت میشه رفت مرکز شهر.

تنها مشکلش اینه بعد چند روز باد لاستیکاش کم میشه باید باد بزنم اونم زیاد مهم نیست :D

لینک به دیدگاه

•  
  • معمولا بدون ترمز ( سیم ترمز مزاحم نباشه و فرمون بتونه 360 درجه دور بزنه ) و یا فقط ترمز عقب
  •  

درود

این نوع دوچرخه ترمز دارن اما با پا هستش یعنی اگه یه ذره برعکس به پدال فشار بیاری ترمز میگیره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

5 - 6 سالی هست که سوار میشم  

البته نه به عنوان   تفریح!

دوستی که  نقل قول کردن ظاهرا که برای مردان  مضر هست این بیشتر برمیگرده به استفاده از زین نامناسب و غیر استاندارد ویا دوچرخه های متفرقه 

وگرنه  وسیله ورزشی و نقلیه بسیار خوبیه  البته معضلات استفاده تو شهر شلوغ هم و نبود فرهنگش ، نگهداری  و سرقتش! جای خودش جای بحث داره

ولی درکل اگر کسی بتونه بطور متداوم استفاده کنه  تاثیرات مثبت روحی و جسمیشو حتما بعد یه مدت میمینه 

دوچرخه فعلیم که scott scale 770  هست 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

یه واقعیته

سر همین دوچرخه خودمو (برند اورلرد تنه لئوپارد رنگ نقره ای) مفت فروختم رفت دستگیره فرمون و لقمه ترمز پین دار براش گرفتم فقط 100 آب خورد! لوازم همه شیمانو بود با اشاره عمل میکرد

وحشی بازی رو چی بگم که موتوری هنوز مونده برسه یه ساعت دستش رو بوقه اونم تو خیابون 20 متری راتو بکش برو دیگه دیوار کوتاه تر از دوچرخه گیر نیاوردی؟

ماشینیه عین لاکپشت داره میره یه دوچرخه ای میبینه بوق و گازه که میره عین طلب کارا بهت فحش میده

فرهنگ منفی صفره متاسفانه

یبارم یه خانمی نزدیک بود با پرایدش شوتم کنه تو جوب :|

تو شهرمابا دوچرخه ببیننت قشنگ از روت رد میشن

=)) :| :| :| :| :|

لینک به دیدگاه

من هم یه اورلرد دارم هنوز اندر خم اصل یا قلابی بودنشم و دلم خوشه وزنش خیلی سبکه! و شاید اصل باشه.

لامصب مملکته داریما هر چیزی رو اول پول یامفت باید بدی بعد هم به اصالتش شک داشته باشی و....

لینک به دیدگاه

در در 1395/05/09, 15:01:31، Mahyar Curious گفته است :
......
ویرایش شده توسط ali2040
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...