رفتن به مطلب

دوچرخه سواران لیون کامپیوتر

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

145 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. داش از کدوماشی ؟

• دوچرخه سوارم
    • قبلا دوچرخه سوار بودم الان هم دوست دارم باشم
    • قبلا دوچرخه سوار بودم دیگه حال نمیکنم سوار دوچرخه بشم
    • اصلا دوچرخه تاحالا سوار نشدم

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود  . خواشحالم میخواهید دوباره دوچرخه سواری کنید  :clapping:

کدم مدلش ؟ قیمت ؟

اصلا اطلاعات ندارم و نمیدونم چی بگیرم.

سایز 26 یا 28.

بعد منظور از سایز فریم چیه ؟16-18-20 ؟

دنده ای بگیرم یا ساده ؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• ارسال 119
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

دوستان برای شروع و در حد آماتور به نظرتون برند ایرانی کراس چطوره ؟

:D 

http://crosscycle.ir/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA/?brand&type&size=47&gear&fork&frame&rim&brake&color&tabagh_ghame&shanjeman&daste_dande

معین از دوچرخه شیطون بیا پایین  :D  یا حداقل نمیای پایین رکاب بزن بیا تا اینجا بچمو ببینی  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین از دوچرخه شیطون بیا پایین  :D  یا حداقل نمیای پایین رکاب بزن بیا تا اینجا بچمو ببینی  =))

اتفاقا تو خونه مطرح کردم همه بلا استثنا میگن مشکل ساز میشه و سر یه هفته تصادف می کنی!

واقعا تعداد موتورسیکلت سواران قم فاجعه ای است در نوع خودش!متاسفانه اکثرا هم نه گواهینامه دارند و نه فرهنگ و کاربرد درست رو میدونن.

بقول اون بنده خدا اگر قرار بود موتور سیکلت با یک چرخ حرکت کنه چرا دو چرخ ساختنش! دیگه عمق فاجعه رو درک کنید.

میتونم به جرات بگم بالای 95 درصد کاربردش از یک وسیله کم دردسر و کم هزینه حمل و نقل به وسیله ای برای خوش گذرانی و تفریح و مزاحمت و انجام کارهای نمایشی و خودنمایی در سطح شهر تغییر یافته.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به هنگام کوبیدن مثبت دستم بر منفی گرفت و از همین تریبون از اون دوستمون عذرخواهی می کنم من باب پیشامد.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا اطلاعات ندارم و نمیدونم چی بگیرم.

سایز 26 یا 28.

بعد منظور از سایز فریم چیه ؟16-18-20 ؟

دنده ای بگیرم یا ساده ؟

معین جان دوچرخه های جدید استاندارد تایر هاشون عوض شده و دارن به سمت 27.5 و 29 .

دلیلش هم :

p5pb9891214.jpg

علاوه بر این کلا دوچره تایر 27.5 سوار بشی متوجه میشی سواری خیلی بهتری میده .

نگفتید تا چقدر میتونید هزینه کنید

حدودای 1500 تومان جاینت  Talon 5 2014  بگیرید که ترمزش دیسک هیدرولیک هست یعنی سیم ترمز نداره و با فشار روغن کار میکنه . از اون مهم تر چون بدنه همه دوچرخه های سری تالون یکی هست ( مثلا تالون 1 قیمتش 4.5 میلیونه و بدنش همینه) بعدا اگه خاوستید میتونید ارتقاعش بدید .

http://bike20.ir فروم خوبیه و دو تا تاپیک مشاواره خرید هم داره که مطالعشون اطلاعات خوبی بهتون میده .

:::::: تاپیک جامع مشاوره خرید دوچرخه با قیمت زیر ۲ میلیون تومان:::::::

::::::تاپیک جامع مشاوره خرید دوچرخه با قیمت بالای ۲ میلیون تومان::::::

ویرایش شده توسط Mahyar Curious
لینک به دیدگاه

فردا قرار ساعت پنج صبح با رفيقم بريم دوچرخه سواري تا غروب آفتاب .

چندتا نكته هست .

يك اينكه بايد لباس آستين بلند بپوشم و همچنين با كلاه صورتم رو از آفتاب محافظت كنم و اينكه با پارچه سفيد پشت گرندم رو از تابش شديد خورشيد حفظ كنم .

هر ساعت نزديك يك ليتر مصرف آب ميشه پس بهتره به اندازه كافي آدم همراهش آب باشه .

همراه داشتن مواد مغذي و انرژي زا بسيار ضرري هست .

به نظرم وجود يه همراه خوب مي تونه لذت دوچرخه سواري رو چندبرابر كنه .

ان شاالله از اين برنامه ها نصيب دوستان هم بشه . با آرزوي موفقيت و سلامتي هم براي شما عزيزان و هم خودم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چندتا نكته هست .

يك اينكه بايد لباس آستين بلند بپوشم و همچنين با كلاه صورتم رو از آفتاب محافظت كنم و اينكه با پارچه سفيد پشت گرندم رو از تابش شديد خورشيد حفظ كنم .

ان شاالله از اين برنامه ها نصيب دوستان هم بشه . با آرزوي موفقيت و سلامتي هم براي شما عزيزان و هم خودم :D

خب ورزش  بخصوص دوچرخه سواری که اینجا صحبتش شد  مزایا وبرکات زیادی داره  مخصوصا برای کسایی که  زیاد پای سیستم میشینن  واجبه واقعا!

استفاده از دستکشو فراموش نکنید که یه چیز واجبیه

و استفاده از قمقمه دوجداره میتونه زمان بیشتری آب رو خنک نگه داره 

یه همرا خوب و پاکار هم که  خیلی عالی  و باعث  انگیزه بیشتر میشه

انشاا. بسلامتی 

لینک به دیدگاه

خب ورزش بخصوص دوچرخه سواری که اینجا صحبتش شد مزایا وبرکات زیادی داره مخصوصا برای کسایی که زیاد پای سیستم میشینن واجبه واقعا!

استفاده از دستکشو فراموش نکنید که یه چیز واجبیه

و استفاده از قمقمه دوجداره میتونه زمان بیشتری آب رو خنک نگه داره

یه همرا خوب و پاکار هم که خیلی عالی و باعث انگیزه بیشتر میشه

انشاا. بسلامتی

ممنون آقای فردوسی ، کوله می برم همراه با سه لیتر آب ، قمقمه کار من رو راه نمی اندازه . دستکش حرفه ای ندارم متاسفانه . هم آفتاب احتمالا دستم رو اذیت می کنه هم بخورم زمین دستکش محافظ خوبیه ، فکر کنم بهتره کرم ضد آفتاب هم بزنم . تابستون هست و آفتاب مستقیم ، ورزش می کنیم حداقل سرطان پوست نگیریم . ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

اتفاقا تو خونه مطرح کردم همه بلا استثنا میگن مشکل ساز میشه و سر یه هفته تصادف می کنی!

واقعا تعداد موتورسیکلت سواران قم فاجعه ای است در نوع خودش!متاسفانه اکثرا هم نه گواهینامه دارند و نه فرهنگ و کاربرد درست رو میدونن.

بقول اون بنده خدا اگر قرار بود موتور سیکلت با یک چرخ حرکت کنه چرا دو چرخ ساختنش! دیگه عمق فاجعه رو درک کنید.

میتونم به جرات بگم بالای 95 درصد کاربردش از یک وسیله کم دردسر و کم هزینه حمل و نقل به وسیله ای برای خوش گذرانی و تفریح و مزاحمت و انجام کارهای نمایشی و خودنمایی در سطح شهر تغییر یافته.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به هنگام کوبیدن مثبت دستم بر منفی گرفت و از همین تریبون از اون دوستمون عذرخواهی می کنم من باب پیشامد.

سلام خدمت شما

بله من هم که توی شهر قم و خیابان آذر زندگی میکنم که دیگه بدترین جای شهره از نظر موتور سواری و فکر میکنم 20 30 درصد موتورسوارای قم توی همین خیابون باشن و فرهنگ موتورسواری هم افتضاح هست. البته من خودم هم موتور دارم و از همون اولش هم با گواهینامه سوار شدم. با اینکه گواهینامه من، هرسال نیاز به تمدید شدن داره و هزار تا دنگ و فنگ برای تمدیدش هست ولی این 4 5 سالی که موتور سوار هستم کلا با گواهینامه بودم. فقط اوایل با کلاه سوار میشدم یکی دوسال که بعدا به خاطر یه سری مشکلات دیگه کلاه نمیزارم.

قدیم ازین دوچرخه های کوهستان ارزونا سوار میشدم روش المپیک فکر کنم نوشته بود ولی حسابی سنگین بود و به خاطر تحرک فوق العاده که از دبیرستان میومدم خونه بلافاصله یه غذای مختصر و با دوچرخه میرفتیم برای فوتبال، حسابی لاغر بودم ولی حالا به دلیل چند سال موتورسواری و عدم تحرک وزنمون هم داره میره بالا...

حالا جناب معین، شما توی چه رنج بودجه ای میخواید خرید کنید؟ از خود قم میخواید بخرید یا تهران؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان. @};-

من همیشه عاشق دوچرخه بودم و هستم و خواهم بود.

علاقه به سبک کراس کانتری و داونهیل دارم.

الان به دلیل گرونی قطعات و پر هزینه بودن این 2 سبک که من علاقه دارم باعث شده دوچرخه سواری رو دیگه کنار بذارم.

دوچرخه آماده هم دوست ندارم چون به نسبت قیمت بالا از قطعات میزنن و قطعات کم کیفیت استفاده میشه.

اخرین دوچرخه که داشتم و خودم اسمبل کرده بودم هم تنه Amoeba Hussar داشت و ست قطعات Deore XT و ترمز های دیسک روغنی.

یکی از بهترین تنه ها به نسبت قیمت بود, واقعا با دوام.

post-20705-0-40962900-1470110195_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Adel Urmia
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چندتا نكته هست .

کاش برامون یه گزارش  با عکس میزاشتی از سفرتون :cool:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا  ظاهرا دارید یه  بایک 20 راه  میندازید تولیون!

البته خیلییم عالی :)

لینک به دیدگاه

بازم دوچرخه بهتره مثل pc نیست که هر سال باید قطعه عوض کرد، هی سوکتها عوض میشه قبلیه به جدیده نمیخوره و.... از این قضایا.

لینک به دیدگاه

خوب میتونین با دوچرخه به مغازه رفت و آمد کنین. ببخشیدا ولی برای دوچرخه سواری هیچ عذری موجه نیست [-X

منم همین وضع شمارو دارم ولی با دوچرخه میرم میام. :)

میگم دوستان اگه کسی بلده ممنون میشیم مثلا نحوه تنظیم دنده رو با پیچ تنظیم روی فرمان یادم بده. آخه بعضا بین دنده های وسطی مشکل دارم. لوازمم deore هستش و تعویض دنده رو دستگیره ترمزه.

دوست عزیز حرف شما درسته ولی من سنندجم و شهرما کلاً کوهستانی ه اگه بخوام با دوچرخه به مغازه رفت و آمد کنم باید قبل از اینکه برم داخل مغازه برم دوش بگیرم چون خیس عرق میشم تا بیام مغازه از بس که سربالایی زیاده :D  :D  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز حرف شما درسته ولی من سنندجم و شهرما کلاً کوهستانی ه اگه بخوام با دوچرخه به مغازه رفت و آمد کنم باید قبل از اینکه برم داخل مغازه برم دوش بگیرم چون خیس عرق میشم تا بیام مغازه از بس که سربالایی زیاده :D  :D  :D

خوشبحالتون!

شهر ما کلا مسطح(به استثنا چند منطقه) ولی به علت گرمای شدید حتی بعد از پیاده روی در شب هم دوش لازم میشین ! چون گرمای جذب شده آسفالت تا نیمه شب دمای محیط رو بالای 30 درجه نگهمیداره!

لینک به دیدگاه

درسته . سربالاییم یه دردسره. انقد این شهرهای صاف رو دوست دارم. همه جا کفه. راحت رکاب بزن هر جا خواستی برو. :x   ولی شهرهای کوهستانی مثل تبریز ما.. هی سربالایی هی سرازیری  :wacko:

خوب واسه جمه ها برنامه بذار دوست من . تابستون حیفه دوچرخه نرونی

لینک به دیدگاه

post-21523-0-90083500-1470120125_thumb.jpgpost-21523-0-49696500-1470120134_thumb.jpg

قبلا این دوچرخه رو داشتم ولی متاسفانه فروختمش ، البته مجبور شدم بفروشمش . توی شهر ما کلا اعتقادی به حق تقدم وجود نداره ، دو بار نزدیک بود تصادف خیلی بدی داشته باشم که درس عبرتی شد . این اواخر هم دیگه زیاد جرعت نمیکردم برم بیرون مگر صبح های خیلی زود و به جهت ورزش .

در خرید دوچرخه به این نکات توجه کنین : سعی کنین مدلی که میگیرین ترمزش هیدرولیک باشه ، اگر قد بلند هستین حتما سایز 29 بگیرین ، مهم نیست زین دوچرخه چیه حتما یه زین راحت و نرم تهیه کنین ( مخصوصا برای اقایان که میتونه زین سفت مشکل ساز بشه ) و هر جاییم که میرین یه قفل ببرین که دزد بد جور زیاد شده !

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

attachicon.gifphoto_2016-08-02_11-11-49.jpgattachicon.gifphoto_2016-08-02_11-11-53.jpg

قبلا این دوچرخه رو داشتم ولی متاسفانه فروختمش ، البته مجبور شدم بفروشمش . توی شهر ما کلا اعتقادی به حق تقدم وجود نداره ، دو بار نزدیک بود تصادف خیلی بدی داشته باشم که درس عبرتی شد . این اواخر هم دیگه زیاد جرعت نمیکردم برم بیرون مگر صبح های خیلی زود و به جهت ورزش .

در خرید دوچرخه به این نکات توجه کنین : سعی کنین مدلی که میگیرین ترمزش هیدرولیک باشه ، اگر قد بلند هستین حتما سایز 29 بگیرین ، مهم نیست زین دوچرخه چیه حتما یه زین راحت و نرم تهیه کنین ( مخصوصا برای اقایان که میتونه زین سفت مشکل ساز بشه ) و هر جاییم که میرین یه قفل ببرین که دزد بد جور زیاد شده !

دوچرخه خوبیه حیف شده...

چرا باید هیدرولیک باشه؟ گیره ای باعث سبکتر شدن دوچرخه میشه. خیلیم خوب میگیره. دوچرخه من giant هستش گیره ایه . ترمز میگیرم درجا قفل میکنه. 

بنظر من قفل زدن هم اشتباهه. دوچرخه یا باید جلو چشت باشه یا هر چی دیدی از چشم خودت دیدی. چون قفل باعث میشه احساس کنی دوچرخه در امنیته و بی خیالش شی بعد بیای ببینی قفل رو قط کردن دوچرخه هم نیست. موردی که برای دوتا از دوستام اتفاق افتاده.

لینک به دیدگاه

دوچرخه خوبیه حیف شده...

چرا باید هیدرولیک باشه؟ گیره ای باعث سبکتر شدن دوچرخه میشه. خیلیم خوب میگیره. دوچرخه من giant هستش گیره ایه . ترمز میگیرم درجا قفل میکنه.

بنظر من قفل زدن هم اشتباهه. دوچرخه یا باید جلو چشت باشه یا هر چی دیدی از چشم خودت دیدی. چون قفل باعث میشه احساس کنی دوچرخه در امنیته و بی خیالش شی بعد بیای ببینی قفل رو قط کردن دوچرخه هم نیست. موردی که برای دوتا از دوستام اتفاق افتاده.

هیدرولیک خیلی بهتره ، اگه ترمز سیمی باشه در استفاده های طولانی ممکنه انگشت ها اذیت بشن و درد بگیرین و زود تر از خستگی پا از خستگی دست دوچرخه سواری رو کنار بزارین .

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

راهی هست جلوی فشار رو استخونای دنبالچه رو گرفت؟

من همیشه بعد دوچرخه سواری اذیتم

لینک به دیدگاه

راهی هست جلوی فشار رو استخونای دنبالچه رو گرفت؟

من همیشه بعد دوچرخه سواری اذیتم

بنظرم صندلی شما مشکل ساز شده. چون من همچین مشکلی ندارم. اوایل ماهیچه های اون قسمت خسته میشدن که اونم به مرور عادت شده برام دیگه هیچ مشکلی ندارم. شایدم دیر به دیر دوچرخه سواری میکنین.

لینک به دیدگاه

درسته . سربالاییم یه دردسره. انقد این شهرهای صاف رو دوست دارم. همه جا کفه. راحت رکاب بزن هر جا خواستی برو. :x   ولی شهرهای کوهستانی مثل تبریز ما.. هی سربالایی هی سرازیری  :wacko:

خوب واسه جمه ها برنامه بذار دوست من . تابستون حیفه دوچرخه نرونی

اون که بله هر جمعه ی که بقیه دوستان هم وقت شون خالی باشه گروهی میزنیم به کوه

اتفاقاً اکثر اوقات جمعه ها  قبلاً به کوه آبیدر (با ارتفاع 2500 متر) بصورت گروهی با دوچرخه بالا میرفتم ولی پایین اومدنش خدایی حالای میداد که قابل توصیف نیست :cool:

لینک به دیدگاه

والا دوچرخه سواری توی ایران خیلی خطرناکه

یا از عقب بهت میزنن و با آسفالت خیابون یکی میکننت یا از بغل بهت میمالن و لهت میکنن :D

کلا با دوچرخه هیچ امنیتی نداری توی این مملکت

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون که بله هر جمعه ی که بقیه دوستان هم وقت شون خالی باشه گروهی میزنیم به کوه

اتفاقاً اکثر اوقات جمعه ها  قبلاً به کوه آبیدر (با ارتفاع 2500 متر) بصورت گروهی با دوچرخه بالا میرفتم ولی پایین اومدنش خدایی حالای میداد که قابل توصیف نیست :cool:

:laughing:

لینک به دیدگاه

كاش زودتر مي گفتيد الان برگشتم ديدم . از تك تك مسيرهامون براتون عكس مي گرفتم . سعي مي كنم مسير كه رفتيم رو رو گوگل مپ مشخص كنم . سخت ترين قسمت مسير سربالايي هست كه با سنگين ترين دنده مي رفتيم باز پامون جون ركاب نداشت و واقعا خسته كننده و طاقت فرسا بود . اما كفي و سرپاييني مشكلي به اون صورت نداشت . مسيرمون حالت دايره داشت تا در نتيجه يه مسير رو دوبار نبينيم . فعلا خيلي خسته ام سر فرصت حتما مسيرمون رو مشخص مي كنم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...