رفتن به مطلب

زنگ خطر سونی به صدا درآمده است! نظرسنجی اضافه شد

مهمان
 اشتراک گذاری

62 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما مهمترین دلایل افول درآمدهای سونی کدام گزینه هستش؟

• تمرکز بیش از حد رو بخش Playstation
      14
    • سیاست های نادرست
      27
    • طراحی های تکراری و عدم خلاقیت خصوصا در بخش موبایل
      26
    • فاصله گرفتن و عقب ماندن از تکنولوژی های جدید در بخش TV
      16
    • پایین آمدن کیفیت ساخت
      11
    • اوج گرفتن سامسونگ با محصولات با کیفیت در تمامی بخش ها
      13
    • سرمایه گذاری های نادرست روی فیلم های با فروش پایین
      10
    • مدیریت ضعیف در تمامی بخش ها به جز پلیستیشن
      25
    • ضعیف عمل کردن در بخش نرم افزار
      13

Recommended Posts

Abstract-Light-Sony-Logo-Wallpaper-4875.

سلام به دوستان لیونی

همون طور که در جریان هستین روز گذشته گزارش مالی شرکت سونی منتشر شد و شاهد کاهش شدید سود عملیاتی این کمپانی مهم و تاثیر گذار در دنیای فناوری بودیم. از همه مهمتر توی این گزارش اومده که چیزی بیش از 77 درصد درآمدهای سونی از بخش پلیستیشن بوده و واقعا برا شخص خودم سئوال هستش که چی به سر سونی اومده؟ یعنی اون همه بخش موبایل و لپ تاپ و استودیوهای فیلم سازی و ... چی به سرشون اومده که باید 77 درصد درآمد یه شرکت به این بزرگی رو فقط بخش پلیستیشن تامین کنه؟ لطفا شما هم نظرات خودتون رو تو این تاپیک بگید فقط لطفا به دور از تعصب و فن بوی بازی و جدل و دعوا.

بعدا با کمک شما مهمترین دلایلش رو به نظر سنجی تبدیل میکنیم تا واقعا بدونیم که مهمترین دلایلیش چی بوده ممنون از شما

ویرایش شده توسط مهمان
لینک به دیدگاه

به نظر من یکی از چیزهایی که خیلی تاثیر داشت جمله made in japan روی محصولات سونی بود که الان سالهاست دیگه ازش خبری نیست و همش چینی شده. 

بخش خیلی مهمی مثل واکمن و پخش کننده های همراه به دلیل اومدن موبایل تقریبا به طور کلی حذف شدن دیگه کمتر کسی mp3/4 player نمی خره. 

بخش خیلی خوب لپ تاپ های وایو رو تعطیل کردن که واقعا طرفدار های زیادی داشت. 

ضعیف عمل کردن سخت افزار پلی استیشن 3 و 4

پولی کردن شبکه PSN توی نسخه چهارم

عدم وجود نو آوری توی بخش موبایل ها و صرفا کپی کردن امکانات گوشی های اندرویدی 

کم کار بودن توی بخش تلویزیون ها که تقریبا نه توی ماهواره و نه توی بازار داخل تبلیغی ازش دیده نمی شه به اون صورت بر خلاف کمپانی های رقیب ال جی و سامسونگ

اینا و عوامل دیگه دست به دست هم دادن که sony دیگه اون سایه سنگین قدیم رو نداشته باشه. 

لینک به دیدگاه

از نظرم مهم ترین دلیلش همون طور که دوستان گفتن نداشتن نورآوری هستش و سعی داره از سبک کلاسیک قدیمی پیروی کنه...!

لینک به دیدگاه

برای بخش فروش لپ تاپ با ورود شرکت های بزرگ دیگری مثل Lenovo طبعاً سهم فروش شرک Sony از دست رفت، مثل مقایسه ی Apple با Huawei، کما اینکه در آخرین گزارش فروش Apple کاهش فروش 15 درصدی کاهش سود 27 درصدی رو به همراه داشته، همین اتفاق هم برای بخش لپ تاپ های شرکت سونی بیش از 2 سال پیش تا کنون رخ داده و اون بخش به یه شرکت دیگه فروخته شده که کماکان با برند Sony تولید و در کشورهای خاصی مثل ژاپن و یکی دو تای دیگه توزیع می شه.

برای شرکتی که مدل های مختلفی گوشی تولید می کنه خوب نیست که همه ی گوشی هاش به یک سبک و سیاق باشند، فقط از لحاظ سایز و رنگ و لعاب و شاید هم نوع متریال ساخت با هم فرقی می کنند ولی همه شبیه به هم هستند.

لینک به دیدگاه

دوستان موارد درستی رو گفتن و بنظرم یکی از دلایل مهم دیگه قیمت محصولاتش هست که رقابتی نیست و مشتری عام رو هدف قرار نمیده...مثل اپل که اگه این روال رو ادامه بده کم کم اوت میشه و این یه توهمه که چون ما برند شدیم پس هر چی خواستیم قیمت میدیم و سود حداقلی برامون معنی نداره،اونم وقتی چندین شرکت محصول مشابه و با کیفیت با قیمت پایین ارائه میدن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

• مشکلات بازاریابی (تبلیغات کم نسبت به رقبا، قیمت گذاری نامناسب برخی محصولات، توزیع نامناسب و عدم دسترسی یکسان به محصولات در تمام دنیا، بازار هدف اشتباه)

نوآوری کم در محصولات جدید

عدم سرمایه گذاری کافی بخش R&D

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دست کم در مورد لپتاپ چیزیکه باعث شد جداش کنه قیمت بالا و کیفیت زیاد بود که کسی حاضر نبود بهاشو پرداخت کنه.

دوم این کلیتره بخش نرم افزاری سونی به قدرت بخش سخت‌افزاریش نیست. قدرتمندترین سنسور مثلا دوربین رو گوشیها برای اونه ولی نرم افزاری مشکل داره.

حداقل آینده بخش عکاسیش نجاتش میده

لینک به دیدگاه

سونی ماشالله از زمان قدیم دارن زنگشو میزنن ! البته سونی خیلی پتنت های خوبی رو نمایشگر ها ساخته ولی دلیل ضررش هم همین بالا بودن هزینه های تولید نمایشگرشه . باید این بازار رو تسلیمن رقیب کنه و بیشتر رو کنسول هاش تمرکز کنه و الا اینم میره رو ضرر .

لینک به دیدگاه

گرم بودن بازار گیم و سود آور بودن این صنعت باعث توجه بیش از حد سونی به پلی استیشن 4 و عدم تمرکز کافی بر روی دیگر محصولاتش هست
همین روند رو هم میشه در توجه بیش از حد مایکروسافت به ایکس باکس وان و قرار دادن گیم به عنوان اولویت اول ویندوز 10 و ترکیب این دو محصول با هم رو مشاهده کرد

همچنین یکی دیگر از دلایل بی توجهی این دو شرکت به دیگر محصولاتشان رقابت بین دو کنسول است که هر شرکت میخواهد از دیگری عقب نیوفتد...

لینک به دیدگاه

بخش پلی فعلا خوب بوده ولی تو تلویزیون استفاده از تکنولوژی های قدیمی و قیمت گذاری بد و وارد نشدن به حوزه های جدید دیگه بازار دستگاه های صوتی و تصویری سود انچنانی حتی واسه بقیه شرکتا نداره بخش لپ تا‌پ هم که فروختن بخش دوربین نسبتا خوب بوده اونم تو بخش سنسور دوربین فکر کنم گوشیاش رو هم که میبینین از نظر امکانات ضعیف فقط و فقط کپی از نسل قبلی و قیمت بسیار بالا و بازاریابی ضعیف دوران سونی کم کم داره سر میاد غیر از اینکه به حوزه پر سود جدیدی وارد بشه و خود بنده کیفیت محصولات سونی رو تو این چند سال اخیر پایین دیدم خیلی افت کرده

الان اعلام کرده میخواد واسه بخش رده بالا گوشیا سرمایه گذاری کنه ولی جواب نمیده چون قیمت گذاری بدی داره

لینک به دیدگاه

باید مثل آدم فقط پلی استیشن تولید میکرد :D

و تمرکز و سرمایشو رو این بخش میذاشت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من فقط الان داره از فیلم و کنسولش درامد کسب می کنه بقیه قسمت هاش سود اوری نداره فقط می گذرونند...  لپتاپ رو رد کرد... گوشی و تی وی اش رو بیشتر باید بها بده... سونی تو ایران خیلی هوادار داره، کلا محصولات ژاپنی در ایران خیلی طرفدار داره اما نمیدونم چرا با ایرانی ها خوب تا نمی کنند برعکس کره ای ها و چپینی ها چقدر تو ایران سرمایه گذاری می کنند...  :-?

کلا سیاست و مدیریت خوبی نداره مشکل سر همینه... اگه کنسولش هم بخوره زمین دیگه نابود میشه...  :(

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دورد بعضی شرکتها پیکره بزرگی دارن و مدیریتشون خیلی سخت میشه به نظر من عدم مدیریت صحیح هست.

ورود به سیاست و معادلات این چنینی به شدت در محبوبیت برند تاثیر داره

سونی هنوز برند معتبر و محبوبی هست اما هیچ کس میل به خرید محصولاتش مثل قبل نداره اما سونی این رو باور نداره

و اینکه به نظرمیرسه طراحانش جسور نیستن تو سن 40 50 سال موندن!

لینک به دیدگاه

سلام

واقعا تاپیک جالبی هستش،بنظر من فقط و فقط سیاست های نادرست هستش که باعث شده غول تکنولوژی که زمانی باعث تولید ارزشمندترین اختراعات شده بود،حالا این معضل رو داشته باشه

بنظر من یکی از مشکلات سونی اینه که خیلی دیر اقدام به برون سپاری قطعاتش کرد درصورتی که شرکتی مثل سامسونگ و lg خیلی زود اینکار رو کردن

و گرنه این شرکت از لحاظ طراحی و تولید لوازم با کیفیت همونطور که همه میدونن شهره عام و خاص هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا من یه جایی تو تحلیل همین گزارش مالی خوندم که بخش موبایل از زیان ده خارج شده با اینکه خیلی معتقد بودند کوچ سونی از سری Z به خانواده X یک اشتباه بزرگ و سیاست غلط هست که واقعا هم همینطور بوده.

جالب اینکه تحلیل گر خروج زیان دهی سونی موبایل رو به علت تغییر در نرخ ارز و تغییر و بهسازی چرخه تولید میدونه و اصلا ربطی به میزان و تعداد فروش سری ایکس نداره چون این سری در مقابل خانواده Z5(کامپکت و پریمیوم) فروش کمتری رو داشته.

لینک به دیدگاه

اتفاقا من یه جایی تو تحلیل همین گزارش مالی خوندم که بخش موبایل از زیان ده خارج شده با اینکه خیلی معتقد بودند کوچ سونی از سری Z به خانواده X یک اشتباه بزرگ و سیاست غلط هست که واقعا هم همینطور بوده.

جالب اینکه تحلیل گر خروج زیان دهی سونی موبایل رو به علت تغییر در نرخ ارز و تغییر و بهسازی چرخه تولید میدونه و اصلا ربطی به میزان و تعداد فروش سری ایکس نداره چون این سری در مقابل خانواده Z5(کامپکت و پریمیوم) فروش کمتری رو داشته.

کاملا تایید میشه
لینک به دیدگاه

tv های سونی خیلی گرون هست. حتی اون سری که در ایران مونتاژ میشه. خیلی کیفیت پایین تر از LG کره یی و samsung هم دراه در یک رده قیمتی این از بخش tv .

گوشی هاش هم که تا چند وقت پیش رضایت نمیداد از TFT پاشو بزاره اون ورتر تا مجبور شد. این موبایل.

لوازم صوتی تصوریش قیمت حدود 5 برابر بیشتر از برند های معمولی بازار.

برند گرونی هست قبول ولی من خودم انتظار دارم اگر دارم پول میدم حداقل در کشور ژاپن تولید بشه. همه یا چین یا سنگاپور یا مالزی با بدترین کیفیت. من گوشی z ultra داشتم باور کنید انگار رفرش بود!! اصلا نظارتی بر کیفیت کالا هاش ضعیفه.

برندشو خیلی دوست دارم ولی همون بره کنسول درست کنه بهتره.

لینک به دیدگاه

سلام

واقعا جای سواله که چرا سونی با این همه سرشناسی به یک دفعه این اتفاق براش افتاد و داره از رقبای دیگه عقب میفته :(

بنده به شخصه طرفدار سیستمهای صوتی و با کیفیت سونی هستم @};-

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

واقعا جای سواله که چرا سونی با این همه سرشناسی به یک دفعه این اتفاق براش افتاد و داره از رقبای دیگه عقب میفته :(

بنده به شخصه طرفدار سیستمهای صوتی و با کیفیت سونی هستم @};-

با تشکر

درود

سیستم هاش الان آش دهن سوزی نیست شاید با کیفیت باشن که بعید میدونم مثل سابق باشه

صحبت من اینجاست جلوی برند های کره ای مثل الجی فرمت های صوتی و تصویری رو خیلی جالب پشتیبانی نمیکنن

tv های سونی خیلی گرون هست. حتی اون سری که در ایران مونتاژ میشه. خیلی کیفیت پایین تر از LG کره یی و samsung هم دراه در یک رده قیمتی این از بخش tv .

گوشی هاش هم که تا چند وقت پیش رضایت نمیداد از TFT پاشو بزاره اون ورتر تا مجبور شد. این موبایل.

لوازم صوتی تصوریش قیمت حدود 5 برابر بیشتر از برند های معمولی بازار.

برند گرونی هست قبول ولی من خودم انتظار دارم اگر دارم پول میدم حداقل در کشور ژاپن تولید بشه. همه یا چین یا سنگاپور یا مالزی با بدترین کیفیت. من گوشی z ultra داشتم باور کنید انگار رفرش بود!! اصلا نظارتی بر کیفیت کالا هاش ضعیفه.

برندشو خیلی دوست دارم ولی همون بره کنسول درست کنه بهتره.

درود

تی وی گرونه و از لحاظ تکنولوژی جلوی الجی صفر! کی میاد پنل ips و پلاسمای جدید رو ول کنه بره va بخره؟

تو گوشیاش اگر زودتر به ips رو میاورد الان هواوی سهم فروشش انقدر نمیشد. یه هانر 4 سی دارم کیفیت صفحش جلوتر از a5 سامسونگه! رنگها جذاب و واقعی :x

سیستم صوتیاش که ول معطله! shake 100 رو بخوای 8 میلیون بدی بابت کیفیت در حد پ..ه...ن و صدای بیس قابلمه ای :wacko: خدایی صداشو شنیدم بیس خفیفش مثل صدای باد معدس! انصافا ناامید شدم از سری shake یه مدل پاناسونیک که مدلش یادم نیست قیمت کردم 3800 جمع و جور تر قویتر و با کیفیت تر بود هم از لحاظ صدا و هم از لحاظ متریال کلی!

این آخری بیزحمت سنگاپور و مالزی رو با چین یکی نکن :D سنگاپور و مالزی بعد ژاپن بهترین سازنده ها هستن

سونی تنها دلیلی که داره پسرفت میکنه مدیریت ضعیف و قدیمیشه

فکر میکنه دهه 90 میلادیه و اسم سونی مشتری داره در صورتی که مشتریها تکنولوژی و نیاز رو میبینن

پلی استیشن همواره قویترین و کم خرابی ترین بوده واس همینه بیشتر مشتری داره

ایکس باکس 360 های ترکیده و سه چراغه در دوره خودش سه برابر خرابی های ps3 بوده

لینک به دیدگاه

به نظر من یا سونی مغرور شده و خود رو سرتر از بقیه میدونه یا 180 درجه برعکس اصلا غرور سابق رو نداره !!!

سیاست های این شرکت یا واقع گرایانه نیست ( که دلیل اصلیش میتونه غرور و اعتماد به نفس کاذب باشه ) یا دیگه علاقه ای به بهترین بودن نداره ( دیگه غرور قبل رو نداره و به یه شرکت معمولی بودن قناعت کرده ) که از دید من دلیل اول درست تره !

یه روزی اسم سونی برای تائید کیفیت کالا کافی بود ( مثل ایسوس الان که برای مادربرد و چندتا جنس دیگه کولاک میکنه ) اما الان نه .

هرچی lg رشد کرد سونی عقب رفته !!!

ایسوس به سرنوشت سونی دچار نشه صلوات !!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من یا سونی مغرور شده و خود رو سرتر از بقیه میدونه یا 180 درجه برعکس اصلا غرور سابق رو نداره !!!

سیاست های این شرکت یا واقع گرایانه نیست ( که دلیل اصلیش میتونه غرور و اعتماد به نفس کاذب باشه ) یا دیگه علاقه ای به بهترین بودن نداره ( دیگه غرور قبل رو نداره و به یه شرکت معمولی بودن قناعت کرده ) که از دید من دلیل اول درست تره !

یه روزی اسم سونی برای تائید کیفیت کالا کافی بود ( مثل ایسوس الان که برای مادربرد و چندتا جنس دیگه کولاک میکنه ) اما الان نه .

هرچی lg رشد کرد سونی عقب رفته !!!

ایسوس به سرنوشت سونی دچار نشه صلوات !!!!!

ایول

نظر شخصی:: سونی = کیفیت = هزینه بالا در عوض ال جی = کیفیت ( نه در حد سونی ) = هزینه پایین در قبال سونی ، توبازار دیدم و الان بازم میگن. میری مثلا کالای سونی بگیری قیمت میده 10 میلیون ، بعدش میگه البته ال جی و سامسونگ هم ارزون تر از اینا و امکانات در حد سونی ( برخی اوقات بیشتر )!!! شده بازار موبایل و تبلت برخی از برندها!!!

ویرایش شده توسط AtAgAmEr
لینک به دیدگاه

کم شدن کیفیت و بازاریابی ضعیف

هزینه بالا در مقابل قدیمی تر بودن تکنولوژی و امکانات کمتر در مقابل محصولات کره ای

وضعیت گوشی هاش رو هم که میبینین همه یه شکل شده و کیفیت ساخت بالایی هم ندارن با اینکه قیمت بالایی دارن حتی چند تا از رفیقای من که کار تعمیر گوشی میکنن میگن گوشی های سونی خرابیشون زیاده

الان دوره جنسای ارزون با امکانات زیاده کاری که دقیقا دارن چینی ها و کره ای ها میکنن

کلا تو بحث صوتی و تصویر ژاپنیا بازی رو باختن فعلا تو ماشین جلوتر هستن

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

درود

سیستم هاش الان آش دهن سوزی نیست شاید با کیفیت باشن که بعید میدونم مثل سابق باشه

صحبت من اینجاست جلوی برند های کره ای مثل الجی فرمت های صوتی و تصویری رو خیلی جالب پشتیبانی نمیکنن

درود

تی وی گرونه و از لحاظ تکنولوژی جلوی الجی صفر! کی میاد پنل ips و پلاسمای جدید رو ول کنه بره va بخره؟

تو گوشیاش اگر زودتر به ips رو میاورد الان هواوی سهم فروشش انقدر نمیشد. یه هانر 4 سی دارم کیفیت صفحش جلوتر از a5 سامسونگه! رنگها جذاب و واقعی :x

سیستم صوتیاش که ول معطله! shake 100 رو بخوای 8 میلیون بدی بابت کیفیت در حد پ..ه...ن و صدای بیس قابلمه ای :wacko: خدایی صداشو شنیدم بیس خفیفش مثل صدای باد معدس! انصافا ناامید شدم از سری shake یه مدل پاناسونیک که مدلش یادم نیست قیمت کردم 3800 جمع و جور تر قویتر و با کیفیت تر بود هم از لحاظ صدا و هم از لحاظ متریال کلی!

این آخری بیزحمت سنگاپور و مالزی رو با چین یکی نکن :D سنگاپور و مالزی بعد ژاپن بهترین سازنده ها هستن

سونی تنها دلیلی که داره پسرفت میکنه مدیریت ضعیف و قدیمیشه

فکر میکنه دهه 90 میلادیه و اسم سونی مشتری داره در صورتی که مشتریها تکنولوژی و نیاز رو میبینن

پلی استیشن همواره قویترین و کم خرابی ترین بوده واس همینه بیشتر مشتری داره

ایکس باکس 360 های ترکیده و سه چراغه در دوره خودش سه برابر خرابی های ps3 بوده

من ساخت ژاپن رو بیشتر میپسندم درسته سنگاپور و مالزی رو شما بهتر چین میدونید. ولی بایید با صوتی تصویری یاماها مقایسش کنیم. sony همینه. کارخونه هاشو تعطیل کرده در ژاپن. انتظاری هم دیگه نمیره ازش به جز کنسول.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...