رفتن به مطلب

Z4 ASTIAKکیس جدید گرین

Recommended Posts

در در 12 شهریور 1398 در 09:31، GREEN Support گفته است :

هم سرعت و هم نورپردازی فن های GF120-RGB توسط مادربرد کنترل میشه.

میزان جریان هوا فن های GF120-RGB و GF120-HAF تقریباً 2 برابر فن های پیش فرض نصب شده بر روی کیس GREEN Z4 Astiak هستش و در صورتی که به دنبال کولینگ بهتر هستید توصیه میکنیم.

شما گفتید سرعت و نور فن های rgb  توسط مادربرد کنترل میشه.کیس استیاک خودشم کنترلر سرعت داره که حداقل و حداکثر میکنه.  اونوقت اگر بخواییم سرعتی مابین حداکثر و حداقل انتخاب کنیم  چیکار باید بکنیم تا تداخلی بین کنترلر و مادربرد پیش نیاد.یعنی باید کنترلررو به پاور وصل نکنیم ؟یکم میشه توضیح بدید.

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، fernas گفته است :

شما گفتید سرعت و نور فن های rgb  توسط مادربرد کنترل میشه.کیس استیاک خودشم کنترلر سرعت داره که حداقل و حداکثر میکنه.  اونوقت اگر بخواییم سرعتی مابین حداکثر و حداقل انتخاب کنیم  چیکار باید بکنیم تا تداخلی بین کنترلر و مادربرد پیش نیاد.یعنی باید کنترلررو به پاور وصل نکنیم ؟یکم میشه توضیح بدید.

شما 2 تا کار میتونی بکنی، کابل اصلی (4 پین فن) رو بزنی به کنترلر فن کیس، که در اون صورت کنترل دور فنها توسط دکمه های بالای کیس استیاک انجام میشه و حداقل و حداکثر داره.

یا اینکه کابل فنها رو بزنی به 4 پین مادربرد و سرعت دور فنها رو توسط مادربرد کنترل کنی که در اون صورت هر میزانی که مادربرد اجازه بده فنها قابل کنترل هستند.

کابل نورپردازی RGB این فنها جداست، یا باید به مادربرد وصل کنید یا یک کنترلر ثانویه RGB دوازده ولتی تهیه کنید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

ی سوال داشتم عمر فن های این کیس چقدر هست و چند سال عمر میکنه و آیا یدکش گیر میاد؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ARMIN گفته است :

شما 2 تا کار میتونی بکنی، کابل اصلی (4 پین فن) رو بزنی به کنترلر فن کیس، که در اون صورت کنترل دور فنها توسط دکمه های بالای کیس استیاک انجام میشه و حداقل و حداکثر داره.

یا اینکه کابل فنها رو بزنی به 4 پین مادربرد و سرعت دور فنها رو توسط مادربرد کنترل کنی که در اون صورت هر میزانی که مادربرد اجازه بده فنها قابل کنترل هستند.

کابل نورپردازی RGB این فنها جداست، یا باید به مادربرد وصل کنید یا یک کنترلر ثانویه RGB دوازده ولتی تهیه کنید.

کابل نورپردازی و کابل کنترل سرعت رو میتونیم همزمان به برد وصل کنیم یا فقط یکی رو میشه به برد وصل کرد و اون یکی رو اگه نورپردازیه  با ریموت یا اگه سرعته فنه با کنترلر کیس باید کنترل کرد؟

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، dvorah گفته است :

ی سوال داشتم عمر فن های این کیس چقدر هست و چند سال عمر میکنه و آیا یدکش گیر میاد؟

والا تا هر زمان که صدا ندن میشه استفاده کرد دوست خوبم.

هر زمان فن به صدا افتاد عوض بفرمایید.

در مورد یدکش، کیس Z4 بی نظیر ترین و بهترین کیس رده متوسط بازاره، خریدار و خواهانش زیاده و بسیاری از کاربران هم به محض خریداری کیس هر 5 فنش رو به فروش می گذارند، که می توانید از اونها تهیه کنید. هیچ نگران نباشید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، fernas گفته است :

کابل نورپردازی و کابل کنترل سرعت رو میتونیم همزمان به برد وصل کنیم یا فقط یکی رو میشه به برد وصل کرد و اون یکی رو اگه نورپردازیه  با ریموت یا اگه سرعته فنه با کنترلر کیس باید کنترل کرد؟

بله اگر مادربرد شما خروجی نورپردازی RGB 5050 با ولتاژ 12 داشته باشه، می توانید هم کابل فن و هم کابل نورپردازی رو به مادربردتون وصل کنید. این بهترین حالت ممکنه، که هم سرعت فن و هم مدیریت نورپردازی توسط مادربرد صورت بگیره.

لینک به دیدگاه

در در 11 شهریور 1398 در 10:21، GREEN Support گفته است :

سلام. متاسفانه بخشی از مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید این کیس در گمرک گیر کرده. اگر اتفاق خاصی نیفته تا حداکثر 1 ماه آینده این مدل کیس روانه بازار خواهد شد.

همونطور که گفتید تقریبا یک ماه گذشت و امروز سفارش دادم استیاک رو و یکی دو روز دیگه میرسه دستم  فقط گفتن هنوز فن های rgb دار گرین نیست.اطلاع دارید کی تولید و  روانه بازار میشن؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، fernas گفته است :

همونطور که گفتید تقریبا یک ماه گذشت و امروز سفارش دادم استیاک رو و یکی دو روز دیگه میرسه دستم  فقط گفتن هنوز فن های rgb دار گرین نیست.اطلاع دارید کی تولید و  روانه بازار میشن؟

به احتمال زیاد تا اوایل هفته آینده هر سه مدل فن RGB، HAF و FSB موجود خواهد شد.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان.

من چطور میتونم فیلتر های سلولوزی که جلو و بالای کیس تعبیه شده هستند رو یدکش رو گیر بیارم و تعویض کنم؟

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

با سلام خدمت دوستان.

من چطور میتونم فیلتر های سلولوزی که جلو و بالای کیس تعبیه شده هستند رو یدکش رو گیر بیارم و تعویض کنم؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/thermal-paste/green-120mm-dust-filter-green.html

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

ممنون ولی منظورم این نیست.

منظورم همون فیلتری که جلو و بالای کیس هستش و قابل شستشو.

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

ممنون ولی منظورم این نیست.

منظورم همون فیلتری که جلو و بالای کیس هستش و قابل شستشو.

سلام. با شماره شرکت 46-88923443 021  و داخلی 1130 (آقای شهسواری) تماس بگیرید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، GREEN Support گفته است :

سلام. با شماره شرکت 46-88923443 021  و داخلی 1130 (آقای شهسواری) تماس بگیرید.

سلام خدمت شما بنده میخواستم بدونم  که از این فنهای کیس z3 crystal  موجود دارید   از طریق همین اقای شهسواری اقدام کنم؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

سلام خدمت شما بنده میخواستم بدونم  که از این فنهای کیس z3 crystal  موجود دارید   از طریق همین اقای شهسواری اقدام کنم؟

جداگانه فروخته نمیشه ولی در صورتی که این کیس رو دارید می تونید با ایشون تماس بگیرید.

لینک به دیدگاه

فن های کیس z4 با استرایکر یکیه؟اطلاع دارید که اگه بخواییم فن ها رو عوض کنیم بدون هیچ استفاده ای از کیس همون اول جدا کنیم فن ها چقدر به بفروش میرسه؟

لینک به دیدگاه

در در 1 مهر 1398 در 08:56، GREEN Support گفته است :

روی جعبه فن های rgb نوشتن میزان نویز ماکسیمم 36 اما تو مشخصاتش در سایت زده 26.کدوم یکی از اینا واقعیه؟علت اینکه دوتا عدد نوشته شده اشتباه چاپیه یا چی؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، fernas گفته است :

فن های کیس z4 با استرایکر یکیه؟اطلاع دارید که اگه بخواییم فن ها رو عوض کنیم بدون هیچ استفاده ای از کیس همون اول جدا کنیم فن ها چقدر به بفروش میرسه؟

از نظر جریان هوا و سرعت چرخش شبیه به هم هستند ولی نوع فریم و پره ها متفاوت هست.

نقل قول

اطلاع دارید که اگه بخواییم فن ها رو عوض کنیم بدون هیچ استفاده ای از کیس همون اول جدا کنیم فن ها چقدر به بفروش میرسه؟

خیر.

در 10 ساعت قبل، fernas گفته است :

روی جعبه فن های rgb نوشتن میزان نویز ماکسیمم 36 اما تو مشخصاتش در سایت زده 26.کدوم یکی از اینا واقعیه؟علت اینکه دوتا عدد نوشته شده اشتباه چاپیه یا چی؟

این مورد اشتباه تایپی طراح جعبه بوده و در محصولات آینده رفع میشه. عدد درست مقدار 26dBA هستش که حتی روی برچسب پشت هسته فن هم درج شده.

GF120RGB_High_AirFlow_RGB_Fan_2100RPM_11

لینک به دیدگاه

در در 1 مهر 1398 در 08:56، GREEN Support گفته است :

سلام.خواستم ازتون تشکر کنم بخاطر خوش قول بودنتون چون هر موقعی که گفتید دقیقا همان زمان کالاها موجود شد .امروز استیاک رو خریدم واقعا از نزدیک هم زیباست هم یه ابهت خاصی داره  که واقعا متفاوت با عکساش هست .یه پاور 1050 هم خریدم که به راحتی توش جا میشد علی رغم اینکه یه عده ای می گفتن پاورای بالای 1000 جا نمیشه.فقط کاش پیچای قسمت شیشه ای در جای بهتری نصب میشدن چون قسمت بالای  شیشه با بدنه خیلی کیپ نمیشه  و یکمی شکم میده بیرون که احتمالا با یکم خلاقیت بتونم برطرف کنم.خیلی هم دودی نیست رنگش خوبه.دوتا هم فن rgb سفارش دادم که قسمت جلو نصب کنم اگرم مناسب بود یکی هم به پشتش میگیرم.فقط در مورد پاورقیمت نمایندگی از سایتهای فروش اینترنتی یکم گرونتر بود که گفتن احمتالا خرید قبل عیدشونه ولی واقعا بی صدا و پر قدرت بود.بازم تشکر میکنم ازتون.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
نقل قول

سلام میخوام تجربه خودم رو در رابطه با کیس z4  و سیرکولاسیون هوای آن با شما در میان بگذارم

بنده فن های جلو و سقف کیس رو با سایز 140 میلمیتری تعویض کردم

دوتا فن سقف Noctua 1500 RPM

دوتا فن جلو Cooler master, master pro AIR Pressure   (طبق گفته کولرمستر این مدل مخصوص فضای کم و برای قسمت جلوی کیس طراحی گردیده)

تنظیمات فن های جلو و سقف با اختلاف 500 تا 700 rpm  جهت گردش بهتر جریان هوا تثبیت گردیده است.

-چیدمان فن ها :

دوتا فن جلو رو از بیرون نصب کردم چون قصد دارم که آینده رادیاتور 360 رو به صورت ساندویچی و ما بین 5 فن

(دوتا 140 خارج -رادیاتور وسط- سه تا 120 داخل) در جلو کیس قرار بدم.

ü     - دستیابی به کاهش دما و صدا:

مسئله ای که به اون برخورد کردم در صورتی که فیلتر سلولوزی قابل شستشوی جلو رو برداریم (منظور فیلتر نازکی هست که بین توری فلزی و شبکه پلاستیکی زنبوری قرار گرفته)  میزان مکش هوا برای فن ها بیشتر میشه در نتیجه میزان و طول هوا دهی هم بیشتر میشه این کار تقریبا 2 تا 4 درجه کاهش دمای برخی قطعات رو به ارمغان میاره مخصوصا دمای هارد درایو که در فضای محدود و محصور پایین هست.

همچنین با وجود این فیلتر صدای باد زیادی(آزار دهنده) شنیده میشه و با نبودش صدای باد بسیار کاهش پیدا میکنه اگرچه ممکنه میزان گرد و غبار بیشتری وارد کیس بشه ولی خب برای من حداقل کاهش نویز و خنک بودن قطعات مهم تر هست البته همواره تمیز کردن دوره ای قطعات امری اجتناب ناپذیر هست.

نکته: در صورت استفاده از فن های نصب شده گرین و عدم نیاز به فن های قوی تر این آلودگی صوتی وجود ندارد.

مزایای کیس:

-         جادار و با فضای کافی

-         سیرکولاسیون هوا خوب و نسبتا خنک

-         سهولت نصب قطعات ( پاور  1200 گرین راحت نصب شد)

-         فضای مدیریت کابل به اندازه و قابل قبول

-         اسکلت کیس تقریبا محکم (جز در مواردی کم مثل سازه جلوی کیس که محل نصب دو فن جلو که ضعیف می باشد)

-         در عین سادگی ولی زیبا در (تناسبات- رنگ بندی شکیل مشکی مات- جداره بزرگ شفاف)

معایب:

-         رزوه پیچ ها ضعیف و جنس خود پیچ ها نیز نامرغوب است.

-         رنگ چارچوب بیرونی بافتی زبر دارد زیاد مرغوب نیست و لکه پذیر است .

-         افزایش فاصله 2 سانتی متر هم در طول هم در ارتفاع بسیار کارآمد بود.

-         قطعات درایو نوری میتوانست که توری فلزی باشد. (جهت  عبور بهتر هوا و نصب رادیاتور 360)

-         انتخاب شیشه خور بودن به جای پلکسی صرف به صورت یک گزینه و آپشن اضافه.

-         سوکت کنترلر قابلیت اتصال فن 4 پین را ندارد.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام

بنده یک سالی هست که این کیس رو دارم ، واقعا نمیدونم این همه تعریف و تمجید تو این تاپیک برای چیه این کیسه دقیقاً . شاید ما دیرتر خریدیم از متریال آشغال استفاده شده توش . چند تا از ایراداتش رو مثال میزنم :

نبود فیلتر سلولوزی . که برای بقیه دوستان بود و برای من وجود نداشت.

استفاده از طلق بسیار بی کیفیت به جای تمپرد گلس.

سوراخ پشت مادربرد که مثلا برای نصب آسان بک پلیت کولر ها تعبیه شده ولی انقدر کوچیکه مجبور شدم کل مادربرد رو باز کنم.

جای پیچ های فن های سقف فقط به فن فابریک میخورد و فن های دیپ کول رو به سختی تونستم نصب کنم.

هرز بودن 3 تا پیچ پنجره طلقی.

هرز بودن پیچ های نگهدارنده کارت گرافیک.

و چیز های دیگری که الان یادم نیست. البته مقصر خود بنده هستم که به جنس ایرانی اعتماد کردم. یه واترکولر گرین 240 evo هم داشتم که یکی از پیچ هاش رو سی پی یو سفت نمیشد و بعد مدتی bearing های پمپش از کار افتاد و آب جریان نداشت.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...