رفتن به مطلب

R9 290x یا Gtx970

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.یه سوال داشتم

یه گرافیک۲۸۰xدارم بااینکه ازش کاملا راضیم ونیازنو براورده میکنه به فکر ارتقا کارت وتعویض با کارت بالاتر افتادم.

الان دوکارت مد نظرمه۹۷۰ و۲۹۰x

بنظرتون کدومشون انتخاب بهتری میتونه باشه.

استفاده فقط گیمه.اور و ... اصلا

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من قبلا هر 2 اینارو داشتم

به نظرم از نظر قدرت یکی هستن ولی مصرف و حرارت 970 خیلی کمتر هست @};-

لینک به دیدگاه

اگر نو میخواید بخرید، بهتر بود می پرسیدید 480 یا 1060...

کمی تامل کنید، یکی دو ماه صبر کنید، قیمت ها متعادل تر میشه و قطعا تصمیم بهتری خواهید گرفت.

لینک به دیدگاه

290x

بهتره

.................

گزینه های دیگه

1060 و 480 که 480 فعلا قیمت درستی نداره 1060 هم که در دسترس نیست

390 و 390x هم گزینه های مناسبی هستند .

لینک به دیدگاه

خوب اگه قیمتا بیادپایین قیمت کارت منم کم میشه.

دست دو میخوام

بودجمم حدود۳۰۰بعلاوه کارت خودمه

۴۸۰و۱۰۶۰ باید خیلی گرون باشن ضمن اینکه اونا نو هستن

ضمنا پاورمگرین۷۵۰oc

اگه ۲۹۰بگیرم پاور جوابگو هست ؟

لینک به دیدگاه

خوب اگه قیمتا بیادپایین قیمت کارت منم کم میشه.

دست دو میخوام

بودجمم حدود۳۰۰بعلاوه کارت خودمه

۴۸۰و۱۰۶۰ باید خیلی گرون باشن ضمن اینکه اونا نو هستن

ضمنا پاورمگرین۷۵۰oc

اگه ۲۹۰بگیرم پاور جوابگو هست ؟

خب گرافیکتو الان بفروش یه مدتی رو بدون گرافیک سرکن تا قیمت 1060 مشخص بشه  :) سمت ای ام دی هم نرو :D

لینک به دیدگاه

داداش منفی نده بیا جواب بده اگه میتونی *dry#  *dry# من که میدونم تو کی هستی :cool:

لینک به دیدگاه

داداش منفی نده بیا جواب بده اگه میتونی *dry#  *dry# من که میدونم تو کی هستی :cool:

من نبودم ها ولی جملت خیلی خنده دار نوشته بودی حال کردم ایولا :D

--------------------------

توی تست ها قبلا من نگاه کردم ظاهرا کمی 290X قوی تره،حالا کاری به مصرف و دماش نداریم  :)

لینک به دیدگاه

خب گرافیکتو الان بفروش یه مدتی رو بدون گرافیک سرکن تا قیمت 1060 مشخص بشه  :) سمت ای ام دی هم نرو :D

چرا ؟؟؟

لینک به دیدگاه

چرا ؟؟؟

9ماه پیش یه سیستم بستم برای گرافیک مونده بین 960 و r9     380   از تحقیقاتیم که تو نت کردم به این نتیجه رسیدم که 380 رو بردارم بعضی جاها هم نوشته بودن که ای ام دی درایواش داغونه و اصلا درحد انویدیا نیست اما اعتنا نکردم و380 رو برداشتم (فقط برای گیم سیستم بستم) اقا این درایورای ای ام دی جیگر مارو خون کرده بود نسخه جدیدشو که نصب میکردم تو بازی فوتبال و کال اف دیوتی کومبات ایکس  تیک میزد بازی اما درایور قدیمی که نصب میکردم باز بهتر میشد این شد که از ای ام دی متنفر شدم و به این نتیجه رسیدم ای ام دی اصلا برای گیم مناسب نیست  :) الانم 970دارم و خیلی راضیم

لینک به دیدگاه

9ماه پیش یه سیستم بستم برای گرافیک مونده بین 960 و r9     380   از تحقیقاتیم که تو نت کردم به این نتیجه رسیدم که 380 رو بردارم بعضی جاها هم نوشته بودن که ای ام دی درایواش داغونه و اصلا درحد انویدیا نیست اما اعتنا نکردم و380 رو برداشتم (فقط برای گیم سیستم بستم) اقا این درایورای ای ام دی جیگر مارو خون کرده بود نسخه جدیدشو که نصب میکردم تو بازی فوتبال و کال اف دیوتی کومبات ایکس  تیک میزد بازی اما درایور قدیمی که نصب میکردم باز بهتر میشد این شد که از ای ام دی متنفر شدم و به این نتیجه رسیدم ای ام دی اصلا برای گیم مناسب نیست  :) الانم 970دارم و خیلی راضیم

شما کاملا به نتیجه اشتباهی رسیدی .

این که شما به هر دلیل با یکی از گرافیک های ای ام دی به مشکل برخوردی اصلا دلیل منطقی برای زیر سوال بردن کل کارتهای ای ام دی نیست .

درستش اینه که شما بگی از ای ام دی خاطره خوشی ندارم نه این که استارتر رو به اشتباه بندازید .

من هم با کارتهای انویدیا هم با کارتهای ای ام دی به مشکل برخوردم اما هیچ وقت کل کار رو زیر سوال نبردم .

سعی کنید در این موارد کمی شفاف تر حرف بزنید تا موجب گمراهی نشید به هر حال استارتر نظر خواسته و همه در نظر دادن آزاد هستند اما به صرف یک تجربه بد صحبت  های مانند سمت ای ام دی نرو نه تنها کار درستی نیست و کمک نمیکنه بلکه موجب گمراهی طرف میشه .

به اینجا نگاه کنید

post-15235-0-46558300-1470161624_thumb.jpg

توی این بنچمارک 290x از 970 که هیچ از 980 و حتی 980ti هم بهتر فریم داده

970 رفته زیر 380 مدل 2 گیگ و کارت 780ti که یک روزی رقیب 290x بود و در اکثر تست ها 290x رو شکست میداد به ته جدول سقوط کرده و تقریبا نصف 290x فریم گرفته .

اما صرف یک بنچ مارک دلیل بر بهتر بودن 290x نسبت به 980 و 980ti نیست و نمیشه گفت چون توی این بازی 290x بهتر از 980ti بوده پس در همه بازی ها هم همین طوره ، من با وجود داشتن یک بنچمارک نمیتونم ادعا کنم که 290x بهتر از 980ti هست چه برسه بخوام ادعا کنم که انویدیا بدرد نمیخوره اما شما به راحتی و بی هیچ سند و مدرکی خیلی راحت کل کار ای ام دی رو زیر سوال میبرید !!!

لینک به دیدگاه

ممنون از توجهتون دوستان

من خودمم یه کوچولو تحقیق کردم و در تکمیل توضیحات شما وبنچمارک ارایه شده باید بگم ۲۹۰xتو رزولیشن بالا ۹۷۰رو لوله میکنه.

ولی در رزولیشنهای پایینتر برد با ۹۷۰هست

گذشته از بحث مصرف بالای ۲۹۰ این دمای بالاش هست که میتونه مشکل آفرین باشه

چون تا جایی که میدونم ممکنه دراثر گرمای زیاد کارت لحیمایgpuشل شده باشه.بعد منم همچین کارتیرو بخرم کهزمان خرید سالم باشه ولی بعد مدت کوتاهی مشکلش سرباز کنه!!!درحالیکه ۹۷۰از این بابت بهتره٬

حالا بنظرتون تاچه حدمیتونه گفته هام درست باشه و در صورت صحت حرفام ایا بخاطر قدرت ۲۹۰ارزش داره این ریسک رو بکنم؟

لینک به دیدگاه

بنده الن از 380 4g  استفاده میکنم تو فول اچ دی هیچی کم نمیاره لگ مگ هم چیزی نداره

لینک به دیدگاه

و اینگونه شد که این تایپک هم به ... کشیده شد :clapping:

به خاطر اینکه هیچ تاپیکی نیست که یارو بگه مثلا 1070 اینو تریدی بهتره یاگالاکس. تو ایران راست میرن انتخاب بنیادی بینه دو شرکت انویدیا یا amd
لینک به دیدگاه

اگه بین 290 X و 970 موندی صدرصد 970 زیاد خودتو کیج نکن هم قیمت دست دومش بهتره هم جدیدتره هم مصرف ودما وکارایی بهینه تری داره وبازی های مختلف تو یک سطح هستن وفرق چندانی ندارن جز تو بعضی از بازی ها مثل هیتمن ودیرت رالی و ودوسه تا بازی دیگه 290X قوی تر ولی اکرثر بازی ها یی که تا الان اومده 5 درصد ضعیفتر بوده 970 یا هم سطح 290X ولی تو رزلوشن 1080 تو اکثر بازی ها از 290X جلوتر بوده 

لینک به دیدگاه

و اینگونه شد که این تایپک هم به ... کشیده شد :clapping:

:laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  . باحال گفتی . واقعا همینطوره 

لینک به دیدگاه

ممنون از توجهتون دوستان

من خودمم یه کوچولو تحقیق کردم و در تکمیل توضیحات شما وبنچمارک ارایه شده باید بگم ۲۹۰xتو رزولیشن بالا ۹۷۰رو لوله میکنه.

ولی در رزولیشنهای پایینتر برد با ۹۷۰هست

گذشته از بحث مصرف بالای ۲۹۰ این دمای بالاش هست که میتونه مشکل آفرین باشه

چون تا جایی که میدونم ممکنه دراثر گرمای زیاد کارت لحیمایgpuشل شده باشه.بعد منم همچین کارتیرو بخرم کهزمان خرید سالم باشه ولی بعد مدت کوتاهی مشکلش سرباز کنه!!!درحالیکه ۹۷۰از این بابت بهتره٬

حالا بنظرتون تاچه حدمیتونه گفته هام درست باشه و در صورت صحت حرفام ایا بخاطر قدرت ۲۹۰ارزش داره این ریسک رو بکنم؟

دوست عزیز من نمیدونم این مطلبی رو ک قرمز کردم از کجا خوندی .

اما اگر هم درست باشه مربوط به مدلهای رفرنسه . در غیر رفرنس دما کنترل شده .

لینک به دیدگاه

290x با توجه به قدرتش با dx12 واقعا شاهکار کرده  :x 

لینک به دیدگاه

از نظر من شما کلا باید در اصل ماجرا دچار تجدید نظر بشین ... این که شما الان 280x داری حالا بیای مثلا 290x بخری خیلی اشتباه هستش ... از نظر من شما وایسا 490 بیاد بعد اونرو بخر  ... اگه هم کمبود بودجه داری یا 1060 یا 380 فقط بزار یکم ارزونتر بشه !!!

لینک به دیدگاه

290X نخر داغه مثل جهنم...300 وات مصرف برقشه

لینک به دیدگاه

منم سر همین موندم میخوام تا حداقل 2 سال توپ بازی کنم کدوم بهتره البت دست دوم

Sent from my CHM-U01 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

بله اينم يجور تجربه شخصيه واينكه توى قدرت و كيفيت 970 هم شكى نيست با اينكه سر اين رمش كلى داستان شد ولى روى فروش و كيفيتش تأثيرى نگذاشت

دوست عزيز شما اگه عجله اى ندارى صبر كن اكثر مدلهاى جديد وارد بازار بشن كه با خيال راحتتر انتخاب كنى 480 كه با اين قيمت پرتش نميشه رفت سمتش خصوصاً غير رفرنسهاش تو راهن با قيمت نجومى بايد وايسى 470 و1060 بيان و يا برى سمت دست دو ببينى كى يه 970-980-380-390 داره ازش بردارى

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

دوست عزیز والا من و دوستان دیگه خسته شدیم از بس که گفتیم انویدیا دیگه سری 900 رو پشتیبانی نمیکنه و اینکه بازی های آینده همه dx12 هستند و توی این امر amd عالی عمل کرده و سری 900 توی dx12 تا جایی که من میدونم حرفی برای گفتن نداره حالا انتخاب با خودته.

290x :

پشتبانی کامل درایور از طرف amd برای بازی های آینده

پشتبانی dx12

مصرف برق بالا

Gtx 970 :

پشتبانی نکردن انویدیا از کارت های سری 900 با امدن نسل جدیدش سری 1000 و حتی با دادن درایور جدید کاری میکنه که نسل قبل افت کارایی داشته باشه این در کارت های سری 700 و 900 انویدیا در پنجمارک ها به وضوح دیده میشه

پشتیبانی نکردن کامل dx12

مصرف برق پایین

و...

حالا انتخاب نهایی با خودته من خودم الان 290 دسته دو خریدم فعلا با همین سر میکنم تا ان شا.. 490 با مدل های سفارشی بیاد و قیمتش متعادلتر بشه اون موقع راحت خرید میکنم.

لینک به دیدگاه

:wub: 290X

:daydreaming:   بخر :party: :Not Worthy:  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...