رفتن به مطلب

انتخاب مانیتور تا 3 ملیون تومان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

امروز کلی زده به سرم که یه مانیتور خوب بخرم

میخوام 27 اینچ یا بیشتر باشه

میخوام همه کاره باشه هم برای بازی مناسب باشه هم فیلم دیدن و هم برنامه نویسی و هم کارای گرافیکی و ...

مدل هایی رو که خودم دیدم اینا بوده:

BenQ BL3200PT Creative Class Monitor

این مدل بالا فکر میکنم گذینه خوبی باشه نظرتون چیه؟

ASUS ROG PG278Q Monitor

این مدل بالا رو خیلی خوشم اومد ولی تو Review ها که دیدم تو سایتهای خارجی خیلی تعریفی نبوده و مشکل زیاد داره

BenQ XR3501 Ultra-Wide Curved Gaming Monitor

این هم با اینکه خیلی گرونه ولی برام سواله که آیا ارزش داره افزایش بودجه بدم این رو بخرم؟

BenQ XL2720Z Gaming LED Monitor

این مدل بالا هم هست ولی نمیدونم ...

هر مدل دیگه ای هم اگه مد نظرتون هست پیشنهاد بدید

خلاصه کلی موندم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید چی بگیرم که برام چند سال موندگار باشه

با تشکر

لینک به دیدگاه

بنده با توجه به بودجتون این مورد رو پیشنهاد میدم

ASUS ROG SWIFT PG278Q 1ms 144Hz WQHD G-Sync 3D Gaming Monitor

لینک به دیدگاه

بنده با توجه به بودجتون این مورد رو پیشنهاد میدم

ASUS ROG SWIFT PG278Q 1ms 144Hz WQHD G-Sync 3D Gaming Monitor

ممنون دوست عزیز همونطور که گفتم من با توجه به نظراتی که تو سایتهای خترجی دیدم یکم به این مدل بد بین هستم

آیا BenQ BL3200PT گذینه مناسب تری نیست؟

مرسی

لینک به دیدگاه

این BenQ BL3200PT زیاد بدرد گیم نمی خوره کارت گرافیکتون چیه و بیشتر چه بازی هایی بازی می کنین

لینک به دیدگاه

به نظرم به جای هزینه برای این مانتیور ها شما یک LED 32 یا 40 4k بگیر و باهاش زندگی کن 

الان من بعد از چند سال استفاده از مانیتور 22 استفاده میکنم تازه میفهمم LED 32 چی هست قابل مقایسه نیست

لینک به دیدگاه

درود

یه نگاهی به asus mg279q 144h 4ms 2k بندازید.فقط خریدش کمی ریسک داره آخه پیکسل سوخته زیاد پیدا میشه!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به نظرم به جای هزینه برای این مانتیور ها شما یک LED 32 یا 40 4k بگیر و باهاش زندگی کن 

الان من بعد از چند سال استفاده از مانیتور 22 استفاده میکنم تازه میفهمم LED 32 چی هست قابل مقایسه نیست

دلیل ارزونی تلوزیون ها نسبت به مانیتور به دلیل استفاده از پنلی با کیفیت کمتر رسپانس تایم بیشتر و اینسپت لگ بسیار بالا ست که به هیچ وجه بدرد گیم نمی خوره  درضمن تراکم پیکسلی تلوزیون به دلیل قطر بیشتر ونداشتن تکنولوژی های منحصر به فرد مانیتور ها سبب خستگی چشم واسیب به چشم میشه 

لینک به دیدگاه

این BenQ BL3200PT زیاد بدرد گیم نمی خوره کارت گرافیکتون چیه و بیشتر چه بازی هایی بازی می کنین

سیستم من اینه:

CPU: Intel Skylake Core i7-6700 CPU

CPU Fan: Green NOTUS 100 - PWM Air Cooling System

Mainboard: ASUS Z170 PRO GAMING Motherboard

VGA: Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5

RAM: Corsair Vengeance LPX 32GB (4x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit - Black&Red (CMK16GX4M2B3200C16)

SSD: KINGMAX SME35 Xvalue 480GB 2.5" SATA III

Power:  GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

Case: Green (X3_Viper)

Mouse: Logitech G402 Hyperion Fury Gaming Mouse

Keyboard: Marvo K636L Gaming Keyboard

MousePad: A4Tech Bloody B070 Gaming Mouse Pad

LCD: LG - 22" - IPS226

در حال حاظر این بازیا رو دارم انجام میدم:

Call Of Duty Advanced Warfare

Grand Theft Auto V

The Witcher® 3 - Wild Hunt

Overwatch Online

Assassin's Creed Syndicate

PES 2016

خلاصه بیشتر FPS حال میکنم و اکشن

چرا خوب نیست؟

یعنی ASUS ROG PG278Q بگیرم؟

پشیمون نمیشم؟

مرسی

نظر دوستان در این مورد چیه؟

LG 34UC97 34Inch QHD Ultra-Wide Curved IPS Monitor

لینک به دیدگاه

سیستم من اینه:

RAM: Corsair Vengeance LPX 32GB (4x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit - Black&Red (CMK16GX4M2B3200C16)

Power: GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

Grand Theft Auto V

Overwatch Online

PES 2016

چرا خوب نیست؟

پشیمون نمیشم؟

مرسینظر دوستان در این مورد چیه؟

بنظرم نمایشگر Curved خیلی مناسب گیم نیست!

برای گیم سعی کنید مانیتور مخصوص گیم تهیه کنید، مثل asus pg278q or mg279q.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

بنظرم نمایشگر Curved خیلی مناسب گیم نیست!

برای گیم سعی کنید مانیتور مخصوص گیم تهیه کنید، مثل asus pg278q or mg279q.

ببخشید به چه منبعی می گین نمایشگر خمیده بدرد بازی نمی خوره 

اگر دنیال تجربه منحصر به فرد از گیم بهترین گزینه نمایشگر های خمیده هستش 

دلیل گرانی اون مدل بنکیو خمیده مورد نظرتون به خاطر گرون بودن پنل مورد استفاده این مانیتور که یکی از بهترین مانیتور ها  برای گیم به حساب میاد

سیستم من اینه:

Power:  GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

Grand Theft Auto V

Overwatch Online

PES 2016

چرا خوب نیست؟

پشیمون نمیشم؟

مرسی

نظر دوستان در این مورد چیه؟

مدل  خمیده مورد نظرتون یک مدل عالی برای گیم به حساب میاد ولی اینسپت لگ بالایی داره با وجود رزلوشن بالاش این یه چیز طبیعی به نظر من با توجه به گرافیکتون این مدل http://lioncomputer.ir/product/5581/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A8%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%88+35+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+XR3501+Curved/ پیشنهاد بسیار عالی محسوب میشه

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

ببخشید به چه منبعی می گین نمایشگر خمیده بدرد بازی نمی خوره 

اگر دنیال تجربه منحصر به فرد از گیم بهترین گزینه نمایشگر های خمیده هستش 

دلیل گرانی اون مدل بنکیو خمیده مورد نظرتون به خاطر گرون بودن پنل مورد استفاده این مانیتور که یکی از بهترین مانیتور ها  برای گیم به حساب میاد

مدل  خمیده مورد نظرتون یک مدل عالی برای گیم به حساب میاد ولی اینسپت لگ بالایی داره با وجود رزلوشن بالاش این یه چیز طبیعی به نظر من با توجه به گرافیکتون این مدل http://lioncomputer.ir/product/5581/مانیتور+بنکیو+35+اینچ+XR3501+Curved/ پیشنهاد بسیار عالی محسوب میشه

دوست عزیز بنده تجربه شخصیم گفتم.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد مدل های دیگه که گفته بودین اطلاعی ندارم اما بین این دو تا که فرمودید :

BenQ XR3501 Ultra-Wide Curved Gaming Monitor

و

Curved UltraWide Monitor 34UC97

من با این مدل بنکیو کار کردم و تجربه گیم مخصوصا بازی های سبک رانندگی و ریسینگ + بازی هایی مثل GTA V و Witcher 3 خیلی برام لذتبخش بود اما با این مدل LG کار نکردم
بنکیو رزولوشنش 2560 در 1080 هست که به نظرم یه کم پایینه نسبت به قیمت و اندازش(الان خودم 29 اینچی اولترا واید LG رو دارم که رزولوشنش 2560 در 1080 هست و علاقمندم به مدلی با سایز  و رزولوشن بالاتر کوچ کنم).. رزولوشن مدل ال جی 3440 در1440 هست اما خب رفرش ریت مدل بنکیو 144 هرتزی هست و فکر میکنم در کل کیفیت این مدل بنکیو در مقابل مشابهش از LG خیلی بهتر باشه.. از بین این دو اگه به رزولوشن بالاتر نیاز دارید مدل LG انتخاب خوبیه و اگه رفرش ریت و کیفیت بنکیو مد نظرتون باشه همون بنکیو بهتره
البته این نظر شخصیه بندست
ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

خارج از توضیحات فنی و این موارد که عزیزان فرمودند  در خصوص مانیتور های خمیده یا اولترا واید کمی سلیقه ایی هست

من بشصخه با اولترا واید کار کردم و حسی که در طول گیم یا تماشای فیلم داشتم انگار اشخاص قد کوتاه تر شده بودن و برخی مواقع گویا کشیده تر و چاق تر ... :wacko:

اما در خصوص خمیده تجربه شخصیم بدلیل این که برای خوندن مطالب و مجلات درpc معمولا کمی نزدیک به مانیتور میشم  در فاصله نزدیک زیاد جالب نبود اما با کمی فاصله واقعا میشد لذت استفاده رو برد

در خصوص ASUS ROG PG278Q Monitor

خیلی از عزیزانی که همین مانیتور رو داشتند کاملا راضی بودند

http://www.tomshardware.com/forum/id-2590956/asus-rog-swift-pg278q-problems.html

اگرچه لازم بذکر فارق از نوع و برند و قیمت همیشه احتمال خرابی هست

حتی بهترین ها هم ممکن هست خراب بشند

در اخر بغیر از مدل های خمیده و بنکو عزیزان معرفی کردند

این مورد رو هم مد نظر داشته باشید

http://www.mihanmarket.com/Products/37355/%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%82%D9%8A%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1-Monitor-LED-LCD-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-Asus-PB287Q-28inch

لینک به دیدگاه

ASUS MG279Q پیشنهاد می شود. با قیمت حدود 2،200 اگر پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خارج از توضیحات فنی و این موارد که عزیزان فرمودند  در خصوص مانیتور های خمیده یا اولترا واید کمی سلیقه ایی هست

من بشصخه با اولترا واید کار کردم و حسی که در طول گیم یا تماشای فیلم داشتم انگار اشخاص قد کوتاه تر شده بودن و برخی مواقع گویا کشیده تر و چاق تر ... :wacko:

اما در خصوص خمیده تجربه شخصیم بدلیل این که برای خوندن مطالب و مجلات درpc معمولا کمی نزدیک به مانیتور میشم  در فاصله نزدیک زیاد جالب نبود اما با کمی فاصله واقعا میشد لذت استفاده رو برد

در خصوص ASUS ROG PG278Q Monitor

خیلی از عزیزانی که همین مانیتور رو داشتند کاملا راضی بودند

http://www.tomshardware.com/forum/id-2590956/asus-rog-swift-pg278q-problems.html

اگرچه لازم بذکر فارق از نوع و برند و قیمت همیشه احتمال خرابی هست

حتی بهترین ها هم ممکن هست خراب بشند

در اخر بغیر از مدل های خمیده و بنکو عزیزان معرفی کردند

این مورد رو هم مد نظر داشته باشید

http://www.mihanmarket.com/Products/37355/%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%82%D9%8A%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1-Monitor-LED-LCD-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-Asus-PB287Q-28inch

سلام فرشید جان

این اتفاق صرفا زمانی میوفته که بخواید روی مانیتور اولتراواید، بازی رو روی رزولوشن واید اجرا کنید

مثلا من هم روی مانیتور 2560در 1080 بیام بازی رو روی 1920 در 1080 بذارم و اجرا کنم اون چاق شدن و کوتاه شدن کاراکتر ها پیش میاد (دلیلش هم اینه که بازی تلاش میکنه رزولوشن 1920 در 1080 رو که aspect ratio متفاوتی داره روی 21:9 رزولوشن اولتراواید فیت کنه)، یا مثلا اگه نرم افزار اجرای فیلم شما بخواد  ویدئویی با رزولوشنی با aspect ratio متفاوت رو روی 21:9 فیت کنه هم اینطوری میشه ...اما اگه بازی رو هم روی 2560 در 1080 بذارم اون مشکل پیش نمیاد( نه از از لحاظ علمی و نه از لحاظ عملی در این حالت کشیدگی و چاقی و کوتاهی پیش نمیاد).. چون پیکسل ها از طول کشیده نشدن بطوری که کوتاهی و کشیدگی پیش بیاد که بلکه فقط تعدادشون ییشتر شده... چیزی کشیده نمیشه و صرفا فضای دید بیشتری از طرفین اضافه میشه ، قبلا ویدئو و عکس بصورت مثال از GTA V گذاشته بودم... مثلا با میتور من در 2560 در 1080 نسبت به 1920 در 1080 جدود 6 سانتیمتر فضای دید از اطراف اضافه میشه بدون کش اومدن تصویر...

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام فرشید جان

این اتفاق صرفا زمانی میوفته که بخواید روی مانیتور اولتراواید، بازی رو روی رزولوشن واید اجرا کنید

مثلا من هم روی مانیتور 2560در 1080 بیام بازی رو روی 1920 در 1080 بذارم و اجرا کنم اون چاق شدن و کوتاه شدن کاراکتر ها پیش میاد (دلیلش هم اینه که بازی تلاش میکنه رزولوشن 1920 در 1080 رو که aspect ratio متفاوتی داره روی 21:9 رزولوشن اولتراواید فیت کنه)، یا مثلا اگه نرم افزار اجرای فیلم شما بخواد  ویدئویی با رزولوشنی با aspect ratio متفاوت رو روی 21:9 فیت کنه هم اینطوری میشه ...اما اگه بازی رو هم روی 2560 در 1080 بذارم اون مشکل پیش نمیاد( نه از از لحاظ علمی و نه از لحاظ عملی در این حالت کشیدگی و چاقی و کوتاهی پیش نمیاد).. چون پیکسل ها از طول کشیده نشدن بطوری که کوتاهی و کشیدگی پیش بیاد که بلکه فقط تعدادشون ییشتر شده... چیزی کشیده نمیشه و صرفا فضای دید بیشتری از طرفین اضافه میشه ، قبلا ویدئو و عکس بصورت مثال از GTA V گذاشته بودم... مثلا با میتور من در 2560 در 1080 نسبت به 1920 در 1080 جدود 6 سانتیمتر فضای دید از اطراف اضافه میشه بدون کش اومدن تصویر...

مرسی از توضیحات فرجام @};-

البته با وجود تمام این تغییرات و یا حتی دانلود فیلم های اولترا واید من باز همین حس رو داشتم

احتمالا بدلیل عادت کردن من به 16:9 بود

البته در اخر موضوع اولترا واید کمی سلیقه ایی هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی از توضیحات فرجام @};-

البته با وجود تمام این تغییرات و یا حتی دانلود فیلم های اولترا واید من باز همین حس رو داشتم

احتمالا بدلیل عادت کردن من به 16:9 بود

البته در اخر موضوع اولترا واید کمی سلیقه ایی هست

من هم فیلمهای اولتراوایدی رو دارم که ذاتا" کشیده شده هستن(یعنی همون فیلم رو روی تلویزیون 16:9 پخش کردم  و به نظر بازم کشیده بوده) اما فیلم هایی رو هم دارم که اولتراواید واقعی و native هستن که اینطور نیستن

بله صد درصد سلیقه ایه.. من از محل کارم با اولتراواید ها اشنا شدم(قبلش فقط حس تنفر داشتم بهشون =)) ) و هفته های اول خیلی برام سخت بود چون مجبور بودم با اونها کار کنم اما بعد از دو هفته فوری یکی واسه خودم با سایز بالاتر خریدم

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

دوستان 80% فیلم های دنیا با نسبت تصویر 21:9 یا همون اولترا واید ساخته میشن.

post-22092-0-92501800-1470176979_thumb.jpg

تصویر فوق یه اسکرین از یه فیلم هستش تو مانیتور benq xr3501 . فول اسکرین هیچ جای خالی در مانیتور نمیمونه و به هیچ عنوان ( تاکید میکنم ) به هیچ عنوان نه تصاویر کشیده میشن نه هیچ تغییری تو کیفیت فیلم ایجاد میشه.

post-22092-0-97939500-1470177187_thumb.jpg

این اسکرین هم واسه یه فیلم 16:9 هستش. همونطور که میبینید گوشه های تصویر سیاه هستش و هیچ تغییری تو رزولیشین فیلم ایجاد نمیشه.

تو بازی هم :

post-22092-0-19454200-1470177615_thumb.jpg

در مورد مانیتور benq xr3501 باید بگم که از نظر من که الان حدود 6 ماهه دارم استفاده میکنم بهترین مانیتور واسه گیم هست.

بعضی ها میگن تو این سایز رزولیشن این مانیتور که 2560 در 1080 هست کمه. اما باید در نظر داشت رزولیشن بالاتر گرافیک قوی تر هم میخواد.

تو رزولیشن 4k  شما با یه کارت خیلی قوی هم ممکنه تو بعضی از بازی ها fps کم بیارید.

اما benq xr3501 به هیچ عنوان fps نمیکشه.

باز تصمیم نهایی با خودتونه.

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

دلیل ارزونی تلوزیون ها نسبت به مانیتور به دلیل استفاده از پنلی با کیفیت کمتر رسپانس تایم بیشتر و اینسپت لگ بسیار بالا ست که به هیچ وجه بدرد گیم نمی خوره  درضمن تراکم پیکسلی تلوزیون به دلیل قطر بیشتر ونداشتن تکنولوژی های منحصر به فرد مانیتور ها سبب خستگی چشم واسیب به چشم میشه 

شما تا حالا کیفیت تصویر LED رو دیدین ؟ همینطور هزینه ایی که میخوایین بکنین 

در رابطه با خستگیه چشم بله ولی در رابطه با کیفیت تصویر نه موافق نیستم 

شما نظرتون بر اساس یه مطلبی که توی اینتنرنت خوندین میگین من نظرم رو به صورت تست عملی میگم من هر 2 تا رو هم زمان دارم و قابل مقایسه نیستند

لینک به دیدگاه

در خصوص استفاده از تلوزیون بنا بر تجربه شخصیم که با تلوزیون تست کردم و واقعا میشه گفت لذت وهیجان بازی در تلوزیون قابل مقاسیه با مانیتور نبود  ... و یک حس و هیجان و تجربه خاصی داره

بخصوص در موقع انجام گیم هایی همچون Call of duty اون هم با میزان صدای بسیار بلند... :)

اما برای انجام امور روزمره با کامپیوتر و گشت گذار در اینترنت و مطالعه مجلات مناسب نبود و من بشخصه اصلا باهاش راحت نبودم :wacko:

اگرچه این مورد هم سلیقه ایی هست و احتمال داره برخی با سایز بزرگ تلوزیون راحت باشند :)

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

خودم برای اینکه موقع خرید pc پول به مانیتور ندم و بیشتر رو قطعاتم پول خرج کنم 

مانیتور نگرفتم جالبه بگم که با تلویزیون 32 اینچ اصلا نمیتونستم با pc کار کنم حدود 2-3 ساعت که میشستم چشم درد میگرفتم :wacko:

تا اینکه تصمیم گرفتم فاصلمو با تلویزیون زیاد کنم که جلو راحتی کار رو میگرفت و حس خوبی نداشتم حالا فک کن بخوای 

چندین ساعت پشتش بشینی نه چشمی برا میمونه نه اعصاب درست و حسابی من سره یه هفته نشده رفتم و یه اولترا واید lg گرفتم =))

تصاویررو خیلی زنده و عالی به نمایش میزاره قابلیت های خوب هم داره که واقعا به کارم میان :D

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان بابت راهنماییشون

بالاخره مدل ASUS ROG PG278Q رو سفارش دادم

امیدوارم که سالم باشه الان فقط استرس این رو دارم که نکنه مشکل دار گیرم بیاد و درگیر گارنتی  این مسائل بشم

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان بابت راهنماییشون

بالاخره مدل ASUS ROG PG278Q رو سفارش دادم

امیدوارم که سالم باشه الان فقط استرس این رو دارم که نکنه مشکل دار گیرم بیاد و درگیر گارنتی  این مسائل بشم

بازم ممنون

ممنون میشم بعد از رسیدن مانیتور عکس هاش و توضیحاتش رو هم قرار بدید و نظر شخصی خودتون رو در تایپیک

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/8774/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+PG27AQ+4K+G-Sync+27+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86/

نظر من این مورده یکی از بچه ها داره عالیه

نشد برای fps داشتن gsync به شدت توصیه میشه

پس PG278Q میشه گزینه بعدی ولی مشکل اینه TN هست ولی دلیل نمیشه با tn های معمولی مقایسه بشه در کل کیفیتش عالیه

ویرایش شده توسط SaeedPCM
لینک به دیدگاه

ممنون میشم بعد از رسیدن مانیتور عکس هاش و توضیحاتش رو هم قرار بدید و نظر شخصی خودتون رو در تایپیک

چشم حتما این کار رو میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...