رفتن به مطلب

كمك در خصوص شكايت از يك واحد موبايل فروشي

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

ديروز مادرم بدون اطلاع من گوشي اندرويدي خودش رو براي اينكه مزاحم من نشه يه وقت برده داده يكي از مغازه هاي علائدين براي رفع مشكل، حالا مشكل گوشي اين بوده كه تو تلگرام عكس ها باز نميشدند و گوشي فقط نياز به يكم جابجايي فايل براي خالي شدن رم گوشي داشته..

اين فروشنده بدون اينكه از هزينه بالايي كه قصد دريافت كردنش رو داره خبر بده گوشي رو تحويل ميگيره و با يه ريست فكتوري كردن گوشي رو درست ميكنه و تحويل ميده، حالا اينطور كه خودش ميگه بابت :

١-فلش گوشي

٢-بك اپ گرفتن از كانتكت هاي گوشي همون دفترچه تلفن

٣-نصب انتي ويروس (''انتي ويروس محافظ'' كه يه انتي ويروس ايراني و كاملا فري و مجاني هست) ، مبلغ ١٧٠ هزار تومان رو دريافت ميكنه..

امروز رفتم كه ازش فاكتور بگيرم بابت كاري كه كرده كه قبول نكرد ولي من از اونجا كه قبل ورود به مغازه شروع به فيلمبرداري با گوشي خودم به صورت مخفيانه كردم تمام كارايي كه كرده همراه با هزينه رو خودش توضيح داده و ضبط شده...

حالا ميخوام ببينم از دوستان كسي ميتونه من رو راهنمايي كنه كه چيكار كنم و به كجا (تا جايي كه خودم ميدونم اتحاديه صنف موبايل فروشان بايد مراجعه كنم) برم تا نتيجه بگيرم؟ چون در حال حاظر وقتش رو دارم و هيچ جور اين كلاهي كه سرم رفته رو نميتونم قبول كنم.

ممنون ميشم راهنمايي كنيد...

ویرایش شده توسط AliAlborz
لینک به دیدگاه

مبلغ رو نقدا پرداخت کردند یا با کارت ؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

مبلغ رو نقدا پرداخت کردند یا با کارت ؟؟؟

نقدا پرداخت كردن، ولي خب تو فيلمي كه گرفتم دريافت مبلغ و ميزان مبلغ و اينكه براي چه كاري دريافت كرده رو خودش گفته..
لینک به دیدگاه

پس خوبه ، شما دو تا شاهد جور کن و برو ازش شکایت کن ! فقط نا امید نشو و این رو هم بگم اصلا دیگه پیش اون اقا نرو ! هیچ کس مثل من کاسبای علاعدین رو نمیشناسه ! میری اونجا عصبیت میکنن یه چیزی میگی در نهایت باید یک پولی هم دستی بدی بهشون ! فقط شکایت کن گوشی رو هم برای بررسی ببر که بعدا نگن دستکاریش کردی ! 

لینک به دیدگاه

از اونجا كه خودم ميدونستم نه فيش و نه فاكتور تو دستم ندارم رفتم و از خودش اعتراف گرفتم فيلمم گرفتم : )) حالا ميخوام ببينم اين حركتي كه زدم به درد ميخوره اصلا؟

لینک به دیدگاه

نامرد تر از فروشنده های موبایل و تعیرات کامپیوتر پیدا نمیشه!!

خیلی ها هم هستن که خوبن اما تعدادشون بسیار کمه !!

لینک به دیدگاه

فردا صبح ميخوام برم اتحاديه موبايل فروشان نزديكمون هم هست خدارو شكر، فقط چون اولين بارم هست اگر از دوستان تجربه ايي داره و راهنمايي ميتونه بكنه كه بهتر پيش بره ممنون ميشم

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

فیلمبرداری از هر جا نیاز به اجازه ی صاحبش داره. با کسی که اطلاعات حقوقی داره مشورت کن، ممکنه کاری که کردی جرم باشه و یک جیزی هم بدهکار شی. اینجور مسائل رو اول بکوش بدون شکایت حل کنی.

لینک به دیدگاه

نقدا پرداخت كردن، ولي خب تو فيلمي كه گرفتم دريافت مبلغ و ميزان مبلغ و اينكه براي چه كاري دريافت كرده رو خودش گفته..

شما با شماره 124 تماس بگیر و جریانو بهشون بگو...

لینک به دیدگاه

چقدر گرفته؟؟؟؟؟

مبلغ ١٧٠ هزار تومان رو دريافت ميكنه..

لوول

اقا شما شکایت نکنی گناه کردی ..... درستش کنین

ویرایش شده توسط SaeedPCM
لینک به دیدگاه

یه بار گوشی دوستم دادم به یه مغازه برام فلش بکنه . گفتم خیلی طول میکشه گفت نه در حد 2 3 دقیقه . خیلی شیک و مجلسی روفت توی تنظیمات و یه ریست فکتوری ناقابل زد :wacko:  یک ساعت باهاش جر و بحث کردم تا فرق فلش و ریست فکتوری رو بهش فهموندم. میخوام بگم بعضی ها برای کسب درامد به چه کار هایی که دست نمیزنن. شما هم اول با یه نفر که توی این جور مسایل اشنا هست حتما مشورت کن که یه موقع بدهکار نشی به خاطر فیلم برداری غیر مجاز و ...

لینک به دیدگاه

چقدر گرفته؟؟؟؟؟

مبلغ ١٧٠ هزار تومان رو دريافت ميكنه..

لوول

اقا شما شکایت نکنی گناه کردی ..... درستش کنین

خدا نكنه اين فروشنده هاي علائدين بفهمن طرف چيزي سر در نمياره، براي مادرم جوري كارايي كه كرده بود رو توضيح داده بود كه مادرم فكر كرده بود حالا طرف يه مخ برنامه نويسيه نشسته سورس كد اندرويدو سفارشي از نو براش نوشته... به من كه گفت چهارتا شاخ رو سرم دراوردم هنوزم بدجور دارم ميسوزم يه همچين بي شرف هايي اينجوري كلاه برداري ميكنن از مردم و هنوزم كه هنوزه از سر و كول اين علائدين ادم بالا ميره..
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام انشاله که حل بشه منم یه بار بد سرم کلاه رفت تو علادین

ولی یه سوال گوشی مادرتون چی بوده که 170 تومن گرفته درستش کنه :eek: :eek: :eek: :eek:

لینک به دیدگاه

سلام انشاله که حل بشه منم یه بار بد سرم کلاه رفت تو علادین

ولی یه سوال گوشی مادرتون چی بوده که 170 تومن گرفته درستش کنه :eek: :eek: :eek: :eek:

Huawei 4c :|
لینک به دیدگاه

داداش از اون قضیه ی فیلم اول جویا بشو بعد به عنوان مدرک استفاده کن (حتماً این کار رو کن!) بعد اگر بتونی کسی رو به عنوان شاهد ببری خیلی خوب میشه. و ایکاش پول رو کارتی پرداخت میکردی. با این حال برو تا اخرش حتی اگه نتونستی حقتو بگیری ، برو که ذهن خودت اروم بشه که حداقل رفتی دنبالش ولی.....

منم یه بار سر قضیه دیگه ای که خرید کالای دیجیتالی بود سر شکایت اذیت شدم درسته نتیجه نگرفتم ولی حداقل خودم اروم شدم و  اون یارو هم فهمید مشتری ها دزدی و کلاهبرداریشو میفهمن ولی حامی ندارن...

لینک به دیدگاه

خیلی ناراحت شدم این مطلب رو خوندم.واقعا خدا ازشون نگذره.تا اونجا که من میدونم باید بری دادسرا و ثبت شکایت کنی به عنوان کلاه برداری.دادسرا فروشنده رو میخواد و باید توضیح بده.شما هم باید برین تو اون روز.ولی اگر رسید پول داشتی یا شاهد خیلی عالی میشد.سر منم یک فروشگاه لوازم یدکی کلاه گذاشت دو تا لنت ترمز قلابی بهم داد .متاسفانه فاکتور نگرفتم.شانس اوردم نزدیک بود تصادف شدید بکنم. ترمزهام نگرفت 95 هزار تومان هم پول لنت دادم.رفتم دادسرا گفت یا باید شاهد داشته باشی یا فاکتور.رفتم مغازه طرف گفت من شما رو اصلا نمیشناسم.داشتم منفجر میشدم.اگه فاکتور گرفته بودم تا اخرش میرفتم.همه دلمون پره چرا باید اینجا اینجوری باشه.خدایا

ویرایش شده توسط ali2015
لینک به دیدگاه

این مساله فیلم گرفتن رو اول به یک وکیل بگین شاید اخر سر جوری بشه که شما نتونی شکایت کنی که هیچ اون ورداره از شما شکایت کنه !!!

لینک به دیدگاه

خب دوستان بعد از اينكه اين پست رو گذاشتم متوجه شدم مادرم پول رو با كارت واريز كرده يه بار پرسيده بودم گفت نقدي دادم ولي دفعه دوم پرسيدم گفت كارت كشيدم كه باز خيلي خوب شد رسيد رو پيدا كردم رفتم اتحاديه تجهيزات مخابراتي تو خيابان حسني كه قبل از بازار موبايل ايران هست... بعد از صحبت با كارشناس و نشان دادن گوشي و پر كردن برگه شكايت و كپي كارت ملي و رسيد،كارشناس تاييد كرد كه مبلغ دريافتي بايد حدود ١٠ الي ٢٠ هزار تومان به عنوان دست مزد ميبوده كه اين اقا بابت يك مورد انتي ويروس رايگان ٥٠ هزار تومان دريافت كرده بود.. قرار بر اين شد كه جلسه بعدي كميسيون كه هفته بعد يكشنبه باشه با احضار فروشنده دليل دريافت اين مبلغ رو با سند بيان كنند كه اگر مورد قبول كارشناس نباشه كل مبلغ به اضافه جريمه و حق شكايت از فروشنده دريافت ميشه+ يك امتياز منفي براي فروشگاه...

خلاصه دوستان اگر يك موقع به مشكلي مثل مشكل من برخورديد بيخيال نشيد بريد اتحاديه اتفاقا كارشناسي هم كه اونجا بود با انصاف بود و طرف شاكي بود ،اونقدرا كار سختي نيست فقط يك روز هم شما و هم فروشنده رو احضار ميكنن كه پيش كارشناس حكم رو دريافت كنيد.. همين. ايشالا كه من هم بتونم حق خودم رو بگيرم، دعا كنيد :)

لینک به دیدگاه

خب دوستان بعد از اينكه اين پست رو گذاشتم متوجه شدم مادرم پول رو با كارت واريز كرده يه بار پرسيده بودم گفت نقدي دادم ولي دفعه دوم پرسيدم گفت كارت كشيدم كه باز خيلي خوب شد رسيد رو پيدا كردم رفتم اتحاديه تجهيزات مخابراتي تو خيابان حسني كه قبل از بازار موبايل ايران هست... بعد از صحبت با كارشناس و نشان دادن گوشي و پر كردن برگه شكايت و كپي كارت ملي و رسيد،كارشناس تاييد كرد كه مبلغ دريافتي بايد حدود ١٠ الي ٢٠ هزار تومان به عنوان دست مزد ميبوده كه اين اقا بابت يك مورد انتي ويروس رايگان ٥٠ هزار تومان دريافت كرده بود.. قرار بر اين شد كه جلسه بعدي كميسيون كه هفته بعد يكشنبه باشه با احضار فروشنده دليل دريافت اين مبلغ رو با سند بيان كنند كه اگر مورد قبول كارشناس نباشه كل مبلغ به اضافه جريمه و حق شكايت از فروشنده دريافت ميشه+ يك امتياز منفي براي فروشگاه...

خلاصه دوستان اگر يك موقع به مشكلي مثل مشكل من برخورديد بيخيال نشيد بريد اتحاديه اتفاقا كارشناسي هم كه اونجا بود با انصاف بود و طرف شاكي بود ،اونقدرا كار سختي نيست فقط يك روز هم شما و هم فروشنده رو احضار ميكنن كه پيش كارشناس حكم رو دريافت كنيد.. همين. ايشالا كه من هم بتونم حق خودم رو بگيرم، دعا كنيد :)

بسیار خوشحالم که کارتون انجام شد و انشالله جلسه کمسیون هم رای به تفع شما صادر کنه :clapping: @};-

اما در یک خصوص بگم این مورد شاید در شهر های بزرگ کاملا مناسب باشه اما در شهر های کوچک به دلیل کوچیک بودن و این که بیشتر اشخاص هم رو میشناسند

ممکن هست حتی با وجود شکایت نسبت به اتحادیه و این موارد کاری از پیش نره

لینک به دیدگاه

بسیار خوشحالم که کارتون انجام شد و انشالله جلسه کمسیون هم رای به تفع شما صادر کنه :clapping: @};-

اما در یک خصوص بگم این مورد شاید در شهر های بزرگ کاملا مناسب باشه اما در شهر های کوچک به دلیل کوچیک بودن و این که بیشتر اشخاص هم رو میشناسند

ممکن هست حتی با وجود شکایت نسبت به اتحادیه و این موارد کاری از پیش نره

اين طور كه من تو اينترنت سرچ كردم فقط تعدادي از شهر هاي بزرگ اتحاديه به اين شكل كه در تهران هست دارند و در شهرستان هاي كوچكتر اصلا اتحاديه ايي وجود ندارد و بايد از طريق دادگستري پيگيري كنند كه خب كار سخت تري هست چون اين صنف نياز به قاضي كه كارشناس و متخصص اين حرفه باشه داره كه خب تو دادگاه همچين شخصي وجود نداره... به هر حال براي ما كه تهران هستيم وجود اتحاديه و كارشناس حرفه ايي كار رو خيلي راحت تر كرده...

راستي يه چيزي كه امروز ديدم خيلي هاي ديگم مثل من امروز امده بودند براي شكايت شايد براتون جالب باشه بدونيد از يك نفر براي ساخت اپل ايدي مبلغ ٢٠٠هزار تومان دريافت كرده بودند، به چندين نفر گوشي دست دوم و تعميري فروخته بودند و...، ١٠٠٪‏ شكايات هم از علائدين بود، يك شكايت هم از چارسو يا بازار موبايل نبود، يعني رسما اين علائدين قطب فساد و كلاه برداري كل ايران هست..

لینک به دیدگاه

اول که نباید بری صنف.و اول باید بری اداره بازرگانی شکایت رو بنویسسی رو یه برگه بعد با طرف تماس میگیرن میاد در غیاب شما برای اون بابا توضیح میده. خوب تا اینجا اگه مقصر اون باشه میره صصنف اون ها هم یک برسی میکنن ( کاملا کارشناسای مشقیی دارن) بعد خسارت تعیین میکنن. اگر انجام نداد بعد یک مرحبه دیگه داره که من از اینجا به بعدش نمیدونم.

پ.ن : ببخشدی انگار تاپیک تموم شده. ندیدم ص دوم رو.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...