رفتن به مطلب

شکسته شدن دو عدد از پره های فن کارت گرافیک GTX 980 ASUS

MohsenVarna
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ، روز همگی دوستان گل بخیر

امروز در حال تنظیف کارت گرافیک بودیم که با برخورد انگشت با یکی از فن های کارت گرافیک دو عدد از پرّه های یکی از فن ها شکستن ( کارت گرافیک Gtx 980 Asus Strix ) 

خلاصه به هر سختی بود ما با چسب اون دو تا پره رو چسبوندیم ولی احساس میکنم مثل فن کناریش روان نیست ، بدم نمیچرخه ولی میگم مثل اولش نیست .

این عکس از فن های کارت بعد از چسبوندن پره ها : 

47576156579547619352.jpg

86590611300718342547.jpg

اینم فیلم کم حجم از دور 0 تا 95 فن های کارت : 

http://www.aparat.com/v/6yaul

متاسفانه جایی رو سراغ ندارم فن سالم این کارت رو بفروشه ، چون فن ها قابل تعویض هستن ، اگر کسی از دوستان جایی رو سراغ داره که داشته باشه من خریدارم به شرط سالم بودن .

ممنون @};-  @};- 

ویرایش شده توسط MohsenPunisher
لینک به دیدگاه

سلام. با مشکل اینجوری مواجه شدم البته نه فن گرافیک. باید فنش همون حالتی که اول بوده بچسبونی یعنی دقیقا همون جای اول. اگه یکم نسبت به پره های دیگه زاویش فرق کنه ممکنه صدا ایجاد کنه یا کارت بلرزه. فن هم شاید شرکت گارانتی کننده داشته باشه برا فروش

لینک به دیدگاه

سلام. با مشکل اینجوری مواجه شدم البته نه فن گرافیک. باید فنش همون حالتی که اول بوده بچسبونی یعنی دقیقا همون جای اول. اگه یکم نسبت به پره های دیگه زاویش فرق کنه ممکنه صدا ایجاد کنه یا کارت بلرزه. فن هم شاید شرکت گارانتی کننده داشته باشه برا فروش

ممنون میلاد عزیز ، والا تا اونجایی که ما جا داشت سره جایه خودش چسبوندیم ولی میگم خیلی اصولی مثل بقیه نیستن ، خوشبختانه نویز ایجاد نمیکنه و جوری هم نیست که بخواد کارت رو بلرزونه ، فیلمی که گذاشتم مشخص هست 

والا شرکت تابا که گارانتیه کارت برایه اونجاست زنگ زدم ، دوست عزیزی که مسئول بود گفتش که نداریم فن خالی حتی فن کارت تعمیری و سوخته !!!

لینک به دیدگاه

سلام برام عجیبه که با برخورد انگشت 2 تا از پره ها شکسته :-?

اگه شرکت گارانتی کننده کارت گرافیک فن را موجود نداشتن نظر من اینه که با شرکتهای دیگه ای که این کارت رو گارانتی کردن تماس بگیرین و ازشون فن مورد نظر رو بخرین

چون به چسب اعتباری نیست و در طولانی مدت ممکنه چسب ها خودشو ول کنه ...

لینک به دیدگاه

سلام برام عجیبه که با برخورد انگشت 2 تا از پره ها شکسته :-?

اگه شرکت گارانتی کننده کارت گرافیک فن را موجود نداشتن نظر من اینه که با شرکتهای دیگه ای که این کارت رو گارانتی کردن تماس بگیرین و ازشون فن مورد نظر رو بخرین

چون به چسب اعتباری نیست و در طولانی مدت ممکنه چسب ها خودشو ول کنه ...

تویه همین فکر هستم ، فردا از ماتریکس تا آواژنگ رو یکی یکی تماس میگیرم ، امیدوارم نپیچونن ، 

جریان شکستن هم این بود که ما اومدیم باد بگیریم خاک ها پاک بشه ، اومدیم فن رو بگیریم ، که بر اثر سرعت بالا در حالت ساکن آسیب نبینه که اول پره ها شکست بعدشم انگشته ما سرش پرید  :mad:

لینک به دیدگاه

اگه فن خودشو پیدا کردی که خیلی خوب میشه!!

اگه مثل منی و هر چیزی که خراب میشه سریع دلتو میزنه :crying: 

یه کولر کاستوم بگیر خودتو راحت کن!!

هم نویز کمتر هم دمای کمتر ور هم تجربه میکنی

لینک به دیدگاه

اگه فن خودشو پیدا کردی که خیلی خوب میشه!!

اگه مثل منی و هر چیزی که خراب میشه سریع دلتو میزنه :crying:

یه کولر کاستوم بگیر خودتو راحت کن!!

هم نویز کمتر هم دمای کمتر ور هم تجربه میکنی

ممنون ، چاره چیه اگر ببینم دما داره میره بالا و فن اذیت میکنه و فن استوک یا نو هم پیدا نکنم آخرش باید کارت رو بدم لیون برام واتر کولینگ بزاره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که تو این ویدئو صدایی نشنیدم!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پره ها رو عالی چسبوندید تو کلیپ هم مشخصه فن کاملا بالانسه  و لرزشی نداره تو دراز مدت (مثلا 3-4 سال) ممکنه وزن اون یه ذره چسب باعث شه بوش یا بلبرینگ (دقیقا نمیدونم این نوع فن از چه سیستمی استفاده میکنه)داخل فن به صورت نا موزون خرده بشه و صدا ایجاد کنه پیشنهاد من اینه الکی خودتونو تو خرج نندازید سعی کنید وسواس رو کنار بزارید :)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پره ها رو عالی چسبوندید تو کلیپ هم مشخصه فن کاملا بالانسه  و لرزشی نداره تو دراز مدت (مثلا 3-4 سال) ممکنه وزن اون یه ذره چسب باعث شه بوش یا بلبرینگ (دقیقا نمیدونم این نوع فن از چه سیستمی استفاده میکنه)داخل فن به صورت نا موزون خرده بشه و صدا ایجاد کنه پیشنهاد من اینه الکی خودتونو تو خرج نندازید سعی کنید وسواس رو کنار بزارید :)

سلام - تشکر بابت دقت عمل شما ، بله دست بهش نمیزنم ، تازمانی که بخواد نویز ایجاد کنه و دما بره بالا .وسواسم نمیگم 980 کارت خیلی غولیه ولی خوب با این قیمت هم که حال حاضر داره وسواس یه نموره اجتناب ناپذیره :)

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی

اول آرامشتون رو حفظ کنید بعد

فقط امیدتون به خدمات گارانتی باشه، البته بعد از بالایی:d

در طولانی مدت ممکنه که مشکلاتی نه چندان جدی ایی در عمل به وجود بیاره ولی خب در باطن هم دوستان مطرح کردند.

امیدوار باشید.

فقط یک سوال، تنها شدت فشار باد این کارو کرد؟خب مگه قابل تنظیم نبود؟

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی

اول آرامشتون رو حفظ کنید بعد

فقط امیدتون به خدمات گارانتی باشه، البته بعد از بالایی :D

در طولانی مدت ممکنه که مشکلاتی نه چندان جدی ایی در عمل به وجود بیاره ولی خب در باطن هم دوستان مطرح کردند.

امیدوار باشید.

فقط یک سوال، تنها شدت فشار باد این کارو کرد؟خب مگه قابل تنظیم نبود؟

سلام عزیزم

مشکل فیزیکی و شکستگی از گارانتی خارجه ، هم فشار باد و هم برخورد انگشت بنده با فن  ^_^

لینک به دیدگاه

سلام

مشکل صدا که پیدا نخواهید کرد ولی به دلیل نیروی گریز از مرکزی که تولید میکنه اگر کاملا" سر جاش قرار نگیره و کمی کج باشه این نیرو به بلبرینگ فشار میاره و باعث لقی میشه ولی در دراز مدت و دورهای بالا

گارانتی هم که ایراد فیزیکی هست و شامل وارانتی خواهد شد حتما یک تماسی با تابا یا لایف بگیرید شاید موجود داشته باشند و مشکل شما حل شود.

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم

مشکل فیزیکی و شکستگی از گارانتی خارجه ، هم فشار باد و هم برخورد انگشت بنده با فن  ^_^

سلام مجدد

بله این شرایط در گارانتیها ذکر میشه.

ولی شما به گارانتی پیشنهاد بدین که کارت رو با هزینه خودتون تعمیر کنند. @};-

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

درود، مشکل مشابه شما برای یکی از دوستان بنده پیش آمد. کارت را بردند گارانتی ویستا و بعد از کمی صحبت راضی شدند با هزینه سیستم کولینگ کارت مشابه دیگری که برای گارانتی برده بودندو مشکل داشت را برای کارت ایشان تعویض کنند. 

لینک به دیدگاه

سلام

با گارانتی تابا تماس گرفتم پشتیبان شرکت برداشت یه شماره از من گرفت قراره فردا با مدبر صحبت کنه ، بلکه با گرفتن هزینه فن برام تعویض کنن ، ممنون بابت راهنمایی دوستان

لینک به دیدگاه

عزیز اول اینکه باید پره ها دقیقا سر جاش بچسبونی با حداقل چسب . خیلی نباید چسب کاری کنی . کوچکترین آنبالانسی باعث میشه فنتون بره رو ویبره و صدا بده . در هر صورت اگه زیاد صدا نمی ده بیخیال شی بهتره مگر اینکه فن فابریک خودش رو پیدا کنی که خوب بهتره عوضش کنی . یه بار هم برای من این مشکل پیش اومد . با چسب قطره ای و بسیار با دقت چسبوندمش و حقیقتش کوچک ترین مشکلی بعد چسبوندن نداشت اما خیلی با دقت و با حوصله چسبوندمش با حداقل چسب و دقیقا سر جاش. کارت من هم این بود که با چسب درستش کردم.

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=36217

لینک به دیدگاه

سلام.

به نظر من همین مقدار چسب که اینور مصرف کردی بریز رو پره اونوری قشنگ توازن و تناسب رعایت میشه.

لینک به دیدگاه

با تشکر فراوان از گارانتی تابا ، بنده متوجه نشدم ، پس اینکه رویه باکس کارت گرافیک میزنن 3 سال وارانتی ، این وارانتی دقیقا شامل چی میشه ؟

61706477638481178174.jpg

بعد از گذشت یک روزاز درخواست بنده ، خانمی زنگ زدن و گفتن ما فقط طبق شرایط گارانتی قطعه عوض میکنیم و یه قطعه نو میدیم

یعنی با این توضیحات خدمات تعویض و تعمیر اصلا انجام نمیدن حتی در قبال گرفتن هزینه .

باز خدا رو شکر کل فن نشکست ، متاسفم برای شرکت تابا

لینک به دیدگاه

با گارانتی سازگار تماس گرفتم ، پشتیبان برگشت گفت اگر گارانتی سازگار بود براتون یه فن جدید مینداختیم :|

الان دقیقا من نمیدونم باید دیگه چه کار کنم  :wacko:

لینک به دیدگاه

با تشکر فراوان از گارانتی تابا ، بنده متوجه نشدم ، پس اینکه رویه باکس کارت گرافیک میزنن 3 سال وارانتی ، این وارانتی دقیقا شامل چی میشه ؟

61706477638481178174.jpg

بعد از گذشت یک روزاز درخواست بنده ، خانمی زنگ زدن و گفتن ما فقط طبق شرایط گارانتی قطعه عوض میکنیم و یه قطعه نو میدیم

یعنی با این توضیحات خدمات تعویض و تعمیر اصلا انجام نمیدن حتی در قبال گرفتن هزینه .

باز خدا رو شکر کل فن نشکست ، متاسفم برای شرکت تابا

از همون برچسب معلومه چه گارانتی هستند . سمت چپ نوشته وارانتی , سمت راست نوشته گارانتی  :wacko:

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

از همون برچسب معلومه چه گارانتی هستند . سمت چپ نوشته وارانتی , سمت راست نوشته گارانتی  :wacko:

با لایف صحبت کن بهتر جواب میده تا حدودی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...