رفتن به مطلب

آپدیت سالگرد ویندوز 10 بسیاری از کامپیوترها را دچار مشکل کرد

Recommended Posts

JamNewsImage11450088.jpg
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0%

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز، آپدیت سالگرد ویندوز 10 یکی از بزرگ ترین آپدیت های ویندوز 10 از تاریخ عرضه در سال گذشته است و قابلیت های جدید و زیادی را در خود جای داده است. اما متاسفانه این آپدیت در عین حال باعث شده که بسیاری از کاربران با مشکلات جدی مواجه شوند. در ادامه خبر با تک شات همراه باشید.

این مشکلات برای اولین بار در ردیت گزارش شدند و با انتشار پستی که کابوس یکی از کاربران را در این مورد توضیح داده بود، صدها کامنت از سوی سایر افراد ارسال شد که همه آنها نیز از مشکل مشابهی رنج می بردند و فریز شدن کامپیوترهایشان دردسر ساز شده بود.

اما مشکل کجاست؟ آپدیت سالگرد ویندوز 10 در ابتدا بدون هیچ مشکلی روی سیستم نصب می شود اما در نوبت بعدی که کامپیوتر ریستارت می شود، دستگاه وارد مرحله بوت نخواهد شد. پست اولیه گزارش مشکل ویندوز 10 در ردیت تا این لحظه 31 بار بروزرسانی شده و پست های کاربران مختلفی که روش ها و پیشنهادات متفاوتی را برای رفع این مشکل تست کرده اند، در زیر پست اصلی اضافه شده است. این پیشنهادات شامل غیر فعال کردن بوت امن یا Secure Boot، ادیت رجیستری، نصب دوباره درایورهای دستگاه و تغییر محل نصب بروزرسانی های ویندوز بوده است. اما هیچ یک از این روش ها به جز بازگشتن به نسخه قبلی ویندوز کارساز نبوده و شرایط دوباره به حالت اولیه بازگشته است. این راه حل به درد کاربرانی که ویندوز 10 را مستقیماً نصب کرده اند و سیستم خود را از ویندوز 7 و ویندوز 8 ارتقاء نداده اند نمی خورد.

در این میان لیست پست های کاربرانی که با این مشکل مواجه شده اند در حال گسترش است و کاربران در حال شکایت از حساب کاربری رسمی توییتری مایکروسافت به نام های Microsoft@ و MicrosoftHelps@ و انجمن مایکروسافت هستند.

با توجه به اینکه مدیر مایکروسافت حتی قبل از اتمام تاریخ انقضای بروزرسانی رایگان ویندوز 10 اعلام کرده بود این نسخه نمی تواند هدف سال 2018 و کسب رکورد یک میلیاردی نصب را به دست بیاورد، این خرابی های آپدیت سالگرد ویندوز 10 که مایکروسافت به شدت روی آن تبلیغ کرده بود نیز آخرین تیر خلاصی بود که این شرکت احتیاج داشت.

ای تی رسان

لینک به دیدگاه

ولی من نصب کردم هیچ مشکلی نداشت :-?

تشکر @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

مشکلی با نصب و آپدیت رو سرفیس پرو4 نداشتم ولی

مشکلات::

از کارافتادن بلوتوث که باید دستی فعال میکردم

از کار افتادن ماوس و برخی اوقات کیبوردش وقتی سیستم میرفت حالت standby

هنگ کردن سیستم زمانیکه سیستم بالا میومد باید تا 5-6 دقیقه ای دست نمیزدی بهش تا قهر نکنه

اجرا نکردن برخی از برنامه ها از جمله :: تلگرام / اتوکد / لاین

افت سرعت در بوت شدن یا خاموش شدن

چند ساعت پیش ریستش کردم. فعلا مشکلی نداره

تاپیک منتقل شد/.

ویرایش شده توسط AtAgAmEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مطالب رو راجب فریز شدن وعدم امنیت در لایه Secure Boot خوندم ،طبق گزارشات اخیر فعلا راهکار درست حسابی از سوی مایکروسافت برای حل این مشکل هنوز ارایه نشده ولی در بیلدهای بعدی با کمک اینسایدرها حتما برطرف خواهد شد. البته در بخش technet Security مایکروسافت همین دوروز پیش پچهای امنیتی برای سیستم عاملهای مختلف منتشر شده و برای ویندوز 10 هم در قالب اپدیت تجمعی یا Comulative Update حتما ارایه خواهد شد.

لینک به دیدگاه

واقعا دلم می خواد این جا به عزیزانی که در موارد و تایپیک های قبل ویندوز 10 و اپدیت جدیدش رو بدون اشکال و بهترین نسخه تمام عصر معرفی میکردند یک چیزی بگم!

اما اگر بگم پل می مونه اون ور اب اگرهم نگم دلم میسوزه.... *dry#

در هر صورت احتمالا عزیزان تلاش میکنند در اپدیت های بعدی این مشکلات رفع کنند @};- 

تشکر بابت خبر رسانی

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا دلم می خواد این جا به عزیزانی که در موارد و تایپیک های قبل ویندوز 10 و اپدیت جدیدش رو بدون اشکال و بهترین نسخه تمام عصر معرفی میکردند یک چیزی بگم!

اما اگر بگم پل می مونه اون ور اب اگرهم نگم دلم میسوزه.... *dry#

در هر صورت احتمالا عزیزان تلاش میکنند در اپدیت های بعدی این مشکلات رفع کنند @};- 

تشکر بابت خبر رسانی

تو خصوصی به من بگو

یعنی بلاهایی که سر من تو این 7-8 ماه از طرف ویندوز 10 اومده ، چند بار در حد 90% خواستم برگردم به ویندوز 7 و گوشی لومیا 950 ایکس ال رو بزارم کنار رو برم آندروید !!! گوشی رو صرفا برا خاطر دوربین و برند مایکروسافت نگه داشتم. چیز دیگه ای ندیدم ازش/ افلاین مپ ایران هم که نیست!!

ویرایش شده توسط AtAgAmEr
لینک به دیدگاه

من امروز آپ دیت کردم

ورژن ویندوز من 1511

build 10586.446

هست

اگر منظورتون همین آپدیته من که تا الان مشکلی نداشتم !

البته نه بلوتوث استفاده کردم نه موس ( لپ تاپ دارم )

توی pc مغازه هم نصب کردم ( چند روز پیش )

اون جا هم هیچ مشکلی نبود

لینک به دیدگاه

عجیبه مشکل دارید

ما از مرداد ۹۴ نصب کردم هر بیلدی هم اومد رو همین نصب کردم و تا حالا clean install هم نداشتم اینقدر هم بد نیستا

لینک به دیدگاه

سیستم من با اینکه اپدیتش غیر فعال بوده خودش باز خودکار دانلود کرده و این اپدیت باعث درس کار نکردن ویندوز شده مثلا استور ارور میده باز نمیکنه یا تصاویرو ویندوز نشون نمیده باید ریستارت بشه و چندتا مشکل ریزوکوچیک دیگه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من روی هاردم از 7 به 10 آپگریت کردم یک ماه پیش اصن یه افتضاحی شده تلفیقی از 7 و 10  :)

رو SSD بیلد آخر رو دانلود کردم زدم بد نیست ولی باگ زیاد داره. مثلا من تو سرچ مشکل دارم. یبار فریز شد سیستم. usb3 ها هم با سرعت USB2 کار می کنن. این ویندوز دفندر هم که همش تو پس زمینه باز و واقعا اعصاب خرد کن شده. هم پردازنده رو درگیر می کنه و هم رم رو اشغال می کنه.

نکته جالب رو هر سیستمی یه جور باگ نشون میده! :D

احتمالا دوباره برمیگردم به 7 شاید هم 8.1.

در کل 7 با آخرین آپدیت ها خیلی استیبل و خوب و سریع شده بود و کاملا از آپگریتم پشیمونم. :(

لینک به دیدگاه

این اپدیت خوشگل گند زد به CSGO !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فقط موندم با این همه حجم باگ های متفاوت روی سیستم های مختلف چقدر زمان میبره این ویندوز 10 یه ویندوز فول استیبل بشه. :-?

لینک به دیدگاه

از ده فراریم

سرچش فریز میشه

انتی ویروس eset 8 میریزی فولدر ویو قاطی میکنه

بعضی بازی ها گیج میزنن

یسری برنامه ها اصلا اجرا نمیشن

نمیدونم هدف ماکروسافت از ساختن همچین افتضاحی چی بود؟

هشت رو فکر میکردیم شیت باکسه این دیگه ......

در کل 7 با آخرین آپدیت ها خیلی استیبل و خوب و سریع شده بود و کاملا از آپگریتم پشیمونم. :(

همچنان هفت عزیز دلهاست بی مورد داره کار میکنه عشقم :x

خیلی هم زود رو سیستم ها مچ شد به سال نکشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

همچنان رکورد دار سیستم بدون مشکلم...  :D

هیچگونه مشکلی تا الان نداشتم با هیچکدوم از ویندوز ها ، تا عید ویندوز 10 اپگرید از 8 به 8.1 به 10 داشتم که چون ورژن پرو بود برای اینترپرایز شدن، ویندوز عوض کردم و اینتر رو ریختم، همه جور نرم افزار و بازی ای هم دارم از 3d مکس و اوتوکد و ارشیکد و gis گرفته تا افیس و غیرو در رو، بازی هم که چون یک گیمر هستم بازی هایی که به گرافیکم بخوره یعنی 2015 به قبل رو که دوست داشتم ریختم و بازی می کنم و مشکلی ندارم، بنظر سیستم های جدید مشکل دارن تا منی که سیستمم قدیمی تره...  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل بعدی من.

انتخاب و سوییچ بین چیپ های صوتی (Playback Device)  با کرش در برنامه ها و ویندوز همراه است.

واقعا دارم به برگشت به ویندوز 7 فکر می کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل بعدی من.

انتخاب و سوییچ بین چیپ های صوتی (Playback Device)  با کرش در برنامه ها و ویندوز همراه است.

واقعا دارم به برگشت به ویندوز 7 فکر می کنم.

:D

من که به دلایل فنی روی ویندوز 7 موندم(این ویندوز رو فکر کنم یادته معین ، از زمان 4770k دارم استفاده میکنم و در این فاصله پلتفرم های زیادی به خودش دیده از AMD گرفته تا 2011 و 2011v3 و این x99 جدیدها ...همه پلتفرم های 3-4 سال اخیر رو تجربه کرده اگه همیشه حواستون به تک تک پروسس ها و نکات ریز باشه و همیشه در حال مانیتور کردنش باشید و بک آپ های به جا بگیرید_مثلا قبل از نصب هر نرم افزار جدید و حتی پیش پا افتاده ای_ ویندوزتون خراب نمیشه و پرفورمانسش هم افت نمیکنه_البته ممکنه بگید چقدر بیکاری :D _) و حتی به 8 و 8.1 هم کوچ نکردم چه برسه به 10 (الان الکی مثلا من "مَردی که میخندد هستم" :D )  تا اومدم تصمیم بگیرم که به 10 کوچ کنم نصف بیشتر ملت شروع کردن به مشکل پیدا کردن  :D (در این 1 ماه اخیر بالای 10 تا ویندوز 10 مختلف دانلود کردم و استفاده نکردم و پاک کردم :D هر وقت که دانلود تموم میشه و تصمیم میگیرم که نصب کنم یه چیزی پیش میاد  :D  یه بار SSD می میره یه بار مشکل پردازنده پیش میاد... )

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که به دلایل فنی روی ویندوز 7 موندم(این ویندوز رو فکر کنم یادته معین ، از زمان 4770k دارم استفاده میکنم و در این فاصله پلتفرم های زیادی به خودش دیده از AMD گرفته تا 2011 و 2011v3 و این x99 جدیدها ...همه پلتفرم های 3-4 سال اخیر رو تجربه کرده اگه همیشه حواستون به تک تک پروسس ها و نکات ریز باشه و همیشه در حال مانیتور کردنش باشید و بک آپ های به جا بگیرید_مثلا قبل از نصب هر نرم افزار جدید و حتی پیش پا افتاده ای_ ویندوزتون خراب نمیشه و پرفورمانسش هم افت نمیکنه_البته ممکنه بگید چقدر بیکاری :D _) و حتی به 8 و 8.1 هم کوچ نکردم چه برسه به 10 (الان الکی مثلا من "مَردی که میخندد هستم" :D )  تا اومدم تصمیم بگیرم که به 10 کوچ کنم نصف بیشتر ملت شروع کردن به مشکل پیدا کردن  :D (در این 1 ماه اخیر بالای 10 تا ویندوز 10 مختلف دانلود کردم و استفاده نکردم و پاک کردم :D هر وقت که دانلود تموم میشه و تصمیم میگیرم که نصب کنم یه چیزی پیش میاد  :D  یه بار SSD می میره یه بار مشکل پردازنده پیش میاد... )

فرجام منم تا چند وقت پیش رو 7 بودم و از 7 آپگریت کردم به 10!

نمیگم بیلد قبلی بدون باگ بود ولی این بیلد جدید یه جورایی فاجعه اس. تو یه هفته اینقدر مشکلات ریز و درشت پیدا کرده که به این فکر می کنم هدف مایکروسافت بهبود بوده یا تنزل؟

ویندوز 7 نازنینم. بک آپ هاش رو هم Cleanup کردم دیگه نمیتونم برگردم به 7... :(

لینک به دیدگاه

من که به دلایل فنی روی ویندوز 7 موندم(این ویندوز رو از زمان 4770k دارم استفاده میکنم و در این فاصله پلتفرم های زیادی به خودش دیده از AMD گرفته تا 2011 و 2011v3 و این x99 جدیدها ...همه پلتفرم های 3-4 سال اخیر رو تجربه کرده اگه همیشه حواستون به تک تک پروسس ها و نکات ریز باشه و همیشه در حال مانیتور کردنش باشید و بک آپ های به جا بگیرید_مثلا قبل از نصب هر نرم افزار جدید و حتی پیش پا افتاده ای_ ویندوزتون خراب نمیشه و پرفورمانسش هم افت نمیکنه_البته ممکنه بگید چقدر بیکاری :D _) و حتی به 8 و 8.1 هم کوچ نکردم چه برسه به 10 (الان الکی مثلا من "مَردی که میخندد هستم" :D )  تا اومدم تصمیم بگیرم که به 10 کوچ کنم نصف بیشتر ملت شروع کردن به مشکل پیدا کردن  :D (در این 1 ماه اخیر بالای 10 تا ویندوز 10 مختلف دانلود کردم و استفاده نکردم و پاک کردم :D هر وقت که دانلود تموم میشه و تصمیم میگیرم که نصب کنم یه چیزی پیش میاد  :D  یه بار SSD می میره یه بار مشکل پردازنده پیش میاد... )

به همون دلایل فنی هم بمونین رو ویندوز 7 بی دردسر.  

جدای این مشکلات که دوستان فرمودن مودم رو که روشن میکنی دقیقا همزمان با conect یا (یا شایدم زودتر :D ) این برنامه svchost.exe وصل میشه هی send وrecive میکنه. حالا چی معلوم نیست ~x(

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...