رفتن به مطلب

ماد کیس x8 دست ساز

dokygh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

بعد از کلی سیم کشی و لوله کشیو لحیم کاری با مقدار زیادی عرق جبین این کیس ما هم ماد شد

خو همون جور که می بینین وضعیت الان کیس زیاد خوب نیست تعجب نکنین چون بدترم میشه

اول باید بگم که کیس پریدیتور گرین خیلی کیس محکم و با تهویه عالی هست ولی چند تا مشکل داشت اولیش این بود که هاردبی خیلی بزرگ و جا گیری داشت 

در صورتی که با وجود کانکتور سقف کیس برای هارد نیازی به این همه دست ودل بازی نداشت اگه کسیم که ارشیو داره مثل من همه ی هارد هاشو

به سیستم وصل نمی کنه چون هم باعث بالا رفتن دمای کیس و هم سر وصدا میشه پس ای گرین لطفا کیسی بساز که انقد فضا رو حدر نده

دوم اینکه قسمت دیویدی رام کیس هم فضای زیادی رو اشغال می کرد با وجود هارد های اکسترنال نسل دیویدی رام تقریبا برای همه منقرض شدس 

پس اونم اضافیه خو حالا میمونیم ما و باز کردن پرچ هاش یه دریل گرفتم همشونو در اوردم به قدری فضای کیس باز شد که میشد توش مانیتور رو هم جا داد

اما با در اوردنش فضای پشت کیس باز میموند برا همین رفتم یه تخته چوب گرفتم بریدم بعد با روکش کربن روکشش کردم تا اون فضا رو بپوشنه که مخزن واتر کولر به قول خارجی ها رزوار هم جا شه

مخزنی که من انتخاب کرده بودم سایز 300 بود ولی طبق راهنمایی دوستان 250 گرفتم که خوبم از اب در اومد

بعد میمند سوار کردن مخزن که 4 تا بست کمر بندی گرفتم رنگ زدم بعد چسبوندمش به تخته پشتش

هارد و اس اس دی رو هم با یه مصیبتی پیچش کردم به تخته مثل این کورسیر خوشگلا سخترین قسمتش پیدا کردن پیچی بود که بهش بخوره ولی 

پیدا نشد که مجبور شدم بدم برام بتراشن 

بعد نوبت انتخاب تیوبینگ بود که می خواستم نوع شفافش رو بگیرم که تو چند تا از کلیپ های استاد 

jayztwocent 

به این نتیجه رسیدم که کار اشتباهیه چون هم کم دوام هستن هم زود کدر میشن که به تجربه ی دوستم  تیوبینگ سیاه گرفتم که واقعا عالیه به عنوان 

روکش تیوبینگ هم از روکش اسلیو کابل پاور استفاده کردم که شاخ شه 

فیتینگ هارو هم از فیتینگ های دست ساز و وطنی  گرفتم که واقعا کیفیت خوبی داشتن بعد فیتینگ هارو با سمباده 2000 سمباده کشیدم تا 

خوب رنگ بخورن که با اسپری قرمز روال شد 

رسیدیم قسمت فان کار که اونم پمپ بود که هرچی گشتم پمپ خوب و خوش قیمت پیدا نکردم بعد یادم افتاد که پمپ تصویه اب خونگی هم قویه هم بی صدا 

که یکیشو با 80 تومن پیدا کردم اینم بگم هرکی گفت تایوانی کره ای المانیه امریکایی دروغه چون همه قطعاتش ساخت چینه منتاژ ایران چی بشه 

پس ارزون ترینش رو بگیرین زیاد حساس نشین 

من خودم یه کپتان 240 داشتم که بلالک واقعا خوشگلی داشت و دلم نمیومد بلا استفاده شه بعدشم یه رادیات 240 جدام واس اونوقت میگرفتم که هزینه نجومی میشد

پس گرفتم بریدمش و از هم دیگه جداش کردم تا از هردوش استفاده کنم شما میتونین یه گلیسر 360 برا این کار بگیرین که ارزون ترم در میاد 

بعد دیدم چون بلاک خودش پمپ و ال ای دی و یه برد داره که خودش بلاک و گرم میکنه گرفتم قطش کردم البته بعد از این که همه چیو وصل کردم به این نتیجه 

رسیدم با وجود پمپ جدا هم دیگه نیازی به پمپ بلاک نبود پس کلا بی خیال و اینکه 5 درجه کاهش دما هم داشتم با این کار 

بعد دیدم که اگه بخام از بلاک مادر برد هم استفاده کنم نیاز به یه انشعاب دارم که دیدم قیمت بالایی داره که رفتم ازین انشعابای هزار تومنی 

ساختمتنی خریدم حالا یه اشباه کردم اونم این بود که بار اول که تیوب ها رو وصل کردم دورش رو نوار سلیکون نکشیده بودم که باعث شد کیس تقریبا تبدیل به اکواریوم شه

برای کولانت هم نمی خواستم هزینه کنم برا همین اب مقطر ریختم که میشه از لوازم پزشکی ها تهیه کرد برا رنگ توشم رنگ های متفاوتی رو توی لیوان با اب مقطر ریختم دیم 

بین رنگ پرینتر و خوراکیو غیره,خوراکی بود که رسوب نداد و رنگ پایدار می موند و در دمای جوش اب تاثیری نداشت که رنگ خوراکی وطنی با 4 تومن خریدم

ریختم توش خیلی هم خوب شد باهاشم کلی حال کردم 

رسیدم به بیکاری و کرم درون که مطمِنم حداقل یه بار گریبون گیر هممون شده پس افتادم به جون پاور که بازش کردم و یه طلق داشت که قشنگ معلوم بود گرین واس ماس مالی 

سر وصدای پاور گزاشته بودش فن و در اوردم بجاش فن کوگار 14 گزاشتم بعد دوباره اون کرم اومد اغفالم کرد که پاور رو بردم دادم یه ضلعش و برام بریدن

که مس این پاور جدید اینوین شیشه ایش کنم و توش ار جی بی معروف که الان برای مادر ها شد تموم زندگیشون بزارم که جداگونه به مادر وصلش کنم

بگزریم که تو پاور رو هم رنگ زدم این چند وقت انقد رنگ امیزی کرده بودم هر وقت عطسه میکردم دسمال قرمز میشد 

بعد ازون جاکه قست خرید بلاک گراف در اینده برای 1080 داشتم یه گلیسر 360 هم گرفتم که از رادیاتش استفاده کنم که همون بلایی که سر 

کپتان اوردم سر این زبون بسته هم اوردم ولی خو الان یه بلاک نو و دست نخورده دارم که موندم چیکارش کنم 

سه تافنم داشت که ازشون استفاده کردم رادیات رو جلوی کیس وصل کردم برای اینکه خوب خنکش کنم نیاز به فن داشت که جاشو نداشتم 

که برای بار سوم افتادم به جون کیس و فرانت پنل رو کمپلت در اوردم و دادم با پلکسی برام طرح 6 گوش برام بریدن 

دنبال فن های 14 کرسیر بودم ولی دیم هیچی به کوگار نمیرسه واسه همین 4 تا ال ای دی داره سفیدش رو خریدم ولی از اون جایی که تم کیس قرمز مشکی بود ال ای دی هاش رو مخ بود که اینجا بود درودی بر لحیم کاری زدیم و همه ال ای دی هاشو با با ال ای دی های قرمز پر نور عوض کردم 

دادم با پلکسی براش استند درست کردن که به کیس بچسبونمش و باز هم خیلی خوب شد

رسیدیم به پاور باکس که چون مادر خودش یه طرح خاصی داشت تو همون مایه ها طرح دادم که برام ببرن که برای جلوه ی کاور هم رفتم دوباره ارجی بی خریدم

که اونم دوباره لحیم کاری کردم که سر اخر این شد

رسیدم به ریزه کاری ها که از همه سخت تر و مهم تر بود 

رفتم ال ای دی بخرم 5 مترش 110 در میو مد دیدم ال ای دی طرف یه گوشه مغازه افتاده خاک می خوره

با کلی چونه زدن  40 خریدم 10 تومن هم بابت اداپتور و چشمیش دادم

اومدم خونه با تیغ جراحی افتادم به جونش و اندازه کیس و میز بریدمش بعد لحیم کردم

تموم شد وقتی از سلامتش مطمِن شدم با چسب اکواریوم روشونو پوشوندم تا لحیمش نریزه 

فن های گرین گلیسر رو هم چسب شب نما بش زدم ازینا که کارگرای شهداری میزنن 

که وقتی نور ال ای دی بش بخوره قشنگ شه و ساده نباشه

ویرایش شده توسط dokygh
لینک به دیدگاه

خسته نباشی داداش ولی من هنوز نتوستم عکساشو ببینم :wacko:  :wacko:

حجمشو کم کن و تو قسمت ویرایش پست آیتم تصویر رو بزن و لینک ها رو توش قرار بده

لینک به دیدگاه

درود

بسیار عالی و زیبا شده

چقدری خرج برداشت؟

لینک به دیدگاه

عالیه. فقط اگه رنگ سفید رو هم تو رنگ بندیت اضاف میکردی بهترم میشد

لینک به دیدگاه

در ویرایش قیمت های تک تک قطعات رو اضافه میکنم

رنگ سفید داره البته در فرانت پنل تو عکس خوب دیده نمیشه

لینک به دیدگاه

دمای cpu چطوره توی فول لود؟

ویرایش شده توسط mahe6abe14
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

خسته نباشی دلاور . خدا قوت پهلوان . فقط بیزحمت عکس هارو تو اپلود سنتر سایت یا uupload اپ کن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...