رفتن به مطلب

حذف دلار مبادله ای/آیا باید منتظر افزایش چند صد هزار تومانی قطعات کامپیوتری بود..!؟

nasir1367
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

دلار و کلآ ارز مبادله ای قرار هست ظرف یک ماه  آینده  حذف بشه و بانک ها هم مجاز به خرید و فروش دلار و ارز  شدن که  عده ای پیش بینی افزایش موقتی قیمت دلار و ارز رو کردن این موضوع به  کنار همانطور که خیلی از شما می دانید حداقل بخشی از وارد کننده ها با دلار مبادله ای اقدام به واردات و محاسبه و فروش  به نرخ دلار بازار آزاد می کنند  که خوب این مابه التفاوت 400 تومانی دلار مبادله ای با آزاد یک رانت و سود خوبی  نصیب می کنه...........حال سوال این هست با حذف دلار مبادله ای آیا وارد کننده ها  از خیر این سودی که در این مدت نصیب میشد  خواهند گذشت  و یا روی قیمت نهایی سود سابق رو خواهند کشید و باید شاهد یک شوک جدید قیمتی در بازار کامپیوتر و سخت افزار  باشیم!!؟

با تشکر

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

از خودشون که بپرسی که میگن سود نبوده

این اختلاف تقریبا 12-13 درصد از هزینه هر قطعه رو پوشش میداده که اگه این اتفاق بیفته قطعات همچنان گرونتر میشه

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود عزیز

شب با خونه دعواشون بشه صبح میاد قیمت رو میبره بالا این قضیه که جای خود داره

اینجوری شب دست پر برمیگرده خونه دل بدست بیاره :D

تا نظارت حکومتی و تعزیراتی نباشه قیمت ها سر و سامان نمیگیرند :D

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

وضعیت مشخصه.

این عزیزان (وارد کنندگان محترم) اونقدر دلسوزند که مطمعنن میکشن روش.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

سیاست این دولت بر مبنای تک نرخی شدن دلار بود که خب خدار شکر داره انجام میشه

دلیلش هم به دلیل فاصله میان دلار ازاد و مبادله ایی بود که باعث فساد میشد

شخص با دلار مبادله ایی اقدام به واردات میکرد اما با دلار ازاد میفروخت و یا اشخاص به وسیله شرکت های کاغذی دلار مبادله ایی دریافت میکردند و سپس در بازار ازاد میفروختند

که سود بسیار خوبی داشت ...

البته در خصوص قیمت قطعات کامپیوتر در ایران هیچ وقت نیاز به دلیل خاصی نبوده برای افزایش قیمت

تنها موردی که میشه از این نحوه قیمت گذاری سلیقه ایی جلوگیری کرد تعیین وضعیت گمرگ قطعات کامپیوتر هست!

لینک به دیدگاه

سیاست این دولت بر مبنای تک نرخی شدن دلار بود که خب خدار شکر داره انجام میشه

دلیلش هم به دلیل فاصله میان دلار ازاد و مبادله ایی بود که باعث فساد میشد

شخص با دلار مبادله ایی اقدام به واردات میکرد اما با دلار ازاد میفروخت و یا اشخاص به وسیله شرکت های کاغذی دلار مبادله ایی دریافت میکردند و سپس در بازار ازاد میفروختند

که سود بسیار خوبی داشت ...

البته در خصوص قیمت قطعات کامپیوتر در ایران هیچ وقت نیاز به دلیل خاصی نبوده برای افزایش قیمت

تنها موردی که میشه از این نحوه قیمت گذاری سلیقه ایی جلوگیری کرد تعیین وضعیت گمرگ قطعات کامپیوتر هست!

اصلا مشخص نیست در ایران چطوری حساب می کنن یه گرافیک 250 دلاری مثل 1060 با دلار مبادله ای میشه 770 تومن دوبل حساب می کنن 1500 می فروشن! اگر با دلار آزاد حساب کنیم میشه 880 تومن که دوبلش میشه 1750!.یاگرافیک 230 دلار که میشه 713 تومن و می فروشن 1200!..حالا با دلار آزاد میشه 800 تومن و تقریبا 1400 میشه :-?  :wacko:   

لینک به دیدگاه

وارد کنندگان قبلا هیچ کالای کامپیوتری رو با نرخ مبادله ای تو بازار عرضه نکرده اند که حالا بخوان ادعا کنن چون دلار تک نرخی شده بکشن رو جنساشون اگر چنین کاری رو انجام بدن معلوم میشه که قبلا با دلار مبادله ای خرید می کردن و با قیمت دلار آزاد میفروختن و حالا چون نمی تونن از سودی که قبلا نصیبشون میشده دست بکشن میخوان بکشن رو جنساشون

هفته قبل سه شنبه رفتم گرافیک از بازار قم بخرم هر فروشگاهی رفتم دیدم کشیده رو جنساش و تخفیف هم نمی ده و همشون هم از حذف دلار مبادله ای صحبت می کردن و می گفتن که تا چند روز دیگه همه کالاها گرون خواهد شد و قطعات کامپیوتر هم قیمت های صعودی رو از روز سه شنبه هفته قبل آغاز کردن

خود لیون کامپیوتر هم داره قطعاتش رو گرون میکنه ، سی پی یو و مادربورد رو که دارم پیگیری می کنن از هفته پیش لیون کامپیوتر داره میکشه رو قیمتاش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینا همیشه بهونه میخوان

زمانی که دلار یا قیمت قطعه گرون میشد ثانیه ای قیمتها گرون میشد اما وقتی دلار یا قیمت قطعه ارزون بشه چندماهی طول میکشه شاید یه کمی ارزونتر بشه

این وضع مملکت ماست امیدی هم به بهبود نیست و... (جاش اینجا نیست)

لینک به دیدگاه

با وجود اینکه در واردات قطعات کامپیوتری از ارز ازاد استفاده میشه اما با توجه به انصاف وارد کنندگان داخلی و بی صاحب بودن مملکت در اکثر موارد متاسفانه این عزیزان قطعا روی قیمتهای خود خواهد کشید! :|

لینک به دیدگاه

واقعا لنگه ی این وارد کنندگان ایرانی رو هیچ جای دنیا نمیشه پیدا کرد(از لحاظ سوء استفاده)

لینک به دیدگاه

همه این بی سامانی ها به علت نبود نظارت درست و اصولی میباشد.

لینک به دیدگاه

راه حل میدونین چیه ؟ فقط یک چیز که تقریبا ممکن هم نیست ، این که هر شرکتی نمایندگی رسمی و بدون واسطه در ایران داشته باشه که هزینه و سود اضافی توسط مشتری پرداخت نشه ، انویدیا کارت 1070 رو بر فرض اگر 440 دلار میفروشه خودش 10 دلار 50 دلار یا 100 دلار سود داره ازش میبره و موظف هست که با این قیمت در کل دنیا عرضه کنه کالا رو . ولی در ایران جنسی که وارد میشه علاوه بر این که مشتری سود انویدیا رو میده ، سود واسطه ؛ حمل و نقل ، گمرک ، شرکت وارد کننده و ... رو داره میده و همیشه هم همین طور بوده ، یادمه زمانی که دلار 1000 تومن بود من موبایل 320 دلاریو 560 ت خریدم . دلیلش همون نبود نمایندگی رسمی هست .

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

راه حل میدونین چیه ؟ فقط یک چیز که تقریبا ممکن هم نیست ، این که هر شرکتی نمایندگی رسمی و بدون واسطه در ایران داشته باشه که هزسینه و سود اضافی توسط مشتری پرداخت نشه ، انویدیا کارت 1070 رو بر فرض اگر 440 دلار میفروشه خودش 10 دلار 50 دلار یا 100 دلار سود داره ازش میبره و موظف هست که با این قیمت در کل دنیا عرضه کنه کالا رو . ولی در ایران جنسی که وارد میشه علاوه بر این که مشتری سود انویدیا رو میده ، سود واسطه ؛ حمل و نقل ، گمرک ، شرکت وارد کننده و ... رو داره میده و همیشه هم همین طور بوده ، یادمه زمانی که دلار 1000 تومن بود من موبایل 320 دلاریو 560 ت خریدم . دلیلش همون نبود نمایندگی رسمی هست .

راه حل خوبی هست 

لینک به دیدگاه

ببخشید من یک سوالی برام پیش آمده

دقیقا" چه کسی گفته بوده که قطعات کامپیوتری داره با ارز بانکی وارد کشور میشه؟

عزیزم وارد کننده داره حواله آزاد میزنه

چرا الکی شایعه درست میکنی زمینه سازی میکنی برای افزایش کاذب

لینک به دیدگاه

قطعات کامپیوتری در کشور ایران به عنوان کالای لوکس تلقی میشن مثل ماشین های لوکس و لباس های لوکس و ... و ارز مبادله ای نمیگیرند. این هم که قیمت قطعات میره بالا حدس میزنم بیشتر بخاطر شرایط روانی بازار باشه که به علت فوق العاده شکننده و بی ثبات بودن وضعیت اقتصاد کشور کوچکترین اتفاق و تصمیم اقتصادی باعث مشکلات زیادی میشه.

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

ببخشید من یک سوالی برام پیش آمده

دقیقا" چه کسی گفته بوده که قطعات کامپیوتری داره با ارز بانکی وارد کشور میشه؟

عزیزم وارد کننده داره حواله آزاد میزنه

چرا الکی شایعه درست میکنی زمینه سازی میکنی برای افزایش کاذب

قطعات کامپیوتری در کشور ایران به عنوان کالای لوکس تلقی میشن مثل ماشین های لوکس و لباس های لوکس و ... و ارز مبادله ای نمیگیرند. این هم که قیمت قطعات میره بالا حدس میزنم بیشتر بخاطر شرایط روانی بازار باشه که به علت فوق العاده شکننده و بی ثبات بودن وضعیت اقتصاد کشور کوچکترین اتفاق و تصمیم اقتصادی باعث مشکلات زیادی میشه.

دوستان دور زدن گمرک   یا  بانک  خیلی راحت تر از اونیه  که فکر می کنید!  .....درباره همین کالای لوکس که تعرفه گمرکی بالایی هم می خوره همین رئیس گمرک بندر امام می گفت که  اکثر وارد کنننده ها کالا رو به اسم  محصولاتی که تعرفه نداره یا تعرفه خیلی پایینی داره مثل کنجاله دام و تیور  وارد می کنن و ما هم چون از هر صد کانتینر  یکی رو رندوم بازرسی  می کنیم  تقریبا  همه  رد میشن....یا درباره خرید ارز مبادله ای برای کالای لوکس راحت به اسم یک کالای غیر لوکس وارد می کنن  مثلآ دارو میرن واردات کالایی غیر از دارو  رو انجام میدن کسی  هم نه میاد بپرسه چی وارد کردی نه اگر هم بپرسه براش مهمه و اگر هم مهم باشه   چطور می خواد  بیاد یک به یک کشتی و  کانتینرها رو بازرسی کنه که چی وارد شده!.......فوقش  تحقیق کنه تحت فشار رسانه ها  یه بازرسی صوری . نهایت این هست که چند نفری هم که خیلی نرخ قیمت رو بالا بکشن می خرن غیر اینه!؟ 

لینک به دیدگاه

دوستان دور زدن گمرک   یا  بانک  خیلی راحت تر از اونیه  که فکر می کنید!  .....درباره همین کالای لوکس که تعرفه گمرکی بالایی هم می خوره همین رئیس گمرک بندر امام می گفت که  اکثر وارد کنننده ها کالا رو به اسم  محصولاتی که تعرفه نداره یا تعرفه خیلی پایینی داره مثل کنجاله دام و تیور  وارد می کنن و ما هم چون از هر صد کانتینر  یکی رو رندوم بازرسی  می کنیم  تقریبا  همه  رد میشن....یا درباره خرید ارز مبادله ای برای کالای لوکس راحت به اسم یک کالای غیر لوکس وارد می کنن  مثلآ دارو میرن واردات کالایی غیر از دارو  رو انجام میدن کسی  هم نه میاد بپرسه چی وارد کردی نه اگر هم بپرسه براش مهمه و اگر هم مهم باشه   چطور می خواد  بیاد یک به یک کشتی و  کانتینرها رو بازرسی کنه که چی وارد شده!.......فوقش  تحقیق کنه تحت فشار رسانه ها  یه بازرسی صوری . نهایت این هست که چند نفری هم که خیلی نرخ قیمت رو بالا بکشن می خرن غیر اینه!؟ 

خوب دوست عزیز بگذار راحتت کنم چون من عضو هیات مدیره یکی از شرکت های حمل و نقل هم هستم خیلی راحت خدمتت عرض میکنم که اکثر کالاهای ریز حوزه سخت افزار داره قاچاق میاد یعنی اصلا" از گمرگ رد نمیشه که بخواد چک بشه.

کالاهای بزرگ هم دوستان وارد کننده ما اصلا" زحمت خاصی به خودشون نمیدن و همکاران سخت کوش ترخیص کار هستند و درصد میگیرند جنس رو اونور خط گمرک بهت تحویل میدن (خواستی آدرس انبار هم بدی اونجا تحویل میدن)

و یک ترخیص کار همچین ریسکی رو نمیکنه مگر اینکه بارش رو بسته باشه و بخواد کار آخر رو با شما انجام بده

جنسی قاچاق در کانتینر میاد که سود بازرگانی بالایی داشته باشه و شیک از گمرک رد شه و اینور به قیمت اصلی فروخته بشه.

تازه راه های دیگه ای هم هست که میتونه وارد کشور بشه با کانتینر و اصلا" از گمرک رد نشه

ولی از گفتنش معذورم.

لینک به دیدگاه

خوب دوست عزیز بگذار راحتت کنم چون من عضو هیات مدیره یکی از شرکت های حمل و نقل هم هستم خیلی راحت خدمتت عرض میکنم که اکثر کالاهای ریز حوزه سخت افزار داره قاچاق میاد یعنی اصلا" از گمرگ رد نمیشه که بخواد چک بشه.

کالاهای بزرگ هم دوستان وارد کننده ما اصلا" زحمت خاصی به خودشون نمیدن و همکاران سخت کوش ترخیص کار هستند و درصد میگیرند جنس رو اونور خط گمرک بهت تحویل میدن (خواستی آدرس انبار هم بدی اونجا تحویل میدن)

و یک ترخیص کار همچین ریسکی رو نمیکنه مگر اینکه بارش رو بسته باشه و بخواد کار آخر رو با شما انجام بده

جنسی قاچاق در کانتینر میاد که سود بازرگانی بالایی داشته باشه و شیک از گمرک رد شه و اینور به قیمت اصلی فروخته بشه.

تازه راه های دیگه ای هم هست که میتونه وارد کشور بشه با کانتینر و اصلا" از گمرک رد نشه

ولی از گفتنش معذورم.

این رفیقمون دیگه رسما تیر خلاص رو زد تموم کرد.

میدونید چاره کار چی چاره کار یه ب.و.م.ب هیدروژنی بزنه هممونو خلاص کنه .....

لینک به دیدگاه

مسترکارد و ویزا آزاد شده بگردین دنبال یه فروشگاه که ارسال به ایران داشته باشه و خلاص

اگه ارسال رایگان بود به منم اطلاع بدید :D

لینک به دیدگاه

قانون خخخخخخخخ چه کلمه غریبی این کلمه یا واژه  خیلی وقته خبری ازش نیست 

این مملکت درست نمیشه هیچ وقت چون متخلف و قانون گذار هردو یکی هستن  :)

لینک به دیدگاه

امروز یکی از کارمندان یک شرکت فروش قطعات کامپیوتر گفتن که قطعات رو با دلار مبادله ایی خرید میکردن و تک نرخی شدن ارز باعث بالا رفتن قیمت ها میشه و دلیل بالا رفتن قیمت ها تو چند روز گذشته و امروز همین مساله هستش

لینک به دیدگاه

مسترکارد و ویزا آزاد شده بگردین دنبال یه فروشگاه که ارسال به ایران داشته باشه و خلاص

اگه ارسال رایگان بود به منم اطلاع بدید :D

=))  =))  =))

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

قیمت دلار در بازار آزاد امروز از 3800 تومن گذشت!تقریبا 400 تومن  نسبت به مرداد ماه که 3400 بود گرون تر شده!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، nasir1367 گفته است :

قیمت دلار در بازار آزاد امروز از 3800 تومن گذشت!تقریبا 400 تومن  نسبت به مرداد ماه که 3400 بود گرون تر شده!!!

تو اینجا نمیشه هیچ حرفی زد هر چیزی میگی اسم سیاسی روش میزارن و خلاص

اما اون ور مملکت بیگانه و کافر ، هر روز به یه بهانه ای میرن تظاهرات ضد دولتی و  ... اما اینجا ...

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...