رفتن به مطلب

مقايسه عملكرد درايورهاى Nvidia در سالی که گذشت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مقايسه عملكرد درايورهاى Nvidia در سالی که گذشت

مقايسه عملكرد درايورهاى Nvidia در سالی که گذشت درايور يا همان فايل‌های راه‌انداز قطعات سخت‌افزاری، شامل نرم‌ افزاری می شود که رايانه را براي کار با دستگاه مورد نظر آسان و قدرتمند تر می سازد. به‌ عبارت ديگر اگر دستگاهي به رايانه متصل شود و گرداننده مرتبط با دستگاه بر روی رايانه نصب نشده باشد، سيستم‌ عامل قادر به شناسايی دستگاه نبوده و نمي‌تواند به درستی از دستگاه استفاده کند. همچنين در برخي موارد نيز سيستم‌ عامل دستگاه را بصورت ابتدايی با حداقل توانايی شناسايی کرده و نمي‌تواند از تمام امکانات و قابليت‌ های قطعه بطور کامل استفاده کند.

مقدمه

فرض کنيد رايانه شما مجهز به يک کارت گرافيک است اما پس از گذشت مدت زمانی، از عملکرد کارت گرافيک خود راضي نيستيد يا نمی توانيد روي سيستم‌عامل‌ های جديد از آن استفاده کنيد. در چنين مواردی می توانيد با مراجعه به سايت سازنده دستگاه، نسخه جديد درايور کارت گرافيک را دانلود کنيد تا علاوه بر پشتيبانی توسط سيستم‌ عامل‌ های جديدتر، بتوانيد از امکانات بيشتری که براي کارت گرافيکی شما در نظر گرفته شده است نيز استفاده کنيد، شاید این روش در زمان های دور پاسخ گو بوده است، اکنون که بازی های رایانه ای روز به روز پیشرفت می کنند و متاسفانه به دو دسته AMD باندل و Nvidia تایتل تقسیم شده اند کار کمی سخت تر نیز خواهد شد. وبسایت سخت افزار با یک عدد کارت گرافیک Nvidia GTX 980 Ti آزمایشی را شروع کرده و عملکرد انویدیا را در زمینه پشتیبانی نرم افزاری کارت های گرافیک سری 900 مورد بررسی قرار داده است. در این بررسی سعی شده از اولین درایور های منتشر شده توسط انویدیا برای کارت گرافیک مذکور تا آخرین نسخه از این درایور ها در این بررسی شرکت داده شوند تا بتوان بهتر و دقیق تر عملکرد درایور های انویدیا را قضاوت کرد، بخاطر همین امر تعداد 6 درایور از نسخه های تایید مایکروسافت (WHQL) وارد میدان نبرد تست های بازی های رایانه ای شدند.

ادامه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

TOMB-RAIDER-DX11.jpg

قبلا دیده بودم این مطلب رو. نمودار بالا تغییر و بعضا کاهش عملکرد در بعضی از درایور های انویدیا رو تایید می کنه.

چند نکته و چند تا چیزی که جای سوال داره!؟

اول اینکه بازی های تست خیلی کم و محدود هستند. اساسین، G_T_A V، ویچر، کال آف دیوتی، فارکری و دیرت رالی گزینه های مناسبی برای تست بودند.

دوم اینکه این درایور ها 8 ماه رو پوشش میدن نه یک سال و کارتی مثل 980ti دقیقا از ژوئن درایور داشته پس امکان پوشش یک ساله درایوری کاملا وجود داشته.

سوم اینکه درایور 368.39 در 7 ژوئن ریلیز شده نه در 1 ژوئن و با توجه به اینکه بررسی 27 تیر یعنی 17 ژولای روی سایت قرار داده شده امکان تست درایور های 368.69 و 368.81 هم بوده و اتفاقا این درایورها بهتر مشخص می کنند که با اومدن کارتهای جدید(1070، 1080)، کارتهای قدیمی از توجه و ساپورت درایوری سازنده خارج میشن و یا یک تفکر اشتباه است.

دلم میخواد که کارت  780ti رو با درایورهایی از کوارتر اول 2014 -2015 (مثلا مارچ) در عناوین مطرح اون بازه مثل  Battlefield 4 ، Metro: Last Light ، Thief ، Call of Duty: Ghosts، BioShock Infinite، Wolfenstein: The New Order، Crysis 3،Far Cry Tomb Raider 2013 تست کنم. درسته کمی سخت و زمان بر میشه ولی کار بزرگی هست و میشه یک نظر قاطع داد در این باره.

یه زمانی یادمه تامز هاردور و تکپاور اپ این کار رو می کردند در زمان 680 ولی الان چند سالی هست که همچین تستی نکردن.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

TOMB-RAIDER-DX11.jpg

قبلا دیده بودم این مطلب رو. نمودار بالا تغییر و بعضا کاهش عملکرد در بعضی از درایور های انویدیا رو تایید می کنه.

اول اینکه بازی های تست خیلی کم و محدود هستند. اساسین، G_T_A V، ویچر، کال آف دیوتی، فارکری و دیرت رالی گزینه های مناسبی برای تست بودند.

دوم اینکه این درایور ها 8 ماه رو پوشش میدن نه یک سال و کارتی مثل 980ti دقیقا از ژوئن درایور داشته پس امکان پوشش یک ساله درایوری کاملا وجود داشته.

سوم اینکه درایور 368.39 در 7 ژوئن ریلیز شده نه در 1 ژوئن و با توجه به اینکه بررسی 27 تیر یعنی 17 ژولای روی سایت قرار داده شده امکان تست درایور های 368.69 و 368.81 هم بوده و اتفاقا این درایورها بهتر مشخص می کنند که با اومدن کارتهای جدید(1070، 1080)، کارتهای قدیمی از توجه و ساپورت درایوری سازنده خارج میشن و یا یک تفکر اشتباه است.

دلم میخواد که کارت  780ti رو با درایورهایی از کوارتر اول 2014 -2015 (مثلا مارچ) در عناوین مطرح اون بازه مثل  Battlefield 4 ، Metro: Last Light ، Thief ، Call of Duty: Ghosts، BioShock Infinite، Wolfenstein: The New Order، Crysis 3،Far Cry Tomb Raider 2013 تست کنم. درسته کمی سخت و زمان بر میشه ولی کار بزرگی هست و میشه یک نظر قاطع داد در این باره.

یه زمانی یادمه تامز هاردور و تکپاور اپ این کار رو می کردند در زمان 680 ولی الان چند سالی هست که همچین تستی نکردن.

سلام البته بر عکس شما نظر من هست، الان به وبسایت اصلی رفتم، البته قبلا هم رفته بودم اون زمانی که شما میگی درایور 369.69 باید باشه این وبسایت سخت افزار به چه دلیلی ولی فیلتر بوده پس بررسی و صد در صد بعد از این موارد گذاشتن و قبل از درایور مورد نظر شما تست هاشون گرفتن، در ادامه بازی های که شما نام بردید خیلی جدید نیستن. مبحث اینکه انویدیا کاهش کارایی ایجاد کرده در 700 دیدگاه خیلی ها هست.

بنده به عنوان کسی که از تراشه های AMD استفاده کردم و همچنین انویدیا این بررسی و تایید میکنم و با یک کارت گرافیگ 980 تی آی حدود همین امتیاز ها رو گرفتم!!

شما به یکی دو فریم میگی کاهش کارایی ؟ احتمالا شما یکی از فن های AMD هستید که اینطوری نظر دادید. البته بهتر بود به خود وبسیات می رفتید و جواب نویسنده رو دریافت می کردید.

از دور سخن گفتن خیلی راحته :D

ویرایش شده توسط AMD FUSION
لینک به دیدگاه

شما به یکی دو فریم میگی کاهش کارایی ؟ احتمالا شما یکی از فن های AMD هستید که اینطوری نظر دادید. البته بهتر بود به خود وبسیات می رفتید و جواب نویسنده رو دریافت می کردید.

کاری با این ندارم که حرف کی درسته اما باید با کاربری که این همه اطلاعات داره و چندین ساله که تو این فرومه درست صحبت کنی :)

• 1 ارسال
  • Joined ۰۱-خرداد ۹۰
  • به قول یه دوستی هنوز هیچ گونه فازی در شما ساخته نشده :D 
ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام البته بر عکس شما نظر من هست، الان به وبسایت اصلی رفتم، البته قبلا هم رفته بودم اون زمانی که شما میگی درایور 369.69 باید باشه این وبسایت سخت افزار به چه دلیلی ولی فیلتر بوده پس بررسی و صد در صد بعد از این موارد گذاشتن و قبل از درایور مورد نظر شما تست هاشون گرفتن، در ادامه بازی های که شما نام بردید خیلی جدید نیستن. مبحث اینکه انویدیا کاهش کارایی ایجاد کرده در 700 دیدگاه خیلی ها هست.

بنده به عنوان کسی که از تراشه های AMD استفاده کردم و همچنین انویدیا این بررسی و تایید میکنم و با یک کارت گرافیگ 980 تی آی حدود همین امتیاز ها رو گرفتم!!

درود

داریوری که گفتم 3 روز قبل از قرار دادن بررسی در دسترس بوده. مسلما تست 3 تا بازی اون هم با یک کارت والبته درایورهای مختلفی چیزی نیست که بخواد یک ماه زمان ببره و تو همون 3 روز براحتی می شد بررسی نوشت. اگر هم مشکل بوده یا توضیح میدادن و یا میتونستن با درایور جدید تو دو ساعت تست کنن و نتایج رو اضافه کنن. از guru3d و تامزهاردور و Techpowerup بالاتر که نداریم! بسیار دیده شده که تحت شرایطی نتایجشون رو آپدیت می کنن و توضیح میدن که به چه علت بوده و شامل چه مواردی میشه.

میخواهید بازی مییرز اج کاتالیست یا  Doom 2016 رو براتون تست کنه؟ چطور میشه تاثیر درایور یکسال پیش رو بر بازی که 3-2 ماه هست اومده سنجید؟

بازیهایی که بنده گفتم تقریبا تمام سایت های بزرگ تست می کنن و جز مهم ترین بازیها در این بازه زمانی است و اغلب داخل خودشون تست هم دارند.

اصولا شما اگر گیمر باشید میدونید که مینیمم فریم بسیار مهم تر از میانگین و ماکزیمم هست! وقتی مینیمم فریم از 57 به 38 در دو درایور متفاوت کاهش پیدا می کنه تفاوت معناداری محسوب میشه! جالب شما نمودار رو نگاه نکردید و من رو به طرفداری محکوم می کنید.

و در جواب جمله آخرتون میتونید به امضای بنده رجوع کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

کاری با این ندارم که حرف کی درسته اما باید با کاربری که این همه اطلاعات داره و چندین ساله که تو این فرومه درست صحبت کنی :)

• 1 ارسال
  • Joined ۰۱-خرداد ۹۰
  • به قول یه دوستی هنوز هیچ گونه فازی در شما ساخته نشده :D 

کاربری که این همه اطلاعات داره و چندین ساله توی این فروم هست تبدیل شده به پیامبر برای شما؟

از شما نظر نخواستم که چطوری با کی صحبت کنم.

اصلا هم به من مربوط نیست این آقا افکارش چی هست برای خودشه میتونه یک عمر باهاش زندگی کنه

بنده با شما شوخی ندارم آقا.

همون بهتر که 5 سال هست توی این فروم نیومدم، فکر می کیردم کاربراش خوب شدن، اما نه جنگلی برای خودشون راه انداختن

درود

داریوری که گفتم 3 روز قبل از قرار دادن بررسی در دسترس بوده. مسلما تست 3 تا بازی اون هم با یک کارت والبته درایورهای مختلفی چیزی نیست که بخواد یک ماه زمان ببره و تو همون 3 روز براحتی می شد بررسی نوشت. اگر هم مشکل بوده یا توضیح میدادن و یا میتونستن با درایور جدید تو دو ساعت تست کنن و نتایج رو اضافه کنن. از guru3d و تامزهاردور و Techpowerup بالاتر که نداریم! بسیار دیده شده که تحت شرایطی نتایجشون رو آپدیت می کنن و توضیح میدن که به چه علت بوده و شامل چه مواردی میشه.

میخواهید بازی مییرز اج کاتالیست یا  Doom 2016 رو براتون تست کنه؟ چطور میشه تاثیر درایور یکسال پیش رو بر بازی که 3-2 ماه هست اومده سنجید؟

بازیهایی که بنده گفتم تقریبا تمام سایت های بزرگ تست می کنن و جز مهم ترین بازیها در این بازه زمانی است و اغلب داخل خودشون تست هم دارند.

اصولا شما اگر گیمر باشید میدونید که مینیمم فریم بسیار مهم تر از میانگین و ماکزیمم هست! وقتی مینیمم فریم از 57 به 38 در دو درایور متفاوت کاهش پیدا می کنه تفاوت معناداری محسوب میشه! جالب شما نمودار رو نگاه نکردید و من رو به طرفداری محکوم می کنید.

و در جواب جمله آخرتون میتونید به امضای بنده رجوع کنید.

موفق باشید.

شما اول یاد بگیر اسم بازی ها رو بتونی انگلیسی تایپ کنی مییرز اج کاتالیست =))

چرا با من دعوا میکنی برو به نویسنده اون سایت گیر بده.

من اطلاعاتی داشتم که اون سایت یه مدت فیلتر شده بود همین.

شما اون امضاء رو گذاشتی که اول از  همه چشم خودت بهش بیوفته، اما میدونی برادر من شما خودت نمی دونی چی نوشتی.

همیشه درایور ها دچار مشکل میشن توی اون نمودار اگر در درایور بعدی مینیموم فریم افت بیشتری داشت حرف شما درست بود.

در ضمن تمام سایت های بزرگ دنیا کاربرای بی ادبی مانند شما ندارند. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاربری که این همه اطلاعات داره و چندین ساله توی این فروم هست تبدیل شده به پیامبر برای شما؟

اصلا هم به من مربوط نیست این آقا افکارش چی هست برای خودشه میتونه یک عمر باهاش زندگی کنه

همون بهتر که 5 سال هست توی این فروم نیومدم، فکر می کیردم کاربراش خوب شدن، اما نه جنگلی برای خودشون راه انداختن

شما اون امضاء رو گذاشتی که اول از  همه چشم خودت بهش بیوفته، اما میدونی برادر من شما خودت نمی دونی چی نوشتی.

همیشه درایور ها دچار مشکل میشن توی اون نمودار اگر در درایور بعدی مینیموم فریم افت بیشتری داشت حرف شما درست بود.

من در دو پست قبل بازی هایی که معرفی کردم رو به انگلیسی تایپ کردم. گیر دادن به نوع نوشتار نشانگر وضعیت و احوال شماست.

شما وقتی از در خونه ات هم داخل بشی و با بی ادبی شروع کنی پدرت هم باهات برخورد می کرد.

اینجا یک فروم علمی است و شما با اولین پستتون اول به بنده برچسب طرفدار بودن زدید و پس از اون سعی در بیراهه کشیدن تاپیک داشتید و دارید.

چون اگر اینطور نبود از اون چیزی که من نوشتم "تغییر و  کاهش عملکرد در بعضی از درایور های انویدیا" که بر طبق اون نمودار چیزی غیر از واقعیت هم نبود درست برداشت می کردید و مسلما برداشت اشتباهتون از افکار سمی خودتون هست. پس توقع نداشته باشید باهاتون خیلی دوستانه برخورد بشه وقتی تازه از در رسیدی و سعی داری برچسب بزنی! 

موفق باشید. @};-

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

با توجه به نمودار هایی که در لینک قرار داده شده . کاهش کارایی معنادار در درایور ها دیده نمی شه و بعضا برخی کاهش ها مثل مینیمم فریم در یک درایور انفاق افتاده و بعد از اون درست شده پس این یک روند کلی نیست و باید دقت بشه به این مورد . به طور کلی میشه گفت کاهش کارایی کارت های انودیا شایعه ای بیش نیست و علت به وجود اومدن این شایعه مقایشه کارت های انودیا با ای ام دی بوده که با توجه به افزایش کارایی قابل توجه کارت های ای ام دی این طور به نظر می رسید که کارت های انودیا کاهش کارایی دارن که خوب این حرف اشتباه هستش.

ضمنا همیشه کسی که اتهام میزنه که در اینجا کاهش کارایی کارتهای انودیا توسط درایور هست باید حرفش رو با مدرک اثبات کنه نه اینکه یکی بیاد یه اتهامی بزنه و بعد از اون در پی رفع اتهام باشیم اصلا هیچ جا این مدلی عمل نمی کنن. همیشه اصل بر برائت هست :D

لینک به دیدگاه

والا بنده در مدت فعالیتم کاربری مثل شما ندیدم که ادب و رعایت نکنه...هر چیزی نیازمنده عقل است و عقل نیازمنده ادب....کسی که اداب اجتماعی رو بلد نیست مسلما علمی هم نداره....فقط اینکه برید 2 تا مطلب بخونید نمیشه علم !....جناب hex فقط موضوع رو بررسی کردن و شما اومدید مستقیما ایشون رو خطاب قرار دادید...بنده خودم طرفدار انویدیا هستم اما بی احترامی رو به هیچ وجه قبول نمیکنم...پست شما رو هم بخاطر شاخ و شانه کشیدن بنده گزارش کردم و ناظران رسیدگی میکنن...این انجمن جایی برای لفظ های قهوه خانه ای نیست  @};-

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

خیلی برام جالبه اگر کارتهای amd هم همینطور بررسی بشن مثل 390 و امثاله که آیا واقعا کارایی کارتهای amd با درایورهای جدیدتر بهبود پیدا میکنه در بازی یکسان یا خیر. چون معمولا کارایی در موقع عرضه کارتها و نه با درایورهای جدیدتر خیلی مدنظر قرار میگیره و روش تبلیغ میشه.

پ ن: ازونجایی که فناوری بدون فرهنگ استفاده به کشورهای جهان سوم وارد میشه به نظرم بهتر میشه که کاری کرد که افراد حقیقی نسبت به فعالیتهاشون در فضای مجازی پاسخگو باشند.

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

جوابتون رو دادم هنوز در شما فازی تشکیل نشده!!

من هم با شما شوخی ندارم

چه بهتر جنگل جاییه که توش زندگی میکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@};-

دوست عزیزم اگه از نظر شما این فروم جنگل هست پس بهتر نیست شما تبلیغ باغ وحش زیباتون رو جای دیگه انجام بدید اگه فکر میکنید اونجا بهتره؟

اگه بحث بی ادبی و توهین به افراد حاضر در یک جمع باشه هر کسی میتونه بی ادبی کنه :-@ وقتی جایی رو تشبیه به جنگل میکنید کل حاضرین در اون جمع رو تشبیه به حیوان کردین... کاری که عوض داره گله نداره! شما با این کارتون شعور و شخصیت دیگر دوستانتون رو که اینجا هم فعالیت میکنن زیر سوال می برید!

پ.ن

1.امثال این آقا مثل جاندارِ معروفی هستن که میان تو باغچه خونت و گیاها رو میخورن و همونجا ها خراب کاری میکنن و فرار ... اگه به هر دلیلی در جایی حضور پیدا میکنید و اکانت ساختین و شرایط عضویت رو قبول کردید حق بی احترامی به اون جمع رو ندارید

2. توجه بفرمایید که مخاطب و منظور بنده صرفا کاربر AMD Fusion هستن و پست بنده ارتباطی به پست و سایت مورد اشاره استارتر ندارد، سو برداشت نشه لطفا

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

خیلی برام جالبه اگر کارتهای amd هم همینطور بررسی بشن مثل 390 و امثاله که آیا واقعا کارایی کارتهای amd با درایورهای جدیدتر بهبود پیدا میکنه در بازی یکسان یا خیر. چون معمولا کارایی در موقع عرضه کارتها و نه با درایورهای جدیدتر خیلی مدنظر قرار میگیره و روش تبلیغ میشه.

پ ن: ازونجایی که فناوری بدون فرهنگ استفاده به کشورهای جهان سوم وارد میشه به نظرم بهتر میشه که کاری کرد که افراد حقیقی نسبت به فعالیتهاشون در فضای مجازی پاسخگو باشند.

یه نکته در مورد amd بگم ، اون قدیما که 290 معرفی شد اگر یادتون باشه که هست خیلی مشخصات خوبی داشت ، شیدر های زیاد ، مموری زیاد ، پنهای باند خوفناک :) اما فریمش از رقباش خیلی کمتر بود ، خب مشخص بود یه جای کار داره میلنگه و قطعا مشکل از درایوری بود که بهینه نبود ، طی یک سال اخیر مشکل درایور های amd تقریبا حل شده ، کارت 290 حدود 13500 الی 14 هزار اسکور 3دی مارک11 اش بود که الان به حدود 15 هزار و بیشتر رسیده ، من خودم کارت 290 رو قبلا داشتم و با دو درایور کاتالیست و کریسمون که تست زدم تفاوت فریم واقعا فاحش بود. اما چون درایور nvidia از اول تقریبا بهینه بوده شاید تفاوت زیادی حس نشه و تفاوت نسخه ها صرفا در سازگاری در گیم های جدید باشه ، البته خیلی ها بر این سیاست انویدیا باور دارن که بر مرور زمان انویدیا برای فروش بیشتر نسل جدیدش کمی کارایی نسل قدیمشو کاهش میده ، یک دوستی بود که میگفت کارت 780 ای که داره با درایور قدیمی بیشتر فریم میده! که امید وارم کسی این داستانو چک کنه...

خطاب به بعضی ها : اومدیم بحث منطقی کنیم نه دعوا ، واسه دعوا برین تو کوچه خیابون بهتره ، این جا فرومه...

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نکته در مورد amd بگم ، اون قدیما که 290 معرفی شد اگر یادتون باشه که هست خیلی مشخصات خوبی داشت ، شیدر های زیاد ، مموری زیاد ، پنهای باند خوفناک :) اما فریمش از رقباش خیلی کمتر بود ، خب مشخص بود یه جای کار داره میلنگه و قطعا مشکل از درایوری بود که بهینه نبود ، طی یک سال اخیر مشکل درایور های amd تقریبا حل شده ، کارت 290 حدود 13500 الی 14 هزار اسکور 3دی مارک11 اش بود که الان به حدود 15 هزار و بیشتر رسیده ، من خودم کارت 290 رو قبلا داشتم و با دو درایور کاتالیست و کریسمون که تست زدم تفاوت فریم واقعا فاحش بود. اما چون درایور nvidia از اول تقریبا بهینه بوده شاید تفاوت زیادی حس نشه و تفاوت نسخه ها صرفا در سازگاری در گیم های جدید باشه ، البته خیلی ها بر این سیاست انویدیا باور دارن که بر مرور زمان انویدیا برای فروش بیشتر نسل جدیدش کمی کارایی نسل قدیمشو کاهش میده ، یک دوستی بود که میگفت کارت 780 ای که داره با درایور قدیمی بیشتر فریم میده! که امید وارم کسی این داستانو چک کنه...

خطاب به بعضی ها : اومدیم بحث منطقی کنیم نه دعوا ، واسه دعوا برین تو کوچه خیابون بهتره ، این جا فرومه...

در مورد AMD و بهبود درایور باهاتون موافقم و در مورد کاهش کارایی (که البته اعتقادی به این مسئله ندارم):

فرض کنید شما کارت 980ti دارید و قصد انجام بازی تامبریدر رو دارید.

اگر بازی رو با درایور 358.50 انجام می دادید و در زمانی که درایور 364.72 رو به خیال بهبود فریم ریت نصب کنید و ببینید مینیمم فریم از 57 به 38 رسیده چه قضاوتی در مورد انویدیا می کنید ؟

درسته تو درایورهای بعدی مشکل رفع شده ولی من هم گفتم در بعضی موارد این اتفاق نمود واقعی داشته که کاربرای زیادی این مسئله رو گفتن.

لینک به دیدگاه

TOMB-RAIDER-DX11.jpg

درود

متاسفانه در زمان انتشار درایور های نامبرده نتایج تست و طراحی نمودارها صورت گرفته بود و امکان اضافه کردن درایور های جدید نبوده است، در مورد تعداد کم عناوین تست شده هم کاملا صحبت شما تایید میشه و این نکته در بررسی های بعدی لحاظ خواهد شد، با توجه به اهمیت رابط برنامه نویسی DirectX 12 سعی شده بود تا در تست ها از بازی های جدیدتر و با قابلیت DX12 استفاده بیشتری شود، علاوه بر آن ثبت نتایج عملکرد در عناوین دارای افزونه سیستم بنچمارک نسبت به سایر روش های اندازه گیری بسیار دقیق تر عمل می کنند و با توجه به اینکه تفاوت درایور ها هدف اصلی بررسی بوده است لذا حتی کوچکترین تغییر نرخ فریم نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به همین خاطر دایره بازی های مورد تست محدود خواهند شد، البته این مسئله قطعا مورد توجه قرار داشته و سعی شده است تا در بررسی درایور های AMD از ابزار های بنچمارک گیری متفاوت تری استفاده کنیم. در هر حال اگر انتقاد و پیشنهادی هست خوشحال خواهیم شد تا از آن ها اطلاع پیدا کنیم.

موفق باشید @};-

پ.ن: از مدیریت محترم هم درخواست دارم تاپیک به بخش مطالب کپی شده انتقال پیدا کند.

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

یادش بخیر چند ماه پیش خیلی از کاربرا  به انویدیا اتهام میزدن که این شرکت تعمدا با درایور کاری می کنه که کارتهاش پرفورمنسش بیاد پایین تا بتونه کارتهای جدیدش رو بفروشه . این مورد تقریبا به یه اصل تبدیل شده بود و موقع پیشنهاد کارت این مورد رو مثلا به خریداران یادآوری می کردن . مخصوصا داستان بر روی کارت های سری 700 بود. خیلیم جالب بود کسی هیچ گونه مدرکی نداشت اما این مسئله رو بارها عنوان می کردن . دلیلش هم واضح بود نگاه نسبی . صرفا مقایسه می کردن ینی می گفتن رقیب کارت 780 کارت 290 بود حالا ببین 290 کجا قرار داره حتی از 780ti هم بهتره در نتیجه انودیا قدرت کارت هاش رو کاهش می ده. خدا رو شکر الان کم تر کسی دیگه این شایعه رو باور می کنه و دیگه کسی هم تو بحثاش این مورد رو ذکر نمی کنه . بگذریم.

در مورد مینیمم فریم هم توضیح بدم . مینیمم فریم مربوط به یک لحظه و خیلی خیلی حساس هستش . در حین بنچمارک گیری کوچک ترین مشکلی در نحوه تست و خود درایور باشه روی مینیمم فریم تاثیر شدیدی میذاره . اگه توجه کنید چهار پنج تا بازی تست شده و هیچ کدوم کاهش فریم معنا داری در مینمم فریم نداشتن تازه مثلا در بازی هیتمن پیشرفت خوبی هم مشاهده میشه . اما در بازی تامرایدر فقط در یک درایور و اونم فقط در مینیمم فریم و نه میانگین فریم کاهش معنا دار مشاهده شده تازه این مشکل فقط در دایرکت ایکس 11 بوده و در 12 این مورد مشاهده نمیشه . که خوب این یه نقص در درایور هستش و اصلا و به هیچ وجه نمیشه این رو به این ربط داد که انودیا تعمدا می خواد با کاهش پرفورمنس کارتهای قدیمیش کارت جدیدش رو بفروشه . نهایت میشه گفت انودیا در این درایور بد عمل کرده و باید حواسش باشه دیگه از این اشتباهات نکنه . همین . نقص در درایور هم خیلی پیش اومده و چیز جدیدی نیست. قبلا هم بوده در آینده هم خواهدبود.

امیدوارم مسئله درایورهای انویدیا و شایعه اینکه انویدیا تعمدا می خواد با درایوراش قدرت کارتهای قدیمش رو کم کنه یک بار برای همیشه با این تایپیک جمع بشه بره و دیگه تو این فروم این اشتباه رو نبینیم.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

متاسفانه در زمان انتشار درایور های نامبرده نتایج تست و طراحی نمودارها صورت گرفته بود و امکان اضافه کردن درایور های جدید نبوده است، در مورد تعداد کم عناوین تست شده هم کاملا صحبت شما تایید میشه و این نکته در بررسی های بعدی لحاظ خواهد شد، با توجه به اهمیت رابط برنامه نویسی DirectX 12 سعی شده بود تا در تست ها از بازی های جدیدتر و با قابلیت DX12 استفاده بیشتری شود، علاوه بر آن ثبت نتایج عملکرد در عناوین دارای افزونه سیستم بنچمارک نسبت به سایر روش های اندازه گیری بسیار دقیق تر عمل می کنند و با توجه به اینکه تفاوت درایور ها هدف اصلی بررسی بوده است لذا حتی کوچکترین تغییر نرخ فریم نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به همین خاطر دایره بازی های مورد تست محدود خواهند شد، البته این مسئله قطعا مورد توجه قرار داشته و سعی شده است تا در بررسی درایور های AMD از ابزار های بنچمارک گیری متفاوت تری استفاده کنیم. در هر حال اگر انتقاد و پیشنهادی هست خوشحال خواهیم شد تا از آن ها اطلاع پیدا کنیم.

موفق باشید @};-

پ.ن: از مدیریت محترم هم درخواست دارم تاپیک به بخش مطالب کپی شده انتقال پیدا کند.

بسیار عالی و ممنون از پاسخگویی شما.

با آرزوی موفقیت روزافزون. @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...