رفتن به مطلب

کمک به نصب ویندوز روی ssd...؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

بالاخره امروز پس از اینکه چند روز بود اومده بودم کرج (از شیراز) برای تفریح و دیدن اقوام موفق شدم مجدد برم لیون و قطعات زیر رو بخرم... (روز پنجشنبه هم یکسر رفتم لیون که اتفاقا جناب آقای حسینی رو هم زیارت کردم... یه پست در این مورد قبلا نوشتم)

میرم سراغ قطعات خریداری شده :

۱- ssd plextor M7V 256g

۲- case z4

۳- gtx 1060 g1 gaming gigabyte

خب فردا انشالله بر می گردم و قطعات رو اسمبل می کنم توی کیس جدید و چند تا تست براتون میزارم

لطفا در مورد این سوال راهنمایی کنید

من این تاپیک رو در مورد ssd خوندم تا فردا بلافاصله بعد از اسمبل ویندوز ۱۰ رو بریزم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=16272&page=106#entry783532

توی پست ۶ این تاپیک به این اشاره شده بود که میتونیم ویندوز رو روی حالت uefi بالا بیاریم و یه سری توضیحات دیگه هم ذکر شده بود... من قبلا ویندوز رو روی این حالت روی هارد نصب کردم... سوالم اینه که روی ssd هم ویندوز رو روی این حالت نصب کنم یا نه بصورت معمولی؟ فکر کنم تنها علت نصب ویندوز روی حالت uefi جهت بالا بردت بوت اون هست که در مورد ssd دیگه نیازی به این کار نیست درسته؟

در آخر ببخشید سوالم رو توی این تاپیک زدم خواستم تاپیک مجدد باز نشه و همینجا کار رو ادامه بدم

متشکرم

ویرایش شده توسط Darksiren.s
لینک به دیدگاه

• ارسال 103
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام .

به نظر من شما میتونید تغییرات بهتری نسبت به چیزی که گفتید تو سیستم بدید .

اول یک SSD تهیه کنید .

دوم کیس رو عوض کنید . کیس شما خیلی قدیمیه و حرارت رو خوب دفع نمیکنه . گرم شدن سیستم ، باعث افت کارایی اون میشه .

سوم گرافیک رو با یک گرافیک دست دوم 970 عوض کنید . الان وقت خرید این کارتهاست که قیمتشون خوب پایین اومده .

بقیه پول رو هم نگه دارید و یا یک مانیتور یا ماوس و کیبورد تهیه کنید ( اگر مدل مناسب ندارید )

توجه داشته باشید که با تغییر پلتفرم ، خیلی نمیتونید تغییر محسوسی تو سیستم ببینید .

لینک به دیدگاه

سلام .

به نظر من شما میتونید تغییرات بهتری نسبت به چیزی که گفتید تو سیستم بدید .

اول یک SSD تهیه کنید .

دوم کیس رو عوض کنید . کیس شما خیلی قدیمیه و حرارت رو خوب دفع نمیکنه . گرم شدن سیستم ، باعث افت کارایی اون میشه .

سوم گرافیک رو با یک گرافیک دست دوم 970 عوض کنید . الان وقت خرید این کارتهاست که قیمتشون خوب پایین اومده .

بقیه پول رو هم نگه دارید و یا یک مانیتور یا ماوس و کیبورد تهیه کنید ( اگر مدل مناسب ندارید )

توجه داشته باشید که با تغییر پلتفرم ، خیلی نمیتونید تغییر محسوسی تو سیستم ببینید .

ممنون استاد عزیز توضیحاتتون بسیار خوب و کارآمد هستش

چند تا سوال داشتم ممنون میشم این ها رو هم پاسخ بدید

1- من چند روز دارم توی یو ..... تی .... یوب سرچ می کنم تا تفاوت بین rx480 رو با 1070 ببینم و حتی تفاوت 6600 رو با 4460 !!!خب صد البته تفاوت هایی دیده میشه که البته باید نظر کارشناس های محترمی همچون شما روش باشه که بشه نتیجه گیری کرد اما خب سوال اساسی اینه که من چون ممکنه تا چند وقت دیگه پول دیگه دستم نرسه الان باید تصمیم درست رو بگیرم میخوام بدونم اگر قراره در بازی های اینده سیستم 1151 یا گراف 1070 خودش رو نشون بده یا این سیستم فعلی ام اذیت کنه الان تصمیم درست رو بگیرم !!! لازم به ذکره همین پول رو هم به زور جور کردم و از روی شکم سیری نمیخوام اینکار رو بکنم بلکه میخوام یه نتیجه خوب از تصمیمم بگیرم تا بعد پشیمون نشم

2- من تفاوت 970 رو با 480 نمیدونم به نظرتون کار درست چیه خرید گراف 480 که توی دایرکت ایکس 12 خوب خودش رو نشون داده یا 970؟؟؟؟ چون تقریبا هم قیمت هستند این سوال رو می پرسم

3-در مورد کیس حتما چشم اینکار رو خواهم کرد ...یه سوال اگر همیشه درب کیس رو باز بزارم بهتر نمیشه البته اینم بگم من تازگی ها دو تا فن جدید گرفتم و فن های خود کیس رو عوض کردم ... حال اگر بخوام کیس رو بفروشم چند میتونم ردش کنم اگر بخوام یک کیس مناسب با قیمت مناسب بخرم چه گزینه هایی پیش روم هست

4- مانیتورم هم این مدل هست به نظرتون نیازه عوضش کنم :  vs228h-p

باز هم ممنون از توجهتون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان با توجه به کمکی که توی یه تاپیک دیگه از شما خوبان گرفتم و توی انتخاب یک سیستم برای یکی از دوستان به نتیجه رسیدم الان تصمیمی گرفتم که نیاز به راهنمایی از طرف شما بزرگواران دارم ... خب اوضاع از این قراره :

مشخصات سیستم بنده این هاست :

CPU: Intel Core™ i5-4460 Haswell Processor 3.2 GHz 6MB Cash

Motherboard: ASRock FATAL1TY H97 Performance LGA1150

Memory: Corsair Vengeance 8G 1600 CL10 * 2 =16G

Graphic Card: Zotac GTX 960 2GB GDDR5

Hard Drive: Western Digital Green Edition 2TB + 1TB

Case and Power Supply: Green Tuniq3 With Green GP600A-HP

خب من یه مبلغی حدود 1500 دستم اومده برای اینکه از سیستمم و به خصوص بازی ها بتونم بازدهی بیشتری بگیرم میخواستم یه سری تغییرات بدم :

دو راه به ذهنم رسید :

1- فروش سیستم فعلی به غیر از هاردها و کیس و خرید سیستم و ارتقا به اسکای لیک و 1151 و خرید گرافیک rx 480

2- نگه داشتن سیستم فعلی و فروش کارت گرافیک 960 خودم و خرید یک کارت گرافیک 1070

در صورتیکه بخوام راه اول رو برم قطعاتی که انتخاب کردم این هاست

ru50_system_thumb.jpg

برای این سیستم یک کارت گرافیک PowerColor Red Devil RX 480 هم خواهم خرید ... انشاءا...

خب به نظرتون کدوم راه منطقی تر ، مقرون به صرفه تر ، مناسب تر خواهد بود و بازدهی بیشتری خواهد داشت (البته از لحاظ قیمتی حساب کردم در هر دو حالت حدودا 1500 باید از جیب بزارم)

منتظر نظرات ارزشمند شما دوستان هستم ...

متشکرم

درود دوست عزیر.

سوال دومتونم خوندم.

شما الان اگر 1500 نقد داری و میخای ارتقاء بدی،بهینه ترین راه اینه که گراف فعلی رو بفروشی و یه 1070 بگیری.

دومین راه هم اگر میخاید تفاوت حسابی ببینید:

گراف فعلی رو بفروشید، 2 تومن دستتون رو می، یه کارت 390x بخرید با یه مانیتور fhd. پیشنهاد من اینه که ارزونترین مانیتور رو انتخاب کنید با refresh rate 60hz هم استاندارده هم با کیفیت بنظر من خرید مانیتور فول اچدی گرون منطقی نیست. البته نظر شخصیه من اینه تا 2 سال دیگه هممون از fhd خسته میشیم و میریم سمت 2k و 4k.

اگر پول اضاف اوردین ssd هم تهیه کنید ( به قول یکی از دوستان چه سیستم تو 30 ثانیه بیاد بالا چه 2 دقیقه مهم اینه لود میشه) در خصوص لود بازی ها: من به دلایلی مجبور شدم gta v رو به h.d.d انتقال بدم تفاوت لود 1 دقیقه که بنظر من مهم نیست

ولی فعلا فکر فروش مین برد و cpu رو نکنید که ارزش نداره. ( صبر کنید برای kaby lake)

در مورد دایرکت 12 همونقدری که 480 افزایش پرفورمنس پیدا میکنه 390x هم همون اندازه هست. این که 390x پیشنهاد دادم، بدلیل این بود که گفتید باید خرج کنید پول رو [emoji5] وگرنه 480 کاستوم ارزش بیشتری داره

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

1 - مطمئنا 1070 از 480 بهتره . 480 رو با همون 970 میتونی مقایسه کنی که کمی 480 بهتر عمل میکنه . یا اینکه 480 رو با 1060 مقایسه کن . بحث تو فروم زیاد شده در مورد این کارتها  . میتونی بخونی و منطقی نتیجه گیری کنی .

6600 با 4460 تفاوت چندانی نداره . تفاوت فرکانسی داره که میشه چشم پوشی مرد ازش ، تفاوت در گرافیک داخلی داره که اصلا مهم نیست ، تفاوت تو مصرف داره که اون هم با توجه به قیمت قابل چشم پوشیه .

در مورد بازیهای آینده نمیشه الان نظر داد . ولی مطمئنا سیستم ها در آینده هم نیاز به ارتقاء پیدا میکنن . ولی باید ببینی این ارتقاء به صرفه هست یا نه . مثلا شما اگر الان از 4460 بری روی 6600 ، ممکنه در یک بازی خاص به جای 60 فریم 62 فریم بگیری . این به صرفه نیست . اگر پردازنده سندی بریج داشتی ، این تفاوت خیلی بیشتر میشد و اون موقع به صرفه بود . توگرافیک هم همینطوره . باید ببینی تفاوت نسل فعلی با یک نسل قبلتر چقدره ، آیا الان به صرفه هست تعویض یا اینکه نه . معمولا تعمیض یک نسل با نسل بعدی توصیه نمیشه . جداقل یک نسل فاصله باشه بینشون بهتره . نظر شخصی من 2 نسل فاصله هست . یعنی اگر الان شما سری 600 داشتی ، تعویض با سری 1000 ارزش داشت . سری 700 ارزش تعویضش کمتره و سری 900 خیلی کمتر . البته باید کلاس های برابر رو مقایسه کرد . نه اینکه مثلا یک کارت 640 رو با کارت 980 مقایسه کنیم .

نتیجه گیری من اینه که تعویض پردازنده و بورد توجیهی نداره . تعویض گرافیک میتونه توجیه بشه ، اون هم به دلیل اینکه گرافیک شما 960 با حجم 2 گیگه . ارگ 970 بود ، اون هم توجیهی نداشت . چون سری 900 هم با دایرکت ایکس 12 کاملا سازگار هستن .

2 - این سوال رو تو قسمت قبلی پاسخ دادم . تفاوتشون خیلی زیاد نیست . 480 کمی بهتره . اگر اکبند بخواهید بگیرید ، 480 بهتره . اگر دست دوم بخواهید بگیرید ، 970 با قیمت مناسب میتونید پیدا کنید .

3 - باز گذاشتن در کیس باعث میشه جریان هوا درست حرکت نکنه و حرارت درست دفع نشه . به خنک شدن کمکی نمیکنه . برای فروش نمیدونم چه قیمتی بگم . معمولا کیس های دست دوم با قیمت خوبی فروش نمیرن . بهتره خیلی روش حساب نکنید . ولی برای خرید من کیس Green Z4 ASTIAK رو پیشنهاد میکنم که با توجه به قیمت 205 تومانی ، خیلی عالیه .

4 - مانیتورتون خوبه . نیازی به تعویضش نیست فعلا .

لینک به دیدگاه

درود بر شما
خرید رم و پردازنده و برد تازه با توجه به سیستمی که دارید و اینکه هدف شما 6600 هست پیشنهاد نمیشه.
توان سیستم شما برای کاربردی (بازی) که دارید بالاست و کارت گرافیک های تازه رو ساپورت میکنه.
گزینه 1 شما خوب نیست.
1070 روی سیستم شما میتونه بدون مشکل کار کنه.

اگر هم با کارت های کارکرده مشکلی ندارید 970 با قیمت مناسب و گارانتی گزینه خوبیه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتره ، 470 یا 480 بگیرید که واسه فول اچ دی کافیه 1070 خیلی زیاده ، بقیه پولتون یه ssd بگیرید و بقیشو بزارین تو جیبتون

ضمناً پاورتون واسه 390 کافی نیست

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیر.

سوال دومتونم خوندم.

شما الان اگر 1500 نقد داری و میخای ارتقاء بدی،بهینه ترین راه اینه که گراف فعلی رو بفروشی و یه 1070 بگیری.

دومین راه هم اگر میخاید تفاوت حسابی ببینید:

گراف فعلی رو بفروشید، 2 تومن دستتون رو می، یه کارت 390x بخرید با یه مانیتور fhd. پیشنهاد من اینه که ارزونترین مانیتور رو انتخاب کنید با refresh rate 60hz هم استاندارده هم با کیفیت بنظر من خرید مانیتور فول اچدی گرون منطقی نیست. البته نظر شخصیه من اینه تا 2 سال دیگه هممون از fhd خسته میشیم و میریم سمت 2k و 4k.

اگر پول اضاف اوردین ssd هم تهیه کنید ( به قول یکی از دوستان چه سیستم تو 30 ثانیه بیاد بالا چه 2 دقیقه مهم اینه لود میشه) در خصوص لود بازی ها: من به دلایلی مجبور شدم gta v رو به h.d.d انتقال بدم تفاوت لود 1 دقیقه که بنظر من مهم نیست

ولی فعلا فکر فروش مین برد و cpu رو نکنید که ارزش نداره. ( صبر کنید برای kaby lake)

در مورد دایرکت 12 همونقدری که 480 افزایش پرفورمنس پیدا میکنه 390x هم همون اندازه هست. این که 390x پیشنهاد دادم، بدلیل این بود که گفتید باید خرج کنید پول رو [emoji5] وگرنه 480 کاستوم ارزش بیشتری داره

Sent from my D5503

ممنون دوست عزیز

در مورد مانیتور همونطور که اعلام کردم asus vs228h دارم که فعلا امکان تعویضش نیست و باتوجه به فرمایش استادمون آقا حامد فکر کنم فعلا بس باشه

در مورد 390x هم که گفتید قیمت ها رو بررسی کردم میشه گفت مدل هایی که داره و بشه روش حساب باز کرد هم قیمت با 1070 هستش در صورتیکه توی بنچمارک ها 1070 یه سر و گردن بالاتر هست فکر نکنم خریدش مناسب باشه!!!

در مورد سی پی یو هم ممنون آگاهم کردید

1 - مطمئنا 1070 از 480 بهتره . 480 رو با همون 970 میتونی مقایسه کنی که کمی 480 بهتر عمل میکنه . یا اینکه 480 رو با 1060 مقایسه کن . بحث تو فروم زیاد شده در مورد این کارتها  . میتونی بخونی و منطقی نتیجه گیری کنی .

6600 با 4460 تفاوت چندانی نداره . تفاوت فرکانسی داره که میشه چشم پوشی مرد ازش ، تفاوت در گرافیک داخلی داره که اصلا مهم نیست ، تفاوت تو مصرف داره که اون هم با توجه به قیمت قابل چشم پوشیه .

در مورد بازیهای آینده نمیشه الان نظر داد . ولی مطمئنا سیستم ها در آینده هم نیاز به ارتقاء پیدا میکنن . ولی باید ببینی این ارتقاء به صرفه هست یا نه . مثلا شما اگر الان از 4460 بری روی 6600 ، ممکنه در یک بازی خاص به جای 60 فریم 62 فریم بگیری . این به صرفه نیست . اگر پردازنده سندی بریج داشتی ، این تفاوت خیلی بیشتر میشد و اون موقع به صرفه بود . توگرافیک هم همینطوره . باید ببینی تفاوت نسل فعلی با یک نسل قبلتر چقدره ، آیا الان به صرفه هست تعویض یا اینکه نه . معمولا تعمیض یک نسل با نسل بعدی توصیه نمیشه . جداقل یک نسل فاصله باشه بینشون بهتره . نظر شخصی من 2 نسل فاصله هست . یعنی اگر الان شما سری 600 داشتی ، تعویض با سری 1000 ارزش داشت . سری 700 ارزش تعویضش کمتره و سری 900 خیلی کمتر . البته باید کلاس های برابر رو مقایسه کرد . نه اینکه مثلا یک کارت 640 رو با کارت 980 مقایسه کنیم .

نتیجه گیری من اینه که تعویض پردازنده و بورد توجیهی نداره . تعویض گرافیک میتونه توجیه بشه ، اون هم به دلیل اینکه گرافیک شما 960 با حجم 2 گیگه . ارگ 970 بود ، اون هم توجیهی نداشت . چون سری 900 هم با دایرکت ایکس 12 کاملا سازگار هستن .

2 - این سوال رو تو قسمت قبلی پاسخ دادم . تفاوتشون خیلی زیاد نیست . 480 کمی بهتره . اگر اکبند بخواهید بگیرید ، 480 بهتره . اگر دست دوم بخواهید بگیرید ، 970 با قیمت مناسب میتونید پیدا کنید .

3 - باز گذاشتن در کیس باعث میشه جریان هوا درست حرکت نکنه و حرارت درست دفع نشه . به خنک شدن کمکی نمیکنه . برای فروش نمیدونم چه قیمتی بگم . معمولا کیس های دست دوم با قیمت خوبی فروش نمیرن . بهتره خیلی روش حساب نکنید . ولی برای خرید من کیس Green Z4 ASTIAK رو پیشنهاد میکنم که با توجه به قیمت 205 تومانی ، خیلی عالیه .

4 - مانیتورتون خوبه . نیازی به تعویضش نیست فعلا .

ممنون استاد عزیز مشخصا توضیحات شما بسیار کارآمد و مسئله رو برای من روشن کرد

فقط برای روشن تر شدن و آگاهی خودم یکی دو سوال دیگه می پرسم :

اول اینکه کیس رو فرمودید تعویض کنم چشم اما این کیسی که فرمودید خیلی گرونه اگر مورد ارزونتری هست معرفی کنید ممنون میشم چون نمیخوام اینقدر برای کیس هزینه کنم .... در مورد کیس خودم هم شاید بتونم بفروشمش یه قیمت همینطوری بگید تا قیمت دستم باشه راستی کیس هایی مثل oraman و ... بدردم نمیخورند؟؟؟

در مورد گراف هم به نظر خودم اگر برم سراغ 970 خیلی تفاوت به چشمم نیاد چون از 2 گیگ دارم میرم برای 4 گیگ ولی به 480 اگر مهاجرت کنم حداقلش به 8 گیگ کوچ کردم ...

در مورد rx480 هم استاد نظری ندارید که کدوم کاستوم و کدوم برند رو بخرم ؟؟؟ خودم یه بررسی کردم به نظرم اومد که این مدل شاید بهتر از بقیه باشه البته فعلا... : PowerColor Red Devil RX480

متشکرم که وقت گذاشتید برای روشنتر شدن موضوع ...

لینک به دیدگاه

حداقل کیسی که پیشنهاد میکنم Green X Plus Eagle هست با قیمت 126 تومان . پایینتر از این دیگه ارزش نداره تعویض کنید . همون کیس خودتون هم در حد همون مدلهای ارزون قیمت عملکرد داره . قیمت رو نمیدونم حقیقتا. ولی فکر میکنم با توجه به قیمت کیسهای موجود ، حدود 50 تومان باشه . البته تاکید میکنم ممکنه اشتباه باشه این قیمت گذاری .

در مورد کارت 480 متاسفانه نمیشه الان نظر دقیقی داد . چون خبرهایی بود که کارت مشکل داره . همونطور که عرض کردم تو فروم در مورد بحث زیاد شده . مطالعه کنید بد نیست .

مدلهای مختلف 480 هنوز وارد نشدن . فعلا 2-3 مدل محدود هستن که تعدادشون هم محدود بوده . به نظر من اگر 480 میخواهید بخرید ، کمی بیشتر منتظر بمونید تا مدلهای متنوع تر بیان تو بازار . ضمن اینکه اون بحث مشکلات کارت هم حل بشه . یکی از مشکلاتی که در موردش صحبت میکردن استفاده بیش از حد کارت از اسلات PCI-E برای دریافت انرژی بود که باعث فشار زیادی به مادربورد میشد و مثل اینکه در مواقعی باعث سوختن بورد هم شده . البته من نمیتونم همه اینها رو تایید کنم . ولی صحبت در موردشون زیاده .

لینک به دیدگاه

استارتر گرامی

دور 1070 و 390x و 970 رو به صورت آک خط بکشید .

1070 برای فول اچ دی زیادی قویه . 390x و 970 به صورت آک ارزش خرید ندارن مخصوصا 970

بهترین انتخاب برای شما :

خرید یک کارت دسته 2 به قیمت زیر 900 تومن و صبر کردن برای عرضه cpu های جدید اینتل و AMD هستش .

کارتهای آک فعلی  قیمت درستی ندارن . 970 و 290 و چندتا کارت دیگه رو الان میشه زیر 900 تومن خرید .

برای شما رفتن به سوکت های فعلی اصلا توصیه نمیشه .

لینک به دیدگاه

استارتر گرامی

دور 1070 و 390x و 970 رو به صورت آک خط بکشید .

1070 برای فول اچ دی زیادی قویه . 390x و 970 به صورت آک ارزش خرید ندارن مخصوصا 970

بهترین انتخاب برای شما :

خرید یک کارت دسته 2 به قیمت زیر 900 تومن و صبر کردن برای عرضه cpu های جدید اینتل و AMD هستش .

کارتهای آک فعلی  قیمت درستی ندارن . 970 و 290 و چندتا کارت دیگه رو الان میشه زیر 900 تومن خرید .

برای شما رفتن به سوکت های فعلی اصلا توصیه نمیشه .

بر چه اساسی داری این حرف رو میزنی ؟؟؟؟

چرا مردم رو گمراه میکنی ؟؟؟؟

کی گفته برای فول hd نیازی به کارت 1070 نیست ؟؟؟

تروخدا بس کنید این حرفارو همه از رو هم کپی پیست میکنید بقیه رو هم گمراه میکنید 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سیستمت عالی هست فقط و فقط کارت گرافیکت رو عوض کن و اگر میتونی یدونه 1080 بگیر 

اگر هم میخوایی سراع کار با ویندوزت به شدت بالا بره یعنی کامپیوترت سریع ریست شه برنامه ها سریع اجرا شه فقط و فقط ssd

خوب میریم سراغ توضیح که چرا میگم گرافیک

اول از همه این مشخصات سیستم من هست 

cpu : i5-3450

main : z77v-pro asus

ram : 2*4gb gskill ddr3

ssd : samsung 850 evo

vga : asus 1080

کیفیت بازی که انجام دادم رو ببین 

http://s2.picofile.com/file/8263996992/Rise_of_the_Tomb_Raider_v1_0_build_668_1_64_8_15_2016_4_29_47_AM.jpg

http://s1.picofile.com/file/8263997092/Rise_of_the_Tomb_Raider_v1_0_build_668_1_64_8_15_2016_4_30_17_AM.jpg

http://s2.picofile.com/file/8263997150/Rise_of_the_Tomb_Raider_v1_0_build_668_1_64_8_15_2016_4_38_04_AM.jpg

http://s1.picofile.com/file/8263997192/Rise_of_the_Tomb_Raider_v1_0_build_668_1_64_8_15_2016_4_39_29_AM.jpg

http://s1.picofile.com/file/8263997276/Rise_of_the_Tomb_Raider_v1_0_build_668_1_64_8_15_2016_4_44_55_AM.jpg

http://s1.picofile.com/file/8263997342/Rise_of_the_Tomb_Raider_v1_0_build_668_1_64_8_15_2016_4_45_21_AM.jpg

http://s1.picofile.com/file/8263997384/Rise_of_the_Tomb_Raider_v1_0_build_668_1_64_8_15_2016_4_47_26_AM.jpg

http://s1.picofile.com/file/8263997434/Rise_of_the_Tomb_Raider_v1_0_build_668_1_64_8_15_2016_5_09_28_AM.jpg

ببین دوست عزیز هر کسی رو که دیدی میاد میگه رم بالای 4 گیگ برای فول اچ دی به کار نمیاد هر چی دلت خواست بهش بگو حتی اگر شد برو تو کاره فیزیکی ^_^ 

من مدتی قبل گول همین صحبتهارو خوردم ولی الان فهمیدم چه کلاهی سرم رفت

بنده با led 1080 بازیه تام رایدر که خیلی وقته اومده رو تا رم بالای 7 گیگ خودم دیدم کشیده تو بعضی از از صحنه ها و به صورت نرمال هم با آخرین تنظیمات گرافیک روی 6گیگ و 800 مگ رم گرافیک کشیده روی ویندوز 10 با dx12

پس نتیجه میگیریم شما سیستمت از من بروز تر هست نیازی به تغییر قطعات نداری فقط و فقط برو تو کار گرافیک گرافیک و گرافیک :D  بعد از اون هم یه نیم نگاهی به ssd بنداز چون خیلی تاثیر داره

و در آخر به حرف هیچ کس گوش نکن که چه گرافیکی خوبه نمیدونم فلان کارت فلان حرکتو کرده خیلی شیک برو اینجا و بر اساس بودجه و کارایی که میخوایی کارتت رو انتخاب کن

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

هیچ موقع حرف کسی که رفته تو اینترنت 4تا چیز خونده رو قبول نکن کسی که تجربشو کرده قبول کن

امیدوارم کمکی کرده باشم بهت البته من زیاد اهل پست گذاشتنو اینا زیاد نیستم ولی دیدم یکسری دارن گمراهت میکنن گفتم بیام جلوشونو بگیرم :laughing:  

لینک به دیدگاه

حداقل کیسی که پیشنهاد میکنم Green X Plus Eagle هست با قیمت 126 تومان . پایینتر از این دیگه ارزش نداره تویض کنید . همون کیس خودتون هم در حد همون مدلهای ارزون قیمت عملکرد داره . قیمت رو نمیدونم حقیقتا. ولی فکر میکنم با توجه به قیمت کیسهای موجود ، حدود 50 تومان باشه . البته تاکید میکنم ممکنه اشتباه باشه این قیمت گذاری .

در مورد کارت 480 متاسفانه نمیشه الان نظر دقیقی داد . چون خبرهایی بود که کارت مشکل داره . همونطور که عرض کردم تو فروم در مورد بحث زیاد شده . مطالعه کنید بد نیست .

مدلهای مختلف 480 هنوز وارد نشدن . فعلا 2-3 مدل محدود هستن که تعدادشون هم محدود بوده . به نظر من اگر 480 میخواهید بخرید ، کمی بیشتر منتظر بمونید تا مدلهای متنوع تر بیان تو بازار . ضمن اینکه اون بحث مشکلات کارت هم حل بشه . یکی از مشکلاتی که در موردش صحبت میکردن استفاده بیش از حد کارت از اسلات PCI-E برای دریافت انرژی بود که باعث فشار زیادی به مادربورد میشد و مثل اینکه در مواقعی باعث سوختن بورد هم شده . البته من نمیتونم همه اینها رو تایید کنم . ولی صحبت در موردشون زیاده .

البته حامد جان این مورد مصرف کارت از Pci-e مشکل مربوط به تمام گرافیک های 480 نبود

بلکه به دلیل طراحی نوع برد در نسخه رفرنس بود که بصورت 50% از  pci-e و 50% از پاور که با توجه به اینکه نسخه  رفرنس هست انچنان مشکل ساز نیست برای مادربرد

اگرچه در مدل های کاستوم به دلیل اورکلاک شرکت ها این مورد رو با طراحی مجدد حل کردند

احتمالا چون دوستمون در انتخاب واژه ها زیاد مناسب عمل نکردند شما این جوری برداشت کردید

کسی نمیگه 1070 برای 1080p مناسب نیست بلکه با توجه به قدرت و قیمتش مناسب 2k هست تا 1080p و این به منظور این که 1070 نمیتونه 4k یا 1080p اجرا کنه نیست

در خصوص 970 هم با توجه به vram 3.5 گیگ که ارائه میکنه مناسب نیست

در صورت قصد خرید سری 900 انویدیا پیشنهادم خرید 980 هست

در خصوص 480 و 1070 هم عزیزان توضحات دادند

لینک به دیدگاه

نیازی به ارتقا نیست 470 هم برای شما کافیه دوست عزیز

یکی از مهم ترین موارد در خرید کارت گرافیک Performance per dollar

در قدرت 1070 شکی نیست ولی با توجه مانیتور Full HD 60HZ شما خرید 470 و 480 به صرفه ترهpost-22601-0-66570200-1471350204_thumb.pngpost-22601-0-92655900-1471350424_thumb.pngpost-22601-0-24885700-1471350500_thumb.pngpost-22601-0-88297300-1471350576_thumb.png

ویرایش شده توسط ghost of sparta
لینک به دیدگاه

سلام 

خیلی ساده و مفید میگم : 

کارت گرافیک چیزیه که دقیقا این جمله روش صدق میکنه ( نو که میاد به بازار کهنه میشه دل ازار)

من همین سال پیش Gtx 970 رو با اسم بهترین کارت جهان خریدم ولی الان شده پنجم ششم جدول! تو یه سال!

الان همین 1080 که میگین سال بعد دو سه تا کارت میزنن رو دستش و دیگه هیچکی بهش نمیگه خفن! فقط اونهایی میگن خفن که دارن و ازش استفاده کردن! بقیه جو الکی میدن یعنی در کل فقط به چیزی که میخوای دقت کن

برای مثال همین GTX 970 با این که دیگه بهترین کارت جهان نیست ولی کار همه رو راه میندازه واسه 2 سال دیگه حداقل! همین الان بنچمارک هاشو تو ی.و ت.ی .یوب    ببینی میفهمی که چه قدرتی داره این کارت!

و من الان همه ی بازی هارو رو اخرین تنظیمات میزنم هیچ مشکلی هم نیس و پیشنهادم بهت اینه که یا اینو بگیر یا 1070 و واینسا  تا مثلا فوقش 200 تومن بیاد پایین چون به نظر من از یه کارت قوی باید نهایت استفاده رو برد تو دوران پادشاهیش!

Gtx 970 Asus Strix : 1/340/000

Gtx 1070 : 1/850/000

لینک به دیدگاه

خخخخخ

از رو دست کی کپی کردم ؟؟؟؟

شما یه سر به تاپیک طرفدارن پولاریس بزن متوجه میشی که بنده همون اول گفتم که 1070 برای فول اچ دی زیادی قویه و مخصوص 2k و بالاتره

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=60266#entry742239

.

بیا داداش

اینجا رو ببین

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_1060_review,13.html

توی همه بنچ مارک ها کارت 1060 تونسته 60 فریم بگیره ( توی DX11: The Witcher III Wild Hunt شده 59 فریم )

برای مقایسه

فریم 1070 و 1060 رو میزارم

DX12: Rise Of The Tomb Raider (2016)

1060 تونسته 78 فریم بگیره

1070 تونسته 109 فریم بگیره

DX12: Hitman (2016)

1060 تونسته 65 فریم بگیره

1070 تونسته 86 فریم بگیره

DX12: Total War: WARHAMMER

1060 تونسته 71 فریم بگیره

1070 تونسته 90 فریم بگیره

OpenGL: DOOM (2016)

1060 تونسته 108 فریم بگیره

1070 تونسته 142 فریم بگیره

DX11: Far Cry Primal

1070 تونسته 94 فریم بگیره

DX11: Anno 2205

1060 تونسته 70 فریم بگیره

1070 تونسته 100 فریم بگیره

DX11: Grand Theft Auto V

1060 تونسته 90 فریم بگیره

1070 تونسته 152 فریم بگیره

DX11: Tom Clancy's The Division

1060 تونسته 62 فریم بگیره

1070 تونسته 82 فریم بگیره

DX11: Thief

1060 تونسته 79 فریم بگیره

1070 تونسته 104 فریم بگیره

DX11: The Witcher III Wild Hunt

1060 تونسته 59 فریم بگیره

1070 تونسته 83 فریم بگیره

DX11: Battlefield Hardline

1060 تونسته 73 فریم بگیره

1070 تونسته 101 فریم بگیره

DX11: Alien Isolation

1060 تونسته 138 فریم بگیره

1070 تونسته 157 فریم بگیره

.

.

.

DX11 5K Ultra HD: Middle Earth Shadow Mordor

1070 تونسته 103 فریم بگیره

نکته :

بنچمارک DX12: Ashes Of The Singularity در رزولیشن فول اچ دی نیست

فریم های 100 و بیشتر از 100 رو قرمز کردم تا بهتر مشخص باشه .

وقتی 1060 میتونه برای فول اچ دی کافی باشه خرید 1070 برای فول اچ دی نادرسته .

........................

استارتر گرامی

قیمت 1070 الان توی بازار ایران حدود 2 تومنه که اصلا منصفانه نیست .

1060 هم گیر نمیاد و اون هم حدود 1.5 هست که باز هم منصفانه نیست .

کارت هدف شما بسته به بودجه باید

480

470

1060 باشه

اما چون هم کم یاب هستند هم قیمت درستی ندارن بهترین کار اینه که فعلا با یک کارت دسته 2 سر کنید تا این کارتها به تعداد کافی وارد بشن و قیمت ها درست بشه .

ضمن این که اون وقت میتونید یه سیستم بر پایه نسل جدید cpu های اینتل یا AMD ببندید .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

الان ب نظرم قدرت سیستم شما خوبه فقط یه گرافیک لازم داره که هرچی واسش خرج کنی ضرر نمیکنی اگه پولت میرسه 1070 بگیر اگه نه 480 دوره وره 390X و 970 کلا نرو چون یه نسل قدیمی ترن ینی یه سال زودتر واسشون اپدیت نمیادssd هم خووبه من ک عاشقشم اما ب نظرم الان یه گرافیک بهتر ببند بعدا که پول اوومد ssd ببند نیومدم مهم نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتره ، 470 یا 480 بگیرید که واسه فول اچ دی کافیه 1070 خیلی زیاده ، بقیه پولتون یه ssd بگیرید و بقیشو بزارین تو جیبتون

ضمناً پاورتون واسه 390 کافی نیست

با سلام منم نظر بالا رو دارم

بعدا هم راحت تر میتونید بفروشید کارت 480 رو و کمتر ضرر میکنید

اگر هم صبر کنید  تا 1060 بیاد داخل بازار که دیگه کاملاً کفیت میکنه برای شما

لینک به دیدگاه

منم موافقم . به نظرم 1060 می تونه کارتون رو راه بندازه ، نمی دونم اینی که میگم می تونه کمکتون کنه یا نه ولی من جای شما بودم سی پی یو رو با یک core i7 4770 یا 4790 عوض می کردم . رم هاتون هم که خدا رو شکر 16 هست پس مشکلی نیست . البته با این کاردیگه پولی برای اس اس دی احتمالا باقی نمونه. بازم بقیه نظر بدین که این کار خوبه یا نه ؟ اگر خوب بود می تونی دست دوم بگیری که ارزون تر باشه . 

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

خخخخخ

شما یه سر به تاپیک طرفدارن پولاریس بزن متوجه میشی که بنده همون اول گفتم که 1070 برای فول اچ دی زیادی قویه و مخصوص 2k و بالاتره

.

بیا داداش

اینجا رو ببین

توی همه بنچ مارک ها کارت 1060 تونسته 60 فریم بگیره ( توی DX11: The Witcher III Wild Hunt شده 59 فریم )

برای مقایسه

.

.

.

نکته :

........................

استارتر گرامی

480

470

1060 باشه

اما چون هم کم یاب هستند هم قیمت درستی ندارن بهترین کار اینه که فعلا با یک کارت دسته 2 سر کنید تا این کارتها به تعداد کافی وارد بشن و قیمت ها درست بشه .

ضمن این که اون وقت میتونید یه سیستم بر پایه نسل جدید cpu های اینتل یا AMD ببندید .

موفق باشید.

میگم دیگه کپی پیست داری میکنی همینه 

من گفتم سند بیار من برای گفته های خودم سند آوردم خودم تست کردم و تست شخصیه من هست و نظرم رو هم ثابت میکنم اگر لازم باشه ولی شما میری اینور اونور میخونی میایی همینارو میزاری برای بقیه 

جالبه الان چندتا از دوستان هم مثل شما دارن نظر میدن مشخصه اصلا پست من رو نه شما خوندین نه بقیه 

ترو خدا انقدر نگید برای full hd کارت 980خوبه یا 1070 برای 2k خوبه یا 1080 برای 4k

من روی رزولوشن 1080 با کارت گرافیک 1080 بازیه Rise of the Tomb Raider رو با آخرین تنظیمات گرافیک بازی کردم و رم اشغال شده ی VGA روی 6800MB تا 7600MB بود 

اگر قرار باشه بازی فقط اجرا بشه رو سیستم خوب من اصلا گرافیک میخوام چیکار من با گرافیک اینتل روی CPU خیلی از بازیهارو اجرا میکنم  :laughing:

وقتی دوستی سیستم رو برای بازی میخواد یعنی میخواد با آخرین گرافیک بازی رو اجرا کنه و لذت بازی هم توی گرافیکشه وگرنه بره میکرو بازی کنه سنگین تره 

جالبه میایین و پیشنهاد تعویض مین و سی پی یو و .... میدین که هیچ ارتباطی به بازی نداره  :|

لینک به دیدگاه

سیستم مناسبی داری با اورکلاک کردن پردازنده می تونی ضعف پردازش ها جبران کنی و این مد نظر داشته باش با اومدن D3D12 می تونه overHead بسیار زیادی از CPU ها کم کنه و اولیت اول شما کارت گرافیک هستش من توصیه می کنم RX 480 Non-Ref یا 1060 خریداری کنید. 

سیستم مناسبی داری با اورکلاک کردن پردازنده می تونی ضعف پردازش ها جبران کنی و این مد نظر داشته باش با اومدن D3D12 می تونه overHead بسیار زیادی از CPU ها کم کنه و اولیت اول شما کارت گرافیک هستش من توصیه می کنم RX 480 Non-Ref یا 1060 خریداری کنید. 

لینک به دیدگاه

خخخخخ

.

بیا داداش

اینجا رو ببین

برای مقایسه

.

.

.

نکته :

........................

استارتر گرامی

480

470

1060 باشه

موفق باشید.

شما طبق همین سایتی که گذاشتی به قول شما با 1080 باید 133 فریم بده ما نمیگیم میانگین 133 فریم بده ما میگیم ماکسیموم 133 فریم بده 

الان من با 1080 روی خود بازی benchmark برات میزارم خودت ببین کجاس اون 133 فریم روی آخریم تنظیمات گرافیک 

Rise_of_the_Tomb_Raider_v1_0_build_668_1

لینک به دیدگاه

میگم دیگه کپی پیست داری میکنی همینه 

من گفتم سند بیار من برای گفته های خودم سند آوردم خودم تست کردم و تست شخصیه من هست و نظرم رو هم ثابت میکنم اگر لازم باشه ولی شما میری اینور اونور میخونی میایی همینارو میزاری برای بقیه 

جالبه الان چندتا از دوستان هم مثل شما دارن نظر میدن مشخصه اصلا پست من رو نه شما خوندین نه بقیه 

ترو خدا انقدر نگید برای full hd کارت 980خوبه یا 1070 برای 2k خوبه یا 1080 برای 4k

من روی رزولوشن 1080 با کارت گرافیک 1080 بازیه Rise of the Tomb Raider رو با آخرین تنظیمات گرافیک بازی کردم و رم اشغال شده ی VGA روی 6800MB تا 7600MB بود 

اگر قرار باشه بازی فقط اجرا بشه رو سیستم خوب من اصلا گرافیک میخوام چیکار من با گرافیک اینتل روی CPU خیلی از بازیهارو اجرا میکنم  :laughing:

وقتی دوستی سیستم رو برای بازی میخواد یعنی میخواد با آخرین گرافیک بازی رو اجرا کنه و لذت بازی هم توی گرافیکشه وگرنه بره میکرو بازی کنه سنگین تره 

جالبه میایین و پیشنهاد تعویض مین و سی پی یو و .... میدین که هیچ ارتباطی به بازی نداره  :|

دوست عزیز

در مورد آخرین گرافیک بازی :

بنچ مارک هایی که براتون گذاشتم همه در بالاترین تنظیمات هستش

مثلا در مورد همون DX12: Rise Of The Tomb Raider (2016)

نوشته

DX12

Very high Quality mode

FXAA/HBAO+ enabled

16x AF enabled

Pure Hair Normal (on)

Tessellation On

......

در مورد کپی پیست و سند :

دوست عزیز من از یک منبع معتبر برای صحبت هام دلیل و مدرک آوردم .

برای این بود که استارتر و سایر دوستان متوجه بشن که اگر حرفی زده میشه پشتش مدرک وجود داره .

من نمیدونم که شما چندتا کارت گرافیک رو با چه سیستمی برای چند تا بازی تست کردید که انقدر راحت اعتبار سایت guru3d.com رو زیر سوال میبرید .

اما خوشحال میشم شما بنچمارک ها تون رو آپ کنید تا بقیه هم استفاده کنن .

...........

در مورد حجم مموری و مسائلی از این دست .

اولا که میزان مموری مصرف شده در کارتهای مختلف متفاوته .

دلیل این امر به عوامل مختلف مربوط میشه .

یکی از این عوامل سرعت مموری هستش .

هرچی سرعت مموری بیشتر باشه نیاز به حجم کمتری داره . مموری محل گذر اطلاعاته هرچی سریعتر بره کمتر روی هم انباشته میشن .

اما نکته مهم تر اینه که مسائلی نظیر میزان مموری ، کلاک gpu و غیره به تنهایی هیچ چیزی رو مشخص نمی کنن .

برای مثال AMD FX 9590 داری 8 هسته واقعی با سرعت حدود 5 گیگاهتز هست اما از 4770K با 4 هسته واقعی و 4 هسته مجازی با سرعت 3.5 گیگاهتز شکست میخوره .

روی کاغذ 9590 حدودا 2 برابر قوی تره اما در عمل اصلا این طور نیست .

وقتی محصولی مانند گرافیک ، CPU ، رم و ... تولید میشه برای مشخص کردن قدرتش به بنچمارک گرفتن رو میارن .

بارها دیده شده یک قطعه که مشخصات پایین تری داره تونسته قطعه با مشخصات بالاتر رو شکست بده که یک نمونش رو مثال زدم .

برای خریدار کارت گرافیک پرفورمنس نهایی مهمه نه میزان مموری یا سرعت gpu و ...

1060 چه 1 گیگ مموری داشته بشه چه 1000 گیگ میتونه همه بازی های فعلی رو در فول اچ دی و با تنظیمات بالا 60 فریم بگیره .

مگه مصرف کننده میخواد مموری ها رو بخوره ؟؟؟ وقتی 1060 میتونه بازی ها رو روی فول اچ دی کاملا پشتیبانی کنه دیگه چه اهمیتی داره که چقدر مموری داره ؟؟؟؟

وقتی 1060 به خوبی از پس فول اچ دی بر میاد خرید کارت گرافیک 1070 برای این رزولیشن نادرسته .

کسی که گرافیک میخره پول بابت مموری و سرعت gpu و ... نمیده ، پول میده تا در بازی فریم بگیره . خریدار داره پرفورمنس میخره

..................

استارتر گرامی

کسی قصد فریب شما رو نداره

ضمن این که بنده اگر 1060 رو مثال زدم اصلا به این معنی نبود که با خریدش موافقم صرفا میخوام بگم که خرید 1060 برای شما نسبت به خرید 1070 بسیار مناسب تره اما گزینه های بهتر هم وجود دارن .

480 برای شما بهترین خریده . افسوس که در ایران قطعات به درستی و با قیمت مناسب عرضه نمیشن .

شما طبق همین سایتی که گذاشتی به قول شما با 1080 باید 133 فریم بده ما نمیگیم میانگین 133 فریم بده ما میگیم ماکسیموم 133 فریم بده 

الان من با 1080 روی خود بازی benchmark برات میزارم خودت ببین کجاس اون 133 فریم روی آخریم تنظیمات گرافیک 

Rise_of_the_Tomb_Raider_v1_0_build_668_1

لطفا مشخصات دقیق سیستمتون رو بگید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

در مورد آخرین گرافیک بازی :

بنچ مارک هایی که براتون گذاشتم همه در بالاترین تنظیمات هستش

مثلا در مورد همون DX12: Rise Of The Tomb Raider (2016)

نوشته

DX12

Very high Quality mode

FXAA/HBAO+ enabled

16x AF enabled

Pure Hair Normal (on)

Tessellation On

......

در مورد کپی پیست و سند :

دوست عزیز من از یک منبع معتبر برای صحبت هام دلیل و مدرک آوردم .

برای این بود که استارتر و سایر دوستان متوجه بشن که اگر حرفی زده میشه پشتش مدرک وجود داره .

من نمیدونم که شما چندتا کارت گرافیک رو با چه سیستمی برای چند تا بازی تست کردید که انقدر راحت اعتبار سایت guru3d.com رو زیر سوال میبرید .

اما خوشحال میشم شما بنچمارک ها تون رو آپ کنید تا بقیه هم استفاده کنن .

...........

در مورد حجم مموری و مسائلی از این دست .

اولا که میزان مموری مصرف شده در کارتهای مختلف متفاوته .

دلیل این امر به عوامل مختلف مربوط میشه .

یکی از این عوامل سرعت مموری هستش .

هرچی سرعت مموری بیشتر باشه نیاز به حجم کمتری داره . مموری محل گذر اطلاعاته هرچی سریعتر بره کمتر روی هم انباشته میشن .

اما نکته مهم تر اینه که مسائلی نظیر میزان مموری ، کلاک gpu و غیره به تنهایی هیچ چیزی رو مشخص نمی کنن .

برای مثال AMD FX 9590 داری 8 هسته واقعی با سرعت حدود 5 گیگاهتز هست اما از 4770K با 4 هسته واقعی و 4 هسته مجازی با سرعت 3.5 گیگاهتز شکست میخوره .

روی کاغذ 9590 حدودا 2 برابر قوی تره اما در عمل اصلا این طور نیست .

وقتی محصولی مانند گرافیک ، CPU ، رم و ... تولید میشه برای مشخص کردن قدرتش به بنچمارک گرفتن رو میارن .

بارها دیده شده یک قطعه که مشخصات پایین تری داره تونسته قطعه با مشخصات بالاتر رو شکست بده که یک نمونش رو مثال زدم .

برای خریدار کارت گرافیک پرفورمنس نهایی مهمه نه میزان مموری یا سرعت gpu و ...

1060 چه 1 گیگ مموری داشته بشه چه 1000 گیگ میتونه همه بازی های فعلی رو در فول اچ دی و با تنظیمات بالا 60 فریم بگیره .

مگه مصرف کننده میخواد مموری ها رو بخوره ؟؟؟ وقتی 1060 میتونه بازی ها رو روی فول اچ دی کاملا پشتیبانی کنه دیگه چه اهمیتی داره که چقدر مموری داره ؟؟؟؟

وقتی 1060 به خوبی از پس فول اچ دی بر میاد خرید کارت گرافیک 1070 برای این رزولیشن نادرسته .

کسی که گرافیک میخره پول بابت مموری و سرعت gpu و ... نمیده ، پول میده تا در بازی فریم بگیره . خریدار داره پرفورمنس میخره

..................

استارتر گرامی

کسی قصد فریب شما رو نداره

ضمن این که بنده اگر 1060 رو مثال زدم اصلا به این معنی نبود که با خریدش موافقم صرفا میخوام بگم که خرید 1060 برای شما نسبت به خرید 1070 بسیار مناسب تره اما گزینه های بهتر هم وجود دارن .

480 برای شما بهترین خریده . افسوس که در ایران قطعات به درستی و با قیمت مناسب عرضه نمیشن .

لطفا مشخصات دقیق سیستمتون رو بگید

باز شما داری میری سر 60 فریم و اینجور داستانها عزیز دل من شما توجه نمیکنی ایشون سیستم میخوان برای گیم یک گیمیر که من هم خودم رو گیمیر میدونم چون 24 ساع تو این داستانم و به صورت عملی تست کردم 

کارت قبلیه من asus 980 strix oc بود روی led 32 1080 بازی تام رایدر رو روی آخرین تنظیمات اجرا میکردم و بشدن لگ داشتم 

الان کارت asus 1080 دستم هست همون بازیه تام رایدر رو اجرا کردم و با برنامه ی msi afterburn دیدم میزان 6 گیگ و 800 مگ از رم 8 گیگی 1080 اشتغال شده به صورت نرمال و در بعضی صحنه ها بالا 7 گیگ هم میره ولی خیلی رون و بدون لگ بازی رو انجام میدم 

نتیجه گیری اینکه کارت 980 به دلیل نداشتن حافظه کافی باعث لگ میشد 

این موارد رو من خودم تست کردم و نظر شخصیه خودم بر اساس تست قطعات مختلف هست نه سایت های مختلف من تا قبل از این کارتها کارت 780 و 560 رو هم داشتم و تست کردم برای بازی فقط و فقط گرافیک مهمه 80 تا 90 % گرافیک مهمه بعد رم و سی پی یو

مشخصات سیستمم هم توی پستهای قبلی گفتم 

بازم میگم ملاک گرفتن 60 فریم به هر قیمتی نیست ملاک بازی کردن با حد اکثر گرافیک یک بازی هست حالا هر کارتی این قابلیت رو داشته باشه اوکی هست ولی میگم به هیچ وجه این حرف درست نیست 1070 یا 1080 برای 4k هست و روی full hd نیازی نیست 

و اینکه یک گیمیر دنبال Quality هست نه Performance توی بازی 

ویرایش شده توسط pourya
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باز شما داری میری سر 60 فریم و اینجور داستانها عزیز دل من شما توجه نمیکنی ایشون سیستم میخوان برای گیم یک گیمیر که من هم خودم رو گیمیر میدونم چون 24 ساع تو این داستانم و به صورت عملی تست کردم 

کارت قبلیه من asus 980 strix oc بود روی led 32 1080 بازی تام رایدر رو روی آخرین تنظیمات اجرا میکردم و بشدن لگ داشتم 

الان کارت asus 1080 دستم هست همون بازیه تام رایدر رو اجرا کردم و با برنامه ی msi afterburn دیدم میزان 6 گیگ و 800 مگ از رم 8 گیگی 1080 اشتغال شده به صورت نرمال و در بعضی صحنه ها بالا 7 گیگ هم میره ولی خیلی رون و بدون لگ بازی رو انجام میدم 

نتیجه گیری اینکه کارت 980 به دلیل نداشتن حافظه کافی باعث لگ میشد 

این موارد رو من خودم تست کردم و نظر شخصیه خودم بر اساس تست قطعات مختلف هست نه سایت های مختلف من تا قبل از این کارتها کارت 780 و 560 رو هم داشتم و تست کردم برای بازی فقط و فقط گرافیک مهمه 80 تا 90 % گرافیک مهمه بعد رم و سی پی یو

مشخصات سیستمم هم توی پستهای قبلی گفتم 

بازم میگم ملاک گرفتن 60 فریم به هر قیمتی نیست ملاک بازی کردن با حد اکثر گرافیک یک بازی هست حالا هر کارتی این قابلیت رو داشته باشه اوکی هست ولی میگم به هیچ وجه این حرف درست نیست 1070 یا 1080 برای 4k هست و روی full hd نیازی نیست 

و اینکه یک گیمیر دنبال Quality هست نه Performance توی بازی 

استارتر بره دوتا 1080 sli کنه خوبه !؟

ایشون میخواد با کمترین قیمت بهترین کارایی بگیره ، خودشون تو پست اول اشاره کردن که از روی شکم سیری نمیخوان پول بی زبون خرج گرافیک کنن ، منم با همین 750ti دارم تامب رایدر بازی میکنم (البته امروز نصب کردم)

واسه شما حداکثر تنظیمات مهم باشه اما واسه خیلی ها اجرا کردن بازی و تنظیمات مناسب کافی باشه ، بازی که فوقش یکی دو هفته وقت آدمو میگیره بعدش میره تو آرشیو ارزش هزینه های الکی نداره

تقریباً همه کاربران لیون گیمر هستن ، از طرف خودتون صحبت کنید همه نمیخوان تنظیمات رو آخر باشه ، مثلا میخواد چقدر فرق کنه ، خود من قبلا بودجه 970 داشتم اما دیدم همین 750ti واسم کافیه خرج اضافه نکردم

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...