رفتن به مطلب

سیستم بی نوا

Sata
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

پدر بودن دلیل به بی احترامی به فرزند و صاحب اختیار دوستن اون انسان (فرزند) نیست. هر کسی اول از همه واسه خودش شخصیت و احترامی داره پدر مادرا که بیشتر از همه فرزندانشونو دوس دارن باید بیشتر از همه به شخصیت فرزندشون احترام بذارن تا به فرزندشون یاد بدن که همه چیز متقابله یعنی احترام کنن احترام میبینن.

شرط اول همه چیز آموزش با احترام و آرامشه ، خشونت آخرین راه حل هم نیست.

*من این مطالب رو کلی گفتم و تمام این مطالب نظر شخصی بنده هست.

باتون موافقم بهترین ومنطقی ترین حرفی بود که زدین لایک  @};-

مادر پدر ها باید زمینه رشد و ارتقا بچه اشون رو فراهم کنن. واقعا پدری که این درجه از خشونت رو به فرزندش نشون میده چطور میتونه یه الگوی مناسب برای فرزندش باشه؟ اتفاقا یکی از وظایف والدین در قرآن ترویج رفتار و روحیات صحیح اخلاقی به اولاد هست.

اون دوستی که از قرآن میگه؛ قران همه جوانب رو داره.

هرجا از احترام به پدر و مادر گفته در کنارش از وظایف والدین هم گفته.

دقیقا همین طوره که شما می فرمایید.نبایدیه طرفه به قضیه نگاه کرد باید طرفدارکسی بود که واقعا حق بااون شخصه البته نمیگم نسبت به اشتباهی که بعضا والدین مرتکب میشن بی حرمتی کرد نه باید با منطق و اصول قانعشون کرد.

لینک به دیدگاه

• ارسال 119
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من اصولا با خشونت مخالفم مگر مواردي كه قانون تعيين كرده باشه . به نظرم رفتار پدر ايشون صحيح نبوده . وقتي فرهنگ صحبت كردن و ديالوگ سالم تو خونه اي نباشه آخر عاقبتش اين ميشه. وظيفه پدر و مادر و سيستم آموزشي يه كشور هستش تا فرد رو طوري تربيت كنن تا بتونه حرفش رو با منطق بزنه نه اينكه بخواد با خشونت تحميل كنه وگرنه آخر عاقبتش ميشه جامعه مريضي كه ما داريم كه سرشار از خشونته و حتي اين خشونت به خانواده ها كشيده شده . اميدوارم چنين خشونت هايي براي افراد جامعه عادي نباشه يا بخوان دست به توجيه بزنن يا بگن پدر مادره اشكال نداره . تا زماني كه ديدگاه ما به خشونت اين مدلي باشه اميدي نيست جامعه درست بشه . البته روند جامعه به سمت بهبوده اما بسيار كند و آهسته و اميدوارم روز به روز سطح خشونت در جامعه و خانواده ها پايين بياد . چون خشونت نشانه تنش در جامعه هست ، در جامعه اي كه تنش باشه آرامش نيست تو جامعه اي كه آرامش نياشه انرژي افراد در اثر عدم آرامش هرز ميره در نتيجه اميدي به شكوفايي و پيشرفت در اين جامعه رو نبايد داشته باشيم .

لینک به دیدگاه

خوبه میگم باید اول بدونیم تمام ماجرا چیه بعدش نظریات گفته بشه ! هر حرفی که زده میشه تهمت و غیبته و فردا روزی باید به صاحبش جواب پس بدین !

لینک به دیدگاه

خوبه میگم باید اول بدونیم تمام ماجرا چیه بعدش نظریات گفته بشه ! هر حرفی که زده میشه تهمت و غیبته و فردا روزی باید به صاحبش جواب پس بدین !

درسته

به نظر من این دوستی که تاپیک را ایجاد کردن یا باید تاپیک را نمیزدن یا حالا که زدن باید کامل علت وقوع این ماجرا و مشکل را توضیح میدادن تا از قضاوتهای بی مورد و به قول شما تهمت و غیبت جلوگیری بشه فقط نوشتن (مشکلات خانوادگی)

لینک به دیدگاه

همیشه گفتن وقتی خشمگین میشین سعی کنید کاری نکنید و ......

تو اون موقعیت کارهایی انجام میده انسان که بعد فکر میکنه تعجب میکنه خودش بوده 

الان اگر هزینه این قطعات رو خانواده داده باشن با این کار بدتر به خودشون ضرر مالی زدن و

فرزندشون (از نظر روحی روانی) + خودشون 

البته این حرف هارو کسی که تایپ میکنه یا .. اول خودش باید بهش عمل کنه بعد به دیگران بگه که متاسفانه من عمل نکردم تا حالا  :D

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

پدرو مادر همیشه درست میگن و همیشه حق با اونهاست و حتی اگر مارو بسوزونن و با چاقو تیکه تیکه کنن بازم حق با اونهاست بچه که نمیفهمه چی براش خوبه و چی بده

من خودم پدر هستم نمیدونید چقدر سوزوندن بچت حال میده مخصوصا اگه یه شلاقم دم دستت باشه وسط سوختن با شلاق بزنیش که صدای گراز ماده بده

البته این کارو به خاطر خودش و آیندش میکنم تا بیشتر به درسو مشقش برسه و نشینه پای کامپیوتری که 7 ملیون براش خریدم

به هر حال هرچی باشه هیشکی به اندازه پدر مادر صلاح بچشو نمیخواد و این توی مذهب و فرهنگ ما به دفعات گفته شده

خاک تو سر این امریکایی ها که تا یه پدر میخوابون زیر گوش بچش میان جریمش میکنن و بچشو ازش میگیرن

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

دوستانی که عقده ها و خشونت و نفرت یه نفر رو صلاح و مصلحت معرفی میکنن.

اینا همونایی هستن نمیذاشتن پنج شنبه کلاس تعطیل بشه و همونایی هستن که جنس 200 دلاری قیمت میخوره 1.5 میلیون سریع میخرن ( چرا که فقط خودشون مهم هستن) و همونایی هستن که به حقوق بقیه با تعصب و سنت های مزخرف نگاه میکنن، همونایی هستن که جامعه جوان و روشن فکر و زیر سوال میبرن وووووو همونایی هستن که باعث بانی وضعیت کنونی کشورند.

Sent from my D5503

[emoji17] [emoji17] [emoji17] [emoji17] [emoji17]

Sent from my D5503

پدرو مادر همیشه درست میگن و همیشه حق با اونهاست و حتی اگر مارو بسوزونن و با چاقو تیکه تیکه کنن بازم حق با اونهاست بچه که نمیفهمه چی براش خوبه و چی بده

من خودم پدر هستم نمیدونید چقدر سوزوندن بچت حال میده مخصوصا اگه یه شلاقم دم دستت باشه وسط سوختن با شلاق بزنیش که صدای گراز ماده بده

البته این کارو به خاطر خودش و آیندش میکنم تا بیشتر به درسو مشقش برسه و نشینه پای کامپیوتری که 7 ملیون براش خریدم

به هر حال هرچی باشه هیشکی به اندازه پدر مادر صلاح بچشو نمیخواد و این توی مذهب و فرهنگ ما به دفعات گفته شده

خاک تو سر این امریکایی ها که تا یه پدر میخوابون زیر گوش بچش میان جریمش میکنن و بچشو ازش میگیرن

همچین پدری با اینچنین افکاری، بنظر نمیرسه ساعت 6 صبح به اینترنت دسترسی داشته باشه و فروم چک کنه.....

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

=))

حرف های مصطفی جان مارو در یه منفی ضرب کنید متوجه منظور اصلیش میشین :-?

لینک به دیدگاه

من که میگم همیشه باید تعادل رو رعایت کرد ، نه اینقدر کاری کنی که بچه لوس و بی ادب و مامانی بار بیاد و نه این که به قدری باهاش بد رفتاری کنی که خشن و بی احساس بار بیاد ، اینحا در باره تعدال در اسلام نوشته شده : http://www.hawzah.net/fa/Article/View/92569/%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85

بازم یک حدیث داریم که می فرمایند ، بهترین مردم میانه رو ترین آنهاست . 
در اینحا هم برین و قسمت (1: فطرت کودک) و حرفی که خداوند به حضرت موسی (ع) رو میزنن رو بخونین : http://www.beytoote.com/baby/tuition/tuition-upbringing-pedagogy-child.html

لینک به دیدگاه

سلام

فکر نمیکردم انقدر در مورد این موضوع بحث بشه

لازم به ذکره

این رفیق ما پسری با خدا مومن و کار درسته و این سیستم رو با پول خودش خریده بود  و باهاش 3D کار میکرد و هزینه زندگیشو در میاورد

پدر ایشونم کاملا آدم منطقی و توی فامیل و محل فردی بسیار محترم هستن

مشکلاتی بوده که الان هم پدر پشیمونن و با بنده تماس گرفتن که حتی سیستم بالاتر از اینو ببندیم

خوب این فقط به خاطر کنترل نکردن خشمه که باعت پشیمانی و ناراحتی زیاد شده. :(

کنترل خشم واقعا یک هنره و همونطور که گفتین حتی یک انسان بسیار محترم هم موقع عصبانیت ممکنه نتونه خودش رو کنترل کنه...

ان شالله همه افراد بتونن این هنر رو داشته باشن ، چون بعضی وقتها ممکنه کارهایی انجام بشه که جبرانش ممکن نباشه...

لینک به دیدگاه

خیلی از دوستان کورکورانه به غرب نگاه میکنند اما توجه نمیکنن که تو همین مملکت اسلامی خیلی چیز ها غیر اسلامی هست! اونها نو خیلی از مسائل اسلامی از ما جلوتر هستن

همه جا آدم خوب و بد هست، لزوما همه مسلمین هم آدم خوبی نیستن و بالعکس

خیلی آداب و رسوم هم هست که ریشه اسلامی ندارن اما ما به اسلام نسبت میدیم و کلی هم به به و چه چه میکنیم، لزوما هم آداب و رسوم قدیمی خوب نیستن

سنت باید مقتضی زمان باشه وگرنه عواقب بدی داره، الان نسبت به ۱۰ سال پیش خیلی فرق کرده، نسبت به یک نسل پیش که جای خود داره

اسلام کاملترین دین هست اما برداشت ناقص ما از اسلام باعث شده که خیلی کارها و همینطور آداب و سنن بدی داشته باشیم، نمونش همین قضیه طلاق و ازدواج نو اکثریت قشر سنتی

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

الله الکبر اصن  :D  =))

راستی ببخشید اشتباهی منفی دادم دستم خورد  @};-

لینک به دیدگاه

جدی داری میگی؟[emoji53]

حتی شوخیش هم جالب نیست

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

جدی داری میگی؟[emoji53]

حتی شوخیش هم جالب نیست

ایشون به فان میگن ، در واقع همون افعال معکوس و طعنه

لینک به دیدگاه

دوستانی که عقده ها و خشونت و نفرت یه نفر رو صلاح و مصلحت معرفی میکنن.

اینا همونایی هستن نمیذاشتن پنج شنبه کلاس تعطیل بشه و همونایی هستن که جنس 200 دلاری قیمت میخوره 1.5 میلیون سریع میخرن ( چرا که فقط خودشون مهم هستن) و همونایی هستن که به حقوق بقیه با تعصب و سنت های مزخرف نگاه میکنن، همونایی هستن که جامعه جوان و روشن فکر و زیر سوال میبرن وووووو همونایی هستن که باعث بانی وضعیت کنونی کشورند.

Sent from my D5503

لایک داداش

کسی با سیستم من همچین کاری کنه کلش رو میکنم مثل زامبی بدون سر دور خودش بچرخه  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

همچین پدری با اینچنین افکاری، بنظر نمیرسه ساعت 6 صبح به اینترنت دسترسی داشته باشه و فروم چک کنه.....

Sent from my D5503

یعنی فقط پدرای خوب ساعت شیش صبح فروم چک میکنن ؟ مگه طرح ترافیکه

پدر با پلاک زوج

پدر دوگانه سوز

پدر رینگ اسپورت

همین حرفارو میزنید که پدرا با چکش میوفتن به جون کامپیوترتون دیگه :laughing:

=))

حرف های مصطفی جان مارو در یه منفی ضرب کنید متوجه منظور اصلیش میشین :-?

حرفهای مصطفی رو ضربدر یه منفی کنید بعد ببرید زیر رادیکال و سینوسشو بگیرید و تقسیم بر کسینوسش کنید تا متوجه بشید چی میگم در غیر اینصورت متوجه نمیشید و ممکنه بگین جدی داری میگی شوخیشم اصلا خوب نیست ؟

الله الکبر اصن  :D  =))

راستی ببخشید اشتباهی منفی دادم دستم خورد  @};-

باید بدمت دست بابای همین بنده خدایی که کامپیوترش بوسیله چکش ترکیده اون میدونه چیکارت کنه که دیگه دستت سمت منفی نره :laughing:

میگم خوب شد باباشو نفرستادیم برای مذاکرات 5+1 وگرنه الان دلار ده تومنم رد کرده بود

جدی داری میگی؟[emoji53]

حتی شوخیش هم جالب نیست

خودم انقدر شعور دارم که بفهمم شوخیش اصلا خوب نیست به همین خاطر دارم کاملا جدی میگم

من این حرفارو در جواب اون دوستانی  گفتم که اومده بودن از این حرکت طرفداری میکردن و میگفتن من خودم پدر بودمو شماها پدر نبودین که بفهمین و رفته بودن بالای منبر از اسلام حدیث ثقلین روایت میکردن که بهشت زیر پای مادرانه و جهنم روی پای پدران

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

خودم انقدر شعور دارم که بفهمم شوخیش اصلا خوب نیست به همین خاطر دارم کاملا جدی میگم

من این حرفارو در جواب اون دوستانی  گفتم که اومده بودن از این حرکت طرفداری میکردن و میگفتن من خودم پدر بودمو شماها پدر نبودین که بفهمین و رفته بودن بالای منبر از اسلام حدیث ثقلین روایت میکردن که بهشت زیر پای مادرانه و جهنم روی پای پدران

متوجه نشدم منظورتون چی بود! اون کارهایی که تو پست قبل فرمودید رو واقعا انجام میدید ؟ یا کلا فقط برای جبهه گرفتن مقابل طرفداران خطای پدر این بنده خدا که سیستمش رو نابود کرده این حرف ها رو زدید!؟

لینک به دیدگاه

در ضمن ، ما کی گفتیم جهنم روی پای پدرانه ؟ چرا حدیث از خودتون در میارین ؟ در ضمن هرچی هم که ما میگیم در باره این که کارشون درست بوده یا نبوده ، اینه که باید میانه روی بشه ، تگه قرار باشه که هر پدری با بچه ش نازک و نارنجی رفتار کنه  ، اون مملکت نابود میشه ، این بچه ها قراره یه روزی مرد بشن ! با رفتار های بعضی ازوالدین الآن ، پسر به قدری لوس بار میاد که از یک مگس هم میترسه ، ولی بازم میگم که همه جا گفته شده ، میانه روی کنید ، یعنی نه از این بوم بیافتین و نه از اونور ، دیگه نمی دونم اینا رو چطوری بگم که بعضیا متوجه بشن . 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...