رفتن به مطلب

مشاوره ! RX480 یا GTX 1070 ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان عزیز :D
دوستان یه مشاوره میخواستم ازتون

حدود 1 سال پیش به دلیل نیازی ک به یه سیستم نسبتا قوی (بیشتر از نظر رندر 3دی مکس) داشتم و متاسفانه محدودیت بودجه ای ک اون موقع داشتم یه سیستم با کانفیگ زیر بستم

CPU : AMD FX 8320 3.5GHZ 16Mb Cash
CPU Cooler : Green Glacier 240
Main : Asus M5A97 Evo R2.0
Ram : 16GB Kingstone 1866 8X2
HDD : WD Blue 4TB
 VGA  : Asus GTX 750Ti

CASE : Green x3+ Viper

همونطور که میدونید رندر3دی مکس تقریبا میشه گفت نیاز خیلی خیلی کمی به کارت گرافیک داره و عملا با یه کارت گرافیک انبرد هم میشه رندر رو گرفت اصل کار رو سیپیو هست که نسبت به بودجه ی محدودی ک داشتم

و همچنین تفاوت هایی ک بین اینتل و AMD در رندر کردن دیده بودم همچنین تفاوت قیمتشون تصمیم گرفتم یه کانفیگ AMD ببندم !
اون زمان این کارت گرافیک کافی بود برای کارم

ولی الان غیر از اون 3دی مکس گیم ام میزنم اونم به مقدار زیاد :D

واسه همین تصمیم گرفتم کارت گرافیک رو عوض کنم !

حالا سوال من اینه با توجه به اینکه سیستم بنده ای ام دی هست و مادربردم هم از کراس فایر ساپورت میکنه

از نظر شما برای من 1070 مناسب تره یا RX 480 !

با توجه به اینکه اگه 480 بگیرم ممکنه بعدا یه کارت دیگه ام بهش اضافه کنم

همچنین اون تفاوت قیمتی ک 1070 با 480 داره رو میتونم یه مانیتور الترا واید بگیرم

لطفا اساتید یه کمکی بکنند به ما چون جدا گیج شدم :D

لینک به دیدگاه

سلام 1070 قوی تره از هر جهت. cpu که داری تو بعضی گیم ها ممکنه یکم گلوگاه بشه

لینک به دیدگاه

دوست گرامی مقایسه کردند این دو کارت گرافیک عادلانه نیستش و یا حتی در یک محدوده قیمتی نیستند چرا که RX 480 یک محصول Low Profile و GTX 1070 یک محصول High END محسوب می شود 

اگر انتخاب بین این دو باشه قطعا GTX 1070 . 

ولی با مشخصاتی سخت افزاری که دارید توصیه من به شما RX 480 Sapphire Nitro Plus می باشد.  و قطعا برای پردازش سریعا داده ها در سیکل های پردازشی باید پردازنده تون OC یا اورکلاک کنید.

لینک به دیدگاه

به قیمت باشه که 480 تقریبا 65 درصد قیمت 1070 تو ایران البته و در بلاد کفر و فقر و دسیسه و نیرنگ نصف نصف

و البته به شرطیکه اون مشکل برق رو رفع کرده باشن.

لینک به دیدگاه

تفاوت بین این دو کارت زیاد هست ، انتخاب عاقلانه کارت گرافیک  GTX 1070 است. البته بماند که آخر سال میلادی انویدیا با نود 14 ، کارت های گرافیکی رفرش پاسکال و ادامه خواهد داد! (GTX 1080 Ti - GTX 1070 Ti- GTX 1060 Ti)

و هچنان PCI-SIG به کارت های مرجع RX480 گواهی سلامت نداده است.

ویرایش شده توسط Farshad.RZ
لینک به دیدگاه

بدبختانه حتی وقتی مشاوره هم میگیرم تمام نظرات ضد و نقیضه :(
قصد مقایسه ندارم خودم فن انویدیا هستم چون همیشه ساپورت نرم افزاریش عالی بوده در حالی ک تجربه ای ک خودم از AMD تو کارت گرافیکاش داشتم همیشه با دنگ و فنگ بوده
ب صورتیکه با یه کارت گرافیک انویدیا و درایوری ک مال زمان نوحه تمام بازیای جدید هم بدون مشکل ران میشن ^_^
ولی تو کارت های ای ام دی تا جایی ک تجربه داشتم همیشه باید اپدیت باشی وگرنه مشکلات زیادی ب وجود میاد :(
حتی بعضی مواقع با اپدیت هم حل نمیشد و مجبور بودم از راه های عجیب غریب مشکل رو حل کنم :D
جدا از اینا یه پتانسیل عجیبی توی سری ۴۰۰ این کارت ها دیدم ک به شک انداختتم
با اینکه فن انویدیا هستم ولی سیاست این شرکت ب شدت غلطه :mad:
پارسال ک این جی تی ایکس ۷۵۰ رو خریدم دوران سری ۹۰۰ بود و این کارت یه کارت قوی تو اون دوران محسوب میشد
ولی دو ماه بعدش انویدیا چنان سری ۷۰۰ رو کوبید زمین ک الان دیگه هیچی حساب نمیشه این کارت :|
همین اتفاق الان واسه سری ۹۰۰ داره میوفته
واسه همین نیاز ب خرید یه کارتی دارم ک ۶ ماه دیگه نخوره تو پرش *dry#
البته نکته ای ک مشخص نکردم برای دوستان این بود ک هیچ وقت کارت رفرنس نمیخرم و تا زمان اومدن کاستوم درست حسابی صبر میکنم
سوالم این بود ک با این کانفیگ ایا یه ۱۰۷۰ بهتر جواب میده یا بهتره پولمو روی یه ۴۸۰ کاستوم و یه مانیتور خرج کنم ک در این صورت ممکنه بعدا یه ۴۸۰ دیگه ام بهش اضافه کنم

لینک به دیدگاه

قصد مقایسه ندارم خودم فن انویدیا هستم چون همیشه ساپورت نرم افزاریش عالی بوده در حالی ک تجربه ای ک خودم از AMD تو کارت گرافیکاش داشتم همیشه با دنگ و فنگ بوده

ب صورتیکه با یه کارت گرافیک انویدیا و درایوری ک مال زمان نوحه تمام بازیای جدید هم بدون مشکل ران میشن ^_^

ولی تو کارت های ای ام دی تا جایی ک تجربه داشتم همیشه باید اپدیت باشی وگرنه مشکلات زیادی ب وجود میاد :(

حتی بعضی مواقع با اپدیت هم حل نمیشد و مجبور بودم از راه های عجیب غریب مشکل رو حل کنم :D

پارسال ک این جی تی ایکس ۷۵۰ رو خریدم دوران سری ۹۰۰ بود و این کارت یه کارت قوی تو اون دوران محسوب میشد

ولی دو ماه بعدش انویدیا چنان سری ۷۰۰ رو کوبید زمین ک الان دیگه هیچی حساب نمیشه این کارت :|

البته نکته ای ک مشخص نکردم برای دوستان این بود ک هیچ وقت کارت رفرنس نمیخرم و تا زمان اومدن کاستوم درست حسابی صبر میکنم

سوالم این بود ک با این کانفیگ ایا یه ۱۰۷۰ بهتر جواب میده یا بهتره پولمو روی یه ۴۸۰ کاستوم و یه مانیتور خرج کنم ک در این صورت ممکنه بعدا یه ۴۸۰ دیگه ام بهش اضافه کنم

درود بر تو دوست عزیز

اولا کااملا با حرفات موافقم

یه نکته ای بگم که دوستان اشاره کردن

شما اول بودجت رو تعیین کن

بعدش برو برای انتخاب

مثلا بهتر بود بپرسی 480 یا 1060 !؟!؟!؟

در مرحله دوم باید بگم که در این حالت همه چیز به مانیتور شما وابستس(به نظر من)

اگر 1080p یا full hd هست که یقینا 480 به دلیل قیمت پایین ترش منطقی تره

شاید شما بتونی بیشتر هزینه کنی و 1070 بگیری ولی به دردت نمی خوره خب!

شما با یه دونه 480 8 گیگ اکثر بازی ها رو فریم مناسب میگیری

در کنار همه این ها به نظرم 470 می تونه بهترین انتخاب باشه :)

موفق باشه

لینک به دیدگاه

دوست گرامی ، ببینید مثل خیلی از دوستان که مشاوره میگیرن احساسی تصمیم نگیرید ،  داریم وارد عرصه جدیدی از ساخت بازی ها میشیم ، که قطعا با اومدن D3D12 و Vulkan هستند تغییر خواهد کرد در این رده قیمتی ارزان قیمت اگر انتخاب های درست صورت گیرد مثلا 1060 با RX 480 اونم با D3D12 و VULKAN خوب RX 480 قوی تر هستش بنا بر معماری موفقش در استفاده از Shader Exte هاش بسیار قوی تر و بهینه تر ظاهر خواهند شد . در مورد Driver های AMD باید عرض کنم خیلی خوب شده تو بعضی از موارد مشکلاتش کمتر از nVIDIA هستش و بهتر هم شده .

ولی انتخاب بین دو کارت گرافیک  در دو رنج قیمتی و کارایی اشتباه هستش قرار نیستش شما Nissan GTR AMP Alpha Omega با 2000 اسب بخار با یک NISSAN GTR Truck ED 545 HP مقایسه کنید.این طرز فکر کاملا اشتباه هستش 

خوب قطعا AMS قوی تر هستش منظورم 1070 ، شما باید کارتی معرفی و مقایسه کنید که در یک رنج باشند. 

GP104 در زمره High END قرار داره 

لینک به دیدگاه

شما خودت قدرت 1070 رو اینجا نیگاه کن 

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

قابل مقایسه نیستن 

درمورد این صحبتی که دوستان میکنن برای full hd نیازی به 1070 نیست کاملا اشتباه میکنن این دوستان بازی رو روی FXAA انجام میدن البته این دوسنان اصلا تفاوت واقعی رو ندیدن فقط رفتن توی سایت های benchmark رو میخونن مثلا زده فلا vga انقدر fps گرفته و از این داستانا دیگه نیمیدونن چقدر تفاوت بین FXAA و SMAA هست 

شما وقتی FXAA رو فعال میکنی به شدت روی CPU بار پردازشی میوفته در صورتی مه SMAA رو اگر فعال کنی علاوه بر اینکه گرافیک بالاتری میگیری به شدت بار گرافیکی از روی CPU برداشته میشه و اینجاست که قدرت یک گرافیک نشون داده میشه و دیگه 1070 خودشو نشون میده 

لینک به دیدگاه

شما خودت قدرت 1070 رو اینجا نیگاه کن 

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

قابل مقایسه نیستن 

درمورد این صحبتی که دوستان میکنن برای full hd نیازی به 1070 نیست کاملا اشتباه میکنن این دوستان بازی رو روی FXAA انجام میدن البته این دوسنان اصلا تفاوت واقعی رو ندیدن فقط رفتن توی سایت های benchmark رو میخونن مثلا زده فلا vga انقدر fps گرفته و از این داستانا دیگه نیمیدونن چقدر تفاوت بین FXAA و SMAA هست 

شما وقتی FXAA رو فعال میکنی به شدت روی CPU بار پردازشی میوفته در صورتی مه SMAA رو اگر فعال کنی علاوه بر اینکه گرافیک بالاتری میگیری به شدت بار گرافیکی از روی CPU برداشته میشه و اینجاست که قدرت یک گرافیک نشون داده میشه و دیگه 1070 خودشو نشون میده 

کاملا درست ولی

تفاوت 1.300 با 2.100 برای همه واضحه !!!!

لینک به دیدگاه

کاملا درست ولی

تفاوت 1.300 با 2.100 برای همه واضحه !!!!

خوب 1060 هست تو این رنج 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...