رفتن به مطلب

تأیید شد: نسخه‌ی 3 گیگابایتی کارت‌گرافیک GTX 1060 تعداد هسته‌ کودای کمتری نسبت به نسخه‌ی 6 گیگابایتی دارد!

Recommended Posts

m48f61msc3nq8mqp1g.jpg

گویا کارت‌گرافیک جدید شرکت انویدیا، یعنی نسخه‌ی 3 گیگابایتی کارت‌گرافیک GTX 1060، علاوه بر میزان حافظه، در تعداد هسته‌ کودا نیز با نسخه‌ی 6 گیگابایتی خود که در ماه قبل عرضه شد، فرق دارد. کارت GTX 1060 3GB که برای رقابت با کارت حریف RX 480 4GB ساخته شده، دارای قیمت حدودی 200 دلار می‌باشد و از آن انتظار می‌رود که نسبت به همزاد خود،  تعداد هسته‌ی کودای کمتری داشته باشد. شرکت انویدیا حتی می‌تواند در بازه‌ی قیمتی 200 دلار نیز شکافی داشته باشد. در حالی که نسخه‌ی 6 گیگابایتی کارت GTX 1060 دارای 1280 هسته‌ی کودا که بین 10 واحد استریمینگ پخش شده‌اند، است، نسخه‌ی 3 گیگابایتی آن از 1152 هسته‌ی کودای پخش شده در 9 واحد استریمینگ، برخوردار شده است. این تفاومت در تعداد هسته‌ی کودا، در مصرف انرژی کارت GTX 1060 3GB نیز تأثیر گذاشته، و مصرف آنرا از 80 وات به 72 وات رسانده است. به‌نظر می‌رسد که در میزان کلاک کارت تغییری ایجاد نشده، و کلاک پایه و بوست آن برابر 1506 و 1709 مگاهرتز است. کلاک حافظه آن نیز 8 گیگاهرتز مؤثر GDDR5 و پهنای حافظه آن 192 گیگابایت بر ثانیه می‌باشد.

منبع: techpowerup

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از خبر

کارمون در امد حالا مگه قیمت 6 گیگش به این راحتی ها میاد پایین در بازار داخلی

:wacko: :wacko: :wacko:

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

من یه سوال دارم از تمامی دوستان و هرکسی که میبینه میتونه به این سوال پاسخ بده :

اونم اینه که اگه تنظیمات بازی رو توی FHD در بالاترین حالت قرار بدین ، آیا 3گیگابایت حافظه مشکلی ایجاد نمیکنه و به اصطلاح کم نمیاد؟(مخصوصا در بازی های اُپن وُرلد)

چون در کی از تاپیک های فروم سایت همسایه خوندم اینو و چندین نفرم تاییدش کردن که 3گیگابایت برای نهایت تنظیمات در FHD کمه .

خب اگه اینطور باشه ، انویدیا چرا اومئه کارت هاشو 3 گیگابایتی زده؟؟؟؟؟

یعنی نمیتونسته 4 گیگابایتش بکنه؟ اون یدونه چیپ 1 گیگابایت اضافه بود؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اونم اینه که اگه تنظیمات بازی رو توی FHD در بالاترین حالت قرار بدین ، آیا 3گیگابایت حافظه مشکلی ایجاد نمیکنه و به اصطلاح کم نمیاد؟(مخصوصا در بازی های اُپن وُرلد)
چون در کی از تاپیک های فروم سایت همسایه خوندم اینو و چندین نفرم تاییدش کردن که 3گیگابایت برای نهایت تنظیمات در FHD کمه .

رو حساب مهندسیش که نمیتونستن یک گیگ دیگه اضافه کنن.

هدف از این کارتم (نسخه سه گیگ) رقابت با 470 و 460 هست که esport و VR Starter رو هدف گرفتن.

آره سه گیگ برای 1080p کمه. تو عناوینی که امسال اومدن کم پیش میومد که تو FHD زیر 3 گیگ مموری بگیرن. البته باید با تنظیمات هم بازی کرد و بی خودی همرو تا ته بالا نبرد مثلا فرق AA سطح 4 و 8 تو FHD و مانیتور زیر 27 اینچ و پایین تر بسیار کمه پس دلیلی نداره چون آپشنش هست ما هم زیادش کنیم.

یه بازی مثل COD BO3 راحت 8 گیگ مموری رو پُر میکنه (به خاطر ساخت بد بازی) پس همه باید بریم روی تایتان ایکس؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یبار همچین کاری اومد کرد پارسال  سر 970 بسه،زوری که نمی تونه معماری یک کارت رو عوض کنه...  :-?

لینک به دیدگاه

ناموسا سر 970 این کارو کرد برای هرکی 970 داش بس بود بیخی حاجی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...