رفتن به مطلب

بررسی قابلیت RAM CACHE

maximal10
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

در میان حافظه های موجود تو کامپیوتر حافظه رم سریعترین حافظه هستش که سرعت read/ write تو اون قابل مقایسه با دیگر حافظه ها مثل hdd و ssd نیستش. برای همین هم یک سری نرم افزار ها هستن که مقداری از حافظه رم رو برای ذخیره اطلاهات استفاده میکنن تا سرعت سیستم بالا بره. Asus هم یک نرم افزار به اسم Ramcache داره که همین کار رو انجام میده. من خیلی وقت بود میخاستم یک تستی انجام بدم نمیشد امروز این کار رو کردم و نتایج رو براتون گذاشتم. برای تست سرعت از نرم افزار CrystalDiskMark 5  استفاده کردم. با این نرم افزار چهار بار تست تو حالت های زیر انجام دادم:

1 با HDD 512 گیگابایت wd 5400 دور

2- با ssd 250 samsung evo 580

3 با اختصاص 4 گیگا بایت از حافظه رم

4 با اختصاص 6 گیگا بایت از حافظه رم

سیستم منم مشخصاتش اینه

CPU: Core i7 6700kMB: Asus Z170 Pro gaming, RAM: 16GB Ripjaws IV 3200MHz, SSD: Samsung 850EVO , Case: Green X3+ Viper, Cooling: Green GLACIER 240 with cougar vortex fan

مدل رم من gskill ripjaws 4 16Gb 3200 هستش نتایج تست ها و تصویری از محیط نرم افزار ramcache تو شکل های زیر اومدن

post-21659-0-81264200-1471543170_thumb.png

post-21659-0-65214400-1471543196_thumb.png

اقزایش سرعت تو بنچ مارک ها خیره کننده هستش ولی باید دید مه تو کاربردهای مختلف چقدر تاثیرگذاره

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

یعنی اون مثلا 6 گیگ رو از رم میگیره بعد میشه روش دیتا ریخت؟

لینک به دیدگاه

با تشکر از تست ها @};-

اگرچه این مورد بیشتر بدرد عزیزانی که روی سوکت 2011 هستند و به دلیل کارهای سنگینی که انجام میدن عموما رم های بالای 32 گیگ روی سیستم دارند مناسب هست

همچون اختصاص مقداری از فضای رم برای نصب یک برنامه یا یک بازی

لینک به دیدگاه

یعنی اون مثلا 6 گیگ رو از رم میگیره بعد میشه روش دیتا ریخت؟

اره ولی عملا اون مقدار از رم سیستم کاهش پیدا میکنه البته 6 گیگ زیاده به نظر من اگر 3 تا 4 گیگ اختصاص بدی کافیه.

با تشکر از تست ها @};-

اگرچه این مورد بیشتر بدرد عزیزانی که روی سوکت 2011 هستند و به دلیل کارهای سنگینی که انجام میدن عموما رم های بالای 32 گیگ روی سیستم دارند مناسب هست

همچون اختصاص مقداری از فضای رم برای نصب یک برنامه یا یک بازی

خواهش میکنم بعید میدونم بشه روی این قسمت برنامه نصب کرد چون رم حافظه موقته و با cache کردن هم اطلاهات با قطع برق از بین میرن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...