رفتن به مطلب

اعزام به خدمت چقدر طول میکشه ؟؟؟

فرـشاد
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• رفقا سلام و عرض ادب 
  •  
  • میخوام برم خدمت - چقدر زمان میبره تا دفترچه پست کنم ( منظورم مراحل اداریش هست ) مثلا این هفته برم دنبالش تا هفته ی دیگه پست میشه ؟؟؟ 
  • بعد از زمان پست شدن دفترچه تا زمان اعزام به خدمت معمولا چقدر طول میکشه ؟؟؟ 
  • پیشاپیش دمتون گرم  @};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بیشتر از 2 روز طول نمیکشه . وقت گیرترین مرحلش گرفتن اخرین مدرک تحصیلی هست (اونم بدلیل شلوغ بودن ادارجات) و واکسن زدن بقیش فقط فرم پر کردنه.

برا اعزام هم نسبت به اینکه روز به روز متقاضی کمتر میشه . شما فردا پست کنی یک هفته تا ده روز دیگه جوابش میاد در خونه و 19 همین برج اعزام میشی

لینک به دیدگاه

برای این که آدم جای مشخصی ( مثلا شهر محل زندگیش ) بیفته چیکار میشه کرد ؟؟؟

برای این که توی مثلا ارتش خدمت کنه ( یا نکنه ) چی ؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بیشتر از 2 روز طول نمیکشه . وقت گیرترین مرحلش گرفتن اخرین مدرک تحصیلی هست (اونم بدلیل شلوغ بودن ادارجات) و واکسن زدن بقیش فقط فرم پر کردنه.

برا اعزام هم نسبت به اینکه روز به روز متقاضی کمتر میشه . شما فردا پست کنی یک هفته تا ده روز دیگه جوابش میاد در خونه و 19 همین برج اعزام میشی

خیلی ممنون دوست من 

راستش من فقط راجع به اولی شنیدم که اگه تک پسر باشید میتونید تو نظام وظیفه اعلام کنین تا توی شهر خودتون خدمت کنین یا اگه متاهل هم باشید این قانون هست ( البته فقط شنیدم از دوستانم مظمعن نیستم ) 

راجع به دومی هم قاعدتا به شانس بستگی داره و اصولا قرعه کشی میکنن 

لینک به دیدگاه

بیشتر به شانس ربط داره ولی یه سهمیه بندی دقیق داره.

مثلا من شیراز زندگی میکنم و اموزشی کازرون بودم، اونجا به ما گفتن اولویت با افراد شرایط دار هست ( پدر فوتی - تک پسر - تاهل و طلاقی.... ) کلا اینجور ادما.

بعد یه نمودار کشید گفت از یگان ما 20 نفر شرایط دار شیراز میفتن و 15 نفر بدون شرایط. خوشبختانه همه مورد دار بودن و شانس ما بدون شرایطا بیشتر شد و هممون شیراز افتادیم.

دیگه دست شانسه چه اتفاقی بیفته.

نکته: الان انقدر وضع مملکت خرابه مجبورن همرو بندازن شهر خودشون. من سال 90 رفتم برنامه غذایی ناقص بود و مارو ظهر میفرستادن خونه ( الان که دیگه بدتره) پس با خیال راحت برید [emoji5]

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

• رفقا سلام و عرض ادب 
  •  
  • میخوام برم خدمت - چقدر زمان میبره تا دفترچه پست کنم ( منظورم مراحل اداریش هست ) مثلا این هفته برم دنبالش تا هفته ی دیگه پست میشه ؟؟؟ 

بستگی به بقیه داره اگه مدرک دانشگاهی داشته باشید با توجه به اینکه الان اوج شلوغی هست بخاطر اینکه همه کسانی که تازه فارغ التحصیل شدن دارن دفترچه میفرستن ممکنه اعزامتون سال آینده هم بیفته. بهتره قبل از پست کردن از کارمند اونجا سوال کنی کسانی که قبل از شما چند روز قبل فرستادن تاریخ اعزامشون کی افتاده.

1- پارتی داشته باشی

2- شرایط خاصی داشته باشی مثل متاهل بودن.

شما اگه سپاه پذیرش نگیرید یا ارتش میفتید یا نیروی انتظامی.

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

کلا 2 روز کارهاتون تا تحویل کامل مدارک خودتون طول میکشه. حدود 1 تا 3 هفته هم اومدن برگ سبز که ابی هست!! به دم در طول میکشه که تاریخ دقیق اعزامتون توی اون هست.

از یک تا شش ماه هم ممکنه طول بکشه تا زمان معرفیتون به پادگان اموزشی.

برای اینکه شهر خودت بیفتی هیچ چی مثل پارتی نمیتونه عمل کنه.

ولی اگر نداشتی بعد از امید به خدا و دعای پدرمادر شرایط دار بودن که دوسمتون گفتن 100% شما رو میندازه شهر خودتون.

تاهل ، تک فرزندی ، تک پسری، نان اور خونه بودن یا همچین چیزی که با یه استشهاد محلی میشه جورش کرد. اینا هم باعث میشه بیفتی شهر خودت اما حواست باشه اگر مرکز استان نیستی یا استان درست حسابی نیستی اول ببین کجا میفیتی بعد برو چون بعضی وقتا شهر خودت بدتره! میفیتی شهر خودت اما مثل بقیه باید مثلا هفته ای نصف روز بری خونه! داغون تر میشی.

برای تغییر یگان درخاست انتقالی میدید حتی اگر جای دیگه افتادید درخاست انتقالی میدید به شهر خودتون ترجیحا چندتایی هم بگ ایی بدید درجا برتون میگردونن.

برای تغییر اموزشی فقط بند پ لازمه اون هم از نوع بسیار بسیار قدرتمندش! خیلی سخته این کار ولی میشه.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

• رفقا سلام و عرض ادب 
  •  

خود پست دفرچه که دو روز میکشه

ولی پسر عمم برای اینکه توی شهر خودش خدمت کنه یک دوهفه ای هست داره این و اونور میره کلی هم خرج کرده

همین پسر عمه ما برای اینکه شهر خودمون بیفته رفت سپاه بهش گفتن باید بری اصفهان بگی سپاه شهر ما نیرو میخواد جا های دیگه هم فکر کنم همین طور باشه

گواهی تکمیلی هم یه چیزی بود قدیما برای اینکه شهر محل زندگی بیفتی الان از قوانین اطلاعی ندارم

لینک به دیدگاه

خود پست دفرچه که دو روز میکشه

ولی پسر عمم برای اینکه توی شهر خودش خدمت کنه یک دوهفه ای هست داره این و اونور میره کلی هم خرج کرده

همین پسر عمه ما برای اینکه شهر خودمون بیفته رفت سپاه بهش گفتن باید بری اصفهان بگی سپاه شهر ما نیرو میخواد جا های دیگه هم فکر کنم همین طور باشه

گواهی تکمیلی هم یه چیزی بود قدیما برای اینکه شهر محل زندگی بیفتی الان از قوانین اطلاعی ندارم

مثلا چقدر ؟؟؟

+1

لینک به دیدگاه

مثلا چقدر ؟؟؟

+1

200 250 تومن (خرج ازمایش هاش و مسافرت هاش و ...)

البته برای اون خیلی هست چون در امدی نداره

----------------

لینک به دیدگاه

درسته اونایی که پدر بیشتر از 60 سال باشه معافن ؟ 

لینک به دیدگاه

درسته اونایی که پدر بیشتر از 60 سال باشه معافن ؟ 

الان 75ساله :))))9

لینک به دیدگاه

من الآن 14 سالمه و پدرم 64 ، معاف نمیشم ؟ 

لینک به دیدگاه

نچ

حالا تا بحوای بری کلی قانون میاد نگران نباش

ولی پیشنهاد من اینه که نری :)))

البته اگه غیبت نکنی و تا اون موقع قانون مونده باشه احتمالش هست

ویرایش شده توسط sinatak
لینک به دیدگاه

هیچ تضمینی نداره

ولی حتما برو بسیج و سابقه داشته باش برای احتمالاتی که شاید پیش بیان

لینک به دیدگاه

هر موقع خواستی بیا پیش خودم جزییاتو برات بگم

لینک به دیدگاه

تعجب میکنم دوستان چطور میگن سرباز کمه و الان دفترچه بفرستی 19 همین برج اعزامی!؟

عزیزم ترافیک ارسال دفترچه بسیار زیاده در حال حاضر و اگر فارغ التحصیل دانشگاهی باشی و الان دفترچه پست کنی تاریخ اعزامتون اسفند ماه هست! و چون معمولا ارسال دفترچه فارغ التحصیلان دانشگاهی در نیمه دوم شهریور بسیار بیشتر میشه ، احتمال داره این تاریخ عقب تر هم بیفته تا اخر شهریور! پس بهتره دقیقش رو از پلیس+10 بپرسی و به این لینک هم سر بزنی بد نیست.

لینک به دیدگاه

منون ولی خودم یک سالی هست که عضو بسیجم ،

لینک به دیدگاه

من الان 20 ماه خدمت هستم و ماه آخره...  ~x(

توی استان ما، زمانی که بهتر از حالا نیرو میگرفن، میرفتیم به یگانی که توی منطقه‌مون هست و درخواست پذیرش میدادیم (خودم همین کارو کردم) و اونا هم بسته به شرایط شما و نیازهای پادگان مدارکتون رو ارسال میکردن تهران. معمولا اینجوری طرف بعد آموزشی میوفتاد همونجا. الان سختتر شده پذیرش‍ها...

اما توی محل زندگی شما نمی‌دونم چطوریه...

شما هم امتحانی بکنین...

---

اینو هم اضافه کنم که اینجوری از پلیس +10 دیگه مدارکتون ارسال نمیشد و همون یگان خودش ارسال میکرد.  :) 

ویرایش شده توسط fararash
لینک به دیدگاه

در خصوص این که در کجا خدمت کنید

اگر کارت سبز قبل از اعزام به خدمت دریافت کرده باشید و همینطور با یک بند پ میتونید دوره خدمت رو در سپاه بگذرونید

فارق از این مورد همانطور که عزیزان فرمودند شانسی

• رفقا سلام و عرض ادب 
  •  

در خصوص سربازی هم پیشنهاد میکنم هرچه در توان دارید و می تونید قوانین و دعا و مناجات و صدقه و نذر و غیره میتونید بکنید تا فقط لب مرز خدمت نکنید...-_-

اگرچه بقول فرمانده مون یکی از خوبی های خدمت لب مرز این که وقتی برگشتی خونه به اندازه 3 دفتر 300 برگ خاطرات داری

لینک به دیدگاه

تک پسر بودن یا مساعدت خدمتی هم کاملا شانسی هستش یعنی وقتی تک پسر هستید صد در صد شهر خودتون نمیوفتید،مگر اینکه دوره تکمیلی سپاه رو گذرونده باشید، هیچ شانسی هم در کار نیست بنده خودم سربازم، فقط و فقط با آشنا ممکنه شما جای خوب بیوفتید، اگه دیپلم باشید صد در صد بدون آشنا پاسدار میشید تو پادگان، اگه مدرک تحصیلی هم داشته باشید بازم به احتمال هشتاد درصد یگان پاسدار میوفتین، خلاصه خیالتون رو راحت کنم اگر آشنا نداشته باشید امکان نداره سرباز قسمت اداری یا جای خوب بشید.

ویرایش شده توسط RxRoham
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...