رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد ریزش مو و رشد مجدد مو کمک کنین

amin-nvidia
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

تنتون سلامت مو رو بی خیال گر چه واقعا برای یه جوون سخته ولی بهتره که دارو رو کلا بیخیال بشی چون گفتید ارثی هست

یه نکته بهت میگم دوستان همه گوش کنید خواهش میکنم طرف داروهای گیاهی نرید بسیار خطرناک هست مگر اینکه یه دکتر طب سنتی/گیاهی حرفه ای براتون تجویز کنه و زیر نظرش باشید

یه تجربه ی خیلی تلخ : ببخشید ویرایش کردم , حتی چشمم میخورد بهش حالم بد میشد

اینارو گفتم سرخود دارو مصرف نکنید تورو به خدا نکنید

انشاالله همیشه سلامت باشید  @};-

ویرایش شده توسط Illidan
لینک به دیدگاه

• ارسال 77
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

here,s hardware forum! :-? 

از صب تا شب البته بعضیا هم از شب تا صب تو فروم لیون هستیم. بنظر بنده که اشکالی نداره همه چیرو از دوستان خودمون یاد بگیریم و تبادل نظر کنیم. والا بنده بهترین دوستانم رو اینجا دارم. درسته همدیگرو نمیبینیم ولی احساسم اینه که دوستان واقعی من تو همین فروم هستن.  @};-  @};-  @};-  :x

لینک به دیدگاه

دوستان در طب اسلامی هیچ بیماری نیست چه روحی چه جسمانی که برطرف خوب نشه بجز مرگ

میتونین برین پیش اساتیدی مثل حسین خیراندیش یا اقای طالقانی

همین چیزی که خودم بعداز 40 روز دارم جوابش میبینم

لینک به دیدگاه

دوستان در طب اسلامی هیچ بیماری نیست چه روحی چه جسمانی که برطرف خوب نشه بجز مرگ

میتونین برین پیش اساتیدی مثل حسین خیراندیش یا اقای طالقانی

همین چیزی که خودم بعداز 40 روز دارم جوابش میبینم

خب روشی که شما رفتین و میگین جواب گرفتین رو اینجا بزارین شاید به درد ما هم خورد !!!

لینک به دیدگاه

از همه دوستان ممنون که وقت گزاشتن و جواب دادن

شاید ریزش موی من ارثی باشه ولی میگن این موضوع بیشتر گرایش به سمت خونواده مادری داره

من خونواده پدریم کچل هستن ولی مادری نه این مدل مو جنس مو رنگ مو همه با خونواده پدریم متفاوته حتی نوع کچل شدنم هم متفاوته خیلی ارومه

به نظرتون این موضوع ارثیه؟؟؟؟؟ خودم فکر کنم یه چیزی تو بدنم مشکل داره

امروزم دیدم رو بازو و کتفم موهای بلندی هست اینا یه چند ماهه پیش نبود به جای اینکه کف سر مو دربیاد اینجا مو در اومده

این دفعه میخوام با ازمایش جلو برم اول برم دکتر چندتا ازمایش بدم ببینم همه چی میزونه. اگه مبزون بود یا ارثیه یا پوست سرم یه مشکلی داره دیگه خیالم راحت میشه.

اگر صورتت گرده یه موبر دایمی بگیر به سرت بزار خیل یهم به قیافه میای

مثل سوپر استار های غربی میشی :cool:

از این استرس هم خلاص میشی

خخخخخخ

این یه کاریه ولی من قیافم کاملا ایرانیه اونا شکلشون متفاوته من فکر کنم خنده دار بشم

لینک به دیدگاه

فیناستراید که کلآ باعث ضعیف شدن میشه =)) و فقط بدرد مجرد ها می خوره متاهلا :x مصرف نکنن خطرناکه..بقیه هم فقط ویتامینه جای خاصی رو تقویت نمیکنه

پدر من الان 70 سالش هست که از نظر موی زاید آدم خیلی کم مویی به حساب میومد تا اینکه 10 سال پیش مشکل بزرگی پروستات پیدا کرد و دکتر قرص فیناستراید براش تجویز کرد

خودش میگه از اون موقعه که این قرصو مصرف میکنه دچار موی زاید شده و موی سرش هم ریخته و خیلی کم پشت تر شده

لینک به دیدگاه

درود،

تا می تونی......................................................... عکس بگیر :laughing:

هیچ راهی نداره. عامل اصلی ریزش مو DHT یا دی هایدرو تستسترون هستش که از شکست سلولهای تستسترون تولید می شه. کچلی راهی نداره. وایسا بریزه بعد برو بکار... 

ماینوکسیدیل اول قرص قلبی بوده بعد از مصرفش دیدن که موهای بدن در میاد، اومدن قطرش کردن برای موی سر. کارش اینه که باعث باز شدن رگ های دور ریشه مو(فولیکولای مو) و مواد معدنی بهتر به ریشه مو می رسه و باعث می شه ساقه مو جون بگیره. ولی بدیش اینه که به شدت ریشه مو رو به خودش وا بسته می کنه و با قطع کردنش ریزش بیشتر می شه.

قرص فینوستراید میاد و میزان تستسترون رو در بدن پایین میاره تا DHT کمتری تولید بشه. عوارضش هم کم شدن میل جنXی و کم شدن سطح اسپرمهاتون هستش که برای جوونی به سن شما بده.

شامپوها فقط درصد چربی پوست سر رو می گیرن و عملاً بی فایده هستند...

یک روش تقویتی که البته موقتی هم هست PRP هست. میان خون شما رو می گیرن، پلاس مای خون شما رو جدا می کنن، توی پوست سر تزریق می کنن که موقتی ریشه های مو جون می گیرن !!!

روش تقویتی دیگه پرتوی IR یا اینفرارد هستش که توی کلینک ها استفاده می شه. یک دستگاه روی سر میاد، اشعه مادون قرمز روی پوست سر می ده ، و باعث باز شدن موی رگ های دور فولیکولا ها می شه و ریشه های مو کمی جون می گیره.

اینا همه رو گفتم؟؟؟ باز شما کلاً سعی کن تا مو داری عکس بگیری :D

روش های مختلفی برای کاشت و تقویت مو هست. منم دارم کچل می شم. بزرگترین اشتباهم استفاده از ماینوکسیدیل بود متاسفانه... برادر هیچی جواب نمی ده فقط فکر نکن بگذار بریزه برو بکار... @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

دوست عزیز نمی دونم شما تهرانی یا نه. اگر تهرانی به مطب دکتر ساعتی تماس بگیر و وقت بگیر. ایشون اولین دکتر پوست و موی ایران هستند. من خودم 3 ساله که پیششون می رم و خدارو شکر نتیجه گرفتم. اگر تیرویید دارید تنها راه اینه که کنترلش کنین مثل خود من. اگه مشکل ژنتیکیه که کاریش نمیشه کرد دیر یا زود می ریزه. اگه مشکل استرس یا چیز دیگه هست برید پیششون.

شماره تماس : 55646443  ( 021 )

داروی طبیعی اگر خواستی. یکی از اقوام ما که خانم هست هفته ای 2.3 بار عسل رو با زرده تخم مرغ غاطی می کرد و با این برس ها که سیم فلزی دارن میکشید رو موهاش  یه خوردم می گذاشت بمونه بعد میشست تا جایی که به من گفته بود. جوابم گرفته بود . اما من خودم اینو تست نکردم و نمیدونم...

لینک به دیدگاه

بچه ها ممنون سعی میکنم از همه نظرات استفاده کنم

لینک به دیدگاه

بچه ها متوجه رشد عجیب موهای کلفت رو شانه و بازوها شدم رو دستم هم موهای جدید داره در میاد به نظرتون طبیعیه

موهایی که رو شونه هام در اومده خیلی کلفت و مشکی هستن اصلا شبیه به بقیه موهای بدنم نیس

چند روز پیش میخواستم برم دکتر غدد نتونستم برم

نظرتون چیه این چیزا عادیه یا یه مشکلی هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ریزش مو اگه ارثی باشه بجز کاشت مو هیچ درمانی نداره. اینو بهتون قول می دم. چون خودم تمام راه ها رو رفتم از شیمیایی تا گیاهی...

ماینوکسیدیل هم عوارض داره . راه های گیاهی یا به قول خودشون طبیعت درمان گرها حداقل برای من جواب نداد. از ترکیب صدر و مورد و حنا بگیر تا برگ درخت انجیر+سیر و ...

تنها راهی که واقعاً جوابگو هستش کاشت مو هست. اونم بسته به میزان ریزش به طور میانگین 6 تومن هزینه داره.نیازی هم نیست کاملاً تاس بشید تا نیاز به کاشت مو پیدا کنید . از 25 سالگی میشه مو کاشت...

اما من با این روش تونستم موهای سرم رو حفظ کنم تا حداقل سرعت ریزش کم بشه :

مصرف قرص سیستین B6 و 2 مرتبه در هفته نوشیدن دم کرده گیاه مریم گلی(فکر کنم بدمزه ترین دمنوش دنیا باشه! :wacko: )

اگه موهای زاید زیاد و ضخیمی روی سرشونه دارید به احتمال زیاد ریزش موهای شما ارثی هستش. اما بهتره به یک متخصص غدد مراجعه کنید.

من همسن شما که بودم کم کم متوجه شدم موهایی بسیار زخیم شبیه به تیرآهن روی سرشونه هام داره در میاد. در حدی که سازنده های محل مشتری شده بودن فکر می کردن جایگزین خوبی بجای تیر H و سازه های بتنی پیدا شده . اما پیشنهاد قیمت خوبی ندادن ما هم نفروختیم نگه داشتیم =))

الانم فقط کف دستمون و وسط سرمون مو نداره :laughing: یادش بخیر یه زمانی موهام اونقدر بلند و پرپشت بود دمب اسبی می کردم.یدونه کش جواب نمیداد با دو تا می بستم *dry#

از شوخی که بکشیم بیرون,خیلی سخت نگیرید هر چقدر بیشتر روی ریزش مو از لحاظ روانی درگیر بشید احساس می کنید ریزش موهاتون بیشتر شده. اگر خیلی حساسید به فکر کاشت مو باشید البته قبلش با پزشک متخصص مشورت کنید تا مطمئن بشید علت ریزش مو چی هستش

لینک به دیدگاه

درود

ریزش مو اگه ارثی باشه بجز کاشت مو هیچ درمانی نداره. اینو بهتون قول می دم. چون خودم تمام راه ها رو رفتم از شیمیایی تا گیاهی...

ماینوکسیدیل هم عوارض داره . راه های گیاهی یا به قول خودشون طبیعت درمان گرها حداقل برای من جواب نداد. از ترکیب صدر و مورد و حنا بگیر تا برگ درخت انجیر+سیر و ...

تنها راهی که واقعاً جوابگو هستش کاشت مو هست. اونم بسته به میزان ریزش به طور میانگین 6 تومن هزینه داره.نیازی هم نیست کاملاً تاس بشید تا نیاز به کاشت مو پیدا کنید . از 25 سالگی میشه مو کاشت...

اما من با این روش تونستم موهای سرم رو حفظ کنم تا حداقل سرعت ریزش کم بشه :

مصرف قرص سیستین B6 و 2 مرتبه در هفته نوشیدن دم کرده گیاه مریم گلی(فکر کنم بدمزه ترین دمنوش دنیا باشه! :wacko: )

اگه موهای زاید زیاد و ضخیمی روی سرشونه دارید به احتمال زیاد ریزش موهای شما ارثی هستش. اما بهتره به یک متخصص غدد مراجعه کنید.

من همسن شما که بودم کم کم متوجه شدم موهایی بسیار زخیم شبیه به تیرآهن روی سرشونه هام داره در میاد. در حدی که سازنده های محل مشتری شده بودن فکر می کردن جایگزین خوبی بجای تیر H و سازه های بتنی پیدا شده . اما پیشنهاد قیمت خوبی ندادن ما هم نفروختیم نگه داشتیم =))

الانم فقط کف دستمون و وسط سرمون مو نداره :laughing: یادش بخیر یه زمانی موهام اونقدر بلند و پرپشت بود دمب اسبی می کردم.یدونه کش جواب نمیداد با دو تا می بستم *dry#

از شوخی که بکشیم بیرون,خیلی سخت نگیرید هر چقدر بیشتر روی ریزش مو از لحاظ روانی درگیر بشید احساس می کنید ریزش موهاتون بیشتر شده. اگر خیلی حساسید به فکر کاشت مو باشید البته قبلش با پزشک متخصص مشورت کنید تا مطمئن بشید علت ریزش مو چی هستش

سلام

پیام خصوصی دادم خدمتتون  @};-

لینک به دیدگاه

با عرض سلام. 

بنده یه سوالی دارم البته تقریبا به موضوع بی مربوطه

قرص فینستراید  روی میل ج.ن.س.ی تاثیر منفی داره؟ بعد قطعش چی؟ برمیگرده میل یا نه؟ عوارض دیگه چی داره؟ بسیار برام مهمه جواب این سوال . متشکرم

لینک به دیدگاه

با عرض سلام. 

بنده یه سوالی دارم البته تقریبا به موضوع بی مربوطه

قرص فینستراید  روی میل ج.ن.س.ی تاثیر منفی داره؟ بعد قطعش چی؟ برمیگرده میل یا نه؟ عوارض دیگه چی داره؟ بسیار برام مهمه جواب این سوال . متشکرم

بلی دوست من عوارض داره و باعث اختلال در تولید هورمون مردانه میشه و بعد از قطع عوارضش از بین میره ولی به طور طولانی مدت مصرفش اصلا توصیه نمیشه

اصولا چند موردی که من در مورد ریزش مو تجربه کردم و توصیه میکنم بهتون رعایت بفرمایید:

1. در اکثر موارد موضوع هورمون و مشکلات هورمونی در نظر گرفته نمیشه و بدون توجه به این مورد بسیار مهم پزشکان به تجویز داروهای روتین میکنند، توصیه ام اینه که درصورت مراجعه به پزشک حتما درخواست آزمایشهای مربوط به هورمون رو بکنید.

2. کم خوابی و عدم رعایت زمان مناسب خواب ( 11 شب تا 6 صبح )

3. نداشتن تحرک لازم و کافی و عدم انجام ورزش

4. کلا ویتامینهای گروه B برای رشد و سلامت پوست و مو مفید هستند

5. شستشوی مرتب و منظم مو و عدم چنگ زدن مو و پوست سر هنگام شستشو که باعث آسیب به ساقه مو و پوست سر میشه

6. از نوشیدن چای سبز غفلت نکنید که سرشار از آنتی اکسیدان هست

7. اگر از سشوار استفاده میکنید حتما فاصله مناسب از سرتون رو رعایت کنید و زیاد به سرتون نزدیک نکنید که باعث خشکی و شکستن ساقه مو و خشکی و سوختن پوست سر میشه.

8.موهاتون رو شونه کنید.

9.از تابش مداوم و مستقیم نور خورشید به سرتون جلوگیری کنید.

...

یک مورد بسیار مهم که فراموش کردم باید در اول مینوشتم استرس هست که البته این روزها بین ما ایرانی ها همه گیر شده ولی باید تا میتونید ازش اجتناب کنید

ویرایش شده توسط Solo
لینک به دیدگاه

سلام ....

به نظر من بهترین درمان بی خیالیست .

فکرشو نکنی اونم کم کم ریزشش متوقف میشه !!!

یادش بخیر .

من از خدمت که برگشتم و موهام بلند شد اشکم دراومد .

نفهمیدم تو اون دو سال چه بلایی سر موهام اومد ...

رفتم آرایشگاه به آرایشگره گفتم ریزش مو درمانی داره ؟ که اون بهم گفت اگه داشت گورباچوف الان موهاش فرفری بود .

آخه اون موقع گورباچوف رییس جمهور شوروی بود . بگذریم . من بی خیالی رو پیش گرفتم و خدا رو شکر جواب هم  داد

لینک به دیدگاه

بلی دوست من عوارض داره و باعث اختلال در تولید هورمون مردانه میشه و بعد از قطع عوارضش از بین میره ولی به طور طولانی مدت مصرفش اصلا توصیه نمیشه

اصولا چند موردی که من در مورد ریزش مو تجربه کردم و توصیه میکنم بهتون رعایت بفرمایید:

1. در اکثر موارد موضوع هورمون و مشکلات هورمونی در نظر گرفته نمیشه و بدون توجه به این مورد بسیار مهم پزشکان به تجویز داروهای روتین میکنند، توصیه ام اینه که درصورت مراجعه به پزشک حتما درخواست آزمایشهای مربوط به هورمون رو بکنید.

2. کم خوابی و عدم رعایت زمان مناسب خواب ( 11 شب تا 6 صبح )

3. نداشتن تحرک لازم و کافی و عدم انجام ورزش

4. کلا ویتامینهای گروه B برای رشد و سلامت پوست و مو مفید هستند

5. شستشوی مرتب و منظم مو و عدم چنگ زدن مو و پوست سر هنگام شستشو که باعث آسیب به ساقه مو و پوست سر میشه

6. از نوشیدن چای سبز غفلت نکنید که سرشار از آنتی اکسیدان هست

7. اگر از سشوار استفاده میکنید حتما فاصله مناسب از سرتون رو رعایت کنید و زیاد به سرتون نزدیک نکنید که باعث خشکی و شکستن ساقه مو و خشکی و سوختن پوست سر میشه.

8.موهاتون رو شونه کنید.

9.از تابش مداوم و مستقیم نور خورشید به سرتون جلوگیری کنید.

...

یک مورد بسیار مهم که فراموش کردم باید در اول مینوشتم استرس هست که البته این روزها بین ما ایرانی ها همه گیر شده ولی باید تا میتونید ازش اجتناب کنید

نه من اصلا مشکل ریزش مو ندارم. برا یه چیز دیگه میخواستم. در چه حد کاهش میده؟ مثلا شما تحریکات رو از 20 بگیری این دارو چند نمره کم میکنه؟ 

از استارتر تاپیک عذر میخوام که موضوع رو منحرف کردم

لینک به دیدگاه

سلام

منم چند سالی هست دارم ریزش مو رو تجربه میکنم.البته خدا رو شکر ریزش مو من از کناره هاست نه وسط .وسط سرم مشکلی نداره ولی کناره ها کم کم داره خالی میشه میره بالا.من الان 27 سالمه و از 20 سالگی موهام شروع به ریزش کرد به قول دوستان ژنتیکیه البته 100٪ مشکلات هرمونی هم دخیل بوده.خلاصه سرتون رو درد نیارم قصد تبلیغ ندارم ولی الان چند وقته دارم شامپو ضد ریزش clear رو استفاده میکنم و ازش راضیم احساس میکنم سرعت ریزش موهام کمتر شده.خدا میدونه شایدم ربطی به شامپو نداره و دلیل دیگه ای داره کم شدن ریزش سرم.

لینک به دیدگاه

تاپیک شده کلوپ کچل های لیون [emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk

=))  =))  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

نه من اصلا مشکل ریزش مو ندارم. برا یه چیز دیگه میخواستم. در چه حد کاهش میده؟ مثلا شما تحریکات رو از 20 بگیری این دارو چند نمره کم میکنه؟ 

از استارتر تاپیک عذر میخوام که موضوع رو منحرف کردم

دوست من در افراد مختلف نتیجه متفاوت خواهد بود شرایط جسمانی، محیطی و دوز مصرف در همه یکسان نیست. برای خود من که مدتی استفاده کردم شاید بشه گفت 6-5

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...