رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد nvidia PhysX

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یه چند تا سوال راجع به قابلیت PhysX کارتهای Nvidia دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاعات دقیقی داره کمک کنه.

تا اونجایی که من متوجه شدم این قابلیت مختص کارتهای Nvidia هستش و کارتهای ATI یا بقول بعضی دوستان AMD این قابلیت رو ندارن و بجاش از Havok استفاده میکنن.که تفاوت عمدش اینه که تو کارتهای Nvidia اون وظیفه به عهد خود کارت هستش و لی تو کارتهای ATI این کار رو CPU انجام میده.

چیز دیگه ای هم که متوجه شدم این بود که بر اساس تستهایی که دیدم حتی خود کارتهای Nvidia هم وقتی این قابلیت رو توشون فعال میکنی فریم ریت به طرز قابل ملاحضه ای افت میکنه البته راهکاری که پیشنهاد شده بود این بود که از یه کارت جداگانه برای فیزیکس استفاده بشه.

توی چند تا از پست ها که دوستان فرستاده بودن فهمیدم که میشه در کنار کارتهای ATI یه کارت Nvidia گذاشت و از قابلیت PhysX استفاده کرد.

حالا سوالاتی که من دارم شامل موارد زیر هستش:

1-برای این قابلیت حتما باید از سوکتهای جدید 1156-1155-1366-AM3-استفاده کنی یا اینکه با سوکت 775 هم میشه حالا البته منظورم از سوکت چیپست هست منتها گفتم شاید اینوری بهتر منظورم رو برسونم.

2-من مین بوردم Asus p5kc -و کارت گرافیکی که استفاده میکنم ATI 4890 -همونطور که میدونین این مین بورد 2 تا اسلات PCI-E داره واسه استفاده از Crossfire می خوام بدونم آیا میشه یه کارت Nvidia رو اسلات دیگه بزارم و از قابلیت PhysX استفاده کنم؟

3-در صورت اینکه بشه آیا میتونم از قابلیت CUDA هم استفاده کنم؟

4-اگه تمام موارد بالا امکان پذیر بود از کجا بفهمم که قابلیت PhysX فعاله؟

ممنون میشم اگه جواب بدین و اگه اطلاعات دیگه ای هم در این باره داشتین اگه دوست داشتین خوشحال میشم بدونم.

ویرایش شده توسط ace
لینک به دیدگاه

1 :

این قابلیت به سوکت مربوط نمیشه و فقط نیاز به وجود سلات PCIE هست

2: شما با استفاده از یک کارت که از Phycix پشتیبانی میکنه مثل 8600 و 9500 و 220 و 440 به بعد استفاده کنید

3: بله شما میتونانید از Cuda هم استفاده کنید اما اگر نیاز به Cuda دارید یک کارت قوی تهیه کنید 260 فکر کنم انتخاب خوبی باشه

4 : شما در کنترل پنل Nvidia میتونید این قابلیت رو قعال کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز برای فعال کردن فیزیک مراحل زیر رو دنبال کنید

مدتی هست که انویدیا استفاده فیزیک در کنار کارتهای رادئون را غیر فعال نموده است و برای فعال کردن این ویژگی باید از پچ استفاده کنیم!

پچ منتشر شده شامل ورژن های مختلفی هست که برای درایو های سری 258 یا جدید تر باید از PhysX-mod-1.04ff و برای درایو های قدیمی تر مانند سری 197.XX از پچ ورژن 1.03استفاده کنید

مراحل کار:

1- ابتدا کارت گرافیک رادئون را برروی اسلات اول(Master)و کارت گرافیک جیفورس را بروی اسلات بعدی(Slave)نصب کنید

2-تمام درایو های نصب شده کارت گرافیکی Catalyst/Forceware و فیزیکس را unistall نمایید دقت داشته باشید درایو ها کاملا Removeشده باشد.

3-پس از ری استارت درایو Catalyst را نصب کنید و سیستم را مجددا ریستارت نمایید

4-حالا درایو کارت گرافیک انویدیا را نصب کنید ترجیحا آخرین ورژن یا 258

5-پس از ریستارت پج ذکر شده را نصب کنید (در ویندوز سون با راست کلیک و Run administrator)

حالا یکبار سیستم را ریستارت کنید و از فیزیکس لذت ببریدبرای تست می توانید از برنامه 3DMARK Vantage یا FluidMark استفاده کنید

این آموزش مدتی پیش در HOToverclock نوشته بودم

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

در ارتباط با همین موضوع دوستان لطفاً به این عکس نگاه کنید

این قابلیت

Fast DX11 Tessellation

Play the toughest DX11 Games with incredibly detailed characters and terrain. All at playable frame rates1. DX11 Games available now include: Metro 2033, Battlefield: Bad Company 2, S.T.A.L.K.E.R: Call of Pripyat, Battleforge, DiRT 2

واقعاً تو کارتهای انویدیا اینجوری هست یعنی تو ATI مثل حالت خاموش هست دوستان آخه خیلی فرق داره دوستان لطفاً درست راهنمایی کنید

tessellation.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

در ارتباط با همین موضوع دوستان لطفاً به این عکس نگاه کنید

این قابلیت

Fast DX11 Tessellation

Play the toughest DX11 Games with incredibly detailed characters and terrain. All at playable frame rates1. DX11 Games available now include: Metro 2033, Battlefield: Bad Company 2, S.T.A.L.K.E.R: Call of Pripyat, Battleforge, DiRT 2

واقعاً تو کارتهای انویدیا اینجوری هست یعنی تو ATI مثل حالت خاموش هست دوستان آخه خیلی فرق داره دوستان لطفاً درست راهنمایی کنید

tessellation.jpg

با درود:

دوست عزیز ، عکس و متنی که گذاشتید مربوط به Tessellation می باشد که در DirectX11 فعال می شود و ربطی به Physx ندارد ، Tessellation در AMD و NVIDIA کار می کند و ربطی به جریان Physx ندارد.

در مورد PhysX اگر به سایتهای مختلف که تفاوت این مسئله را نشان می دهد تشریف ببرید ، یکی از موارد انفجار و پرتاب قطعات به اطراف است که این کار را PhysX پردازش می کند ، یا حرکت موی انسان به صورت طبیعی .

البته می شود این پردازش را به دوش CPU انداخت ولی سرعت و کیفیت پردازش با کارت گرافیک بسیار بالا است تا با CPU.

** دوست عزیزمون صاحب تاپیک ، کلمۀ PhysX را در اسم تاپیک اشتباه نوشته بودند که اصلاح کردم ، بهتر است از نظر نوشتن کلمات تا حد ممکن دقت شود تا دیگر دوستان به صورت درست یاد بگیرند.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز ، عکس و متنی که گذاشتید مربوط به Tessellation می باشد که در DirectX11 فعال می شود و ربطی به Physx ندارد ، Tessellation در AMD و NVIDIA کار می کند و ربطی به جریان Physx ندارد.

در مورد PhysX اگر به سایتهای مختلف که تفاوت این مسئله را نشان می دهد تشریف ببرید ، یکی از موارد انفجار و پرتاب قطعات به اطراف است که این کار را PhysX پردازش می کند ، یا حرکت موی انسان به صورت طبیعی .

البته می شود این پردازش را به دوش CPU انداخت ولی سرعت و کیفیت پردازش با کارت گرافیک بسیار بالا است تا با CPU.

** دوست عزیزمون صاحب تاپیک ، کلمۀ PhysX را در اسم تاپیک اشتباه نوشته بودند که اصلاح کردم ، بهتر است از نظر نوشتن کلمات تا حد ممکن دقت شود تا دیگر دوستان به صورت درست یاد بگیرند.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

آقای لیی عزیز من مشکلی با فیزکس ندارم و میدونم قضیه اش از چه قرار هست دوست گرامی فقط میخواستم بدونم تو کارتهای ATI که تسلیشن ندارند؟؟؟ ، تصویری که تو بازی هایی که از تسلیشن استفاده میکنند مثل اون عکس هست که در حالت خاموش هست یا نه ATI هم برای خودش تسلیشن روی کارتهاش داره ؟؟؟؟ چجوری این جریان من که نفهمیدم این تکنیکهای جدید انویدیا بهتر هست یا ATI فکر کنم تونسته باشم منظورم رو بگم .

منظورم تکنیک تسلیشن تو ATI هست یا نه اگه هست چجوری هست دوست گرامی ... اونجا که نوشتم در ارتباط با همین موضوع منظورم استفاده از فیزکس نبود استفاده از تسلیشن بود که در کارتهای ATI چجوری ؟؟؟؟

و کلا این تکنیکهای انویدیا مثل کودا فیزکس تسلیشن دایرکت کامپت و ... هم یه سری توضیحات میخوام تا با خیال راحت برم خرید آخه میخوام گرافیک بگیرم اطلاعات دقیقی ندارم

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوست عزیز من کارت گرافیکم GTX260 هستش و به راحتی میشه قابلیت فیزیک رو در اون فعال کرد و دوم اینکه شما خودتون میتونید از درایور کارت این قابلیت رو روی اتو ماتیک قرار بدهید که در صورت نیاز سویچ میشه بین CPU و GPU که این بهترین گزینه هستش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...