رفتن به مطلب

قطع شدن صفجه

amir@1
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دمای بالای گرافیک یه مشکل جداگانست چون من فقط توی بعضی برنامه ها قطعی صفحه دارم

درایور گرافیک هم بارها با ddu پاک کردم و اخرین نسخه رو نصب کردم

والا این که گفتید رزولوشن رو کم بکنید از تظیمات  Crimson  پیدا نکردم ولی از تنظیمات ویندوز کم کرده بودم ببینم درست میشه یا نه اما درست نشد

لینک به دیدگاه

داداش میتونی از اون قطعی صفحه و ارور هایی که میده عکس بزاری

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر گرافیک گارانتی داره ببرید و بگید خمیر سیلیکون gpu رو براتون تعویض کنن.من همین مشکل رو داشتم و الکی دمای گرفیک بالا بود خمیر سیلیکون  که عوض کردم درست شد.

ویرایش شده توسط ali2040
لینک به دیدگاه

سلام هیچ اروری نمیده که عکس بهتون بدم صفحه میره و مینویسه no signal 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دادمش گارانتی آواژنگ تست کرد برام گفت مشکلی نداره احتمالا درایورتون اشتباست تست 3dm هم گرفت بود گفت خوب بوده

اخرین نسخه درایور رو از سایت گیگابایت دانلود کردم نصب کردم قطعی صفحه از بین رفت

با این حال که شما گفته بودین از سایت سازنده دانلود کن من اشتباه میکردم و میرفتم از سایت amd دانلود میکردم

ولی یه مشکل جدیدی پیش اومده

توی بازی مثل gta v فریم خوب میگیره اما لگ میزنه

تست بنچمارکم گرفتم با فریم 60 لگ

نمیدونم چی بگم والا

با درایور قبلی کاملا درست و بدون لگ کار میکرد

لینک به دیدگاه

دمای بالای اون هم دوتا دلیل داره یکی اینکه وقتی به 60 درجه میرسه فن ها به طور خودکار خاموش میشن 

اینطوری برنامه ریزی شده متاسفانه و کارت گرافیک پر خاک بوده

لینک به دیدگاه

بازی کاملا روان اما وقتی با SNIPE میخوام روی دور دست زوم بکنم یا یه مکان جدید لود بشه خیلی بازی لگ میشه

به نظرتون مشکل از چیه؟ هارد یا رم؟

قبل اینکه درایورمو عوض بکنم اینطوری نبود اما سیستمم بدجور داغ میکرد و صدای بدی میاد الان خیلی بهتر شده و خیلی کمتر داغ میکنه اما توی لود مپ لگ میزنه

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، amir@1 گفته است :

بازی کاملا روان اما وقتی با SNIPE میخوام روی دور دست زوم بکنم یا یه مکان جدید لود بشه خیلی بازی لگ میشه

به نظرتون مشکل از چیه؟ هارد یا رم؟

قبل اینکه درایورمو عوض بکنم اینطوری نبود اما سیستمم بدجور داغ میکرد و صدای بدی میاد الان خیلی بهتر شده و خیلی کمتر داغ میکنه اما توی لود مپ لگ میزنه

اگر در دیگر بازی هم همچین مواردی دارید که مشکل هست فارق از این احتمالا مشکل از خود بازی هست

لینک به دیدگاه

من حدودا 12 تا بازی سنگین داشتم که همشون مال 2016 و 2015 بودن مدرسه ها شروع شد پاک کردم وسوسه نشم

نمیشه از نرم افزار بنچمارک هارد یا رم استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

فکر نمی کنم مشکل از بازی باشه تا وقتی که درایور جدید نصب نکرده بودم(اخرین درایور سایت گیگابایت) لگ میزد اما خیلی کم و سیستم بشدت داغ میکرد الان خیلی لگ میزنه (هنگام لود شدن مپ) اصلا هم داغ نمیکنه فریمش هم خوبه 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، amir@1 گفته است :

من حدودا 12 تا بازی سنگین داشتم که همشون مال 2016 و 2015 بودن مدرسه ها شروع شد پاک کردم وسوسه نشم?

نمیشه از نرم افزار بنچمارک هارد یا رم استفاده کنم؟

با اندکی گشت در دوستان مدرسه می تونید چنتا بازی پیدا کنید و تست کنید سپس حذف کنید

در 14 ساعت قبل، amir@1 گفته است :

فکر نمی کنم مشکل از بازی باشه تا وقتی که درایور جدید نصب نکرده بودم(اخرین درایور سایت گیگابایت) لگ میزد اما خیلی کم و سیستم بشدت داغ میکرد الان خیلی لگ میزنه (هنگام لود شدن مپ) اصلا هم داغ نمیکنه? فریمش هم خوبه 

فکر نمی کنم مشکل از درایو یا قطعات دیگر باشه با این حال برای تست هارد میتونیدHDtune استفاده کنید و میزان رم هم مناسب هست دلیل نداره رم کم بیارید

لینک به دیدگاه

سلام  واقعا دارم دیوونه میشم درایور رو که نصب میکنم تا یکی دو روز قطع نمیشه صفحه بعدش دوباره شروع میشه

انگار یه برنامه اختلال ایجاد میکنه

لینک به دیدگاه

جالب تر اینکه میرم با DDU درایور گرافیکمو توی حالت 

SAFE MOD  پاک میکنم

وقتی سیستم ریستارت میشه میبینم درایوری نصب نیست اما وضعیت صفحه و رزولوشن مثل زمانی که درایور گرافیک نصب

لینک به دیدگاه

دوستان کمک کنید هنوز مشکلم حل نشده با این حال که درایور درست رو دانلود و نصب میکنم پس از خاموش و روشن شدن سیستم باز هم قطع و وصلی داره 

و برای اینکه درست بشه باید درایور گرافیک رو دوباره نصب کنم

همین دو روز پیش بود دوباره ویندوز عوض کردم

گارانتی هم بردمش میگن سالمه

البته با برنامه هایی که من توشون قطعی دارم تست نکردن و فقط تست 3DMARK

گرفتن و گفتن امتیاز خوبی گرفته

ویرایش شده توسط amir@1
لینک به دیدگاه

به اواژنگ اعتماد نکن. میتونی به شهر سخت افزار بری اونجا نمایندگی دارن براشون توضیح بدی مشکلتو احتمال زیاد حل کنن. لینکشو برات پ.خ میکنم.

لینک به دیدگاه

والا من که بهشون اعتماد دارم  چون وقتی که بهش گفتم چطور تست کردین و اینا جلوی خودم مادر برد و هارد و سی پی یو و پارور و مانیتور و گرافیک منو اورد سر هم کرد و جلوم نشون داد

اونجا هیچ قطعی نداشت منم که درایور رو نصب میکنم قطعی نداره بعد که سیستم خاموش روشن میشه باز قطع و وصل میشه به نظرم مشکل نرم افزاریه

احتمالش خیلی کمه یه گرافیک نو 1.5 ملیون تومنی از همون اول خراب باشه 

3dmark و درایور گرافیک من روی هارد اون سیستم نصب بود

یه برنامه ای چیزی هست توی کار این درایور اختلال ایجاد میکنه

اما نمیدونم چیه

برنامه خاصی نصب نکردم یه مرورگر کروم و یه دانلودر و یه پلیر فیلم

همشون هم معروف هستن

انتی ویروس هم نصب کردم سیستم ویروسی نبود

لینک به دیدگاه

حتی گفتم شاید همون انتی ویروس که باعث میشه تصویر قطع بشه اخرین بار که ویندوز عوض کردم صبر کردم ببینم صفحه قطع میشه یا نه وقتی دیدم قطع میشه انتی ویروس نصب کردم

لینک به دیدگاه

ویندوزم رو هم وقتی نصب کردم اینترنتم وصل بود و اپدیت روشن خودش یه درایور برام دانلود کرده بود که با همون هم صفحه قطع میشد منم با ddu پاکش کردم اخرین نسخه گیگابایت نصب کردم

لینک به دیدگاه

رم نوی من نیم سوز بود! رم 360 تومنی. اینو نمیشه گفت. شما تو تاپیکی که اونجا میزنید کامل تمام این کارارو توضیح دهید به امید حل شدن مشکلتون

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوباره به دوستان گرامی ?

بعد حدود یک سال دوباره بحث رو باز کردم

هر چیز چرندی که قبلا گفتم رو سراغش نرید دیگه ??

مشکلم هنوز پا برجاست اون سیستم 5 ملیونی که سه سال پیش بستم هنوز بلک اسکرین میشه و منم نمیدونم چیکار کنم  :((زده حاله مگه نه؟)

مشکلش خیلی جدی نیست اما روی اعصاب

بار ها و بار ها فکر کردم مشکلم حل شده اما اینطور نبوده

مشکلی که دارم خیلی عجیب درکش هم شاید اسون نباشه

در مورد سیستمم و کانفیگش توضیح دادم قبلا  اما دوباره تکرار میکنم

مشخصات سیستمم اینه

گرافیکم gigabyte g1 r9 390

Radeon Software Version - Radeon Software Version
18.7.1
Radeon Software Edition - Crimson
Graphics Chipset - AMD Radeon (TM) R9 390 Series
Memory Size - 8192 MB
Memory Type - GDDR5
Core Clock - 1025 MHz
Windows Version - Windows 10 (64 bit)
System Memory - 16 GB
CPU Type - Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @ 3.50GHz

فکر کردم دلیلش اینکه از تبدیل hdmi به vga استفاده میکنم برای همین رفتم یه کابل hdmi با کیفیت خریدم و به تلویزیون وصل کردم با این حال این مشکل برطرف نشد

مدل مانیتور  LG 19m35 مدل vga :(

فکرم نکنم پول خرید یکی دیگه رو داشته باشم

مشکل از این قراره که سیستم بالا میاد همه چیز هم اجرا میشه خوب و روون و توی این رزولوشن پایین  1366*768 کلی fps میگیرم

اما تا  حدود 20 دقیقه پس از روشن شدن و  وارد شدن به بعضی برنامه ها یا وارد قسمتی از بعضی برنامه ها که میشم صفحه بلک اسکرین میشه(منظورم از بلک اسکرین اینه که انگار مانیتورم اطلاعاتی دریافت نمیکنه و میره توی حالت ذخیره ی نیرو) و میمونه تو همون حالت تا زمانی که من  اون برنامه رو ببندم یا مینیمایز کنم حتی بعضی وقتا دکمه ویندوز رو میزنم و صفحه رو پوشش میده و از حالت بلک اسکرین خارج میشه

برنامه هایی که درش صفحه من قطع میشه مثل کروم vlc player  و idm و تلگرام گاهی اوقات و قسمت پروکسیش همیشه بلک اسکرین میشه توی همین کروم هم بعضی پیج ها صفحه رو بالا پایین که میکنم توی یک محدوده بلک اسکرین میشه (عجیبه مگه نه؟) همین برنامه هارو اگه مینیمایز کنم مشکل قطعی از بین میره و صفحه بر میگرده(توی برنامه های ویندوزی و معمولا اکثر بازی ها قطعی نداره)

همین کابل و تبدیل و مانیتور رو به یک لپ تاپ وصل کردم و هیچ ایرادی نداشت

این مشکل فک نکنم رایج باشه و خیلی عجیبه حالا زمان هایی رو میگم که مشکلی در کار نیست

1- سیستم زمانی طولانی روشن بوده و گرم شده  2- ویندوز به تازگی عوض شده 3- درایور گرافیک به تازگی عوض شده 4- ویندوز رو بدون هرگونه استارت اپ اجرا کنم و دو باری کار داد اما دفعات بعدی مشکل برگشت  و....

این ها مواردی بود که معمولا مدت کوتاهی باعث میشد صفحه قطع نشه یا من فکر میکردم مشکل حل شده

بار ها و بار ها ویندوز رو عوض کردم ویندوز های 7 و 10 رو تست کردم و نسخه های مختلف کارت گرافیک رو نصب کردم

به کمک شما دوستان که راهنمایی کردید گرافیک رو خارج کردم و کابل رو به مادربردم وصل کردم و مشکلی وجود نداشت

اگه نظری فکری ایده ای به ذهنتون میرسه خیلی ممنون میشم راهنمایی کنیم

اینم مواردی هست که من فکر میکنم احتمالا خراب نباشن 

1- مانیتور و کابل vga و تبدیل hdmi به vga چون با لپ تاپ تست کردم و قطعی صفحه فقط و فقط در برنامه های خاص و زمان خاصیه و اگر کابل یا مانیتور مشکل داشت احتمال زیاد باید در همه برنامه ها صفحه قطع میشد

2-کارت گرافیک(خیلی مطمن نیستم) یک بار کارت گرافیک رو جدا از کیس بردم گارانتی و تستش کردن و گفتن مشکلی نداره

چرا نمیبرم تعمییر؟ ترسم از اینه اون چند باری که بردم کسی متوجه نشده و معمولا اونجا یا ویندوز نو بوده نرم افزار های مد نظر من نبوده تست کنن یا اونجا هیچ ایرادی نشون نداده :(((((

ببخشید طولانی شد?

ویرایش شده توسط amir@1
تغییر ورژن درایور گرافیک
لینک به دیدگاه

دوست عزیز 

شما رم سیستمتو  دربیار کاملا خارهاشو تمیز کن جابزن . ممکنه اتصالش خوب نباشه 

حالت بعدی پینهای cpuببین کج شدگی قبلا نداشتن .که اون داستانش جداست

لینک به دیدگاه

درود عزیز

مشکل از کیستونه منم قبلا همین مشکل و داشتم

با تعویض کیس درست شد

دقیقا همین مشکل شما که یهویی توی اتاق بغلی مهتابی روشن میکردن تصویر مانیتور سیاه میشد یا دست به بدنه کیس میزدی تصویر سیاه میشد

لینک به دیدگاه

با کابل HDMI زدم به تلویزیون چندین بار تست کردم مشکلی نداشت احتمالا مشکل یا از تبدیل یا از کابل یا مانیتور ممنون از همتون??

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

مشکلم با تعویض تبدیل hdmi به vga حل شد

ولی  این مشکل قطعا یکی از عجیب ترین ها بوده

قطعی صفحه فقط در بعضی برنامه ها و تا یک ربع بعد از روشن شدن سیستم بود?

چیزی که نمیشد به تبدیل ربطش بدی

ممنونم از همتون?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...