رفتن به مطلب

مشاوره خرید لب تاپ مینی

vivid
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود خدمت عزیزان

از دوستان کسانی که با این سری لب تاپها کار کرده اند میخواهم که اگر تجربه ای در این زمینه دارند بهم کمک کنند

کلا نقاط ضعف و قوت و مواردی که در تصمیم گیری برای خرید این سری لب تاپها میتونه تاثیر بگذاره

متشکرم و موفق باشید ;)

لینک به دیدگاه

من با اكثر نت بوك هاي 10 اينچي كار كردم به نظرم واقعا پردازنده ضعيفي دارند يعني تو 7 كه واقعا كم ميارن و عملا چند برنامه باز كردن و آنتي ويروس رزيدنت هميشه فعال حدود 70 يا 80 درصد از پروسه كاري پردازنده رو ميگيره در كل فقط به نظرم هزينه اضافيه . يك تبلت شايد انتخاب بهتري باشه

لینک به دیدگاه

اسمش روش هست نت بوک یعنی واسه گشتن تو نت(تایپ و کارهای سبک) بدرد کار دیگه نمی خوره

واسه اونهایی که دائما با اینترنت سرو کار دارند و یه وسیله پرتابل با مصرف باطری کم میخوان واقعا ایده آله البته تبلت هم رقیب نت بوک هست

خلاصه سبک ، کم مصرف ،ارزون و البته ضعیف ولی ایده آل برای گشتن تو نت من یکی که می خوام یکی بخرم

ویرایش شده توسط shamsayi
لینک به دیدگاه

من هم مورد مصرفی که دارم بیشتر در زمینه اینترنت و یک وسیله کار راه انداز برای سفر هست کار با برنامه سنگینی مدنظر ندارم

بجای ویندوز 7 هم ویندوز XP میریزم که سرعت انجام برنامه ها بالاتر بره

در زمینه نگاه کردن فیلمها مشکلی که نداره به نظرتون؟

و خوب وقتی در رنج قیمتی زیر 400 بخواهم هزینه کنم مسلماً تبلت نمیتونم تهیه کنم ;)

ویرایش شده توسط vivid
لینک به دیدگاه

من یه اچ پی مینی دارم. و ازش خیلی خیلی راضیم. کلی کارمو راه انداخته. البته معایب خودشو داره!

به هرکس که قصد خرید این لپ تاپ ها رو داره توصیه میکنم که اگه به عنوان کامپیوتر اول میخرن اصلا این کارو نکنن! ولی در کنار یه کامپیوتر خونگی، خیلی عالیه.

معایبش: نبود دی وی دی رام.

رزولیشن پایین صفحه(در اکثر مدل ها) که با بعضی برنامه ها ناسازگاره.

سی پی یو نسبتا ضعیف.

عدم پخش روان فیلم های فول اچ دی

مزایا:خوراک حمل و نقل و مسافرت.

جون میده واسه تایپ و اینترنت و کارا های ساده و دانلود شبانه و ....

در کل اگه کار سنگین ندارید و کامپیوتر هم دارید، بهتون توصیه میکنم به جای لپ تاپ بزرگتر. از اینها انتخاب کنید.

سوالی بود در خدمتم

لینک به دیدگاه

خوب متشکرم دوستان

من خوشبختانه 2 تا رایانه خانگی دارم و هیچ وقت هم از لب تاپ خوشم نمیامده چون نیازی هم نداشتم اما قصد از خرید این سوژه بخاطر همون حمل و نقل راحت و آسون و استفاده از اینترنت و نهایت آفیس هست حالا گاهی هم دور هم فیلمی ببینیم

دوست عزیزم central_core مدل دقیق مینی شما چی هست؟ و اینکه آیا امکانش هست بجای رم 1 گیگ که فابریک دارند رم 2 گیگ بگذارم؟

لینک به دیدگاه

مال من HP mini 110 هستش.

اره رم و هارد اکثرشون عوض میشه. ولی محدودا. مثلا تا دو گیگ رم میخورن.

ولی معمولا بیشتر از یک گیگ برای وین 7 لازم نمیشه تو این لپ تاپ ها.

لپ تاپ بزرگ هم دارم. اما واسه مسافرت هیچ وقت اونو نمیبرم. یا بیرون. چون 3 کیلو کجا و یک کیلو کجا. همچنین سایزش.

برای کار های دانشگاهی خیلی مناسبن.

شده چند هفته بدون کامپیوتر موندم و کارامو با این راه انداختم.

ولی میگم برا بازی معمولی روش حساب نرو! گرافیک و سی پی یوشون ضعیفن.

لینک به دیدگاه

دستتون درد نکنه

خوب از بین مدلهای موجود کدوم یکی رو پیشنهاد میدید برای خرید؟ ;)

لینک به دیدگاه

خب تو مدل هایی که دیدم و کار کردم، اچ پی کیفیت ساختش خوبه.

asus کیفیت صفحش خوب و شفافه اما در مورد تبلت هاش برعکسه. دو مدلی که دیدم ، یکی ساده و یکی تبلت، اونی که ساده بود از رو اصول طراحی نشده بود. وقتی که تا اخر ال سی دیشو باز میکردی از تعادل خارج میشد و کج میشد رو یه سطح مسطح. که ایراد از طراحیه. ولی اونم ساختش بد نبود.

lenovo هم یکم طرحش قدیمیه انگار.

چیزی که مهمه دقت کنید سه تا جایگاه USB داشته باشه که خیلی بدرد میخورن. بلوتوث و کارت خوان همه کاره هم داشته باشه. چون این لپ تاپ برای این جور کارا زیاد لازم میشن.وب کم هم که اکثرا دارن.

مدل LG یا سونی ، رزولیشن صفحشون بالاست. بگرد از اونا پیدا کنی. 1368*726 باید باشن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...