رفتن به مطلب

ریست شدن هنگام کارهای سنگین

x64
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان امیدورام همیشه خوب باشید
چند وقت پیش با راهنمایی شما عزیزان یه کیس جمع کردم مخصوص کار های سنگین مدلینگ و رندر با این کانفیگ :

5820
x99p

Ripjaws V - 32Gb 3000 - Quad
quadro k1200
deepcool ice blade pro v2

اما به دلیل انتخاب کوادرو ؛ چون قیمت بیشتر از چیزی شد که فکر میکردم ، فعلا مجبور شدم هارد و پاور معمولی بردارم
HDD WD 500
SilverStone SFX-L 700W - 80 plus

* اما مشکلی که الان دارم
اینکه موقع کار با مایا 16  و موتور رندر مکسول ، توی پروژه های سنگین متاسفانه صفحه آبی ظاهر میشه و سیستم ریست میشه !
که واقعا توقع این مشکل رو از این سیستم جدید نداشتم ! میدونم خیلی کانفیگ بالایی نیست ولی به نسبت همین شش میلیون توقع کارایی و پایداری دارم...

شاید این مشکل  بخاطر این هارد ضعیفه باشه یا پاور کم میاره ؟
شاید هم بخاطر تنظیمات کارت گرافیک باشه ، چون من هنوز توی تنظیمات کارت گرافیک چیزی رو تغییر ندارم یعنی کارت گرافیک رو تنظیم نکردم (در این باره اطلاعاتی ندارم)

( این هم اضافه کنم همینطور که میدونید مایا برنامه سنگینی هست ؛ مکسول رندر هم برنامه سنگین و سی پی یو محوری هست )

چندباری هم بازی با گرافیک بالا با آخرین حد گرافیک ، روش اجرا کردم که کاملا روان لود شد ولی باز همین مشکل پیش اومد  و ریست شد ، مثلا از 10 - 12 بار دوبار ریست شد
( البته میدونم که این سیستم و کارت گرافیک اصلا برای بازی نیست :) ؛ صرفا میخواستم تست کنم )

نمیدونم واقعا دلیلش چیه ؟

من قبلا آیمک داشتم با کانفیگ :
i5
4 ram
Radeon 512 mb
hdd500

که وقتی همین پروژه های سنگین سه بعدی  رو باهاش کار میکنم
کند میشد و در بدترین حالت برنامه کرش میشد نه اینکه ریست بشه

تمام درایور ها رو هم با برنامه DRIVER BOOSTER آپدیت کردم

ویندور 7 - 64 (ویندوز آپدیت ، سالم  و  ویروسی هم نیست)

به نظر شما مشکل از کجاست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید؟

لینک به دیدگاه

سلام احتمالا پاور شما کم میاره
حالا که نمیتونی پاور بگیری حداقل یک نفر که پاورش قویتر و استادرد هست قرض کن تست بگیر لن شاله درست میشه

فرستاده شده از Note5 من با Tabtalk

لینک به دیدگاه

حالا که نمیتونی پاور بگیری حداقل یک نفر که پاورش قویتر و استادرد هست قرض کن تست بگیر ان شاله درست میشه
احتمال ۹۰ درصد با پاور درست میشه

لینک به دیدگاه

حالا که نمیتونی پاور بگیری حداقل یک نفر که پاورش قویتر و استادرد هست قرض کن تست بگیر ان شاله درست میشه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

قطعات رو  اور کردید ؟؟؟

اقدامات پیشنهادی !!!

نصب مجدد درایور ها به صورت دستی

نصب مجدد ویندوز

جدا کردن همه قطعات اضافی از جمله فلش و ...

استفاده از برنامه WhoCrashed برای پی بردن به منشأ مشکل

مانیتور کردن دمای قطعات

چک کردن کارکرد درست کولر cpu و جا افتادن دقیقش

شروع به تست قطعات سیستم حتی موس و کی برد : برای این کار شما میتونید از یک سیستم مشابه سیستم خودتون استفاده کنید و قطعات رو عوض کنید تا بالاخره مشخص بشه کدوم قطعه مشکل داره پیشنهاد میشه از موس و کی برد شروع بشه و با پاور و رم  ادامه پیدا کنه و درنهایت سراغ گرافیک cpu مادربرد و حتی هارد برید .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

جناب بنده قبلا  این مشکل را روی یکی از کلاینت هام داشتم با چیپ B150 ، سیستم موقع کار با CAD به صورت رندوم ریست میشد . یک روز یک بار روز بعد سه یا چهار بار.  درنهایت با اینکه تست هارد هیچ خطایی را نشون نمیداد، مشکل از خود هارد بود و با تعویض هارد برطرف شد .

بنده 80 % مشکل را از هارد می دونم مخصوصا اگر 5400 باشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

حالا که نمیتونی پاور بگیری حداقل یک نفر که پاورش قویتر و استادرد هست قرض کن تست بگیر لن شاله درست میشه

خیلی ممنون ،

اگر مشکل از پاور باشه شما چه میزان وات و چه برندی رو پیشنهاد میکنید؟

چیزی باشه که اگه بعدا سی پی یو یا قطعات ئیگه رو خواستم ارتقا بدم دوباره پاور عوض نکنم...

1- با همین کانفیگ فعلی پاور چند وات و چه مارکی بگیرم ؟

2- کلا این مادربرد در بالا ترین حالت ، پاور چند وات نیاز داره؟ (مثلا بالا ترین سی پی یو که میشه روش بست - بیشترین میزان رم و پر مصرف ترین گرافیک و غیره...)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

قطعات رو  اور کردید ؟؟؟

اقدامات پیشنهادی !!!

نصب مجدد درایور ها به صورت دستی

نصب مجدد ویندوز

جدا کردن همه قطعات اضافی از جمله فلش و ...

استفاده از برنامه WhoCrashed برای پی بردن به منشأ مشکل

مانیتور کردن دمای قطعات

چک کردن کارکرد درست کولر cpu و جا افتادن دقیقش

شروع به تست قطعات سیستم حتی موس و کی برد : برای این کار شما میتونید از یک سیستم مشابه سیستم خودتون استفاده کنید و قطعات رو عوض کنید تا بالاخره مشخص بشه کدوم قطعه مشکل داره پیشنهاد میشه از موس و کی برد شروع بشه و با پاور و رم  ادامه پیدا کنه و درنهایت سراغ گرافیک cpu مادربرد و حتی هارد برید .

موفق باشید

ممنون از این پشتیبانی سریع

درایور هارو از روی دی وی دی نصب کردم فقط با DRIVER BOOSTER  اونها رو آپدیت کردم ؛ یعنی این آپدیت کردن میتونه مشکل ساز شده باشه ؟

در این مدت که این مشکل پیش اومده  ، کیبورد + یک هارد اکسترنال (با آداپتور برق) به کیس متصل بودن
و یک هاب یو اس بی  که موس بهش وصله

این که شما گفتیت قطعات مثلا پاور و هارد و غیره ، تک تک تست بشن ، یعنی دقیقا باید چیکار کنم ؟ یعنی یه متخصص با دستگاهایی که داره باید تست کنه ؟ یا خودم هم میتونم اینکارو بکنم

چون مشکلی که من دارم یک مورد رندوم هست ، نشون نمیده کی سیستم ریست میشه ممکنه 24 ساعت دو حالت کارکرد سنگین ریست نشه یا بعد یک ساعت ریست کنه

این هم نتیجه آنالیز whocrashed : (این ماله دیشب هست)

On Tue 9/6/2016 8:19:56 PM GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
uptime: 04:57:44
This was probably caused by the following module: Unknown ()
Bugcheck code: 0x1E (0x0, 0x0, 0x0, 0x0)
Error: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.

This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error.
Google query: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

این هم ماله دوماه قبله

(فکر میکنم به غیر از این دو مورد که whocrashed  گزارش داده ؛ سه باردیگه هم  ریست شد ولی دامپ روی هارد ثبت نشده یعنی صفحه آبی نمایش داده نشد و فقط ریست شد) :

On Mon 6/13/2016 11:26:05 AM GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\061316-21637-01.dmp
uptime: 04:32:04
This was probably caused by the following module: hal.dll (hal+0x12A3B)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA801C289028, 0xBF800000, 0x124)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
file path: C:\Windows\system32\hal.dll
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Hardware Abstraction Layer DLL
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).

This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

اسکرین شات GPU Z در حالی که سیستم داره رندر میگیره و همین مدل در مایا بازه
و هم چنین فایل لوگ تست CPU Z و GPU Z هم ارسال کردم

Capture.JPG

X99.txt

GPU-Z Sensor Log.txt

ویرایش شده توسط x64
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، ApocalypseNow گفته است :

درود

جناب بنده قبلا  این مشکل را روی یکی از کلاینت هام داشتم با چیپ B150 ، سیستم موقع کار با CAD به صورت رندوم ریست میشد . یک روز یک بار روز بعد سه یا چهار بار.  درنهایت با اینکه تست هارد هیچ خطایی را نشون نمیداد، مشکل از خود هارد بود و با تعویض هارد برطرف شد .

بنده 80 % مشکل را از هارد می دونم مخصوصا اگر 5400 باشه

موفق باشید

راستش من خودم شدیدا از وسترن دیجیتال بدم میاد ، خیلی سرعت پایین و بی کیفیت هست :(

منتها موقع خرید سیستم سیگیت گیرنیاوردم مجبور شدم بجای اون وسترن ببندم (موقت)

این هم مشخصات هارد

اگه مشکل از هارد باشه شما چی پیشنهاد میکنید؟

هارد SSHD  سیگیت گزینه ی خوبیه؟

Capture.JPG

لینک به دیدگاه

درود

جناب در کیفیت برند WD که جای شکی نیست که عالی هست حالا برخی Seagate را اول میدوند و برخی WD . هارد SSHD که در ایران خیلی کم هست . اگر هم پیدا کنید به احتمال زیاد گارانتی شرکتی است.

شما که سیستم بالا بستید بهترین کار خرید یک SSD جهت نصب ویندوز و نرم افزارها و یک HDD هم جهت اطلاعات .

هارد فعلی شما هم Sata II 7200 و البته از سری قدیمی هست . پیشنهاد بنده اینکه حتما جایگزین کنید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، x64 گفته است :

ممنون از این پشتیبانی سریع

درایور هارو از روی دی وی دی نصب کردم فقط با DRIVER BOOSTER  اونها رو آپدیت کردم ؛ یعنی این آپدیت کردن میتونه مشکل ساز شده باشه ؟

در این مدت که این مشکل پیش اومده  ، کیبورد + یک هارد اکسترنال (با آداپتور برق) به کیس متصل بودن
و یک هاب یو اس بی  که موس بهش وصله

این که شما گفتیت قطعات مثلا پاور و هارد و غیره ، تک تک تست بشن ، یعنی دقیقا باید چیکار کنم ؟ یعنی یه متخصص با دستگاهایی که داره باید تست کنه ؟ یا خودم هم میتونم اینکارو بکنم

چون مشکلی که من دارم یک مورد رندوم هست ، نشون نمیده کی سیستم ریست میشه ممکنه 24 ساعت دو حالت کارکرد سنگین ریست نشه یا بعد یک ساعت ریست کنه

این هم نتیجه آنالیز whocrashed : (این ماله دیشب هست)

On Tue 9/6/2016 8:19:56 PM GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
uptime: 04:57:44
This was probably caused by the following module: Unknown ()
Bugcheck code: 0x1E (0x0, 0x0, 0x0, 0x0)
Error: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.

This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error.
Google query: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

این هم ماله دوماه قبله

(فکر میکنم به غیر از این دو مورد که whocrashed  گزارش داده ؛ سه باردیگه هم  ریست شد ولی دامپ روی هارد ثبت نشده یعنی صفحه آبی نمایش داده نشد و فقط ریست شد) :

On Mon 6/13/2016 11:26:05 AM GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\061316-21637-01.dmp
uptime: 04:32:04
This was probably caused by the following module: hal.dll (hal+0x12A3B)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA801C289028, 0xBF800000, 0x124)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
file path: C:\Windows\system32\hal.dll
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Hardware Abstraction Layer DLL
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).

This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

اسکرین شات GPU Z در حالی که سیستم داره رندر میگیره و همین مدل در مایا بازه
و هم چنین فایل لوگ تست CPU Z و GPU Z هم ارسال کردم

خواهش می کنم

مشکل می تونه از درایور ها باشه

حتما درایور ها رو ( مخصوصا کارت گرافیک )  از اول نصب کنید .

نکته مهم اینه که درایور کارت گرافیک رو با udd و در حال سیف مود پاک کنید .

شما چندین قطعه به سیستم وصل کردید که هر کدوم میتونن موجب این اختلال بشن

بارها دیده شده که یک موس تونسته یک سیستم چند میلیونی رو از پایداری خارج کنه .

اون دو موردی که قرمز کردم از بقیه مهمتر هستند

در مورد تست قطعات

شم خودتون هم میتونید قطعات رو تست کنید .مثلا تعدادی از رم ها رو خارج کنید .

یا کارت گرافیکتون رو با مال رفیقتون عوض کنید و ...

در مواردی که قطعات ایراد داشته باشن با دستگاه های تست میشه مشکل رو پیدا کرد

در مواردی که قطعات با هم مچ نباشن با روش آزمون و خطا میشه به قطعه ای که با بقیه قطعات مچ نیست پی برد .

تعدادی نرم افزار و روش وجود داره تا شما در مورد سلامت هر کدوم از قطعات جداگانه اطمینان حاصل کنید

لینک مفید :

در مورد اور شدن یا نشدن سیستم

شما باید به فرکانس و ولتاژ مثلا گرافیک خودتون رو با نمونه های مرجع مقایسه کنید . توجه کنید که فرکانس کارتتون رو در حالت فول لود مشاهده کنید .

شاتی که قرار دادید در حالت فول لود نبود

مشخصات quadro k1200

http://gpuboss.com/graphics-card/Quadro-K1200

در مورد گزارشات برنامه whocrashed

گویا یک بار به یک فایل dll گیر داده یک بار هم موضوع مربوط به حافظه بوده ( دیشبی ) برنامه memtest86  رو دانلود کنید و باهاش مموری رو تست کنید

لینک به دیدگاه

توضیحات و راه حل هارو عزیزان لطف کردند اما ارور  و نتیجه whocrashed  داشتید گویا مشکل از درایو  و وسایلی هست که بوسیله USB3 به سیستم وصل شدند و در موقع که زیر فشار میرند باعث کرش و نشون دادن این ارور میشن

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2888929

البته از نظر پاور هم میتونه دلیل این مشکل باشه با توجه به این که وقتی سیستم میره زیر فشار این مشکل پیش میاد و از نظر دما مشکلی نیست ودر عین حال وسایل به سیستم وصل هست

اما با توجه به کرش ها و نتایج whocrashed   بیشتر مشکل میتونه از ویندوز باشه

البته در  این جا راه حل این مشکل ارائه شده

http://www.tomshardware.com/faq/id-1655596/fix-kmode-exception-handled-error-windows.html

اما پیشنهاد میشه ویندوز فعلی رو به سری 7 ultimate تغییر بدید و میتونید برای دانلود هم از سایت های معتبر استفاده کنید(قبل از دانلود قسمت نظرات رو نگاه کنید و ببینید عزیزان با اون ورژن و بیلد قرار داده شده مشکلی دارند یا خیر )

اگرچه ویندوز 7 زیاد به USB3.0 هماهنگ نیست و برای استفاده از این مورد بهتر بعد از نصب با مراجعه به سایت سازنده مادربرد درایو های لازم USB رو دانلود کنید

لینک به دیدگاه

در در 1395/06/17, 18:52:47، big VULTURE گفته است :

مشکل می تونه از درایور ها باشه

حتما درایور ها رو ( مخصوصا کارت گرافیک )  از اول نصب کنید .

نکته مهم اینه که درایور کارت گرافیک رو با udd و در حال سیف مود پاک کنید ....

ممنونم مثل همیشه عالی

همینطور که گفتید

با برنامه memtest روی حالت بوت تست گرفتم تا سه مرحله پیش رفت که خیلی هم طول کشید نزدیک یک ساعت و نیم ، هیچ اروری هم نداد

اما تا ابتدای مرحله سوم گیر کرد و اصلا دیگه پیش نرفت ، اون نشانگر لودینگ دیگه نمی چرخید... خیلی صبر کردم که نهایتا اما مجبور شدم ریست کنم
ولی تا همون مرحله بدون مشکل پیش رفت و اروری نداد...

این هم اضافه کنم سیستم رو اصلا  اور نکردم ، XMP فقط چند وقتی روشن بود روی حالت اوتوماتیک که وقتی دیدم این مشکل پیش اومد اونم خاموش کردم

درباره گرافیک
آخرین ورژن نسخه پایدار درایورگرافیک رو از سایت انویدیا گرفتم و درایورقبلی  رو با DDU در حالت سیف پاک کردم و این ورژن رو دستی نصب کردم ، بدون مشکل و هیچ اروری نصب شد.

باز هم تست کردم و هنگام رندر سنگین تمام قطعات جانبی و کابل هارو جدا کردم و فقط مانیتور به سیستم وصل بود..این بار برای مدت طولانی تری روشن موند و فکر کردم مشکل حل شده

اما بازدوباره  الان کرش صفحه آبی داد...

و مشکل اینجاست که الان دیگه بوت نمیشه ،و قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد ریست میشه ، توی منوی بوت و سیف مود نمیره حتی با دی وی دی هم بوت نمیشه و ریست میشه باز

واین ارور رو میده:

initialize library failed 0xc0000017

دوبار هم باتری و برق رو جدا کردم برای مدت بیشتر از 10 دقیقه ، و کابل هارد رو جا به جا کردم  اما باز فرقی نکرد

تست های دیگه مثل تست پایداری و میزان فول لود شدن گرافیک ، هم وقت نشد انجام بدم ، میخواستم تست کنم که این مشکل پیش اومد

الان دیگه نمیدونم چیکار کنم میتسم قطعات آسیب ببینن :(

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، farshid0018 گفته است :

توضیحات و راه حل هارو عزیزان لطف کردند اما ارور  و نتیجه whocrashed  داشتید گویا مشکل از درایو  و وسایلی هست که بوسیله USB3 به سیستم وصل شدند و در موقع که زیر فشار میرند باعث کرش و نشون دادن این ارور میشن

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2888929

البته از نظر پاور هم میتونه دلیل این مشکل باشه با توجه به این که وقتی سیستم میره زیر فشار این مشکل پیش میاد و از نظر دما مشکلی نیست ودر عین حال وسایل به سیستم وصل هست

اما با توجه به کرش ها و نتایج whocrashed   بیشتر مشکل میتونه از ویندوز باشه

البته در  این جا راه حل این مشکل ارائه شده

http://www.tomshardware.com/faq/id-1655596/fix-kmode-exception-handled-error-windows.html

اما پیشنهاد میشه ویندوز فعلی رو به سری 7 ultimate تغییر بدید و میتونید برای دانلود هم از سایت های معتبر استفاده کنید(قبل از دانلود قسمت نظرات رو نگاه کنید و ببینید عزیزان با اون ورژن و بیلد قرار داده شده مشکلی دارند یا خیر )

اگرچه ویندوز 7 زیاد به USB3.0 هماهنگ نیست و برای استفاده از این مورد بهتر بعد از نصب با مراجعه به سایت سازنده مادربرد درایو های لازم USB رو دانلود کنید

ویندوزم 7  ultimate هست و ماله شرکت پرنده و معتبره و تا حالا روی چند سیستم نصب کردم مشکلی نداشته

روی این سیستم هم بدون مشکل کار میکرد و آپدیت میشد و ویروسی هم نبود

من خودم فکر میکنم هارد یا پاور مشکل دارن ، هارده فکر کنم چون سرعت پایینه همخوانی نداره با این کانفیگ ، به همین خاطر کرش میده

اما الان همینطور که تو پست بالا گفتم ، مشکل جدید اینکه سیستم دیگه بوت نمیشه...

ویرایش شده توسط x64
لینک به دیدگاه

زمانش رسیده که رم ها رو برای بررسی بیشتر به تعمیرگاه ببرید

اما راه ساده تری هم هست

اگر دسترسی دارید رم های رفیق یا آشنایی رو بگیرید و تست کنید .

اگر مشکل حل شد و 100 در 100 اطمینان حاصل کردید که مشکل از رم هاست برای گارانتی اقدام کنید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، x64 گفته است :

ممنونم مثل همیشه عالی

همینطور که گفتید

با برنامه memtest روی حالت بوت تست گرفتم تا سه مرحله پیش رفت که خیلی هم طول کشید نزدیک یک ساعت و نیم ، هیچ اروری هم نداد

اما تا ابتدای مرحله سوم گیر کرد و اصلا دیگه پیش نرفت ، اون نشانگر لودینگ دیگه نمی چرخید... خیلی صبر کردم که نهایتا اما مجبور شدم ریست کنم
ولی تا همون مرحله بدون مشکل پیش رفت و اروری نداد...

این هم اضافه کنم سیستم رو اصلا  اور نکردم ، XMP فقط چند وقتی روشن بود روی حالت اوتوماتیک که وقتی دیدم این مشکل پیش اومد اونم خاموش کردم

درباره گرافیک
آخرین ورژن نسخه پایدار درایورگرافیک رو از سایت انویدیا گرفتم و درایورقبلی  رو با DDU در حالت سیف پاک کردم و این ورژن رو دستی نصب کردم ، بدون مشکل و هیچ اروری نصب شد.

باز هم تست کردم و هنگام رندر سنگین تمام قطعات جانبی و کابل هارو جدا کردم و فقط مانیتور به سیستم وصل بود..این بار برای مدت طولانی تری روشن موند و فکر کردم مشکل حل شده

اما بازدوباره  الان کرش صفحه آبی داد...

و مشکل اینجاست که الان دیگه بوت نمیشه ،و قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد ریست میشه ، توی منوی بوت و سیف مود نمیره حتی با دی وی دی هم بوت نمیشه و ریست میشه باز

واین ارور رو میده:

initialize library failed 0xc0000017

دوبار هم باتری و برق رو جدا کردم برای مدت بیشتر از 10 دقیقه ، و کابل هارد رو جا به جا کردم  اما باز فرقی نکرد

تست های دیگه مثل تست پایداری و میزان فول لود شدن گرافیک ، هم وقت نشد انجام بدم ، میخواستم تست کنم که این مشکل پیش اومد

الان دیگه نمیدونم چیکار کنم میتسم قطعات آسیب ببینن :(

منظورتون این ارور هست ؟

http://www.bench3.com/2011/09/error-0xc0000017-windows-failed-to-load.html

در توضیحات هم گفته شده این مورد بدلیل ویندوز هست و گم شدن برخی فایل های مورد نیاز پس زیاد نگران صده به قطعات نباشید

اگرچه در برخی فروم ها عزیزان مشکلشون با اپدیت به بالاترین نسخه بایوس حل شد بلو اسکرین و سپس نشون دادن این ارور

اما بدلیل این که این اتفاق در حین تست رم ها افتاد و همینطور این بار بلو اسکرین دیر تر نمایش داده شد بعد از جدا سازی قطعات میتونه از  پاور باشه

در مجموع با تست قطعات میشه مشکل رو پیدا کرد در نتیجه همانطور که دوستمون پیشنهاد داد رم هارو روی سیستم دیگری تست کنید و در صورت دسترس داشتن سیستم با پاور مناسب تری تست کنید و البته هارد رو هم با مدل مناسب تری تعویض کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

با تعریفی که کردی و تجربه ای که دارم میتونم بگم مشکل سیستم شما از رمها هست و برای اطمینان رمها را یکی یکی جا بزن و هر بار همون کارهایی را که باعث ریست شدن سیستم میشه را انجام بده ببین کدوم یکیش مشکل داره

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

-

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوست عزیز شما درایور گرافیکتون رو پاک کنین به صورت کامل و از یه نسخه ی دیگه استفاده کنین احتمالا این باگ مربوط میشه به همین موضوع یا آدرس دهی اشتباه رم که اونم میشه با تست تک تک رم ها به نتیجه رسید

.

لینک به دیدگاه

به نظر من هم مشکل از رمها میتونه باشه 

دونه دونه رمها رو رو اسلاتهای رم بندازین و بوت کنین . 

ولی واقعا حیفه دوی این سیستم فقط hdd اونم sata2 و 5400 و مخصوصا بافر 8 مگ گذاشتین . توصیه اینه که حداقلش اگه بودجه خرید ssd رو ندارین یه وسترن مشکی بخرین که کارایی به مراتب بالاتری داره و یا یه توشیبا که بافر 128 مگ و با قیمت بسیار مناسبی در دسترسه و گارانتی بسیار خوب لایف دارن . قطعا کارایی سیستمتون خیلی زیاد شده و سرعت رندرینگ تون حداقل 20% فرق میکنه . من خودم دوتا سیستم دارم روی یکی وسترن مشکی دارم و رو یکی توشیبا . هردوتا واقعا عالین .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...