رفتن به مطلب

با مبلغ كم صاحب كالا شويد ( لطفا نظر بديد )

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

39 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. نظر شما در مورد اين طرح چيه ؟

• اجرا بشه
      27
    • اجرا نشه
      12

Recommended Posts

• کاربر ویژه

این روش قروش قبلا به صورت بلیط بخت آزمایی بوده که خوب مراجع اعلام کردند که قمار هست و جمع شد البته من درس دین و اقتصاد نخوندم که بخواهم نظر بدم چرا قماره چیزی که مراجع عنوان میکنند را نقل کردم . قدیم هم بین بچه ها این روش فروش بوده که اصلا بچه نمیدونه قمار چیه .البته شاید با تغییر صورت مساله بشه مشکلش را حل کرد .مثلا همین طور که آقای حسینی عنوان کردید مثل مسابقات قبلی یک مسابقه با سوال ساده عنوان بشه(سوال ساده معنیش این نیست که مسخره باشه یعنی اینکه با یک سرچ جوابش پیدا بشه )و بعد جایزه این مسابقه به کالای مورد نظر باشه. این مسابقه هم مثل بسیاری از مسابقات حق شرکت یا عضویت داره که باید هر شرکت کننده پرداخت کنه. در این بین اگر برگزار کننده (آقای حسینی )تعداد شرکت کننده بیشتری را جذب کنند سود میبرند اگر هم کمتر شرکت کننده ضرر میکنند

11- خيلي از اين بانكها در ايران هر چند وقت يك بار اگهي استخدام ميدن و كلي مردم بيكار پول واريز ميكنن و در نهايت تعداد معدودي انتخاب ميشن و بقيه افرادي كه فيسش واريز كردن چيزي بهشون نميرسه --- آيا اين قماره ؟؟؟؟

آقای حسینی تو قمار باز بودن و حرام خوری بانک ها شکی نیست .(نمونش اینکه هر مشکل اقتصادی و پولی در ایران مشاهده میشه یک سرش به بانک ختم میشه )اما در این مورد اگر از بانکها سوال بشه خیلی راحت برای پاک کردن صورت مساله عنوان میکنند که این پول هزینه فعالیت کاری و ادرای گزینش میشه پس به نظر من اصلا کار و نیت خوب خودتان را با بانکها ی ایران که انواع و اقسام مشکلات اقتصادی و شرعی و اخلاقی دارند مقایسه نکنید.(بانکهای ایران سود سپرده 5 ساله به مردم سالی 17 درصد میدهند همان پول را وام یک ساله با سود 26درصد به مردم پس میدهند

لینک به دیدگاه

• ارسال 58
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

این روش قروش قبلا به صورت بلیط بخت آزمایی بوده که خوب مراجع اعلام کردند که قمار هست و جمع شد البته من درس دین و اقتصاد نخوندم که بخواهم نظر بدم چرا قماره چیزی که مراجع عنوان میکنند را نقل کردم . قدیم هم بین بچه ها این روش فروش بوده که اصلا بچه نمیدونه قمار چیه .البته شاید با تغییر صورت مساله بشه مشکلش را حل کرد .مثلا همین طور که آقای حسینی عنوان کردید مثل مسابقات قبلی یک مسابقه با سوال ساده عنوان بشه(سوال ساده معنیش این نیست که مسخره باشه یعنی اینکه با یک سرچ جوابش پیدا بشه )و بعد جایزه این مسابقه به کالای مورد نظر باشه. این مسابقه هم مثل بسیاری از مسابقات حق شرکت یا عضویت داره که باید هر شرکت کننده پرداخت کنه. در این بین اگر برگزار کننده (آقای حسینی )تعداد شرکت کننده بیشتری را جذب کنند سود میبرند اگر هم کمتر شرکت کننده ضرر میکنند

آقای حسینی تو قمار باز بودن و حرام خوری بانک ها شکی نیست .(نمونش اینکه هر مشکل اقتصادی و پولی در ایران مشاهده میشه یک سرش به بانک ختم میشه )اما در این مورد اگر از بانکها سوال بشه خیلی راحت برای پاک کردن صورت مساله عنوان میکنند که این پول هزینه فعالیت کاری و ادرای گزینش میشه پس به نظر من اصلا کار و نیت خوب خودتان را با بانکها ی ایران که انواع و اقسام مشکلات اقتصادی و شرعی و اخلاقی دارند مقایسه نکنید.(بانکهای ایران سود سپرده 5 ساله به مردم سالی 17 درصد میدهند همان پول را وام یک ساله با سود 26درصد به مردم پس میدهند

درود

بسيار ممنونم از شما عزيز .و اول بايد عذر بخوام كه اخرين جملتون رو مجبور شدم پاك كنم :)

بله براي اينكه مشكلي پيش نياد بنده يه مسابقه اي تشكيل ميدم كه كار بار علمي پيدا كنه و بعد كار و ادامه ميديم و طرف به خاطر عضويت در مسابقه شركت كرده و در نهايت جائزه اي كه ميخواد داده بشه توش قرعه كشي ميشه و به نظر خوش شانس تقديم ميشه .

سوال مسابقه رو هم سعي ميكنيم طوري طرح كنيم كه همه دوستان در اخر لذت ببرن از مسابقه . و جائزش

لینک به دیدگاه

این یه نوع شرط بندیه

من به دلیل تعصبات شدید دینی که دارم

به شدت مخالفم Oh%20Go%20On.gif

این از نظر من

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان اومد و سهام رو با قمار (همون ازلام که من گفتم) مقایسه کرد

من باید تصریح کنم که نه مسلما سهام بحثش فرق داره.

به طور مشخص این روش که مثلا 10 نفر نفری 1000 تومن بذارن و بعد به قید قرعه بیان و یک نفر رو انتخاب کنند و 10 تومن رو بدن به اون، این همون ازلام هست که قرآن نفی کرده و با عقل سلیم هم جور در نمیاد. حالا شاید یکی بخواد تفریح کنه و حال کنه پولش رو از دست بده بحثش جداست.

یا این که بازی با کلمات بشه و در مورد بانکها مثلا بیان و اسم ربا رو بذارن کار مزد و ... هم دیگه ...

من فقط خواستم که در جواب اون دوستمون بگم که این استنباطشون در مورد سهام درست نبود و قمار مشخصه که چیه.

توضیح مختصر هم این که در سهام شما تو سود و "زیان" شریک هستی...اگر شرکت سود کرد شما هم سود کردی اگر زیان داد شما هم متضرر میشی، یعنی همون سرمایه گذاری (که مسلما شما هم شرکت مورد نظرتون رو با تحقیق و بررسی و بالا و پایین کردن انتخاب کردی)

و در آخر هم حالا آقای حسینی مثل این که در تجربه کردن این روش مسممه

اما در قوانینی که نوشتن تو پستشون معلومه که در هر بار قرعه کشی 1 نفر برنده است و باقی متضرر

هر چند که خود افراد با اختیار خودشون (برای آزمودن شانسشون) تو این قرعه کشی شرکت کرده باشند، اما من خودم به شخصه هیچ وقت با خودم کنار نمیام که بخوام مقدمات چنین بخت آزمایی رو آماده کنم تا دیگران با این کار تحریک به قمار و بخت آزمایی بشن

البته امیدوارم که جملات آخر یا اول یا وسط من :) مشول حذفیات نشن ، مثل اون جمله دوستمون که البته ما که نفهمیدیم چی بود و چرا حذف شد !

ویرایش شده توسط The.One
لینک به دیدگاه

شاید یکی بخواد تفریح کنه و حال کنه پولش رو از دست بده بحثش جداست.

کار آقای حسینی و شیوه ای که احتمال هم با این همه ممکن باشه اصلا اجرا نشه همینه و با ازلام که شما میگی فرق داره و همانیست که شما میگی بحثش جداست ... چرا ؟ چون فروشنده میگه ممکنه در نهایت ضرر بدم ولی عیب نداره و شرکت کننده (ها) میگن ما هم پول میدیم و اگرم پولمون دستمون رفت عیبی نداره و در نهایت طرفین با هر گونه سود و زیان همدیگه مشکلی ندارند ... در معامله ای که طرفین در نهایت از هم راضی باشن عیبش به چی میتونه باشه ؟

لینک به دیدگاه

در مورد بازار بورس ، من 2 ملیون سهم میخرم از یه شرکت و بعد از یک سال ضرر سهمم رو 500000 میفروشم تا اینجا به قول شما ایرادی نداره و هم شرکت و هم من ضرر کردیم ، بعد از اینکه من از شانسم سهمم رو بعد از یک سال فروختم ، شرکت در سال بعد سهامش کشید بالا و من اگه نگه میداشتم شاید 2/5 ملیون گیرم میومد

اما در اینجا در نهایت بعد از 2 سال شرکت سود کرده و من 1.5 ملیون تومن زیان ، آیا اون شرکت میاد بعد از اینکه سود کرد ، 1.5 ملیون ضرر من را با سودی که کرده بم برگردونه ؟ مسلم هست که نه مگر اینکه دوباره با خریدن سهام همون شرکت بخوام یه بار دیگه بخت خودم رو آزمایش کنم و دعا کنم که این بار شانسم خوب باشه

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

قمار چیه؟

چند نفر پول میذارن، یه نفر میبره، بقیه میبازن یه پولی هم تو جیب برگزار کننده قمار میره...

این روش یا روش های دیگه هم شاید ظاهرشون عوض بشه ولی اصل قضیه تغییری نمیکنه...اگر قصد برای فروش جنسی هم هست مزایده به نظر من هم دردسر کمتری داره هم مشکل شرعی نداره

بانک وبورس هم حسابشون با کرام الکاتبین

ویرایش شده توسط hamedy12
لینک به دیدگاه

چند نفر پول میذارن، یه نفر میبره، بقیه میبازن یه پولی هم تو جیب برگزار کننده قمار میره...

این حرف شما فقط تعریف قمار هست و ربطی به روشی که قرار هست تست شه نداره و روش آقای حسینی قرعه هست و فقط شانس درش نقش داره البته اگر فکر میکنید قرعه هم قماره که باید بگم حق با شماست

پست اول و پست 25 رو ببینید ، در روشی که آقای حسینی مطرح کرد شانس اینکه ایشون بیشتر ضرر کنن تا بقیه بیشتره چون احتمال اینکه کسی بخواد ریسک کنه ممکنه کم باشه و آقای حسینی هم که کسی رو وادار نکرده شرکت کنه و هشدار لازم رو داده

این روش یا روش های دیگه هم شاید ظاهرشون عوض بشه ولی اصل قضیه تغییری نمیکنه.

بانک وبورس هم حسابشون با کرام الکاتبین

ترجیح میدم بحث ادامه پیدا نکنه و در نهایت با آراء همه چی معلوم میشه چون دیگه داره بحث ها قاطی مسائل دیگه میشه. این روش به نوعی شبیه بورس هست ( کاملاً شانسیه ، طرفین از زیان و سودی که ممکنه نصیبشون بشه مطلعند ، وادار نیستند حتما انجامش بدن و تصمیم رو خودشون میگیرن ) و از نوشتتون میشه نتیجه گرفت که بورس رو قمار میدونید و ( از ادامه بحث معذورم )

یک سوالم بی جواب موند و اون اینکه اگر طرفین معامله راضی باشند و یا هم توافق کنند ( صرف نظر از اینکه شیوه معامله چی باشه ) آیا اون معامله مشکلی داره و ممنوعه ؟ ( ممنون میشم این سوال رو فقط با بله یا خیر جواب بدید )

این دیگه آخرین پست من در این تاپیکه و بقیش رو نتیجه رای گیری مشخصی میکنه

مرسی

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

من قصد توهین کردن یا تهمت زدن به کسی رو ندارم...خودم بارها شده رو انجام کاری پافشاری کردم ولی بعد از مشورت با دوستانم فهمیدم اشتباه کردم...

دوست عزیز کسانی که قمار میکنن بزور در قمار شرکت نمیکنن و با رضایت هست، طمع پول باد آورده اونارو مجبور به این کار میکنه

کسانی هم که قمار میکنن میدونن که بیشترشون بازنده ان

پس ربطی به راضی بودن یا نبودن نداره

کسانی هم که پول برا قرعه کشی میدن برای بردن میان و وقتی میبازن ناراضی میشن ته دلشون ،توجه کنید که برنده یه نفر هست و بازنده ها زیادن

ویرایش شده توسط hamedy12
لینک به دیدگاه

کار آقای حسینی و شیوه ای که احتمال هم با این همه ممکن باشه اصلا اجرا نشه همینه و با ازلام که شما میگی فرق داره و همانیست که شما میگی بحثش جداست ... چرا ؟ چون فروشنده میگه ممکنه در نهایت ضرر بدم ولی عیب نداره و شرکت کننده (ها) میگن ما هم پول میدیم و اگرم پولمون دستمون رفت عیبی نداره و در نهایت طرفین با هر گونه سود و زیان همدیگه مشکلی ندارند ... در معامله ای که طرفین در نهایت از هم راضی باشن عیبش به چی میتونه باشه ؟

ممنون از پاسخ شما.

البته من هنوز نفهمیدم که ضرر فروشنده در این روش چیه؟ فروشنده کجا ممکنه ضرر بده ؟

اگر دقیقا به همون میزان مبلغ کالا از تعداد نفرات شرکت کننده پول بگیره که خوب سود خودش رو به هر حال روی فروش کالا برده.

اگر هم مثلا برای یک کالای 100 هزار تومنی 200 نفر نفری هزار تومن بدن که دیگه سود علی سود شده ! D:

ضمنا این تاپیک در بخش گفتگوی آزاد هست و من از دوستان خواهش میکنم که نظرات خودشون رو بگن و دلیلی برای کنار کشیدن از بحث نیست، دور هم داریم گفتگو میکنیم دیگه

گفتگومون هم که دوستانه هست و خدایی نکرده خصمانه نیست که.

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخ شما.

البته من هنوز نفهمیدم که ضرر فروشنده در این روش چیه؟ فروشنده کجا ممکنه ضرر بده ؟

اگر دقیقا به همون میزان مبلغ کالا از تعداد نفرات شرکت کننده پول بگیره که خوب سود خودش رو به هر حال روی فروش کالا برده.

اگر هم مثلا برای یک کالای 100 هزار تومنی 200 نفر نفری هزار تومن بدن که دیگه سود علی سود شده ! D:

دقیقا همین جا ممکنه ضرر کنه . امکان داره به اندازه قیمت کالا پول نگیره . مثلا کالایی 50000 تومان باشه و 10 نفر شرکت کنند که هر نفر 1000 تومان بذارند . میشه 10000 تومان و 40000 تومان میشه به ضرر فروشنده . شاید هم برعکس بشه . آقای حسینی گفته که هر تعداد شرکت کننده داشته باشه اجرا میکنه و حد نصاب نداره . البته مطمئنا از کالاهای ارزونتر شروع میشه تا میزان استقبال رو ببینند و بعد کالاهای گرونتر و با ارزشتر هم فروخته میشه به این شکل . این برداشت من از توضیحات آقای حسینی بود . اگر جایی رو بد متوجه شدم اصلاح کنید .

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

امروز با چند تا مرجع تقليد حتما صحبت ميكنم اگر مشكلي در اين مسئله باشه مطئننا اجرا نميشه :) :) :o

و حتما اول اين مسئله رو حل ميكنم بعد تصميم ميگيريم دوستان خوبم .

از تمام نظرات شما ممنونم . ;)

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

امروز با چند تا مرجع تقليد حتما صحبت ميكنم اگر مشكلي در اين مسئله باشه مطئننا اجرا نميشه :) :) :o

قطعا بهترین راه همینه که فرمودید

ولی من پیشنهاد می کنم سوال رو به صورت کتبی به خود علما بفرستید تا عین جواب رو به دوستان نشون بدید

در سایت های بعضی از مراجع عظام تقلید این کار به صورت اینترنتی هم انجام میشه و پاسخ به صورت ایمیل به دست شما خواهد رسید

از جمله مراجع می شه سایت آیت الله العظمی مکارم رو مثال زد

http://www.makaremshirazi.org/

که در بخش ارسال استفتاء می تونید سوال رو بفرستید

این کار یه چند روزی طول می کشه

ولی دیگه خیال همه راحت میشه که نظر خود معظم له است

این پیشنهاد من بود اگه خواستید انجام بدید

لینک به دیدگاه

ضمنا این تاپیک در بخش گفتگوی آزاد هست و من از دوستان خواهش میکنم که نظرات خودشون رو بگن و دلیلی برای کنار کشیدن از بحث نیست، دور هم داریم گفتگو میکنیم دیگه

گفتگومون هم که دوستانه هست و خدایی نکرده خصمانه نیست که.

کاملا حرف شما صحیحه ولی اگه این بحث ادامه پیدا کنه ممکنه وارد بحث های دیگه بشیم... چرا ؟

من میگم کار آقای حسینی شبیه بورس هست

شما میگی در بورس اگه من زیان بدم شرکت هم زیان میده و شانسی نیست چون دو طرف در سود و زیان هم شریک هستند و بورس بدون مشکله

من هم در پست 31 نظرم رو گفتم و گفتم بورس شانسیه و امکان اینکه شرکت سود کنه و من ضرر کنم هست و شرکت هم که نمیاد خسارتم رو بده مگر اینکه دوباره بخوام بخت خودم رو با خرید سهام اون شرکت امتحان کنم پس بورس هم شانسیه و 100% نیست و 100% هم اگه قرار کسی ضرر کنه خریداران سهم هستند پس با استدلال شما بورس باید مشکل داشته بوشه چون در نهایت ممکنه شرکت سود کنه و من ضرر کنم

بعد از من دوست دیگری بورس رو قمار دونسته چون دلیل اینکه ما بورس میخریم اینه که میخوایم شانسی صاحب پول زیاد بشیم ( البته مستقیم نگفتن اما از پست 32 و 34 به راحتی میشه این نتیجه رو گرفت )

اگه بورس قماره و در کشور در حال اجراس یعنی ......

شما یکم بحث رو کش دارش کنی دو نفر دیگه میان قوانین کشور رو زیر سوال میبرن که اصلاً دوست ندارم با کسی وارد چنین بحثهایی بشم و واسه همین میگم کنار میکشم از بحث نه اینکه از کسی دلخورم

درود دوستان گلم

بهترین کار همینه بقیش هم نتیجه آراء و در نهایت تصمیم شما برای اجرا شدن یا نشدن این شیوه

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

قطعا بهترین راه همینه که فرمودید

ولی من پیشنهاد می کنم سوال رو به صورت کتبی به خود علما بفرستید تا عین جواب رو به دوستان نشون بدید

در سایت های بعضی از مراجع عظام تقلید این کار به صورت اینترنتی هم انجام میشه و پاسخ به صورت ایمیل به دست شما خواهد رسید

از جمله مراجع می شه سایت آیت الله العظمی مکارم رو مثال زد

http://www.makaremshirazi.org/

که در بخش ارسال استفتاء می تونید سوال رو بفرستید

این کار یه چند روزی طول می کشه

ولی دیگه خیال همه راحت میشه که نظر خود معظم له است

این پیشنهاد من بود اگه خواستید انجام بدید

درود

ممنونم دوست گلم اگر جاي ديگه اي هم سراغ داريد ممنون ميشم كه لينك بديد تا امروز سوالم رو مطرح كنم

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

یه لحظه خیلی جالب شد برام که گفتید با چند تا صحبت میکنم D:

لینک به دیدگاه

یه لحظه خیلی جالب شد برام که گفتید با چند تا صحبت میکنم D:

درسته عزيز م تلفني به دفتر هر كدوم از مراجعه تقليد ميتونيد زنگ بزنيد و به راحتي راهنمايي بگيريد . :)

لینک به دیدگاه

درود

ممنونم دوست گلم اگر جاي ديگه اي هم سراغ داريد ممنون ميشم كه لينك بديد تا امروز سوالم رو مطرح كنم

آیت الله مکارم رو که خودم چندیدن بار سوال کردم همیشه جواب می ده

ولی دیگر علما رو نمی دونم باید امتحان کنید

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

http://www.saafi.net/

(در انتهای صفحه بخش ارسال سوال هست )

----

آیت الله العظمی سیستانی (که این هم قبلا یه سوال پرسیدم جواب داد)

http://www.sistani.org/

(در بخش ارسال سوال)

----

آیت الله العظمی وحید خراسانی

http://www.vahid-khorasani.ir/

(در منوی بالای سایت گزینه سوالات شرعی - طرح سوال)

----

آیت الله العظمی جوادی آملی

http://www.esraco.net/

(گزینه پرسش و پاسخ - گزینه ارسال پرسش )

----

آیت الله العظمی نوری همدانی

http://www.noorihamedani.com/

(در پنل سمت چپ سایت)

این بزرگواران همه از علمای اعلم هستند

علمای دیگری هم هست ولی به همین ها میشه قناعت کرد

ویرایش شده توسط ezrail2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این یه نوع شرط بندیه

من به دلیل تعصبات شدید دینی که دارم

به شدت مخالفم Oh%20Go%20On.gif

این از نظر من

سلام

نظر هر کسی محترم هست /

ولی اینو خواستم بگم که : با یه کوچولو دقت توی زندگی روزمره حتی از اون روز تولد و نحوه شکل گیری جنین تا ثانیه ای که برا مردن داریم = نوعی از شرط بندیه/

نمی خوام باکسی هم وارد بحث بشم/ چون درو زیاد داره با منطق های خودشون /

ببینید یه مثال ساده می زنم : چرا در سال های 1368 اینا دستگاه ویدئو ممنوع بود ؛ گناه بود و جرم داشت ( برید به حکمش نگاه کنید بعد جواب بدید ) ولی الان چی شده که همه گذاشتن برا فروش آزاده آزاد ؟ خیلی بسته گفتم تا قضیه ... نشه /

جناب حسینی اگه صلاح دیدید می تونین پاک کنین /:)

من اگه جای شما بودم خودم رو با این نوع کارا درگیر نمی کردم / چرا ؟ چون بیهوده هستش منطق این نوع کارا

راستی اینم بگم : اگه دزدی یا دروغ گویی گناه هستش ، دیگه کوچیک و بزرگ نداره ، هر جای دنیا هم بری گناه هستش از تک تک مردم کشور هم بپرسی گناه هستش، دیگه لزومی نداره یکی بگه گناه هستش یکی بگه نه نیست ؛ اون یکی بگه مونده به شرایط /

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

یکی از دوستان اومد و سهام رو با قمار (همون ازلام که من گفتم) مقایسه کرد

من باید تصریح کنم که نه مسلما سهام بحثش فرق داره.

به طور مشخص این روش که مثلا 10 نفر نفری 1000 تومن بذارن و بعد به قید قرعه بیان و یک نفر رو انتخاب کنند و 10 تومن رو بدن به اون، این همون ازلام هست که قرآن نفی کرده و با عقل سلیم هم جور در نمیاد. حالا شاید یکی بخواد تفریح کنه و حال کنه پولش رو از دست بده بحثش جداست.

یا این که بازی با کلمات بشه و در مورد بانکها مثلا بیان و اسم ربا رو بذارن کار مزد و ... هم دیگه ...

من فقط خواستم که در جواب اون دوستمون بگم که این استنباطشون در مورد سهام درست نبود و قمار مشخصه که چیه.

توضیح مختصر هم این که در سهام شما تو سود و "زیان" شریک هستی...اگر شرکت سود کرد شما هم سود کردی اگر زیان داد شما هم متضرر میشی، یعنی همون سرمایه گذاری (که مسلما شما هم شرکت مورد نظرتون رو با تحقیق و بررسی و بالا و پایین کردن انتخاب کردی)

و در آخر هم حالا آقای حسینی مثل این که در تجربه کردن این روش مسممه

اما در قوانینی که نوشتن تو پستشون معلومه که در هر بار قرعه کشی 1 نفر برنده است و باقی متضرر

هر چند که خود افراد با اختیار خودشون (برای آزمودن شانسشون) تو این قرعه کشی شرکت کرده باشند، اما من خودم به شخصه هیچ وقت با خودم کنار نمیام که بخوام مقدمات چنین بخت آزمایی رو آماده کنم تا دیگران با این کار تحریک به قمار و بخت آزمایی بشن

البته امیدوارم که جملات آخر یا اول یا وسط من :) مشول حذفیات نشن ، مثل اون جمله دوستمون که البته ما که نفهمیدیم چی بود و چرا حذف شد !

دوست عزیز شما حق ندارین نظر خودتونو به بقیه تحمیل کنین .آدم صاحب عقل و شعور هستش و خودش باید صلاح و بد خودشو بتونه تشخیص بده و اونایی هم که با این حرفا مثل تحریک شدن و این چیزا عقل خودشونو از دست میدن که کلاشون پس معرکس دیگه!

ویرایش شده توسط hadi_kahn1
لینک به دیدگاه

آیت الله مکارم رو که خودم چندیدن بار سوال کردم همیشه جواب می ده

ولی دیگر علما رو نمی دونم باید امتحان کنید

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

http://www.saafi.net/

(در انتهای صفحه بخش ارسال سوال هست )

----

آیت الله العظمی سیستانی (که این هم قبلا یه سوال پرسیدم جواب داد)

http://www.sistani.org/

(در بخش ارسال سوال)

----

آیت الله العظمی وحید خراسانی

http://www.vahid-khorasani.ir/

(در منوی بالای سایت گزینه سوالات شرعی - طرح سوال)

----

آیت الله العظمی جوادی آملی

http://www.esraco.net/

(گزینه پرسش و پاسخ - گزینه ارسال پرسش )

----

آیت الله العظمی نوری همدانی

http://www.noorihamedani.com/

(در پنل سمت چپ سایت)

این بزرگواران همه از علمای اعلم هستند

علمای دیگری هم هست ولی به همین ها میشه قناعت کرد

به نظر من آدم خودش عقل داره و نیاز به تقلید نداره و تقلید ماله (البته خیلی عذر میخوام منظوری ندارم) غیر بشر هستش که عقل و شعور کافی نداره

ویرایش شده توسط hadi_kahn1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من آدم خودش عقل داره و نیاز به تقلید نداره و تقلید ماله (البته خیلی عذر میخوام منظوری ندارم) غیر بشر هستش که عقل و شعور کافی نداره

سلام

بحث دیگه نکشید به حاشیه ، بچه ها /

اینجور بحث ها نه پایانی دارند نه آخر و عاقبت خوشی /

بازم میگم عقاید و نظر هر کسی محترم هست /

یکی میخواد با قاشق خودش غذا بخوره ، یکی هم با قاشقی که دیگرون معرفی می کنه/

این جور قضایا مثل مد لباس می مونه/ نمی تونیم با زور به یکی بگیم اینو بخر ولی اون یکی رو بپوش

بچه ها یه صلوات بر جمال محمد و آل محمد بدین و ختم بخیر بشیم / آمین:) clapping.gif :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو این کار روش انجام کار خیلی مهم هست مثلا:

یادم هست که یه کارت هایی بود 14-15 سال پیش ( کمتر یا بیشتر) به اسم ارمغان بهزیستی که یه پولی رو میدادی و کارت خریداری میکردی.

هدف فروش این کارت ها یا بهتر بگیم بلیط بخت آزمایی کمک به بهزیستی بود اما خوب یادمه که با وجود جایزه های بزرگ و زیادی که داشت برای مردم حکم بلیط بخت آزمایی و لوتاری بود حالا کاری نداریم درآمد فروش کارت کجا مصرف میشد بعد از یه مدت هم معلوم نشد چرا جمع کردن.

در حال حاضر هم حساب های قرض الحسنه با این روش اعلام جوایز و تبلیغات در واقع دسته کمی از بخت آزمایی نداره ممکنه شما بگی که اصل پول سر جاش هست

اما اینجا حاشیه مهمتر از متن هست یعنی سود پول های واگذاری .

اگر بحث مرجع تقلید باشه تا اونجایی که میدونم چندین بار اعلام کردن که پرداخت وام با این سود ها و این روش هایی که بانک ها دارن به کار میگیرن غیر شرعی هست.

اما همونطور که میبینیم این داستان بانکداری هنوز ادامه داره.

در کل خواستم بگم توی بعضی از کار ها روش انجام کار ،تعیین کننده اثرات مثبت و منفی هست.

=======================

مثال میزنم:

برای کالایی به ارزش 50000 تومان 100 نفر تو قرعه کشی شرکت میکنن و نفری 5000 تومان به اشتراک میگذارن.

500000 تومان جمع میشه و یک نفر برنده میشه.

99 نفری که برنده نشدن توی قرعه کشی بعدی به اندازه پولشون منهای 15% که هزینه برگذاری قرعه کشی هست اعتبار پیدا میکنن.

اینجا چیزی حدود 78000 تومان به حساب برگذار کننده اومده و یه کالایی با ارزش 50000 تومان خارج شده که 28000 هزار تومان باقی

میمونه و در واقع هم حلال هست هم شرعی چون با عنوان هزینه برگذلری مسابقه دریافت شده.

از اون طرف 99 نفری هم که برنده نشدن هم اینکه در ازای شرکت تو مسابقه یه مبلغ خیلی جزیی پرداخت کردن هم اینکه

تو قرعه کشی بعدی هم میتونن شرکت کنن :)

ویرایش شده توسط Unforgiven
لینک به دیدگاه

بله درسته آدم خودش عقل داره و نیاز به تقلید نداره

پس همه با هم از این به بعد

هر وقت مریض شدیم پیش دکتر نمی ریم چون تقلید از نسخه دکتر کار افراد بی شعور و غیر انسانه

هر وقت مشکلی واسه سیستممون پیش اومد دیگه انجمن لیون نمیایم چون مجبور به تقلید اطلاعات دوستان دیگه می شیم و این خلاف انسانیته

هر وقت گرسنمون شد غذا نمی خوریم چون تقلید از حرکات دیگر انسان هاست

و...........

مهربون شما دارید ناخواسته همه ما رو غیر بشر توصیف می کنید Oh%20Go%20On.gif

این جمله معروف رو هیچ وقت فراموش نکن

انسان سه راه پیشرفت دارد...

اندیشه (والاترین راه )

تقلید (آسان ترین راه )

تجربه (تلخترین راه )

اگه تمایل به تقلید ندارید می تونید سالیان سال مثل علمای دین زحمت بکشید کتاب ها و درس های سخت و روزگار طاقت فرسا رو پشت سر بگذارید تا به درجه اجتهاد که رسیدید بعد واسه خودتون یه رساله دینی درست کنید

من واقعا تقاضا دارم از دوستامن این تفکرات باطل و بی اساس رو از ذهنشون دور کنن

انسان در هر علمی دچار مشکل شد باید به متخصصین اون علم مراجعه کنه

و مشکلات دینی و مذهبی انسان رو وادار می کنه که به متخصصین و علمای فقه و دین مراجعه کنه

لینک به دیدگاه

سلام

نظر هر کسی محترم هست /

ولی اینو خواستم بگم که : با یه کوچولو دقت توی زندگی روزمره حتی از اون روز تولد و نحوه شکل گیری جنین تا ثانیه ای که برا مردن داریم = نوعی از شرط بندیه/

دوست عزیز اتفاقات و حوادث زندگی رو نمیشه شرط بندی خطاب کرد

حرف شما درسته که خیلی از جهت گیری های انسان در زندگی مشروط به عمل هایی هست که انجام می ده

ولی همه شرط بندی ها حرام نیست چون انسان هیچ گونه زیانی نمی کنه

قمار به دلیلی حرامه که افراد زیادی در اون ضرر می کنن و قماربازان در معرض ضربه های سنگینی هستند که ممکن زندگی اونها رو به زوال و نابودی بکشونه

شما فکر کن یه مردی با هزار تا بدبختی یه زندگی رو سروسامون داده

بعد بره در یک قمار بازی که فقط شاید 10% شانس برنده شدن داشته باشه شرکت کنه

و تمام زندگیش رو بر اثر باختن از دست بده

و زن وبچش رو آوره کنه

اون شخصی هم که برنده این قمار شده در واقع با بدبخت کردن یه عده دیگه به ثروت زیاد رسیده و این خلاف انسانیته

این مثال یه چشمه کوچیکی از مضرات قمار بود

شما هم اگر ابهاماتی چه در این زمینه و یا زمینه های دیگر دینی دارید بهتره اون رو با علما در میون بزارید و مطمئن باشید به یه جواب قانع کننده می رسید

(از آقای حسینی هم پوزش می خوام به خاطر این بحث ها , اما به نظر من این بحث ها به جای اینکه روشون سرپوش گذاشته بشه ,باید انجام بشه و هیچ ایرادی هم نداره مگر اینکه کسانی جنبه بحث ها رو نداشته باشن و بخوان بحث رو بیخودی به چالش بکشونن )

باسپاس

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...