رفتن به مطلب

با مبلغ كم صاحب كالا شويد ( لطفا نظر بديد )

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

39 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. نظر شما در مورد اين طرح چيه ؟

• اجرا بشه
      27
    • اجرا نشه
      12

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوست عزیز اتفاقات و حوادث زندگی رو نمیشه شرط بندی خطاب کرد

حرف شما درسته که خیلی از جهت گیری های انسان در زندگی مشروط به عمل هایی هست که انجام می ده

ولی همه شرط بندی ها حرام نیست چون انسان هیچ گونه زیانی نمی کنه

قمار به دلیلی حرامه که افراد زیادی در اون ضرر می کنن و قماربازان در معرض ضربه های سنگینی هستند که ممکن زندگی اونها رو به زوال و نابودی بکشونه

شما فکر کن یه مردی با هزار تا بدبختی یه زندگی رو سروسامون داده

بعد بره در یک قمار بازی که فقط شاید 10% شانس برنده شدن داشته باشه شرکت کنه

و تمام زندگیش رو بر اثر باختن از دست بده

و زن وبچش رو آوره کنه

اون شخصی هم که برنده این قمار شده در واقع با بدبخت کردن یه عده دیگه به ثروت زیاد رسیده و این خلاف انسانیته

این مثال یه چشمه کوچیکی از مضرات قمار بود

شما هم اگر ابهاماتی چه در این زمینه و یا زمینه های دیگر دینی دارید بهتره اون رو با علما در میون بزارید و مطمئن باشید به یه جواب قانع کننده می رسید

(از آقای حسینی هم پوزش می خوام به خاطر این بحث ها , اما به نظر من این بحث ها به جای اینکه روشون سرپوش گذاشته بشه ,باید انجام بشه و هیچ ایرادی هم نداره مگر اینکه کسانی جنبه بحث ها رو نداشته باشن و بخوان بحث رو بیخودی به چالش بکشونن )

باسپاس

با برخی از فرمایشاتتون موافقم با برخی مخالف/

همان طوری که فتوای یک عالم با فتوای عالم دیگری فرق داره / هدف تا حدی در برخی مواقع یکی هست ولی روش فرق داره /

من دیگه وارد بحث نمی شم /

امیدوارم همه چی به خوبی و خوشی تموم بشه /

مرسی:)

لینک به دیدگاه

• ارسال 58
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

به نظر من کار جالبیه و هیحان انگیزه ولی خودم شرکت نمیکنم چون از این جور درآمدها خوشم نمیاد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اتفاقات و حوادث زندگی رو نمیشه شرط بندی خطاب کرد

حرف شما درسته که خیلی از جهت گیری های انسان در زندگی مشروط به عمل هایی هست که انجام می ده

ولی همه شرط بندی ها حرام نیست چون انسان هیچ گونه زیانی نمی کنه

قمار به دلیلی حرامه که افراد زیادی در اون ضرر می کنن و قماربازان در معرض ضربه های سنگینی هستند که ممکن زندگی اونها رو به زوال و نابودی بکشونه

شما فکر کن یه مردی با هزار تا بدبختی یه زندگی رو سروسامون داده

بعد بره در یک قمار بازی که فقط شاید 10% شانس برنده شدن داشته باشه شرکت کنه

و تمام زندگیش رو بر اثر باختن از دست بده

و زن وبچش رو آوره کنه

اون شخصی هم که برنده این قمار شده در واقع با بدبخت کردن یه عده دیگه به ثروت زیاد رسیده و این خلاف انسانیته

این مثال یه چشمه کوچیکی از مضرات قمار بود

شما هم اگر ابهاماتی چه در این زمینه و یا زمینه های دیگر دینی دارید بهتره اون رو با علما در میون بزارید و مطمئن باشید به یه جواب قانع کننده می رسید

(از آقای حسینی هم پوزش می خوام به خاطر این بحث ها , اما به نظر من این بحث ها به جای اینکه روشون سرپوش گذاشته بشه ,باید انجام بشه و هیچ ایرادی هم نداره مگر اینکه کسانی جنبه بحث ها رو نداشته باشن و بخوان بحث رو بیخودی به چالش بکشونن )

باسپاس

ابتدا به ساکن عرض کنم با بخشی از فرمایشات تک تک شما عزیزان موافقم و با بخشیشون خیر .

پیرو فرمایشات شما این مطلب رو عرض می کنم که ، اولاً مبلغی که جناب حسینی برای هر فرد در نظر می گیرند بسیار ناچیز هست و 1000 تومان یا 5000 تومان نه من مفلس رو بی چیز می کنه نه شما رو مفلس !!! شما که اعتقادات تون خوب هست بایستی به کنح مطلب توجه کنید نه ظاهر اون . همون طور که خداوند فرموده من برای بنده ام رسول ظاهری و رسول باطنی (عقل) رو آفریدم .

واقعاً خداوند برای چی قمار رو حرام کرده ؟ از نظر عقل من برای مطلبی که شما در بالا ذکر کردید . آیا واقعاً این مسابقه شرایطی که بالا شما ذکر کردید رو داره ؟

فکر کنید یک مسابقه تلفنی شرکت کردید و شما زنگ زدید ، 100% شما 1000 تومان پول تلفنت رو بایستی بدی ، حالا شاید برنده مسابقه بشی یا نه !!!

همیشه گفتم در اینجور موارد انسان بایستی از عقلش استفاده کنه . نحوه تفکر شماست که یک کاری رو حلال یا حرام می کنه .

فکر کن اگه توی قرض الحسنه بانک پول بگذاری ، این پول می رسه به یک نیازمند و کار خیری کردی ، این کار اصلاً حرام نیست .

حالا فکر کن اگه این پول رو بگذاری بانک ، بانک با پولت وام می ده به یک عده و بیست و خورده ای درصد ازشون سود می گیره ، یک عده زیادی هم که توی قرعه کشی برنده نمی شن ممکن هست ته دلشون ناراحت بشن که چرا برنده نشدن ، که از نظر تو درست نیست ، این سرمایه گذاری یا قمار حرام هستش .

باز می گم هر کسی به عقلش رجوع کنه و کنح مطلب رو ببینه . اگه کسی مشکلی داشت ، راه حلش سادست ، شرکت نکنه .

جناب حسینی توی این فروم در خیلی از مواقع در حال دادن ضرر عمدی هستند ولی به شکل غیر مستقیم ، خوب هستش که آدم نگاهی هم به اونها بندازه ، من ایمان دارم سر این قرعه کشی ضرر می کنند ولی اگر هم سودی بکنند از شیر مادر حلال ترش چون خیلی به این فروم حال می ده .

:)

لینک به دیدگاه

ابتدا به ساکن عرض کنم با بخشی از فرمایشات تک تک شما عزیزان موافقم و با بخشیشون خیر .

پیرو فرمایشات شما این مطلب رو عرض می کنم که ، اولاً مبلغی که جناب حسینی برای هر فرد در نظر می گیرند بسیار ناچیز هست و 1000 تومان یا 5000 تومان نه من مفلس رو بی چیز می کنه نه شما رو مفلس !!! شما که اعتقادات تون خوب هست بایستی به کنح مطلب توجه کنید نه ظاهر اون . همون طور که خداوند فرموده من برای بنده ام رسول ظاهری و رسول باطنی (عقل) رو آفریدم .

واقعاً خداوند برای چی قمار رو حرام کرده ؟ از نظر عقل من برای مطلبی که شما در بالا ذکر کردید . آیا واقعاً این مسابقه شرایطی که بالا شما ذکر کردید رو داره ؟

فکر کنید یک مسابقه تلفنی شرکت کردید و شما زنگ زدید ، 100% شما 1000 تومان پول تلفنت رو بایستی بدی ، حالا شاید برنده مسابقه بشی یا نه !!!

همیشه گفتم در اینجور موارد انسان بایستی از عقلش استفاده کنه . نحوه تفکر شماست که یک کاری رو حلال یا حرام می کنه .

فکر کن اگه توی قرض الحسنه بانک پول بگذاری ، این پول می رسه به یک نیازمند و کار خیری کردی ، این کار اصلاً حرام نیست .

حالا فکر کن اگه این پول رو بگذاری بانک ، بانک با پولت وام می ده به یک عده و بیست و خورده ای درصد ازشون سود می گیره ، یک عده زیادی هم که توی قرعه کشی برنده نمی شن ممکن هست ته دلشون ناراحت بشن که چرا برنده نشدن ، که از نظر تو درست نیست ، این سرمایه گذاری یا قمار حرام هستش .

باز می گم هر کسی به عقلش رجوع کنه و کنح مطلب رو ببینه . اگه کسی مشکلی داشت ، راه حلش سادست ، شرکت نکنه .

پوریا جان سپاسگذارم از اینکه با استدلال و منطق حرف های من رو بررسی کردی و واقعا خوشحالم که مثل خیلی های دیگه (که خوشبختانه تو این سایت اثری ازشون پیدا نیست ) با ظن و گمان های باطل و بی اساس حرف های من رو سرکوب نکردی

ولی من در حرف های شما یک ضعف کوچیک اما مهم و اساسی حس کردم

اونم این بود که چیز های کوچیک رو دست کم گرفتی

یک قطره شراب هیچ وقت نمی تونه انسان رو مست کنه چون بسیار اندکه

اما مولا علی (ع) می فرماید:

اگر یک قطره شراب در داخل چاهی بیافتد

و آن چاه را پر از خاک بکنند

و روی ان چاه یک گیاه کوچکی رشد کند

و یک گله گوسفند از ان مسیر بگذرند

و یکی از گوسفندان ان گیاه را بخورد

و چوپان یکی از گوسفندان دیگر از گوسفندی که ان گیاه را خورده است را قربانی کند

و یک تکه از گوشت ان گوسفند را کباب کند و به من بدهد تا ان را بخورم

من لب به ان تکه کباب نمیزنم!

فرمایش شما رو می پذیرم که این مقدار کم پول ممکنه هیچ اثری رو روی بازنده ایجاد نکنه

اما هممون قبول داریم که برنده شدن در چنین محفلی با پول کم خیلی لذت بخشه

پس قطعا برنده رو خوشحال می کنه و به تهیج در میاره و مطمئن باشید این تهیج و لذت باعث میشه که قبل از رسیدن جایزه , وسوسه بدستش برسه

و اون وسوسه وادارش کنه که یک بار دیگه با مبلغ بالاتری و برای جایزه بزرگتری وارد قمار بشه و همین طور به مراتب بالای قمار برسه

حتی اگر جناب حسینی هم جلوگیری کنه از بالا بردن پول شرکت کنندگان شخصی که بر اثر لذت برنده شدن دچار وسوسه شده به سراغ مکان های دیگه برای قماربازی می گرده و نهایتا سر از محفل های بزرگ و کثیفی در میاره

واگر هم بگیم ما با این جایزه وسوسه نمی شیم قطعا بهونه ای بیش نیاوردیم که با این بهانه فقط قصد فریب خودمون رو دادیم

اما به هر حال نظر علمای دین بر همه نظر های ما ارجعیت داره و ممکنه این حرف های من درست نباشه و این کار در اندازه کوچیک اشکالی نداشته باشه

متاسفانه گاهی اوقات این تفکرات شیطانی در انسان بوجود میاد که فکر می کنیم علما بدون دلیل و بدور از اندیشه و تعقل فتوا می دن

در صورتی که اصلا همچین چیزی نیست

علما با یک بینش بسیار وسیع تر از ما تمام زوایا رو بررسی می کنن و در برخی موارد که لازم شود , با متخصصین رشته های علمی دیگر ,روانشنااسان و ........... هم مشورت می کنند سپس تصمیم به فتوا دادن می گیرند .

پس بهتره منتظر جواب علما باشیم.

جناب حسینی توی این فروم در خیلی از مواقع در حال دادن ضرر عمدی هستند ولی به شکل غیر مستقیم ، خوب هستش که آدم نگاهی هم به اونها بندازه ،

بزرگواری های جناب حسینی از ما پوشیده نیست

محبت جناب حسینی واسه ی ما ثابت شده هست.

اما باور کنید که آقای حسینی در این وسط در معرض خطر هایی هم هستند که ما از اونها غافلیم

به این کلام ناطق قرآن که آیه شریفه 91 سوره مائده هست توجه کنید :

إِنَّمَا يُرِيدُ الشَّيْطَانُ أَن يُوقِعَ بَيْنَكُمُ الْعَدَاوَةَ وَالْبَغْضَاء فِي الْخَمْرِ وَالْمَيْسِرِ وَيَصُدَّكُمْ عَن ذِكْرِ اللّهِ وَعَنِ الصَّلاَةِ فَهَلْ أَنتُم مُّنتَهُونَ ﴿۹۱﴾

همانا شيطان مى‏خواهد با شراب و قمار ميان شما دشمنى و كينه ايجاد كند و شما را از ياد خدا و از نماز باز دارد پس آيا شما دست برمى‏داريد (91)

اگر این آیه رو به دوقسمت تقسیم کنیم با قسمت دومش کار نداریم

بحث روی قسمت اول است که می فرماید " همانا شيطان مى‏خواهد با شراب و قمار ميان شما دشمنى و كينه ايجاد كند"

فرض را بر این بگیریم که حرف شما درسته و کسی از باختن به این کوچیکی ناراحت نمیشه

اما اگه دفعه اول ناراحت نشه

دفعه دوم هم ناراحت نشه

دفعه سوم هم بهش بر نخوره

حتی دفعه چهارم هم بدل نگیره

دفعه پنجم دیگه کاسه صبرش لبریز میشه و به همه بدبین میشه

که در راس اونها آقای حسینی بنیانگزار این کاره

و مطمئن باشید این بدبینی باعث میشه تا جلوی آقای حسینی وایسه و شروع به بدگویی و ناسزا گویی کنه

و جناب حسینی رو به تقلب محکوم کنه و بگه این آقا داره سر ما کلاه میزاره و جایزه ها رو یا به رفیقاش می ده یا اصلا به یک یوزر های جعلی که خودش ساخته و دیگران رو هم تحریک کنه تا کل فروم رو به چالش بکشن

اونوقته که تمام دلسوزیهای جناب حسینی بی دلیل زیر سوال می ره

و برای آشی که نخورده دهنش می سوزه

ویرایش شده توسط ezrail2
لینک به دیدگاه

دوستان من یه اعتراضی نسبت به این تاپیک دارم

چون احساس می کنم بعضی ها که با این کار مخالفن بیخودی دارن سرکوب می شن

الان این دوستمون omega به چه دلیلی باید یک امتیاز منفی بگیره ؟

لینک به دیدگاه

تایید میشه که واقعا چرا باید امتیاز منفی داده بشه ؟!

و اما پوریا جان در ادامه اون پست دوستمون باید بگم که حتی یک کار اشتباه بسیار کوچک هم اشتباهه، هر چند که هزار تا کار خوب ضمیمه اش باشه...

منظورم این تاپیک و موضوعش نیست ها، منظورم کلیه ، در کل زندگی منظورمه،

چه بهتر که انسان کار اشتباه نکنه و سعی در کمال داشته باشه؛ همونطور که حافظ گفته:

همت بلند دار که مردان روزگار

از همت بلند به جایی رسیده اند

ویرایش:

خود من هم در این تاپیک امتیاز منفی گرفتم....معنی گفتگوی آزاد یعنی این که هر چی خودمون گفتیم و لا غیر؟ و به دیگران هم منفی بدیم...

خواهش میکنم از مسئولین سایت که یا سیستم امتیاز رو در این بخش غیر فعال کنن یا به امتیاز های داده شده تو این تاپیک رسیدگی کنند.

ویرایش شده توسط The.One
لینک به دیدگاه

آقایون , هرکسی داره نظرشو درباره این طرح بیان میکنه , اونایی که موافقن ( مثل خودم ) میان و نظرشونو میدن و میرن و راهکارهایی هم برای انجام بهتر این کار پیشنهاد میدن , من موندم اونایی که مخالفن چرا بعد از بیان نظراتشون برای منصرف کردن بقیه آیات قرآنی و حدیث و این چیزا بیان میکنن ؟ خب اگه مخالف این کارین بهترین راه شرکت نکردنه , چرا دارین اصل این موضوع رو با قمار جلوه دادن و این چیزا زیر سوال میبرین ؟ :)

همه عقل دارن و میفهمن چی به صلاحشونه و چی به ضررشون

درضمن , خواهشا تو این تاپیک به کسی امتیاز مثبت یا منفی ندین تا آزادی بیان بیشتری وجود داشته باشه .

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

فکر می کنم موضوع قدیمی شده اما چون اومده بود بالا گفتم بگم شاید در انتهای این مطلب لازم باشه!

با سلام در جواب دوست عزیزمون اقای ازرائیل عزیز باید بگم که نجاست با حرام و حلال فرق دارند دوست عزیز... اگه بخواهیم به حرف شما دقت کنیم که با انجام این کار طرف وسوسه میشه که بره قمار های بزرگتر انجام بده پس شخصی هم که با چاقو میوه میبره و با لذت می خوره باید بره فردا یک ادم بکشه و قتل انجام بده و ازش لذت ببره... که در اینصورت باید چاقو رو از وسایل زندگی حذف کرد (مثل اسلحه... [-( )

در واقع اقای حسینی عزیز داره به شما چاقو می فروشه که شما باهاش میوه پوست بکنی نه اینکه بری یکی رو بکشی یا رگ خودتو بزنی!(در واقع اینجور مسائل دوجنبه برای برداشت داره ولی من بشخصه می دونم قصد اقای حسینی افزایش کارایی فروم هست که در بیشترمواقع شاید متضرر هم شدند) نمی دونم دقیقا حرفمو گرفتی یا نه اما در رابطه با قمار اینکار رو نمیشه قمار در نظر گرفت و حتی اقای حسینی میتونه از امتیاز های مثبت دوستان استفاده کنه برای اینکار که شخص بر اساس امتیاز های مثبتی که داره شرکت کنه و از امتیازهای مثبت اون شخص کم کنه که فکر میکنم دوستان زیادی الان در فروم پیدا می شوند که امتیاز های بالایی دارند و تمایل به شرکت در این حرکت که می توان به عنوان جایزه هم در نظر گرفت برای زحمات دوستان که هم باعث افزایش تلاش دوستان برای پربار تر شدن فروم می شه و هم برنده روزانه یا هفته ای برای تلاش در فروم شناخته بشه (البته از دیدگاه من - چون همونجور که می دونیم هر امتیاز ارزش ریالی هم براش تعیین کرده اقای حسینی عزیز علاوه بر نشانه ی محبوبیت افراد که در فروم دیگر رواج داره به این عنوان)

---------

البته یک پیشنهادهست که اقای حسینی تمامی دوستان رو که مایل هستن و امتیاز بالا دارند رو هر به چند وقت که مایلند در این امر شرکت بدند و بدین صورت هم امتیاز ها مصرفی پیدا کنه و هم جنب و جوش در فروم افزایش پیدا کنه... و حداقل امتیاز اشخاص هم، مد نظر قرار بگیره مثلا اشخاص بالای 100 امتیاز و هر دفعه یک مقدار از امتیاز انها در این راه استفاده بشه با دید کارشناسی که باید انجام بشه و...

لینک به دیدگاه

درود

دوست خوبم یه مطلب رو خدمتتون عرض کنم که مثبت و منفی دست کاربراست و اصلا نیازی به سوال نیستش که چرا فلان کاربر مثبت گرفته و یا بسار کاربر منفی گرفته . این سوال همه چیز رو میبره زیر سوال . چون در نظر سنجی هر کسی نظر خودش رو میده و اگر از مطلبی خوشش بیاد مثبت و اگر نیاد منفی و این حق مسلم اون شخص هستش .

سوال شما یعنی اگر کسی چیزی نوشت نباید بهش منفی داد پس در نتیجه باید ما امتیاز منفی رو از تو سایت جمعش کنیم عزیز .

البته تاپیک قدیمی شده و این قضیه کاملا منتفیس هستش و تاپیک قفل میشه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...