رفتن به مطلب

روشن نشدن سیستم( در صورتی که قطعات سالم هستن) توضیح در متن

devilmaster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

بنده این کیسم رو حدود 1 سال هست دارمش، و از چند ماه پیش کم و بیش با این مشکل مواجه شدم، اخیرا خیلی شدیدتر شده و تقریبا هربار که سیستم رو خاموش میکنم دیگه روشن نمیشه.

دکمه پاور کیس سالم هست و هیچ مشکلی نداره، تنها راهی که پیشنهاد شد بهم برای رفع موقتش، در آوردن باطری بایاس بود. این کارو که انجام میدم بدون هیچ مشکلی سیستم روشن میشه و کار میکنه.

مشخصات سیستم:

مادربورد: Asus Z170 Pro Gaming

رم:Gskill Ripjaws 4 2x8GB 2400mhz

پاور:Green oc+ 750w

مشخصات دیگه ای هم اگه هست که ممکنه توی حل مشکل کمک کنه بفرمایید که ذکر کنم.

لینک به دیدگاه

سعی کردید بایوس رو اپدیت کنید و ببینید ایا تاثیری داره؟

لینک به دیدگاه

شما ایندفعه برق پاور رو قطع کن بجای اینکه باتری رو دربیاری ببین همون نتیجه رو میده ؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، فرـشاد گفته است :

شما ایندفعه برق پاور رو قطع کن بجای اینکه باتری رو دربیاری ببین همون نتیجه رو میده ؟؟؟ 

بله قبلا امتحان کردم

ولی تنها راهش فقط همون باطری بوده تا الان

ویرایش شده توسط devilmaster
لینک به دیدگاه

با این حساب اول سعی کنید بفرستید برای گارانتی یا شاید  با اپدیت بایوس حل بشه ! اگر نشد سعی کنید باتری رو تعویض کنید ( البته با نمونه اصلی )  

لینک به دیدگاه

خب مساله اینجاست که کدوم قطعه داره باعث خرابی میشه. 

من خودم به پاور یا مادربورد مشکوکم. خود مادربورد همونطور که اقا فرشید فرمودن ممکنه مشکل از بایاس باشه( که اپدیتش کردم و نتیجه ش رو تا یکی دو ساعت دیگه میگم همینجا ) یا سخت افزاری

لینک به دیدگاه

جالب اینجاست که هرموقع اون اتفاق میافته، led های روی مادربورد(که جنبه ظاهری دارن فقط) و در حالت عادی چشمک زن هستن حتی وقتی سیستم خاموشه، ثابت روشن میمونن

لینک به دیدگاه

سلام.

مشکل از پاوره به نظرم.

مال منم همینطوری شده بود پاور عوض کردم درست شد.

لینک به دیدگاه

من یبار چنین مشکلی داشتم . بیخیال گزاشتم . یه روز خاموش شد و دیگه روشن نشد ......
هیچی دیگه یه سیستم کامل خریدم 

لینک به دیدگاه

بعدش فهمیدم مادربرد خراب شده بود 
گرچه مادربرد های امروزی languard دارن و مقابل جریانات برق مقاوم ان تا حدودی
شما اگه مطمعن نیستی ببر جایی قطعات مختلف رو تست کنن . مثل من سرت در نیاد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه پاور جور کن و تست کن و اگر مشکل حل نشد به احتمال 90% مشل از مادربرد هست...دلیلش هم این هست که کیفیت قطعات بکار رفته برای ساخت مادربرد خوب نیست که برای مردم عادی شده

چیزی که ما اینجا میخریم اونی نیست که توی عکسها میبینیم فقط شبیه به چیزی هست که میبینیم...اگر مشکل از مادربرد باشه مشکل بزرگی نیست ببری نمایندگی تعمیر میکنن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. به نظر من پاورت مشکل داره و در تغذیه قطعات مشکل داره که ممکنه در دراز مدت به سیستم ات لطمه جدی بزنه. باطری بایوس فقط برا ذخیره تنظیمات مین هست که درصورتی برق داخل مین تخلیه بشه مین از باطر برا نگهداری اطلاعات استفاده می کنه.

اگر برات امکان داره با یک پاور دیگه تست کن البته اول پاورت رو کنسل، قبل از نصب پاور جدید 10 تا 15  دقیه صبر کرده بعد پاور رو متصل و در انتها باتری رو بزن. امیدوارم مشکلتون حل شه

لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط Stannerman
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...