رفتن به مطلب

مادینگ کیس قدیمی ALMASAN

اشتراک گذاری

Recommended Posts

هوالفتاح و العلیم

سلام به همه دوستان

بی مقدمه میرم سر اصل مطلب

پارسال با دیدن تاپیک مادینگ دوستان یاعلی گفتمو این کیسو  ماد کردم و بعدش دانشجو شدم و دیگه فرصت نشد براش تاپیک بزنم بنابر این اگه قیمت چیزیو گفتم دیدید کمه اثر تورمی را لحاظ کنید! الانم دارم مینویسم این تب ایجاد تاپیک دو سه روزه بازه:D

هدف اول دستکاری این کیس کولینگ قسمت هارد بود باتوجه به اینکه پنل LED جلوش کلی سیم پشتش بودداغ میشد هارد  تصمیم گرفتم جاش فن بزارم ولی دلم نیومد پنلش را کنار بزارم این شد که کندم و بردمش بالا و خیلی خوب شد که اینکارا کردم چون امکاناتی مثل نمایش دور فن و دما قسمت های مختلف را داشت

تصویر کیس قبل از عملیات

a1.jpg

رفتم سراغ چسب زدن و برش (انصافا خیلی ضخیم بود بدنش و به سختی برشش دادم)

a2.jpg

بعد از برش رفتم سراغ شیشه 3میل که  دوست خوبم /index.php?/profile/15824-rhdan/" rel="">@rhdan لطف کرد برام تهیه کرد ،نوار LED را همونطور که میبینید سرش را به این خاطر سوکت گذاشتم که متصل میشه به پنل led جلوی کیس و وسطش هم یک کلید خلبانی گذاشتم برای قطع جریان و از قسمت پایین کیس  جای سوکت میکروفن

a3.jpg

واما اسمبل قطعات و داخل کیس تو تصویر توری های فلزی مال یه مدل شونه بود! که بریدم و گذاشتم برای قسمت pci پشت کیس-خوشبختانه این کیس جاهای زیادی برای عبور سیمها داشت و نیاز به برش اضافی نداشت.

a4.jpg

برای زیبایی بیشتر یه طرح اژدهای MSI با پرینتر گرفتم و چسبوندم پشت شیشه ،فن دیپ کول اصلا توی اصفهان گیر نیوردم ،لیون هم موجود نداشت ،به لطف یکی از دوستان تو تهران تونستم یدونه تهیه کنم هرچند دوست داشتم دوتا بود.

Godzilla.jpg

اینم نتیجه نهایی B|

a5.jpg

a6.jpg

شرح هزینه ها :

21000 فن دیپ کول 8 سانتی

18000 فن گرین شیشه ای 12 سانتی

1500 گریل فن 12

5000 نوار LED

2000 چسب کاغذی

2000 برش المینیوم

1000 اره مویی جهت برش پلاستیک جلوی کیس

1000 چسب اکواریوم جهت چسبوندن نوار دور شیشه و سایرجاها

350 چسب حرارتی برای پنل جلو

800 دکمه خلبانی

کل هزینه ها شد 53000 هزار تومان، فکر کنم ارزونترین مادینگ تاریخ لیون کامپیوتر باشه:D

نکته تکمیلی :

یکی از خلاقیتهای دیگه این مادینگ گذاشتن توری پارچه ای سفید جلوی فن هست که باعث شد مکش گرد و خاک به میزان 70 درصد کاهش پیدا کنه

ویرایش شده توسط pars207
لینک به دیدگاه

زیبا شده اما ایکاش اندکی روی رنگ بندی بدنه و پنل جلو کار میکردید و تغییر میدادیش

لینک به دیدگاه

زیبا شده اما ایکاش اندکی روی رنگ بندی بدنه و پنل جلو کار میکردید و تغییر میدادیش

اتفاقا میخواستم پنل جلو را رنگ کنم ولی چون پلاستیک بود اسپری میسوزندش، تصمیم گرفتم یه متریال پیدا کنم و روکشش کنم که تا الان چیز مناسبی پیدا نکردم
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، pars207 گفته است :

اتفاقا میخواستم پنل جلو را رنگ کنم ولی چون پلاستیک بود اسپری میسوزندش، تصمیم گرفتم یه متریال پیدا کنم و روکشش کنم که تا الان چیز مناسبی پیدا نکردم

در خصوص پنل های پللاستیکی در فرومی دیده بودم عزیز با استفاده از نوعی بتونی دوباره روی پنل پلاستیکی بتونه کاری کرده بود و بهش با استفاده از سمباده شکل داده بود و رنگ کرده بود اگرچه خودم امتحان نکردم

بسیار زیبا شده اگر لینکش پیدا کردم ارائه میکنم

لینک به دیدگاه

سلام واسه تجربه اولتون خوبه ولی میتونین از پلکسی واسه متریال استفاده کنین. پنل جلو رو کلا پلکسی بچسبون روش و اندازه ها رو در بیار بده خودشون با کامپیوتر میکشن میبرن.

داخلشم میتونی پلکسی بزنی.

این چهارمین مودینگ کیسمه که اگه ندیدی ببینی  بد نیست :D

البته بعدا میخوام تکمیلش کنم فعلا لا فلوس خخخ

لینک به دیدگاه

سلام واسه تجربه اولتون خوبه ولی میتونین از پلکسی واسه متریال استفاده کنین. پنل جلو رو کلا پلکسی بچسبون روش و اندازه ها رو در بیار بده خودشون با کامپیوتر میکشن میبرن.

داخلشم میتونی پلکسی بزنی.

این چهارمین مودینگ کیسمه که اگه ندیدی ببینی  بد نیست :D

البته بعدا میخوام تکمیلش کنم فعلا لا فلوس خخخ

سلام
پلکسی با برشش هم قیمت کل هزینه ها میشه، ماهم دانشجو[emoji1]
لینک به دیدگاه

شرمنده یادم رفت لینک بدم.

نه خیلی هم گرون نیست.

مثلا پنل جلو فکر کنم کمتر از 10 تومن بشه

لینک به دیدگاه

شرمنده یادم رفت لینک بدم.

نه خیلی هم گرون نیست.

مثلا پنل جلو فکر کنم کمتر از 10 تومن بشه

والا من پلاستیک جای فن را خواستم بدم برش cnc حدودا 20-30 میشد، آخرش با اره مویی بریدمش!
لینک به دیدگاه

پلکسیو با لیزر میبرن . کلا پلکسی ارزونه هزینه برششم دیقیه ای کمتر از هزار تومنه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

رنگ کیس واقعا تو ذوق میزنه و حس و حال قدیمی بودن رو داره  و البته اگر سلیقه و حوصله کنی خیلی نتیجه میده و هم کلی رخ میده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...